Moteriai reikia pailsėti nuo vaikų auginimo – tik kaip?

Daugybė moterų stengiasi atrasti pusiausvyrą augindamos sveikus, laimingus vaikus, būdamos mylinčios žmonos, rūpindamosi namais ir dirbdamos.

Neseniai atlikti tyrimai parodė, kad šiuolaikinės mamos per dieną skiria vos 40 minučių sau. Likusias valandas ir minutes jos išdalina savo laiką kitkam - darbui, vaikams, vyrui, tėvams, draugėms ir t.t. Kad ir kaip sunku rasti laiko sau, būtina tai padaryti, teigia psichoterapeutė Marie Rowland.


Laiminga mama - laimė namuose


„Mamos privalo rasti laiko sau tam, nes tai - visos šeimos laimės garantas, - sakė M. Rowland. - Laiminga mama - laimė namuose. Laikas sau - ar tai būtų sportas, ar meno būrelis, ar puodelis arbatos - rodo, kad jūsų santykis su savimi yra tvirtas, kaip ir santykiai su tais, kuriems skiriate savo laiką ir emocinius išteklius."


M. Rowland teigimu, svarbu atsiminti, kad esate asmuo su savo teisėmis - ne tik mama, partnerė, draugė ar kolegė.


Paskutinė sąraše


Jei nerandame laiko sau, savo pomėgiams, neišvengiami padariniai. Jei nepaisome savo poreikių, ilgainiui imame jausti stresą, išsekimą, suprastėja nuotaika, galima netgi susirgti.


„Mes, moterys, visada įrašome save paskutinėje sąrašo vietoje, - sako M. Rowland. - o vyrai visada randa laiko savo pomėgiams, kurie padeda atgauti jėgas. Moterys iš prigimties linkusios duoti, tačiau jei duodame per daug, gali nebelikti ko duoti. Mus apima daugybė emocijų: apmaudas, nerimas, pasitikėjimo savimi stygius. Kai pervargstame, jaučiame stresą, galime reaguoti agresyviai ar užsidaryti. Viskas, ką mylime, tampa našta, jei pamirštame linksmybes, humorą ir meilę - visa tai, ką gali suteikti gyvenimas ir šeima."


Leidimas nieko neveikti


Kad ir kiltų pagunda atsiradusią laisvą akimirką išskalbti skalbinius, M. Rowland sako, jog būtina kartais sau tiesiog leisti nieko neveiki.


Moterys iš prigimties linkusios duoti, tačiau jei duodame per daug, gali nebelikti ko duoti. Mus apima daugybė emocijų: apmaudas, nerimas, pasitikėjimo savimi stygius.Psichoterapeutė M.Rowland


„Visos moterys turėtų leisti sau nieko neveikti. Kartais net mankšta gali atrodyti kaip įsipareigojimas ar dar vienas darbas sąraše. Jei galite leisti skirti sau per dieną 40 min., taip pat galite jas išskirstyti per dieną po 5 - 10 min. Taigi išgerkite kavos, pasėdėkite saulėje su knyga, paspręskite kryžiažodį. Tyrimai rodo, jog darant tai, kas malonu, pvz., svajojant, žaidžiant žaidimą, yra didžiulė nauda sveikatai", - sako psichoterapeutė.


Skirkite sau pasimatymą


Kaip dirbanti dviejų vaikų motina, M. Rowland sako visada įtraukianti "save" į dienotvarkę: „Skiriu sau pasimatymą, į kurį negaliu neateiti, ar tai būtų šokių pamoka, ar jogos treniruotė, ar pedikiūras, ar kasmėnesinis susitikimas su draugėmis vakarienės - tai ne mažiau svarbu už tėvų susirinkimą ar pacientų priėmimą."

Jei vertiname save ir savo laiką, pabrėžia psichoterapeutė, mus labiau vertina aplinkiniai.


10 patarimų mamoms:


- Išeikite pasivaikščioti.

- Per pietus nueikite į masažą.

- Raskite laiko keliems jogos pratimams.

- Nusnauskite pokaičio.

- Pasidarykite puodelį arbatos ir paskaitykite.

- Raskite laiko mėgstamai veiklai - mezgimui, iškarpų albumui ar kt.

- Nueikite į kiną.

- Paskambinkite draugei ir paplepėkite.

- Pagulėkite vonioje.

- Pažiūrėkite mėgstamą televizijos laidą.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis