Mamų diskusija: kodėl aš (ne) daviau čiulptuką savo vaikui

TavoVaikas.lt portalo skaitytojų paklausėme, ką jos mano apie čiulptuko davimą vaikui.

Kas nori, tas duoda, kas nori, tas neduoda. Čia kiekvienai šeimai individualiai, aš daviau abiems vaikams, tai vienas čiulptuką turėjo, o kitas – neėmė. Ir vienam, ir kitam nieko neatsitiko.


**


Abu užauginti be čiulptukų. Tai išradimas tėvams, kurie nori, kad vaikas augtų "patogus" jiems ir nereiktų kaskart atsižvelgti į jo niurzgėjimas ir poreikius- paprasčiau užkišti.


**


Daviau čiulptuką vaikui savaitė po gimimo. Krūtį ėmė, kaip visada, nepakenkė žindymui. Kažkaip visi anksčiau su čiulptukais užaugo ir nieko blogo nenutiko.


**


Aš nedaviau, nes buvau skaičiusi, kad vaikas dėl čiulptuko gali nebemokėti taisyklingai apžioti krūties. Kai 2 mėnesių sūnui neapsikentusi rėkimo pabandžiau duoti, neėmė. Buvo vienu metu pradėjęs čiulpti nykštį, bet tai truko tik kelis mėnesius. Dabar jam 8 mėnesiai, auga be čiulptuko ir pirštuko į burnytę nebekiša.


**


Auginau 3 ir visiems čiulptukas buvo reikalingas tik migdantis. Nepamainomas daiktas, ypač kai vaikiukas yra ir sotus, ir sausas, bet vis tiek neramus. Puiki nusiraminimo priemonė. O būnant 1,5 m čiulptukas skirtingomis aplinkybėmis baigia savo darbą pas mus ir vaikas savomis rankytėmis su juo atsisveikina. Todėl išvengiam bet kokių stresų, blogų sąkandžių ar kitokių čiulptukams priskiriamų blogybių. Du vaikus maitinau iki metų savo pienu, o trečiąjį dabar 7 mėnesius sėkmingai žindau. Čiulptukas jokios įtakos neturi.


**


Oi, be čiulptuko niekaip. Apyvartoje namie turim net 4, nes nemėgstu ieškot, kai dingsta ir negaliu pakęst, kai vaikas klykia. Pirmoji dukra dviejų metų į darželį ėjo su čiulptuku. Po pusmečio, kai apsiprato darželyje ir dingo ašaros, tiesiog vieną dieną nukirpom čiulptuko galiuką jai nematant. Atbėgusi pamatė ir sako: „Kažkas nugraužė“. Ir viskas tuo pasibaigė, jokio streso nebuvo. Kad kenkia dantims, netikiu, mano mergaitei dabar 7 metai ir sąkandis puikus. Be to, dar nė karto neteko gydyti dantukų.  


**


Labai norėjau duoti čiulptuką, kad duktė ramesnė būtų, bet mano mergaitė naujos kartos vaikas, lig šiol tik žaidžia su juo. Taip nei čiulptuko, nei buteliuko nenaudojo.


**


Aš vis sakiau, kad neduosiu, prisiskaičiusi apie žalą sąkandžiui. Bet duodu, nes pati kartais noriu išlikt sveiko proto žmogumi. Migdydavau su krūtine ir čiulptuku. Ir dabar beveik pusantrų metų naktį mielai kabotų ant krūties, o kol kabo - aš nemiegu. Tai taip ir visą naktį neišmiegočiau, bet įduodu čiulptuką, apgaunu vaiką, ir ant šono kito pasisukus užmiegu.


**


Pirmi du neėmė nei vienas, nei kitas, tad užaugo be, o dabar trečiajai patiko. Duodu, nematau nieko blogo.

Daviau nuo pat gimimo. Su žindymų bėdų neturėjau. Maitinu iki šiol (14 mėn). Čiulptuko atsisakė pats, būdamas gal 13 mėnesių. Čiulptuko poreikis būdavo tada, kai lauke migdydavau vežimėlyje.  


**


Abi panelės užaugo be čiulptukų. Nors su pirmąja buvau prisipirkusi įvairiausių, bet jai nebuvo poreikio. Su antrąja net nepirkau.


**


Mūsų vyrukas čiulptuko pats atsisakė maždaug 1 metų ir 9 mėnesių. Nors iki tol negalėdavo net užmigt be jo. Tiesiog atėjo toks laikas ir pats neima, nors, tarkim, skrendant lėktuvu jam buvo siūloma.


**


Pirmam davėm, nes 4 mėnesių pradėjo dantys dygti ir pradėjo nykštį čiulpt (nuo čiulptuko vėliau lengviau atpratint nei nuo piršto). O antras pats neėmė, tai ir nekišom, užaugo be čiulptuko.


**


Daviau, bandžiau pirkti įvairių rūšių. Neėmė. Auga be. Daugiau ant rankų raminimas dominuoja, bet viskas gerai, susitvarkau.


**


Pirmoji dukrytė augo su čiulptuku, sūnelis – be, bet ne todėl, kad nedaviau, o todėl, kad pats neėmė. Nematau nieko blogo, jei čiulptukas naudojamas ne per ilgai.


**


Aš nieko prieš, nes naujagimiams būtina nusiraminti tokiu būdu. Bet kai eina 2-3 metų vaikai su čiulptuku, tada atsiprašau... Taip ir norisi pasakyti tai mamai, kad jau laikas atimti. Mano trys vaikai užaugo be čiulptukų.


**


Čia jau kaip kuri mama pasirenka. Aš pasirinkau duoti, bet tik išskirtiniais atvejais, kai mieste kur nors negalėdavau krūtinės paduoti, mašinoje verkdavo arba jau paaugus miegeliui reikėjo.


**


Dviejų mėnesių šiaip ne taip paėmė čiulptuką ir pamiršo čiulpti pirštuką. Džiaugiuosi, kad čiulptukas netapo didelis draugas, jis tik padeda tik užmigti, o tada labai greit išspjauna.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis