5 žingsniai, kaip sustiprinti vaiko imunitetą prieš darželio lankymą

Šeima, kuri ruošiasi vaiką vesti į darželį, bijo, kad pradėjęs lankyti kolektyvą sirgs ir sirgs. Kaip pastiprinti vaiko imunitetą prieš rudenį ir darželio lankymą?

1 žingsnis. Dienos režimas ir higiena


Jeigu ketinate vaiką leisti į vaikų lopšelį ar darželį, jau prieš pusmetį ar bent kelis mėnesius reikėtų ruošti prie įprasto ugdymo įstaigos režimo, nes viena svarbiausių stiprios sveikatos sąlygų yra ją tausojantis poilsio ir darbo, t. y. žaidimų, ritmas. Lankydamas darželį, mažylis turės anksčiau keltis, tuo pačiu laiku valgyti ir eiti miegoti pietų miego. Sužinokite, koks ritmas yra jūsų pasirinktame darželyje ir pamažu pratinkite prie jo vaiką.


Ne mažiau svarbu ir higienos įgūdžiai. Nors mums, suaugusiesiems, rankų plovimas prieš ir po valgio arba grįžus iš lauko atrodo savaime suprantamas, vaikams reikia padėti išmokti šių įgūdžių.


2 žingsnis. Vitaminingas ir suderintas maistas


Būsimą darželinuką reikia pratinti prie įvairaus, suderinto maisto, kuris turi daug įtakos imunitetui, duoti įvairių daržovių ir vaisių, kuriuose gausu natūralių vitaminų. Taip pat pripratinkite gerti vandenį, pasiprašyti gerti vandens, kai kamuoja troškulys. Savarankiško valgymo įgūdžiai taip pat labai svarbūs.


Shutterstock nuotr.


3 žingsnis. Saulė, vėjas ir vanduo


Lietuviškos vasaros labai tinka grūdinti vaiką, nes yra ir saulėtų, ir lietingų, apniukusių dienų. Tegul vaikas pavaikšto basomis, akmenuoti takučiu, pabraido po rasą, palaksto po žolę. Saulės ir gryno oro vonios, vandens procedūros taip pat grūdina organizmą ir stiprina imunitetą. Net ir ledų porcija nepadarys žalos, priešingai, grūdins gerklę. Geriau pirkti pieninius ir duoti vaikui laižyti arba sumaitinti mažu šaukšteliu.


4 žingsnis. Papildai - pagalba imunitetui


Dabar vaistinėse yra įvairiausių papildų, tačiau vasarą ir rudenį, kai vitamino C ir kitų vitaminų galima pakankamai gauti su vaisiais ir daržovėmis, į sintetinius žvalgytis nereikėtų. Tačiau gerai nervų sistemos veiklai gali pristigti B grupės vitaminų. Pirmą kartą darželio duris praveriančiam vaikučiui jie padėtų sumažinti patiriamą įtampą. Taip pat pasitarkite su vaiko gydytoju dėl vitamino D ar žuvų taukų vartojimo.


5 žingsnis. Geros emocijos ir psichinė sveikata


Daug juoko, tėvų meilės, apkabinimų ir palaikymo – tai emocinė parama, kurios labai reikia darželį lankyti pradedančiam vaikui. Kai tėvai yra ramūs, pasitikintys pasirinkta ugdymo įstaiga, tada ir vaikas sklandžiau pritampa darželyje. Jeigu pastebite vaiko nerimą, padrąsinkite ir palaikykite jį. Juk seniai sakoma, kad vaikui reikalingiausias yra vitaminas M – meilės vitaminas. Kai sveikos emocijos, vaikas jaučiasi laimingas ir pasitikintis savimi, sveikas ir jo kūnas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis