Kam kūdikiui kepurė, jei jis namuose?

 (3)
Kepurė, ypač pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais, yra viena svarbiausių aprangos detalių. Tik mažyliui taip atrodo ne visuomet - kepurytę jis galbūt dėvi nenoriai, muistosi. Kaip išmokyti vaiką dėvėti kepurę nesuvaržant jo laisvės ir neverčiant jaustis nepatogiai?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iki galo nesutariama, reikia ar ne kūdikiui kepurės

Mažylis, iki išvysdamas šį pasaulį, pripranta prie itin jaukios, šiltos ir saugios aplinkos - mamos gimdos. Vaikui gimus, svarbu užtikrinti, kad jis jaustųsi taip pat gerai ir saugiai. Todėl naujagimiams beveik visada uždedamos vaikiškos kepurės.

Kai kurie pediatrai, pavyzdžiui, JAV Pediatrijos akademijos atstovas Howardas Reinsteinas, tikina, kad kūdikiui kepurę dėvėti būtina tik tuo atveju, jei oro temperatūra yra vėsi. „Sveiki, išnešioti vaikai namuose kepurės dėvėti neprivalo", - sako H.Reinsteinas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokia apsauga nuo uodų geriausia vaikams?

Visgi daug kitų specialistų pabrėžia, kad kūdikis, dar nesulaukęs 6 mėnesių, beveik negali reguliuoti savo kūno temperatūros, todėl geriausia, kad patalpose jis dėvėtų kepurytę. Ypač jei tai yra ruduo arba žiema. Esant neaukštai oro temperatūrai, jūsų mažylis gali greitai sušalti, nes daugiau nei pusė kūno šilumos yra netenkama būtent per galvos odą.

Vaikui sulaukus pusės metų, kepurytės vis dažniau galima atsisakyti.

Nuo ko saugo kepuraitė?

Kepurė jūsų mažylį apsaugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo saulės. Kol vaikas dar visai mažas, plaukų jis turi itin nedaug ir tiesioginiai saulės spinduliai gali lemti galvos odos nudegimą.

Naujienų ir patarimų tėvams portalas „Kids Health" rašo, kad dažnai naujagimio ausys gali būti neįprastos formos - pasitaiko atvejų, kai vaiko ausys būna atlėpusios ar kitaip deformuotos. Vaikiška kepurytė pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais padeda formuotis taisyklingai vaiko ausies formai.

Kaip pripratinti mažylį prie kepurės? 4 patarimai

1. Jeigu mažylis kepurę dėvi itin nenoriai, muistosi, irzia, greičiausiai tiesiog išrinkote netinkamą kepurės dydį. „Mažyliai yra labai aktyvūs, jie nori laisvai judėti, pažinti pasaulį, todėl svarbu, kad niekas netrukdytų. Jei pasirinkote per didelę arba per mažą kepurę, vaiką tai erzina, apsunkina jo judėjimą, todėl jis ir nenori dėvėti kepurės", - sako beveik dvejų metų sulaukusio Taduko mama Inga Mačiūnienė, elektroninės parduotuvės vaikams „Gydu.lt" savininkė.

2. Visai mažas, ką tik gimęs vaikas negali pasakyti, kaip jis jaučiasi ir ko nori. Tačiau mažyliui paaugus, būtinai leiskite jam pačiam rinktis kepurę - gal jam patiks ryškiaspalvis paprastas galvos dangalas, galbūt pasirinks kepurę su lapės ausytėmis ar pan. Svarbu, kad vaikui kepurė patiktų, tada jis ją noriau dėvės ir nesimuistys.

3. Norėdami pripratinti vaiką prie nuolatinio kepurės dėvėjimo, kartais apmaukite ją ir namuose, ne tik lauke. Kasdien po pusvalandį ar valandą praleidęs su kepuryte, mažylis pripras prie jausmo ir kepurė jam taps natūraliu dalyku. Vaiko ožius dėl kepurės galėsite pamiršti visam laikui. „Mano Tadukas kepurę iš pradžių dėvėdavo nenoriai - vis taikydavosi ją nusiplėšti nuo galvos. Tačiau aš kasdien trumpam vis ją uždėdavau namuose - net ir 15 minučių ar pusvalandžiui. Ilgainiui jis priprato prie kepurės ir dabar, kai einame į lauką, pats čiumpa kepurę. Jokių rūpesčių", - patirtimi dalijasi Inga Mačiūnienė.

4. Rodykite pavyzdį patys. Kai Tadukas muistydavosi ir bandydavo nusiimti kepurytę, tada Inga su vyru rodydavo pavyzdį - patys apsimaudavo po kepurę. „Tada grožėdavomės prieš veidrodį kepurėmis. O Tadukas, kaip ir visi vaikai, yra linkęs mėgdžioti tėvus, tad greitai ir pats priprato dėvėti kepurę ir ja džiaugtis", - kalbėjo I.Mačiūnienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis (1)

10 gudrybių, kad kūdikio auginimas būtų lengvesnis
Tikėtina, kad dar nėštumo metu niekas jums nežadėjo, jog kūdikio auginimas bus lengvas. Tėvai, draugai ir artimieji jums pripasakojo ne vieną istoriją apie sunkią naujagimio maitinimo pradžią, iššūkius, kai tenka ištverti ne vieną bemiegę naktį, ar tai, kokios baimės atsiranda, kai esi atsakingas už gležną būtybę.

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti

Vaiko kambario interjeras: kelios taisyklės, kurias būtina žinoti
Stilingai ir praktiškai įrengti kūdikio ar vaiko kambarį – ne tokia ir lengva užduotis.

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį (1)

10 gudrybių, kaip sutaupyti pinigų perkant kūdikio kraitelį
Likus keliems mėnesiams iki kūdikio gimimo, tėveliai ima nerimauti ne tik dėl gimdymo ar to, kaip tinkamai reikės pasirūpinti trapia būtybe, tačiau ir dėl ilgo pirkinių sąrašo. Kiek ir kokių daiktų reikės? Ar verta viską pirkti iškart? O gal užteks pačių būtiniausių kūdikio priežiūros priemonių?

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje (89)

Paaiškėjo populiariausi vardai Lietuvoje
Registrų centras išplatino naujausius duomenis apie naujagimių vardų registravimą. Populiariausi vaikams suteikiami vardai šį pusmetį buvo Matas ir Emilija.

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui (1)

Sveikas, mažyli: kaip namus paruošti kūdikio gimimui
Būsimi tėveliai kartais taip susikoncentruoja į dar negimusio vaikelio garderobą ar vis galvoja, ką pasiimti į ligoninę, kad pamiršta namų erdvę pritaikyti naujam gyventojui. Kokių daiktų jums tikrai prireiks? Kaip namus paversti saugiais kūdikiui ir išvengti nelaimių?

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių (1)

Kūdikiai savarankiškai gali stovėti jau nuo keturių mėnesių
Nors knygose apie vaikus rašoma, kad kūdikiai dažniausiai be aplinkinių pagalbos stovėti gali sulaukę apie 9 mėnesių, naujausiame mokslininkų atliktame tyrime teigiama, kad kūdikiai šį itin svarbų gebėjimą gali išvystyti kur kas anksčiau.

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas (14)

Pasaulį nustebinęs žingsniuojančio naujagimio vaizdo įrašas klaidina: taip gali kiekvienas
Šiomis dienomis socialiniuose tinkluose vaikus auginantys tėvai aktyviai dalijasi vaizdo įrašu, kuriame įamžintas už pažastų laikomas ir žingsniuojantis naujagimis.

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas (41)

Šiais laikais tėvai pamiršta kelias svarbias krikštynų tradicijas
Vasarą galima pavadinti vestuvių ir krikštynų metu. Šiltas oras ir saulėtos dienos – pats geriausias laikas švęsti jaukiausias ir visoms šeimoms svarbiausias šventes.

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų (3)

Prieš pirkdami sauskelnes, įsitikinkite dėl kelių dalykų
Jei esate „be penkių minučių" mama ar tėtis, tikėtina, kad didžiąją dalį savo laiko skiriate naujos gyvybės atėjimo pasiruošimui.

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus apklausa (45)

9 mamos atvirauja, kaip rinko savo vaikams vardus <span style="color: #ff0000;"><sup>apklausa</sup></span>
Šią savaitę pakvietėme mamas prisiminti vieną svarbiausių darbų, kuris laukia pagimdžius - išrinkti kūdikiui vardą. Kaip parodė mamų apklausa, vardai mažyliui renkami įvairiai - ir jau pagimdžius, ir nėštumo metu, ir dar net neplanuojant vaikų.

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.