Popiežius: turėdami augintinius, o ne vaikus prarandame žmoniškumą

Popiežius Pranciškus trečiadienį surizikavo supykdyti pasaulio bevaikius šunų ir kačių savininkus sakydamas, kad žmonės, kurie vaikus pakeičia augintiniais, demonstruoja „tam tikrą savanaudiškumą“.

Kalbėdamas apie tėvystę per bendrą audienciją Vatikane, Pranciškus apgailestavo, kad naminiai gyvūnai „kartais užima vaikų vietą“ visuomenėje. „Šiandien (...) matome tam tikrą egoizmo formą, – sakė popiežius. – Matome, kad dalis žmonių nenori turėti vaikų“.


„Kartais jie turi vieną vaiką ir viskas, bet jie laiko šunis ir kates, kurie užima vaikų vietą. Galbūt žmonės iš to juoksis, bet tokia yra realybė“.


1,3 milijardo pasaulio katalikų vadovas sakė, kad tokia praktika „yra tėvystės ir motinystės neigimas, menkina mus ir atima iš mūsų žmogiškumą“. Taigi „civilizacija sensta be žmogiškumo, nes mes prarandame tėvystės ir motinystės turtus, o nuo to nukenčia šalis“, – kalbėjo pontifikas Pauliaus VI salėje.


Pranciškus yra buvęs nufotografuotas glostantis šunis, 2014 m. per Kristaus Apsireiškimo šventę leido ant jo pečių uždėti ėriuką ir netgi paglostė tigrą ir panteros jauniklį. Nors jo pirmtakas Benediktas XVI buvo kačių mylėtojas, Pranciškus savo Vatikano rezidencijoje neturi augintinio.


2014 metais Pranciškus dienraščiui „Il Messaggero“ sakė, kad augintiniai vietoj vaikų yra „dar vienas kultūrinės degradacijos reiškinys“, o emociniai santykiai su augintiniais yra „lengvesni“ nei „sudėtingi“ tėvų ir vaikų santykiai.


Trečiadienį, kviesdamas poras, kurios dėl biologinių priežasčių negali susilaukti vaikų, svarstyti galimybę įsivaikinti, jis paragino potencialius tėvus „nebijoti“ pradėti tėvystės. „Turėti vaiką visada yra rizika, tačiau didesnė rizika yra neturėti vaiko, neigti tėvystę“, – sakė jis.


Iš Argentinos kilęs pontifikas praeityje yra smerkęs „demografinę žiemą“, arba mažėjantį gimstamumą išsivysčiusiame pasaulyje. Šių metų pradžioje jis kritikavo šiuolaikinę visuomenę, kurioje karjera ir pinigų uždirbimas daugeliui yra lemiamas kuriant šeimą, tokį mentalitetą jis vadino „visuomenės gangrena“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis