Mamos tinklaraštininkės pristato projektą apie buvimą mama dabar ir prieš 100 metų

„Ką reiškia būti mama dabar ir prieš šimtą metų?“ – šį klausimą gvildena žinomos tinklaraštininkės, susivienijusios vienam svarbiam projektui motinystės tema.

Trys tinklaraščių įkūrėjos, Berta iš „Cukrinis avinėlis“, Simona iš „Idėjų pabarstukas“ ir Silvija iš „Wink me blog“, susivienijo bendram projektui „Ką reiškia būti mama dabar ir prieš šimtą metų?“, siekdamos apjungti visas mamas – mamas su skirtingomis profesijomis, skirtingomis gyvenimiškomis patirtimis bei požiūriu, skirtingomis gyvenamosiomis vietomis ir užimama socialine padėtimi. Tai projektas, kuris dar kartą primena, kad motinystė nėra savaime suprantamas dalykas, kuris nutinka vos gimus kūdikiui – kartu tai ir vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo visais laikais susiduria moteris kaip asmenybė. 


Įsibėgėjusi kasdienybė retkarčiais priverčia stabtelėti ir suvokti laiko tėkmę, įvykių seką ir prasmę, įžvelgti gyvenimo būdo pokyčius, pastebėti technologijų tobulėjimą bei žavėtis mokslo naujovėmis. Ir trumpam stabtelėjusios neretai susimąstome apie tai, kaip laikui bėgant keitėsi požiūris į motinystę, kuriuo etapu buvo ar yra sunkiau – mums, mamoms gyvenančioms šiuolaikiniame pasaulyje, ar mamoms, kurios gyveno prieš šimtą metų. Ir, turbūt, vieno atsakymo nėra, nes visais laikais moterys, tapusios mamomis, išgyvena tam tikrus iššūkius, kurie susiję su akimirksniu pasikeitusiu gyvenimu, atnešančiu tiek fizines, tiek psichologines permainas. Moterys, tapusios mamomis, į daugelį dalykų pradeda žiūrėti kitaip, juokiasi kitaip, verkia ir džiaugiasi kitaip, mėgaujasi akimirkomis ir atranda pasaulį kitaip, net myli kitaip. Moterys, tapusios mamomis, pradeda suprasti kitų mamų džiaugsmą, jaudulį, baimę, skausmą ir begalinę meilę. Motinystė keičia mus - moteris.





Kalbant apie šiuolaikines mamas, norisi priminti ne tik apie technologinius pokyčius, bet ir apie kartu atsiradusius naujus rūpesčius, pakitusias moteriškas pareigas, apie sustiprėjusį norą būti nepamiršta visuomenės dalimi, pasikeitusį požiūrį į vaiko ugdymą, apie vis labiau sureikšminamus psichologinius ir emocinius niuansus auklėjime.


Šiomis dienomis mamos vis labiau patiria spaudimą iš aplinkos – visuomenės suformuotų normų, kitų mamų įsitikinimų, priekaištų, psichologų pamokslų. Mamos pavargo lygintis su socialinių erdvių tobulybėmis, skaityti apie žinomų žmonių nepriekaištingus gyvenimus ir kartkartėmis jausti visiškai neužsitarnautą kaltę prieš savo vaiką. 

  Ir nesvarbu, kuriame amžiuje gyveni, kiek daug palengvėjo buitis ar viskas aplinkui sumodernėjo, visais laikais motinystė yra vienas nuostabiausių potyrių moters gyvenime, tačiau dažnai šalia tyriausių jausmų, apsilanko ir nerimas, kaltė, nusivylimas ir netgi baimė.


Visais laikais mamos jaudinasi dėl savo vaikų, kartais jaučiasi netobulomis, nors yra pačios geriausios savo vaikams, nepakankamai vertina save, kaip mamą, jaučia nereikalingą spaudimą iš aplinkos. Visais laikais moterys, tapusios mamomis, stengiasi apsaugoti savo šeimą, apgaubti ją šiluma ir meile, apdovanoti rūpesčiu ir jaukumu. Ir tai nėra lengva. 


Šis projektas palaiko ir skatina mamas vadovautis savo instinktais, širdimi ir protu, bei priminti, jog nepriklausomai nuo įvairiausių pokyčių ir laikmečio, auginti ir auklėti vaikus yra pats svarbiausias ir didžiausias darbas. Sunkus, bet atnešantis nepakartojamus įspūdžius, emocijas ir apgaubiantis nuostabiausiais jausmais. Visuose gyvenimo etapuose mamos buvo, yra ir bus pačios geriausios ir labiausiai atsidavusios savo vaikams. 





 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis