Savaitgalis Kaune: skambantys laiptai ir rožinis dramblys

Nėra dviejų vienodų keliautojų, kaip ir nebūna dviejų identiškų kelionių. Vieniems rūpi istorija ir kultūra, kiti ieško gaivos gamtoje, treti neįsivaizduoja išvykos be gurmaniškų patirčių.

Rengiantis turistauti su vaikais planavimui ir pasiruošimui tenka skirti daugiau laiko – juk svarbu, kad nei vienas šeimos dalyvis nenuobodžiautų, o ir per daug neišvargtų. Kaunas – miestas, subalansuotas įvairaus amžiaus keliautojams, ir patogiai pasiekiamas iš visų Lietuvos kampelių. Mažiesiems jis siūlo daugybę pramogų po atviru dangumi ar po stogu, kavinėse rasite specialius meniu vaikams ar kampelius jiems pažaisti, o miestą supanti gamta įkvėps mėgstančius kaip reikiant išsidūkti bei pažinti savo kraštą. 


Jei į Kauną vyksite visam savaitgaliui, tuomet pirmiausiai reikėtų pasirūpinti nakvyne. Jūsų laukia „Park Inn by Radisson Kaunas“ – pačiame miesto centre įsikūręs viešbutis siūlo specialius kambarius šeimai. Taip pat su mažaisiais patogiai jausitės viešbučiuose „Kaunas“ ir „Ibis“.


Įsikūrėte? Metas savaitgaliauti. Maršruto pradžiai – naujausia Kauno atrakcija, ką tik iš pagrindų atnaujinta Vienybės aikštė. Joje – fontanai, baseinai, rampos paspirtukų ar riedlenčių mėgėjams, žalios salelės. Visai tai – apsupta restoranų ir kavinių vitrininiais langais kuriose sėdint smagu stebėti pramogaujančius vaikus. Vienybės aikštė
Vienybės aikštė
A. Aleksandravičiaus nuotraukaPo apsilankymo Vienybės aikštėje nerkite į Kauno gatvės meno pasaulį. Aplink jus – jau ikoniniais tapę miesto paveikslai „Rožinis dramblys“, „Žvaigždžių sėjėjas“ ir kiti, o visai netoli, E. Ožeškienės gatvėje – unikali, visuomet atnaujinama menininkų idėjomis, „Kiemo galerija“. Pasivaikščiojimas joje gali tapti ir netikėta istorijos pamoka – čia kadaise gyveno žydų šeimos, o dabar jų likimus prikelia piešiniai ant kiemo sienų. Taip pat mieste gausų nedidelių skulptūrų, prie kurių smagu prisėsti ir papozuoti atsiminimui. Pavyzdžiui, Kauno valstybinio lėlių teatro (ar jau turite bilietą į spektaklį?) kieme laukia marionetė, pietų pertrauką leidžianti su puodeliu kavos, o tarp centro ir senamiesčio – berniukas ant dviračio, kurį vejasi simpatiškas šunelis.


Kauno valstybinio lėlių teatro personažas
Kauno valstybinio lėlių teatro personažas
M. Zinkevičiaus nuotr.Vienas iš epitetų, naudojamų pristatant Kauną – muziejų miestas. Kaune jų, įskaitant ir seniausią bei didžiausią Lietuvoje Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų, ir daugelio puikių kūrėjų, muzikų, rašytojų memorialinius butus bei namus, yra kelios dešimtys. Su pačiais mažiausiais kelionės kompanionais gerai jausitės erdviose jau minėto dailės muziejaus parodų salėse, kur sočiai vietos apžiūrėti eksponatus, o ir pailsėti. Ieškantiems pikantiškesnių įspūdžių ir istorijų – legendinis Velnių muziejus, kuriame mūsų mitologija ir viso pasaulio velniukai (jų per 3000!) pristatomi šmaikščiai ir visai nebaisiai. 


Dabar, kai šalies ir viso pasaulio mokyklos juda link virtualaus mokslo, mūsų, suaugusių, laikais pasisemta patirtis atrodo senų senovė, tiesa? Lietuvos švietimo istorijos muziejus būtent tai, kas jau pakeista inovatyviais metodais ir priemonėmis, ir kviečia prisiminti – bei parodyti savo vaikams. Muziejus interaktyvus, tad ši „pamoka“ tikrai nebus nuobodi.


Kita smagi vieta užsukti su šeima – T. Ivanausko zoologijos muziejus. Yra jį lankančių kas pusmetį ir kaskart atrandantį naujų drugelių, žinduolių ar paukščių! Na, o jei jūsų vaikus traukia beribis dangus, keliaukite į Lietuvos aviacijos muziejų Aleksote, kur ne tik pamatysite ir pačiupinėsite tikrus lėktuvus, bet ir galėsite išbandyti jėgas skraidymo simuliatoriuje. Gali būti, kad nenorėsite užleisti vietos kitam…


O štai Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius vilioja skambančiais savo laiptais, kuriais smagu lakstyti aukštyn-žemyn. Bet tai – tik ekspozicijos pradžia. Čia, tarp gotikinių senamiesčio mūrų, puiki vieta sužinoti, kuo išskirtinės yra kanklės, ar patyrinėti skirtingas birbynių rūšis. Čia galima išmokti lopšinių, sušokti viduramžių šokį ar polkutę, pagiedoti sutartinių karaoke... Inovatyvi muziejaus ekspozicija skirta liesti, bandyti ir kitaip pažinti fantastišką muzikos pasaulį.Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius
A.Aleksandravičiaus nuotr.Dvi stotelės mėgstantiems žaisti karžygius – Kauno pilis, siūlanti galybę edukacinių programų, ir vienas lankomiausių mieste Vytauto Didžiojo karo muziejus. O Kauno tvirtovės VI forte muziejus įrengė karinės technikos ekspoziciją! Į ne vieną jo eksponatą vaikai kviečiami patys įsilipti, o draugiški gidai užtikrina, kad oro, sausumos, vandens pajėgų techniką pažinti būtų įdomu.


Smalsučių laukia didžiausias Baltijos šalyse edukacinis pramogų centras vaikams „CurioCity“, esantis prekybos centre „Mega“. Čia lankytojai kviečiami skristi į kosmosą, įsijausti į greitosios pagalbos ekipažo kailį, pajusti ugnikalnio lavos kaitrą, čiuožti vaivorykšte, atrasti kulinariją ir dar daug visko, ko nerastumėte įprastame žaidimų kambaryje.„CurioCity“
„CurioCity“
E. Gendrėnaitės nuotraukaDaugelį objektų Kaune paprasta pasiekti pėsčiomis, bet ir dviratininkų šeimynoms čia yra ką veikti – jei tik oras leidžia. Beje, jokiame kitame Lietuvos mieste nerasite tokio unikalaus viešojo transporto, kaip funikulierius. Tad net jei neturite svarbių reikalų Aleksote ar Žaliakalnyje (nors tikrai verta šiuos rajonus patyrinėti, jei turite laiko), smagu tiesiog pasivažinėti tarpukariu pagamintais funikulieriais ir pasigrožėti viršutinėse stotelėse atsiveriančiomis panoramomis. Žinoma, ir nusifotografuoti. Kelionė trunka vos porą minučių, o dviračiai keliauja nemokamai. Kauno funikulieriai
Kauno funikulieriai
A.Aleksandravičiaus nuotr.
Dar viena smagi pramoga visai šeimai – kartingai. Juk jei mama ar tėtis dar nepatiki savo automobilio, nereiškia, kad negalima tam ruoštis! „Kartlande“ dūzgia specialiai vaikams pritaikyti „DINO Speed Kart“ kartingai. Prieš minant akceleratoriaus pedalą paaiškinama, kaip tai daryti – o ir kaip paskui sustabdyti – efektyviausiai bei saugiausiai. 


„Žalgiris“ – mylimiausia komanda Lietuvoje, tad jei jūsų šeima negali be krepšinio, vizitą į Kauną galite suderinti su apsilankymu rungtynėse. Didžiausia Baltijos šalyse „Žalgirio“ arena dėl savo atmosferos linksniuojama visoje Europoje! O ant parketo liejantis krepšinio aistroms ar joms dar neprasidėjus, arenoje esančiame „Vaikystės mieste“ mažiausieji lankytojai kviečiami išbandyti linksmus automobiliukus, mašinų remonto dirbtuves, kasinėti, remontuoti ir konstruoti… Batutai ir „cukraus jūra“ taip pat nepalieka abejingų.Žalgirio arena
Žalgirio arena
A. Aleksandravičiaus nuotr.Po kaunastiškų patirčių kupinos dienos metas pasilepinti, tiesa? Metas į „Spurginę“ – autentišką jau kelis dešimtmečius veikiančią vietelę Laisvės alėjoje, kurioje laikas, rodosi, sustojęs. Tad galite savo vaikams tikrais pavyzdžiais – įskaitant kvapnios kakavos puodelį – parodyti, kaip lepindavotės būdami maži.


Visa šeima gardžiai papietaus ar pavakarieniaus ką tik duris atvėrusiame „Olive Kitchen“, kurį rasite Vienybės aikštėje. Kauniečių šeimos taip pat mėgsta susėsti Senamiesčio picerijoje „Jurgis ir Drakonas“ – čia maistas sveikas, o ir veikti visiems yra ką. „Talutti“ tinklas siūlo begalinį įvairiausių pasaulio skonių pasirinkimą, o patiekalai čia ne tik skanūs, bet ir fotogeniški. Na, o pasiilgę močiutės maisto gali drąsiai žygiuoti į traktierių „Višta puode“.


Na, o jei į Kauną vyksite paminėti ypatingą šeimos šventę, galite pasirinkti išties ypatingą vietą pietums. Nukeliaukite į „Monte Pacis“, svetingumo kompleksą, veikiantį barokiniame Pažaislio vienuolyne. Nenusigąskite prašmatnaus žodžio „barokas“ – šis puikus restoranas, kuriame daug kas gaminama iš čia pat, vienuolyno sode, auginamų daržovių, siūlo meniu mažiesiems. 
Pažaislio vienuolynas
Pažaislio vienuolynas
A. Aleksandravičiaus nuotr.Šeimų visais metų laikais laukia VDU Botanikos sodas, „UNO“ parkas prie Lampėdžio ežero, Kauno tvirtovė, žirgynai, dažasvydis, gatvės menas – visko pilnas yra Kauniukas, arba Kaunas, subalansuotas keliaujantiems su vaikais. Tai miestas, į kurį įdomu vis sugrįžti, nes Kaunas nuolat auga, įvairėja ir margėja. Be to, artėja Kalėdos – prasidėjus šventiniam sezonui būtina aplankyti Rotušės aikštę, kurioje tradiciškai įsikuria žiemos miestelis ir pastatoma išskirtinė kaunietiška Kalėdų eglutė. Beje, ar žinojote, kad Kauno globėjas – Šv. Mikalojus, tikrų tikriausias Kalėdų Senelio personažo įkvėpėjas?.. 


Daugiau idėjų keliaujantiems su vaikais – specialiame žemėlapyje „Kauniukas“, kurį išleido agentūra „Kaunas IN“. Skaitmeninę maršruto kopiją rasite visit.kaunas.lt, o popierinę – užsukę į turizmo informacijos centrą Kauno rotušėje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis