Sloga – kaip padėti savo kūdikiui?

Jau pirmaisiais kūdikių gyvenimo mėnesiais galime susidurti su vienu iš dažniausiai pasitaikančių simptomų – sloga. Sloga yra nosies ertmės gleivinės uždegimas, kuriam būdingas nosies užburkimas, išskyros iš nosies, čiaudulys ir nosies niežulys. Nosies gleivinė paburksta ir pradeda gamintis daug gleivių. Dažniausiai kūdikiams ir mažiems vaikams slogos priežastis būna ūmios virusinės viršutinių kvėpavimo takų ligos. Tokiame amžiuje dar nebūna pilnai susiformavęs imunitetas ir organizmas yra ypač jautrus įvairioms infekcijoms.

Kūdikiai yra ta vaikų amžiaus grupė, kuriems sloga yra rimta būklė ir jos ignoruoti negalima. Vaikų nosies gleivinėje labai gausu kraujagyslių, gleivinė gležna ir jautri, nosies ertmės labai siauros. Tokio amžiaus vaikai nemoka išpūsti nosies, be to, dėl anatominių ypatumų sloga jiems gali komplikuotis ausų ar akių uždegimu, plaučių uždegimu. Kūdikiai iki 6 mėnesių beveik nemoka kvėpuoti per burną dėl santykinai didelio liežuvio. Todėl esant slogai, išskyros ir paburkusi gleivinė apsunkina kvėpavimą pro nosį. Kūdikiams ir vaikams, kurie yra žindomi ar maitinami iš buteliuko, tampa sunku valgyti. Jie tampa neramūs, dirglūs, sutrinka miegas.


Kūdikiai gali prisiryti nosies išskyrų, dirginama nosiaryklė, dėl to gali pradėti vemti. Kaip galime padėti savo kūdikiui?


Pirmiausia reikia stengtis sumažinti nosies užgulimą. Tai palengvins kvėpavimą ir padės sumažinti jaučiamą diskomfortą.


Jei išskyros skystos ir jų daug, reiktų jas išsiurbti su specialiu aspiratoriumi arba gumine kriaušyte. Siurbkite labai atsargiai, kad nepažeistumėte gleivinės. Jei sekretas labai tirštas, rekomenduojama jį suskystinti į kiekvieną nosies šnervę įpurškiant ar įlašinant 2-3 lašus jūros vandens tirpalo.


Praplovimas jūros vandens arba izotoniniu tirpalu yra efektyvus ir gerai toleruojamas slogos sukelto diskomforto palengvinimo būdas. Vienas iš tam skirtų produktų yra „Quixx baby“ – natūralus izotoninis tirpalas su jūros vandeniu iš Atlanto vandenyno ir vertingaisiais mineralais bei mikroelementais. „Quixx baby“ išvalo nosį, suminkština susikaupusias gleives, todėl jos lengviau pašalinamos, išplauna alergenus ir užkratus, todėl sumažėja jų poveikis nosies gleivinei. Preparatas gali būti vartojamas naujagimiams nuo pirmosios gyvenimo dienos, kūdikiams ir vaikams. „Quixx baby“ tinka ir kasdienei natūraliai priežiūrai, nosies ertmėms valyti ir drėkinti, iš nosies ertmių padeda pašalinti prilipusias pluteles ir gleives. Padeda atgaivinti sausą, sudirgusią ar išopėjusią nosies gleivinę. Kaip vartoti preparatą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.


Netinkamas vartojimas gali pabloginti būklę.


Jei nosies išskyros gausios ir labai vargina, gali padėti kūdikio laikymas pusiau gulomis arba vertikalioje pozicijoje. Horizontalioje padėtyje nosies išskyros blogiau pasišalina. Todėl kai kūdikis miega, galite pakišti galvugalyje po čiužiniu storesnį rankšluostį ar nedidelę pagalvėlę.


Sausas oras taip pat gali būti atsiradusios slogos priežastimi, ypač prasidėjus šildymo sezonui. Vaikas gali ir neturėti slogos, tačiau šnopuoti. Tokiais atvejais, reiktų stengtis apsaugoti nuo nosies gleivinės išsausėjimo - duoti vaikui gerti daugiau skysčių, atlikti inhaliacijas, taip pat drėkinti aplinkos orą, į nosį įpurkšti ar sulašinti kelis lašus izotoninio tirpalo ar jūros vandens, puikiai tinka jau minėtas „Quixx baby“ tirpalas.


Apsaugoti kūdikių nuo peršalimo ligų ar slogos neįmanoma, tačiau galima taikyti profilaktines priemones. Kadangi peršalimo ligos plinta oro lašeliniu būdu, per rankas, reiktų laikytis elementarios higienos- vėdinti patalpas, plauti rankas, čiaudint arba kosint prisidengti burną. Atsiradus slogai – valyti ir plauti nosį. Labai svarbu stiprinti vaikų imunitetą – kuo daugiau būti gryname ore.


Jeigu vaikas ar kūdikis atsisako gerti ir valgyti, tampa vangus ir mieguistas, pakyla aukšta temperatūra, kvėpuoja apsunkintai (kilnojasi krūtinė, juda šnervės), traiškanoja akys, atsiranda ausies skausmas ar išskyros iš ausies, sloga užsitęsia ilgiau kaip dvi savaites, atsiranda žalių pūlingų išskyrų iš nosies – būtina pasikonsultuoti su gydytoju.


Kūdikiams sloga yra daug pavojingesnė nei suaugusiems ar vyresniems vaikams, todėl ją vertinkime rimtai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis