Kaip įtraukti brolį ar seserį į naujagimio priežiūrą?

Šeimoje atsiradus naujam nariui, dažnai iškyla klausimas, kaip geriausiai paruošti ir įtraukti vyresnius brolius ar seseris į naujagimio priežiūrą. Tai ne tik gali padėti sušvelninti šį pereinamąjį laikotarpį, bet rūpestis naujagimiu, pagalba mamai gali paskatinti artimą ryšį tarp brolių ir seserų. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti sklandžiai ir teigiamai.

Pradėkite nuo pasirengimo


Šis procesas turėtų prasidėti dar prieš naujagimio gimimą. Pradėkite kalbėdami su vyresniais vaikais apie tai, kas yra būtina naujagimio priežiūrai, ir ką reiškia būti vyresniu broliu ar seserimi. Nuotraukos, knygos ar net realus vaikų lankymas pas neseniai kūdikio susilaukusius draugus ir pan. gali padėti jiems vizualizuoti būsimą situaciją.


Vaikai
Vaikai
Schutterstock nuotr.


Suteikite jiems atsakomybės


Vaikai mėgsta jaustis reikalingi ir svarbūs. Priklausomai nuo jų amžiaus, galite duoti jiems tam tikrų užduočių, susijusių su naujagimio priežiūra. Tai gali būti paprastos užduotys, tokios kaip švarių sauskelnių atnešimas, lopšinių dainavimas, knygutės paskaitymas ar tiesiog buvimas šalia, kai maitinate ar glaudžiate kūdikį. Tai padeda vyresniems vaikams jaustis, kad jie vis dar yra svarbi šeimos dalis ir prisideda prie naujagimio priežiūros.


Vaikai
Vaikai
Schutterstock nuotr.


Skirkite laiko tik jiems


Nors naujagimio gimimas reikalauja daug dėmesio ir laiko, svarbu užtikrinti, kad vyresniems vaikams vis tiek būtų skiriamas tinkamas dėmesys. Nesvarbu, ar tai yra pasivaikščiojimas, skaitymas prieš miegą, ar tiesiog pokalbis apie jų dieną. Labai svarbu, kad jie jaustųsi mylimi ir vertinami.


Vaikai
Vaikai
Schutterstock nuotr.


Palaikykite jų emocijas


Naujo šeimos nario atsiradimas namuose gali sukelti įvairių emocijų vyresniems vaikams, amplitudė gali svyruoti nuo džiaugsmo iki pavydo. Svarbu pripažinti ir aptarti šias emocijas, kad vaikai jaustųsi saugūs ir suprasti. Pasakykite jiems, kad normalu jausti įvairius jausmus ir kad mylite juos, nepriklausomai nuo to, ką jie jaučia.


Rodykite pavyzdį


Galbūt svarbiausia, kad patys tėvai rodytų pavyzdį, kaip rūpintis naujagimiu. Vaikai mokosi stebėdami suaugusiuosius, todėl parodykite jiems, kaip elgtis su naujagimiu. Be to, parodykite jiems, kad naujagimio priežiūra yra bendra šeimos užduotis, o ne tik vieno tėvo ar motinos atsakomybė.


Naujagimio įtraukimas į šeimą yra didelis pereinamasis laikotarpis visiems šeimos nariams. Tačiau, tinkamai paruošus ir įtraukus vyresnius vaikus į šį procesą, tai gali tapti nuostabiu laikotarpiu, kuris sustiprins šeimos ryšius ir padės užmegzti tvirtus brolių ir seserų ryšius.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis