9-metis vunderkindas sustabdė studijas Nyderlandų universitete

Devynerių metų vunderkindas Laurentas Simonsas po ginčo sustabdė savo studijas Eindhoveno technologijos universitete, Elektros inžinerijos fakultete.

Laurentas yra labai gabus ir būdamas vos aštuonerių metų išlaikė brandos egzaminus. Eindhoveno universitete jis netrukus turėjo gauti bakalauro laipsnį.


Universiteto vadovybės duomenimis, tėvai norėjo, kad jų sūnus baigiamuosius egzaminus laikytų dar prieš savo dešimtąjį gimtadienį gruodžio pabaigoje. Tačiau tai, anot universiteto, neįmanoma, nes prieš tai jis turi išlaikyti ir kelis kitus egzaminus. Remiantis universiteto planais, berniukui diplomatas turėjo būti įteiktas kitų metų viduryje, praneša ELTA.


Tėvai teigė sulaukę pasiūlymų iš kitų aukščiausio lygio universitetų. Jie būgštauja, kad Eindhoveno technologijos universitetas nori be jokios priežasties užlaikyti Laurentą ilgiau. Universitetas tai neigia.


Berniukas trejų metų studijas turėjo baigti per dešimt mėnesių. Jis pretendavo tapti jauniausiu aukštojo mokslo diplomo savininku - iki šiol šis titulas priklauso amerikiečiui Michaelui Carney, kuris JAV Alabamos universiteto absolventu tapo būdamas 10 metų.


Belgų medikų Alexanderio ir Lydios sūnus labai daug laiko praleidžia su seneliais, kurie ir pastebėjo neeilinius berniuko gabumus mokslui. Tėvai ilgai nekreipė dėmesio į senelių pastebėjimus, nes manė, kad šie pernelyg giria anūką. Neilgai trukus apie Laurento gebėjimus tėvams pranešė ir jo mokytojai.


"Laurentas atliko testą po testo ir mokytojai padarė išvadą, kad jis sugeria informaciją kaip kempinė, - CNN pasakojo berniuko tėvai, kurie kol kas neturi paaiškinimo, kokios priežastys lėmė unikalius Laurento gebėjimus mokytis. Tiesa, mama Lydia turi vieną versiją.


"Nėštumo metu valgiau labai daug šviežios žuvies", - užsienio žurnalistams juokavo moteris.


Šešerių metų vidurinių ir vyresniųjų klasių mokyklos programą jaunasis genijus įsisavino vos per pusantrų metų ir būdamas aštuonerių gavo vidurinio išsilavinimo atestatą. Po vasaros atostogų jis pradėjo studijas Eindhoveno universitete, kurio programą taip pat įsisavino daug greičiau nei visi jo kurso draugai. Laurento intelekto koeficientas jau dabar siekia 145 balus.


Laurentui patinka elektros inžinerijos mokslai, tačiau sako, kad ateityje norėtų gilintis į mediciną. Šiuo metu berniukas su kitais mokslininkais kuria dirbtinius organus ir tai yra Laurento svajonė, mat "seneliai turi problemų su širdimi".

Alexanderio ir Lydios nuomone, berniukas ir toliau neabejotinai dirbs mokslo bei tyrimų srityje ir prisidės prie naujų technologinių proveržių, pakeisiančių žmonių gyvenimą.


Instagrame @laurent_simons turi beveik 60 tūkstančių sekėjų.


Su mylimiausiais seneliaisView this post on Instagram

My everything!!! I ❤️ Oma & Opa !!! No place like home...🇧🇪 #laurentsimons #grandparents #love #family #home #goodtimes #picoftheday

A post shared by Laurent Simons (@laurent_simons) on
Su tėvais


Laurentas Simonsas su tėvais Alexanderiu ir Lydia
Laurentas Simonsas su tėvais Alexanderiu ir Lydia
Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis