Kaune apsispręsta tęsti kontaktinį pradinukų mokymą

Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje priimtas sprendimas tęsti kontaktinį pradinukų mokymą. Tad nuo pirmadienio vaikai ir toliau eis į savo mokyklas, kuriose, kaip iki šiol, bus ir testuojami dėl COVID-19 ligos.

Pasak Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Eglės Andriuškienės, sprendimas tęsti pradinukų kontaktinį mokymą, o ne dvi savaites taikyti jiems nuotolinio mokymo būdą, kaip patarė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (dėl prastokos epidemiologinės situacijos), priimtas nuodugniai įvertinus reguliariai vykdomų tyrimų kaupinių metodu rezultatus bei tendencijas.


Jau tris kartus mažiesiems kauniečiams atliktų profilaktinių tyrimų analizė rodo mažėjančius teigiamų atsakymų skaičius. Šią savaitę tarp daugiau kaip 11 tūkst. tirtų mažamečių nustatyta vos 20 koronavirusinės infekcijos atvejų.


„Klasėse besimokantys pradinukai yra reguliariai testuojami, pedagogai jau paskiepyti, o mokyklose imtasi papildomų priemonių, kad mokinių saugumas būtų užtikrintas ir pradinės klasės netaptų naujais užkrato židiniais. Atsižvelgiant į situaciją bei naudojantis visomis turimomis COVID-19 prevencijos priemonėmis, nėra pagrindo likus vos kelioms savaitėms iki mokslo metų pabaigos, nutraukti kontaktinį ugdymą.


Ir toliau proaktyviai stebėsime epidemiologinius rodiklius, kaupinių rezultatus. Vadovausimės Vyriausybės ir visuomenės sveikatos specialistų bei medikų rekomendacijomis, o esant poreikiui, – nedelsdami imsimės visų priemonių, kad apsaugotume Kauno vaikus. Taip pat turime galvoti ne vien apie galimas grėsmes, kurios šiuo atveju yra minimalios, bet ir apie miesto mažiausiųjų ateitį, kurią neigiamai paveiks nuolatos kaitaliojamas ugdymo procesas“, – taip penktadienio popietę Eltai pakomentavo savivaldybės sprendimą administracijos direktoriaus pavaduotoja E. Andriuškienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis