Kas labiausiai glumina Islandijoje vaikus auginančias lietuves?

Dabar madinga kalbėti apie prancūziška auklėjimą – yra išleista knygų, parašytas ne vienas straipsnis. Tačiau savų vaikų auklėjimo ir auginimo ypatumų turi kone kiekviena šalis. Štai Islandijoje vaikams saldumynus leidžiama valgyti tik šeštadieniais, o sloga nelaikoma liga. Daugiau apie islandišką vaikų auginimą portalui Tavovaikas.lt papasakojo dvi lietuvės, gyvenančios tolimoje ledo saloje.



Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Vaiva, 18 metų gyvena Islandijoje ir dirba vaikų darželio auklėtoja:

„Pagal išsilavinimą esu fizinio lavinimo mokytoja, bet jau 13 metu dirbu vaikų darželyje Islandijoje, esu grupės vedėja. Vienoje grupėje yra 21 vaikutis (vienas jų su negalia) ir šešios darbuotojos.

Darželis duris atveria 7.30 val. ryte ir paskutinius vaikus turi išlydėti iki 17 val. Vaikas negali būti darželyje ilgiau kaip devynių valandų. Drausmė egzistuojama, bet vaikams taip pat suteikiama laisvė džiaugtis vaikyste.

TAIP PAT SKAITYKITE:

Skausminga liga, kurią patiria ne viena jauna mama

Į ką bus panašus vaikas: interviu su gydytoju genetiku

Čia nėra tokio dalyko kaip blogas oras – vaikai kasdien vedami į lauką. Islandijos klimatas tikrai nėra švelnus ir šiltas, todėl visi vaikai vaikšto sloguodami. Tik čia dėl to nėra daroma tragedija, sloga nelaikoma liga. Daugiau kaip ir Lietuvoje, darželiuose vaikai serga ir vėjaraupiais ir kitomis vaikiškomis ligomis.

Namuose islandų vaikai dažniausiai negauna saldainių kada tik panorėję. Paprastai saldumynų diena laikoma šeštadienis. Namuose vaikų gimtadieniai švenčiami kaip ir Lietuvoje – su tortu ir draugais. Tačiau darželyje vietoj torto ar pyrago spraginami kukurūzų spragėsiai. Taip apsisaugoma nuo alerginių reakcijų. Ne vienas vaikas yra kam nors alergiškas: tai riešutams, tai pienui, tai šokoladui. Būtų liūdna, jei visi valgytų pyragą, o vienas kuris nors iš vaikų negalėtų. Spragėsiai neutralus variantas ir vaikų labai mėgiami.

Prieš keturiolika metų čia gimdžiau dukrą. Gimdyvėms ligoninėje sudaromos puikios sąlygos: duodama privati palata, prie kiekvienos budi akušerė. Galima gimdyti ir namuose – atvyks akušerė ir gydytojas. Po gimdymo ligoninėje mama, kūdikis ir tėtis gali apsistoti šeimyniniame numeryje. Jei viskas gerai, po poros dienų šeima išleidžiama namo. Mamos paprastai dirba iki paskutinės dienos ir turi pusės metų vaikučio auginimo atostogas, o tėčiai trijų mėnesių. Po jų kūdikiai atiduodami į savotiškus lopšelius. Yra valstybinės auklės, kurios prižiūri kelis kūdikius. Tėvai ryte joms atveža savo kūdikius, o vakare parsiveža.“

Fotolia nuotr.

Neringa, 8 metus gyvena Islandijoje ir augina du vaikus:

„Mano vyrą islandą stebina pernelyg didelis mūsų lietuvių tėvų rūpestis vaikais. Jam atrodo visai normalu, jei paaugliai vaikai vidurnaktį būna dar tik pakeliui namo iš miesto centro. Arba nesupranta, kodėl imu jaudintis, jei man skambinant neatsiliepia nei sūnus, nei dukra.

Jis kartoja islandišką posakį, kad jei nėra naujienų, tai viskas gerai. Aš aktyviai domiuosi, kaip mano vaikams sekasi mokykloje, kas yra jų draugai, ką veikia ir kur būna laisvalaikiu. Islandams tai kartais atrodo kaip neleistinas vaiko laisvės ribojimas.

Vida Press

Islandijoje tėvai taip pat nesureikšmina tokių aprangos detalių kaip pirštinės, kepurė ir šalikas. Dažnas vaikas jų tiesiog neturi. Visi islandai – tiek maži, tiek dideli – yra labai išsiblaškę ir dažnai pameta smulkius drabužius. Prie mokyklų net stovi savotiški konteineriai su pamestais drabužiais: šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, striukėmis, sportine apranga. Kelis kartus vaikui pametus pirštines ar kepurę, mamos paprasčiausiai jų nebeperka. Kita vertus, Islandijoje visi važinėja automobiliais, todėl labai šiltai apsirengti jie nemato reikalo.“

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


_loadQuiz(15858);

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis