Kam kūdikiui kepurė, jei jis namuose?

 (3)
Kepurė, ypač pirmaisiais vaiko gyvenimo mėnesiais, yra viena svarbiausių aprangos detalių. Tik mažyliui taip atrodo ne visuomet - kepurytę jis galbūt dėvi nenoriai, muistosi. Kaip išmokyti vaiką dėvėti kepurę nesuvaržant jo laisvės ir neverčiant jaustis nepatogiai?
Kam kūdikiui kepurė, jei jis namuose?
© Shutterstock nuotr.

Iki galo nesutariama, reikia ar ne kūdikiui kepurės

Mažylis, iki išvysdamas šį pasaulį, pripranta prie itin jaukios, šiltos ir saugios aplinkos - mamos gimdos. Vaikui gimus, svarbu užtikrinti, kad jis jaustųsi taip pat gerai ir saugiai. Todėl naujagimiams beveik visada uždedamos vaikiškos kepurės.

Kai kurie pediatrai, pavyzdžiui, JAV Pediatrijos akademijos atstovas Howardas Reinsteinas, tikina, kad kūdikiui kepurę dėvėti būtina tik tuo atveju, jei oro temperatūra yra vėsi. „Sveiki, išnešioti vaikai namuose kepurės dėvėti neprivalo", - sako H.Reinsteinas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kokia apsauga nuo uodų geriausia vaikams?

Visgi daug kitų specialistų pabrėžia, kad kūdikis, dar nesulaukęs 6 mėnesių, beveik negali reguliuoti savo kūno temperatūros, todėl geriausia, kad patalpose jis dėvėtų kepurytę. Ypač jei tai yra ruduo arba žiema. Esant neaukštai oro temperatūrai, jūsų mažylis gali greitai sušalti, nes daugiau nei pusė kūno šilumos yra netenkama būtent per galvos odą.

Vaikui sulaukus pusės metų, kepurytės vis dažniau galima atsisakyti.

Nuo ko saugo kepuraitė?

Kepurė jūsų mažylį apsaugo ne tik nuo šalčio, bet ir nuo saulės. Kol vaikas dar visai mažas, plaukų jis turi itin nedaug ir tiesioginiai saulės spinduliai gali lemti galvos odos nudegimą.

Naujienų ir patarimų tėvams portalas „Kids Health" rašo, kad dažnai naujagimio ausys gali būti neįprastos formos - pasitaiko atvejų, kai vaiko ausys būna atlėpusios ar kitaip deformuotos. Vaikiška kepurytė pirmaisiais mažylio gyvenimo mėnesiais padeda formuotis taisyklingai vaiko ausies formai.

Kaip pripratinti mažylį prie kepurės? 4 patarimai

1. Jeigu mažylis kepurę dėvi itin nenoriai, muistosi, irzia, greičiausiai tiesiog išrinkote netinkamą kepurės dydį. „Mažyliai yra labai aktyvūs, jie nori laisvai judėti, pažinti pasaulį, todėl svarbu, kad niekas netrukdytų. Jei pasirinkote per didelę arba per mažą kepurę, vaiką tai erzina, apsunkina jo judėjimą, todėl jis ir nenori dėvėti kepurės", - sako beveik dvejų metų sulaukusio Taduko mama Inga Mačiūnienė, elektroninės parduotuvės vaikams „Gydu.lt" savininkė.

2. Visai mažas, ką tik gimęs vaikas negali pasakyti, kaip jis jaučiasi ir ko nori. Tačiau mažyliui paaugus, būtinai leiskite jam pačiam rinktis kepurę - gal jam patiks ryškiaspalvis paprastas galvos dangalas, galbūt pasirinks kepurę su lapės ausytėmis ar pan. Svarbu, kad vaikui kepurė patiktų, tada jis ją noriau dėvės ir nesimuistys.

3. Norėdami pripratinti vaiką prie nuolatinio kepurės dėvėjimo, kartais apmaukite ją ir namuose, ne tik lauke. Kasdien po pusvalandį ar valandą praleidęs su kepuryte, mažylis pripras prie jausmo ir kepurė jam taps natūraliu dalyku. Vaiko ožius dėl kepurės galėsite pamiršti visam laikui. „Mano Tadukas kepurę iš pradžių dėvėdavo nenoriai - vis taikydavosi ją nusiplėšti nuo galvos. Tačiau aš kasdien trumpam vis ją uždėdavau namuose - net ir 15 minučių ar pusvalandžiui. Ilgainiui jis priprato prie kepurės ir dabar, kai einame į lauką, pats čiumpa kepurę. Jokių rūpesčių", - patirtimi dalijasi Inga Mačiūnienė.

4. Rodykite pavyzdį patys. Kai Tadukas muistydavosi ir bandydavo nusiimti kepurytę, tada Inga su vyru rodydavo pavyzdį - patys apsimaudavo po kepurę. „Tada grožėdavomės prieš veidrodį kepurėmis. O Tadukas, kaip ir visi vaikai, yra linkęs mėgdžioti tėvus, tad greitai ir pats priprato dėvėti kepurę ir ja džiaugtis", - kalbėjo I.Mačiūnienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

0-6 mėnesiai

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais (14)

Mamų patirtis: daiktai, labiausiai pravertę pirmaisiais kūdikio mėnesiais
Jei ruošiatės pirmojo kūdikio gimimui, jums tikrai kyla ne vienas klausimas. Ko prireiks jūsų mažyliui pirmaisiais mėnesiais? Kokie daiktai pasiteisina, o be ko galima apseiti? Šį kartą kalbiname pačias tikriausias šios srities specialistes – mamas, auginančias vieną ar kelis vaikus.

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau (43)

Ar tikrai po gimdymo poros intymus gyvenimas nebebus toks, koks anksčiau
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai tema, apie kurią garsiai kalba nedaugelis – intymus poros gyvenimas susilaukus kūdikio.

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą (22)

Kaip išsirinkti vežimą, jei vaikas gimsta žiemą
Šaltuoju sezono metu gimusių vaikučių tėvelių laukia ne vienas iššūkis. Ne tik įvairios baimės dėl to, ar mažiukas nesušals, nes yra per plonai aprengtas, bet ir svarbiausio daikto – vežimėlio paieškos. Juk pirmoji vaikučio karieta turės atlaikyti šaltuką, vėją ir lietų.

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime (17)

Kaip išrinkti vaikui vardą, kuris atneštų sėkmę gyvenime
Visi tėvai, rinkdami vaikui vardą, derina jį prie pavardės. Kad skambesys būtų geras, gražiai atrodytų inicialai ir pan. Kviečiame iš arčiau susipažinti su vardo ir pavardės numerologija.

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos

Kalėdinės dovanos mamai ir kūdikiui – šventinės rekomendacijos
Artimųjų ar draugų šeimoje gimus kūdikiui norisi jį apipilti mielomis dovanėlėmis. Ta pati pati pagunda mus apima ir prieš Kalėdas.

Pirmos dienos namuose su naujagimiu (2)

Pirmos dienos namuose su naujagimiu
Pirmosios dienos, savaitės ar netgi mėnesiai gali būti nelengvi tiek pirmakarčiams tėveliams, tiek kūdikiui – visiems reikia laiko apsiprasti su naujovėmis, atrasti dienos režimą, išmokti daugybės naujų dalykų.

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą (2)

Ką svarbu žinoti apie visuotinę naujagimių klausos patikrą
Nuo 2014 m. įsigaliojusi visuotinė naujagimių klausos patikra, kurios tikslas patikrinti kiekvieno Lietuvoje gimusio naujagimio klausą, duoda rezultatų.

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas (26)

Einame lankyti naujagimio: geriausių dovanų sąrašas
Kai draugams ar artimiesiems gimsta mažylis, visi nekantriai laukia pirmosios pažinties su nauju žmogučiu. Palankynų etiketas įpareigoja ateiti netuščiomis rankomis.

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo) (6)

10 mitų apie kūdikius, kuriais vis dar kai kas tiki (be reikalo)
Kai kurie mitai apie kūdikių auginimą atėjo iš senų senovės, kiti paplito vos prieš keliasdešimt metų. Kuriais iš jų ir kodėl tikėti neverta?

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega (4)

Jaunas tėtis kai ką sugalvojo kūdikiams, kurie prastai miega
Prieš dvejus metus susilaukęs dukrytės, vienas jaunas tėtis, kaip ir daugelis kitų tėvų, sprendė dilemą, kur ir kaip saugiai migdyti naujagimę.

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą (1)

Pavojinga klaida, kurią daro daug tėvų, vežiodami vaikus vežimėliu vasarą
Visi tėvai vasarą stengiasi apsaugoti savo vaikus nuo lietaus, karščio ar miesto dulkių. Tačiau kartais mūsų pastangos vaikui labiau kenkia, nei padeda.

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė

Maudynės be ašarų: linksmoji atmintinė
Šiltas vanduo, putos, malonūs kvapai – visa tai skamba kaip tikra šventė. Tačiau mažiesiems gali atrodyti visai priešingai: šlapia, griaužia, trina, o dar tas skubėjimas ir susirūpinusios mamos akys…

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei (36)

TOP 20 vardų, kurie idealiai tinka vasarą gimusiai mergaitei
Kada išrinkote vardą savo mažyliui: vos sužinoję, kad jis gims ar tik po to, kai paėmėte jį į rankas?

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai (23)

Gražina Kadžytė – apie krikštynas šiandien ir anksčiau: kas stebina labiausiai
Nuo senų laikų tikėta, kad krikštynų šventė turi būti graži ir linksma, nes nuo to priklauso kūdikio gyvenimas. Tačiau ne tik grožis ir smagi šventė yra tikroji šios krikščioniškos tradicijos esmė.

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras (7)

Paslaptingiausia kūdikių verksmo priežastis: gydytojos komentaras
Pilvo diegliukai yra viena sunkiausiai sprendžiamų kūdikių sveikatos problemų, nes dažnai ne taip lengva nustatyti skausmingo kūdikių verksmo priežastis ir jiems padėti.