Pirmiausiai į mokyklas ketinama sugrąžinti mažesnius vaikus, dėl to bus sprendžiama trečiadienį

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Vyriausybė trečiadienį ketina priimti sprendimus dėl 5-11 klasių mokinių grįžimo į mokyklas. Pasak ministrės pirmininkės, pirmiausiai į ugdymo įstaigas ketinama sugrąžinti jaunesniuosius mokinius. Vyriausybės vadovė taip pat akcentuoja, kad galutinį sprendimą dėl mokinių grąžinimo į ugdymo įstaigas priims savivaldybės.

„Tik savivaldybės pačios pagal savo situaciją gali pasakyti, ar jos turi pajėgumų užtikrinti vaikų grąžinimą saugiai. Mes negalime priimti sprendimo ir leisti arba reikalauti, tiksliau sakant, grąžinti vaikus į mokyklas be jokių papildomų saugumo priemonių, pavyzdžiui, be testavimo“, – žurnalistams Seime antradienį teigė I. Šimonytė.


Premjerė atkreipė dėmesį, kad koronaviruso atvejų išaugimas paprastai tiesiogiai koreliuoja su ugdymo įstaigų atidarymu.


„Todėl kiekviena savivaldybė turi pati įsivertinti, ar ji turi galimybes leisti vaikus į mišrų ugdymą saugiai, ar gali organizacinėmis priemonėmis užtikrinti testavimą, srautų atskyrimą, galbūt dalinimą vaikų, kurie sutinka testuotis ir kurie nesutinka testuotis ugdyti nuotoliu, aptarti tai su savo bendruomenėmis ir priimti sprendimą“, – sakė ji.


Pirmiausiai į mokyklas ketinama sugrąžinti mažesnius vaikus


I. Šimonytė teigia, kad sprendimus dėl 5-11 klasių mokinių sugrąžinimo į mokyklas ketinama priimti trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje. Pasak premjerės, mokinius planuojama į mokyklas sugrąžinti etapais.


„Manau, kad vis tiek bus skirstomas srautas dviem etapais, pirmiausiai mažesni vaikai, kadangi pradinėms mokykloms jau seniai leista grįžti į mišrų ugdymą, o vėliau – gimnazijų jaunesnės klasės bei abiturientų, kadangi pirmiausiai reikia abiturientus išleisti gegužės 3 d. Ir manau, kad taip dviem etapais tai bus galima padaryti“, – teigė premjerė.


Vyriausybės sprendimu, nuo gegužės 3 d. į ugdymo įstaigas sugrįžta abiturientai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis