Beveik 3 tūkstančiai Kauno mokyklų antrokų bus mokomi plaukti

Kauno miesto savivaldybė drauge su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ketvirtus metus iš eilės tęsia užsiėmimų ciklą mažiesiems kauniečiams, supažindinant juos su plaukimo ir saugaus elgesio vandenyje pagrindais – nuo teorinių žinių iki praktinių įgūdžių. Užsiėmimai vandenyje prasideda jau šią savaitę ir tęsis iki metų galo. Nemokamoms beveik 3 tūkstančių antraklasių plaukimo pamokoms organizuoti ir kelionėms iš mokyklų į baseinus skirta daugiau nei 132 tūkst. eurų.

Savivaldybės administracijos atstovės Rasos Markauskaitės patikinimu, plaukimas Kauno vaikams – viena populiariausių popamokinių veiklų. Skaičiuojama, kad treniruotes miesto sporto mokyklų baseinuose reguliariai lanko vienas iš penkių antrokų. Tačiau mieste jau nebe pirmus metus keliamas tikslas išmokyti visus antrų klasių mokinius plaukimo pradmenų, kad atviruose vandens telkiniuose ir baseinuose jie jaustųsi saugūs. Šiemet visi norintys antrų klasių mokiniai vėl dalyvaus nemokamoje programoje, mokydamiesi plaukti be apsauginių priemonių, taisyklingai panerti, kartu smagiai praleis laiką kassavaitinėse treniruotėse. 


Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad organizuojant nemokamų plaukimo pamokų ciklą stengtasi itin kruopščiai planuoti vaikų srautus, ieškant palankiausio laiko užsiėmimams, kuomet baseinų užimtumas mažiausias. Grafikai sudaryti taip, kad treniruotės netrukdytų kasdienėms pamokoms ir būtų užtikrintas sklandus vaikų nuvežimas į baseinus bei grįžimas iš jų. Per treniruotes vaikams aiškinama, kokie pavojai tyko vandenyje ar šalia jo, kaip išsilaikyti vandens paviršiuje, taisyklingai kvėpuoti. Visa tai naudinga žinoti kiekvienam. Todėl ir sudaromos sąlygos mokytis plaukimo pagrindų nuo pat mažumės, kai vaikai yra imliausi.


Ši plaukimo mokymo programa bus tęsiama iki gruodžio vidurio. Iš 3144 Kauno miesto mokyklas lankančių antrokų programoje dalyvaus 2792 vaikai. Apie dešimtadalį antrokų pirmenybę teikia jau lankomiems sporto būreliams, o kitiems teko atsisakyti šių mokymų dėl sveikatos problemų.


Kiekvienam antrokui priklauso 14 nemokamų užsiėmimų. Jie vyks trijuose miesto baseinuose – „Girstutyje“, Kauno plaukimo mokykloje bei sporto mokykloje „Startas“. Šios įstaigos pasirinktos ne tik dėl baseinų dydžių, bet ir dėl patogios vietos – jos lengvai pasiekiamos iš visų miesto mikrorajonų. Anot programos organizatorių, prižiūrimi trenerių ir instruktorių, mažieji kauniečiai įveiks baimes, drąsiau jausis vandenyje bei ugdys bendruosius savisaugos įgūdžius. Baigę visą plaukimo kursą, vaikai gaus sertifikatus, o gabiausieji galės toliau tobulėti sporto mokyklose.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis