Tarptautinėje geomokslų olimpiadoje – sidabro ir bronzos medaliai

16-ojoje tarptautinėje geomokslų olimpiadoje IESO 2023, nuotoliniu būdu vykusioje rugpjūčio paskutinėmis dienomis, Lietuvos atstovams šiemet sėkmingas buvo duomenų bazių testas – visi Lietuvos komandos mokiniai pelnė prizines vietas, praneša Švietimo, mokslo ir sproto ministerija (ŠMSM).

Skelbiama, kad sidabro medalius iškovojo Emilijus Latakas, Žygimantas Pudžiuvis, Emilija Ramonaitė ir Simas Tiškevičius. Bronzos medaliai atiteko Guodai Mėčiūtei, Gyčiui Lukoševičiui, Livijai Zamuškaitei ir Rojui Kondratavičiui.


Atliekant užduotį apie Žemės sistemas reikėjo paruošti pristatymą bendradarbiaujant su mokiniais iš kitų valstybių. Komanda, kurioje dalyvavo Gytis Lukoševičius, buvo įvertinta „gerai“, komanda, į kurios sudėtį įėjo Emilija Ramonaite, –„labai gerai“, o komanda su Emilijumi Lataku įvertinta „puikiai“.


Visi Lietuvos mokiniai pristatė lauko tyrimų projektus. Emilija Ramonaitė, Emilijus Latakas, Simas Tiškevičius ir Žygimantas Pudžiuvis už namų projektą buvo įvertinti sidabro medaliu, o kita Lietuvos komanda – Guoda Mėčiūtė, Gytis Lukoševičius, Livija Zamuškaitė ir Rojus Kondratavičius – bronzos medaliu.


Kūrybinėje užduotyje Rojus Kondratavičius gerai įvertintas už eilėraštį, Guoda Mėčiūtė puikiai įvertinta už skulptūrą ir už vizualinį sprendimą, skatinantį susimąstyti.


Aštuoni mokiniai, atstovavę Lietuvai, išrinkti po VU Chemijos ir geomokslų fakulteto organizuotos 6-osios Lietuvos geomokslų olimpiados kaip geriausiai pasirodę. Tarptautinėje olimpiadoje iš viso dalyvavo 170 mokinių iš 29 valstybių. Dalyviai demonstravo geologijos, geografijos, klimatologijos, astronomijos ir kitų gamtos mokslų žinias, atliko užduotis komandose, sudarytose iš įvairių šalių atstovų, susipažino su geomokslų entuziastais iš įvairių pasaulio vietų. Šiemet olimpiadą organizavo Indija, Izraelis, Kinija ir Jungtinė Karalystė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis