Kosmetologė pataria: kaip prižiūrėti paauglių odą

Paauglystė – nelengvas metas. Brendimo metu paaugliai patiria ne tik hormonų disbalansą, nuotaikų kaitas, norą streikuoti prieš visą aplinką, bet ir susiduria su spuogais.

Anot kosmetologės Miglės Šalkauskaitės, labai dažnas svečias kosmetologo kabinete – paauglys.„Brendimo metu vykstantys hormonų svyravimai dažnu atveju sukelia įvairias odos problemas – padidėja odos riebalavimasis, atsiranda inkštirų, spuogų. Ir nors kiekvienas atvejis turėtų būti vertinamas individualiai, šiandien papasakosiu apie pagrindus paauglių odos priežiūroje“, – teigia specialistė.Pirmas žingsnis – odos prausimas.


Labai svarbu paaugliams ugdyti tinkamus įpročius – odos prausimas ryte ir vakare – būtinas. Taip pat nepamirškite nuplauti odos po sporto užsiėmimų, o jeigu jau naudojamas makiažas – odos prausimui skirkite dar daugiau dėmesio ir laiko.


Odos prausimui vien vandens neužtenka. Tam naudokite švelnius prausiklius, tik jokiu būdu ne muilus.


Dažnai sulaukiu klausimų ar gali naudoti tą patį prausiklį visa šeima. Tai taip, galima, jeigu prausiklis nėra labai agresyvios, stiprios sudėties ir atitinka odos tipus. Iš esmės paaugliams nereikia spec. priemonių, tinka suaugusiųjų produktai. Žinoma yra tam tikri ingredientai, kuriuos reiktų rinktis esant vienoms ar kitoms problemoms. Kosmetologijoje retai kada skirstome priemones pagal amžių. Priemones parenkame pagal odos tipą ir problemas.Antras žingsnis – tonizavimas.


Po prausimo reikalingas tonikas, kuris atstatys odos pH lygį. Normaliai ir sausai odai rinkitės drėkinančių savybių turinčius tonikus, o mišriai, riebiai, į bėrimus linkusiai odai, puikiai tiks švelnūs tonikai su rūgštimis, kurios veiks priešuždegimiškai.Trečias žingsnis – kremas.


Idealu būtų turėti du atskirus kremus – vienas nakčiai, kitas dienai su SPF apsauga. Šiame etape paaugliui jau būtų gerai turėti savo asmeninį kremą, parinktą pagal odos būklę ir tipą. Jeigu oda neturi problemų, rinkitės švelnius drėkinančius kremus. Jeigu oda mišri, yra inkštirų – puikiai tiks balansuojantys kremai. Jeigu oda problematiška, yra inkštirų, spuogų, reikės jau stipresnių kremų su rūgštimis. Renkantis kremą rekomenduočiau atvykti pas kosmetologą į konsultaciją, kadangi dažnai kremai yra pasirenkami neteisingai ir oda tampa išsausėjusi, sudirginta.


Tokia būtų bazinė odos priežiūra.Papildomi produktai.


Pagal odos poreikius ir būklę į visą rutiną galima įtraukti ir daugiau produktų – šveitiklius, kaukes, lokaliai tepamas priemones ant spuogelių, serumus. Svarbu naudoti tai, ko tikrai reikia. Dabar soc. tinkluose gausu įvairių kosmetikos reklamų, kuriomis pasikliaudami paaugliai įsigyja daug jiems nereikalingos ir net gi nenaudingos kosmetikos. Besaikis tokių priemonių naudojimas dažniausiai duoda tik blogus rezultatus. Saugokime savo odą. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis