Nuotykius ir keliones mėgstančios Lietuvos mamos su vaikais buriasi į grupę, kurioje dalijasi patirtimi ir kartu keliauja

Keliaujančios mamos“ – socialinis projektas, gimęs iš asmeninio pomėgio keliauti ir siekiantis apjungti keliaujančias mamas, kurios vienoje vietoje rastų naudingą informaciją, kitų mamų patirtis iš pirmų lūpų, padėtų pasisemti idėjų ir kelionių su vaikais gudrybių, gauti atsakymus į klausimus, rasti kompaniją bendroms kelionėms, pasidalinti savo kelionių įspūdžiais bei paskatinti kelionėms kitas mamas.

Prieš 9 mėnesius gimęs projektas, šiandien jau jungia keliolika tūkstančių aktyvių mamų, mėgstančių tyrinėti pasaulį kartu su savo vaikais. Kalbiname „Keliaujančių mamų“ idėjos sumanytoją ir bendruomenės įkūrėją, dviejų mergaičių mamą Vilmą Vainorę.


Susipažinkime iš arčiau – kokio amžiaus vaikus auginate ir ar visada mėgote keliauti?


Kelionės visada buvo artimos mano sielai, ypač tas jausmas sustiprėja, kai Lietuvą užklumpa šaltasis sezonas. Turiu dvi dukras. Vyresnėlei jau beveik 15 metų. Jai gimus kelionės tikrai buvo sustojusios net keleriems metams, nes tuomet atrodė, kad daugiau vargas nei džiaugsmas keliauti su mažu vaiku. Bandžiau važiuoti atostogauti dukrą patikėjusi savaitei seneliams, tačiau tai nepasiteisino – kokios atostogos, kai nuolat galvoji apie savo vaiką, o ne semiesi naujų įspūdžių? Tad nuo šeštojo vyresniosios dukros gimtadienio mes buvome neišskiriamos kelionių draugės. Tiesa, apsiribojome kelionėmis po Europą. Dar daugiau drąsos atsirado prieš pusantrų metų gimus jaunėlei, juk dabar kaip niekada patogu keliauti, daugybė vietų pritaikyta keliautojams su vaikais, o pasaulis per gražus, kad užsidarytum ir sėdėtum su vaikais namie... Be to, iki vaikui sukaks 2 metai yra auksinis laikas kelionėms, kai viešbučiai, maitinimas ir bilietai daugelyje vietų mažajam keliautojui nekainuoja arba kainuoja gerokai pigiau.


Kaip kilo mintis įsteigti „Keliaujančių mamų“ grupę?


Gimus jaunėlei, metus laiko apsiribojome Lietuva, nors pasvajojimų pakeliauti mašina po Europą buvo, bet sustabdė abejonės – ar ne per anksti, ar bus patogu, kaip reaguos vaikas, o kas jeigu... ir kiti panašūs klausimai. Tačiau artėjant pirmajam dukros gimtadieniui ir atslinkus į Lietuvą rudeniui, nusprendžiau sukaupti drąsą ir išsiruošti į pirmąją kelionę jau su abiem savo mergaitėmis. Pirmojo gimtadienio sutikimui pasirinkome Italiją. Tada ir supratau, kad nors ir nemažai keliaudavau, bet dabar man trūksta specifinės informacijos, kyla naujų klausimų, o atsakymų internete neradau... Tada ir pagalvojau, kad nėra tokios vietos, kur galima gauti visą informaciją, atsakymus į klausimus, padrąsinimą, pasisemti idėjų iš kitų mamų. Tą 2018 metų spalio 5-osios vakarą užmigdžiau mažylę nakčiai ir sukūriau feisbuke grupę „Keliaujančios mamos“, į kurią jungtis kvietimus išsiunčiau savo draugėms. Tokia ir buvo pradžia. O kitą dieną, pamačiusi, kad didžioji dalis draugių prisijungė prie grupės ir iš jų sulaukiau palaikymo žinučių, kad tai labai reikalinga mintis, nusprendžiau turiningai išnaudoti savo „mamos atostogas“ bei ilgametę patirtį rinkodaros srityje „Keliaujančias mamas“ paverčiant ta bendruomene, kur mamos rastų visą informaciją, įkvepiančius pavyzdžius, viena kitos palaikymą ir atsikračiusios baimių mėgautųsi kelionėmis kartu su savo vaikais.


Kiek mamų vienija grupė šiandien ir kokios informacijos dažniausiai ieško mamos?


Šiandien „Keliaujančios mamos“ yra registruotas prekės ženklas, kuriam priklauso uždara „Keliaujančios mamos“ grupė feisbuke, vienijanti daugiau nei 10 000 aktyvių ar tik pradedančių keliautojų su vaikais. Grupėje vyksta diskusijos, ieškoma atsakymų į klausimus, dalijamasi patirtimis, iliustruotomis įspūdingais kelionių kadrais, ieškoma bendrakeleivių bendroms mamų kelionėms. Taip pat turime ir viešą feisbuko puslapį (daugiau kaip 4000 sekėjų), skirtą pasidalinti informacija apie įdomias lankytinas vietas, jame vyksta konkursai, kuriuose galima laimėti apsilankymus su vaikais įvairiose pramogų vietose, parodose, parkuose, gražiausiais ir įdomiausiais kelionių kadrais dalinamės ir instagrame. Taip pat jau turime internetinę svetainę www.keliaujanciosmamos.lt, kurioje visą kelionėms su mažaisiais reikalingą informaciją ir įdomiausias istorijas koncentruosime vienoje vietoje, skelbsime specialius pasiūlymus, kviesime istorijomis dalintis ir keliaujančias mamas tinklaraštininkes. Čia tikrai bus galima rasti atsakymus į dažniausius klausimus: apie maistą vaikams kelionėse, bagažo taisyklių specifiką, patogumus, draugiškas vietas, keliones palengvinančius daiktus, gudrybes („life hack'us“), sveikatos draudimus ir daug daug kitos reikalingos informacijos ir įkvepiančių nuotraukų bei istorijų!


Keliaujančių mamų bendruomenė kasdien auga kaip ant mielių, idėjų vis daugėja, tad labai laukiamos visos mamos, norinčios prasmingai ir turiningai prisidėti prie tolimesnio bendruomenės augimo kartu smagiai leidžiant laiką su vaikais. Mielai bendradarbiaujame ir su mamomis tinklaraštininkėmis, kurios savo istorijomis iš kelionių nori pasidalinti su „Keliaujančių mamų“ auditorija, tad įvairių temų apie keliones tik daugės.


Akimirka iš kelionės po Veneciją.
Akimirka iš kelionės po Veneciją.
Asmeninio albumo nuotr.


Kaip rodo jūsų pastebėjimai, ką dažniau renkasi mamos su vaikais – keliones po Lietuvą ar užsienį?


Per nepilnus „Keliaujančių mamų“ gyvavimo metus pastebėjau, kad šaltuoju sezonu mamos daugiausia renkasi šiltąsias kryptis, dažnai siekiančias net tolimiausias šalis – Aziją, Pietų Ameriką, įvairias tolimas salas. Kai pas mus vasara, didžioji dalis mamų stengiasi savo vaikus supažindinti su Lietuva – ieškoma įdomių vietų poilsiui prie jūros, ežerų, sodybose, labai domimasi įvairiais lankytinais ir pažintiniais objektais, tokiais kaip apžvalgos bokštais, basų kojų takais, įvairiais muziejais.


Su kokio amžiaus vaikais keliauti lengviausia ir sunkiausia?


Kiekviena amžiaus grupė turi savo specifiką: kol vaikučiai maži, jiems svarbiausia, kad mama šalia, bet ruošiantis kelionei tenka rūpintis kaip yra su primaitinimu kūdikiams, ar yra pervystymo stalai, ar pervežimo paslaugas teikiančios įmonės turės specialias kėdutes ir panašiai. Kiek praaugus (1,5-3 m.), keliauti daugumai jau pasidaro drąsiau nei su kūdikiais, bet kyla klausimas kaip juos užimti ilgose kelionėse lėktuvu ar automobiliu? Dar vyresniems keliauti darosi paprasčiau, bet reikia įdomesnių veiklų nuvykus į atostogų vietą. O jei mama ar šeima keliauja su skirtingo amžiaus vaikais? Visų poreikius suderinti tampa dar sudėtingiau. Čia ir praverčia kitų mamų patarimai, kas pasiteisino, padeda kelionėse, o kas – ne ir kam neverta išlaidauti.


Kokia tema jūsų mamų keliautojų grupėje jums labiausiai įstrigo ir kodėl?


Labiausiai susižavėjimą man kelia tikrai išskirtinės istorijos, kurias skaitai ir vos gali patikėti, kokios būna mamos drąsios ir nepasiduodančios įvairiems stereotipams: aktyviai keliauja su 5 (!) vaikais, aplanko ne visada “turistines” šalis ir vietas, pavyzdžiui, Kolumbijoje, išvyksta savanoriauti su vaiku į Aziją ar gimus kūdikiui „mamos atostogas“ nusprendžia praleisti Vietname ar Šri Lankoje.


Saulėlydis Tailande.
Saulėlydis Tailande.
Asmeninio albumo nuotr.


Ar mamos renkasi su vaikais tolimąsias keliones?


Tikrai taip! Net aš pati, įkvėpta grupės narių kelionių istorijų ir visada anksčiau apsiribojusi kelionėmis daugiausiai tik po Europą, išdrįsau tai padaryti! Grupėje susipažinau su dar dviem mamomis vilnietėmis Asta ir Diana, o kovo mėnesį leidomės į beveik 3 savaites trukusią kelionę Vilnius-Oslas-Krabi (Tailandas) su savo vaikais, kuriems tuomet buvo nuo 1 iki 1,8 metų. Keliavome visiškai savarankiškai, lėktuvo skrydžiai į Tailandą truko net po 12 - 15 valandų (o įskaičiuojant persėdimą ir skrydį iki Oslo, tai beveik parą), viešbučius Tailande rinkomės ir užsakinėjome iš vakaro pačios, mėgavomės vietine virtuve kartu su vaikais – nuo restoranų iki gatvės maisto, tuk-tukais važiavome į šventyklą kalnuose ir maudėmės džiunglių smaragdiniuose baseinuose, plaukėme tradicine tailandiečių valtimi į salas, teko apsilankyti ir vietinėje ligoninėje, bet visa tai buvo nuostabi kelionės patirtis, liko puikūs prisiminimai ir dvi naujos draugės, su kuriomis bendraujame iki šiol.



View this post on Instagram

Nedrąsu keliauti vienai su vaiku? Rask tokių pačių mamų ir lėkite į kelionę!!! ? Bendrakeleivių ieškok uždaroje fb Keliaujančių mamų grupėje, kurioje jau beveik 4000 narių: Find travelmates-moms here ? https://www.facebook.com/groups/KeliaujanciosMamos/ #mamukeliones #tailandas #viskasimanoma #keliaujanciosmamos #keliautojos #keliaujamesuvaikais #travelingwithbaby #travelingwithkids #travelmoms

A post shared by Keliaujančios Mamos (@keliaujancios_mamos_travelmoms) on



Koks būtų jūsų patarimas ir padrąsinimas mamai, kuri pagimdė vaikelį, nori, bet abejoja, ar bus ne per sunku keliauti?


Pirmą-antrą mėnesį, kol šeima pratinasi prie naujo gyventojo, o šis prie šio pasaulio, jei nėra būtinybės keliauti, to gal ir nerekomenduočiau... Tačiau jei dėl tam tikrų aplinkybių tai būtina, bijoti taip pat nėra ko, nes kūdikiui svarbiausia, kaip minėjau, mama ir pienas. Visos baimės gyvena mūsų galvose ir įveikti jas galima tik peržengus įsivaizduojamo saugaus komforto ribas ir padarant tai, ko norisi – išsiruošiant į pirmąją kelionę su vaiku. O jei vienai nedrąsu, visada galima grupėje „Keliaujančios mamos“ paskelbti savo norimą aplankyti šalį, vaikučio amžių ir surasti tokių pačių mamų, su kuriomis galėsite įgyvendinti savo svajonių kelionę. Taip ir ekonomiškiau, ir patogiau, nors ir iššūkių netrūksta. Taip galiu drąsiai teigti, nes viską išbandžiau pati: nuo Naujųjų metų kas mėnesį su dukra keliaujame vis į kitą šalį su mamomis iš „Keliaujančių mamų“ grupės. Šiemet jau aplankėme Fuerteventūros salą (Ispanija) sausį, Kiprą (Graikija) vasarį, kovą per Norvegiją trumpai apžiūrint Oslą skridome į Tailandą, balandį jau antrą kartą mano mažylė lankėsi Italijoje, pamatėme Veneciją, keliom dienom buvome užsukę į vieną mažiausių valstybių - San Mariną, gegužės mėnesį keltu plaukėme į Švediją, birželį lankėmės kaimyninėje Latvijoje, o liepą paskyrėme Lietuvai ir jos nuostabioms vietovėms.


View this post on Instagram

Maybe one day I will be a pilot, not only little traveler... Like Ana, pilot Ana ?❤? #keliaujanciosmamos #travelmoms #keliaujamesuvaikais #travellingwithkids #inspiration #pilotwoman #notonlyatraveler #whenigrowup #pilots #girlsincharge #littleguest #pilotcabin #capturethemoment #oneday

A post shared by Keliaujančios Mamos (@keliaujancios_mamos_travelmoms) on



Koks būtų jūsų gražiausių ir įdomiausių vietų Lietuvoje, kurias verta aplankyti su vaikais, topas?


Iš tiesų, Lietuva yra nuostabiai graži ir daug įdomių lankytinų objektų turinti šalis, kurią pirmiausia ir siūlyčiau pažinti su savo vaikais. Šios vasaros TOP'as (mano asmeniniu manymu ir kaip parodė reakcijos „Keliaujančių mamų“ grupėje) yra apžvalgos bokštai. Jų, aukštesnių nei 15 metrų, berods, yra net 32, tad tikrai yra kur nukeliauti, pasigrožėti nuostabiais vaizdais, o dažnai prie apžvalgos bokštų būna ir kitokių pramogų įdomių vaikams, pavyzdžiui, prieš porą savaičių lankėmės Anykščiuose, kur nusileidę iš Medžių lajų tako pasivažinėjome traukinuku ir išbandėme pasivažinėjimą nuo Kalitos kalno „rogutėmis“. Na, o pasigrožėjus Drevernos bokšto apylinkėmis praėjusį savaitgalį plaukėme laivu į Juodkrantę, aplankėme Nidą. Tad apžvalgos bokštų lankymas tikrai gali tapti įdomiomis savaitgalių kelionėmis!


Taip pat vaikams visada įdomios vietos, kur jie betarpiškai gali pabendrauti su gyvūnais, tiesa, zoologijos sodai nėra ta vieta, kurią rekomenduočiau, labiau kalbu apie sodybas, kuriose gyvūnai auginami artimomis laisvei sąlygomis, kur vaikai gali pamaitinti ir paglostyti avis, ožkas, alpakas, net pelėdas (!), pajodinėti, paieškoti vištų kiaušinių ar pasijausti kaip tikrame safaryje, kur ne gyvūnai, o žmonės yra užsidarę savo automobiliuose.


Taip pat kasmet apsilankome ir kitiems rekomenduojame atvykti į Lietuvos jūrų muziejų ir akvariumą, nepamirštant užsukti ir į delfinariumą.


O jei pritrūksite idėjų kelionėms ar turėsite klausimų – visada Jums pagelbės „Keliaujančios mamos“, kurias tikrai lengvai rasite feisbuke!


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis