25 nėštumo savaitę gimusios Elžbietos mama: tai buvo košmariška diena

 (5)
Savo laišką apie 25 nėštumo savaitę gimusią Elžbietą mama pavadino „Košmariška diena, virtusi džiaugsminga gyvenimo prasme“. Šiandien linksmos ir sveikos keturmetės dukrytės gyvybė po gimimo laikėsi ant plono, plono siūlo...
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ankstukė gimė 15 savaičių anksčiau laiko

Elžbieta gimė pernelyg anksti – 25 savaičių. Pavasaris mums ją atnešė per simbolinę Gandrų dieną! Tuomet ji svėrė vos 840 gramų ir buvo 34 cm. ūgio. Nepaisant to, kad ji buvo neįtikėtinai mažytė lyginant su tuo, kokį tikimasi pamatyti naujagimį (rausvažandį, putliom rankytėm ir papūstom lūpytėm), ji mums buvo pati gražiausia, mieliausia ir mūsų visiškai niekas negąsdino – nei tai, kad kūdikėlis subtilaus dydžio, nei laidai, laideliai, dūriai, kažkokie tuomet dar nepažįstami aparatai ir jų garsai. Atrodo, juos matėm, bet per daug nesureikšminom. Aš nuo pirmosios Elžbietos gimimo sekundės buvau tvirtai įsitikinusi – išgyvens ir bus sveika! Aš tikėjau savo vaiku ir pasitikėjau medikais. Giliai širdyje žinojau, kad viskas bus gerai.

Po paros stabilizavus būklę, Elžbieta reanimaciniu automobiliu buvo išlydėta į pirmąją savo gyvenimo kelionę. Buvo rimtų abejonių, ar mažylė, išvažiavusi iš Klaipėdos, lengvai pasieks Kauną. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos (KMU) turi vertingos patirties auginant ypač anksti gimusius vaikelius, todėl buvome laimingi, kad Elžbieta sėkmingai pasiekė KMU Neišnešiotų naujagimių reanimaciją, kur nemažai laiko praleidome augindami dukrytę.

Mus supo profesionaliai parengti medikai ir sulaukdavome logiškų argumentų apie dukrytės būklę ir pozityvaus palaikymo. Nepaprastai dėmesingas mažiesiems pacientams ir paslaugus jų tėvams personalas mums paliko geriausią įspūdį ir, žinoma, sveikai augantį rezultatą. Iki šios akimirkos nuolat jiems padėkoju mintimis.

25 nėštumo savaitę gimusios Elžbietos mama: tai buvo košmariška diena
Elžbieta gimė pernelyg anksti – 25 savaičių.
© Asmeninio albumo nuotr.

103 paros ligoninėje

Gimusios mergaitės sveikatos būklė buvo rizikinga gyvenimui: ji visiškai savarankiškai nekvėpavo beveik tris mėnesius (viena po kitos sekė daugiau nei 11 apnėjų). Per tą patį laiką ji tris kartus persirgo kraujo užkrėtimu bei kitomis infekcijomis (odos, žarnyno, plaučių, trachėjos), teko perpilti eritrocitų masę. Į delną telpantis kūdikis priėmė visas skausmingiausias neišnešiotukus gelbėjančias procedūras: begaliniai kraujo ėmimai, kateterių vedimai - išėmimai, įvedimai iš naujo ir vėl, ir vėl, ir vėl; intubavimai-ekstubavimai, nuolatinis „maitinimas" vaistais. Be to, iš karto po gimimo krito svoris.

Kita pačių mažiausių neišnešiotukų problema - atviras širdies arterinis latakas (AAL), kuris Elžbietai per pirmas tris savaites buvo uždarytas chirurginiu būdu. Tuomet ji svėrė vos 640 g.! Laimė, pastaroji intervencija buvo ypač rezultatyvi ir mergaitė sparčiai pradėjo vytis gyvenimą. Sėkmingai augo svoris, kuris suteikė jėgų kūdikiui toliau bręsti ir stiprėti.

Sulaukus trijų mėnesių buvo diagnozuota dažnokai neišnešiotų naujagimių neaplenkianti retinopatija, kuri juos „aplanko" dėl deguonies pertekliaus (o jis būtinas, kol ankstukas išmoksta kvėpuoti). Elžbietai dėl pernelyg didelio neišnešiotumo, deja, liga išsirutuliojo iki III laipsnio. Tačiau ir čia dukrą lydėjo medikų profesionalumas, naujausių technologijų taikymas ir sėkmė. Abiems akytėms taikyta Lazerretinopexia buvo nepaprastai rezultatyvi ir mergaitė džiaugsmingai mato savo gyvenimą!

Po gimimo su Elžbieta ligoninėje praleidome 103 paras. Per šį laikotarpį mergaitė suvartojo apie 21 skirtingų rūšių medikamentų (antibiotikai, morfijus ir kt.), priėmė sudėtingiausias gaivinimo procedūras ir ištvėrė 2 neišvengiamas operacijas.

Per pirmuosius gyvenimo metus nuolat periodiškai lankėme mankštas, kas 10 dienų masažo kursus po 10 dienų, baseiną, logopedo konsultacijas. Stengėmės, „dirbome", mankštinomės. Intensyviai lavinome dukrelę. Negailėjome tam nei laiko, nei jėgų. Atsidavėme visas savo, kaip tėvų, jėgas.

25 nėštumo savaitę gimusios Elžbietos mama: tai buvo košmariška diena
Šiandien Elžbietai ketveri metai.
© Asmeninio albumo nuotr.

Dabar Elžbieta yra grakšti 4 metukų dama. Užauginta nuo 640 g., ji yra visiškai pavijusi bendraamžius (o ūgiu ir tvirta sveikata kai kuriuos net ir lenkia!).

Kasdien džiaugiamės ja. Tikrai manome, kad ji yra medicinos laimėjimų, Dievo valios ir mūsų įdirbio stebuklas.

Mūsų neišnešiotukė yra tvirto būdo, drąsi, smalsi, visada puikios nuotaikos. Elžbieta mėgsta skaityti knygas, klausytis muzikos (turi gerą skonį), groti perkusija. Ji, kaip ir daugelis mergaičių, mokosi šokti, žaidžia su lėlėmis, nori pasipuošti.

Ankstukų šeimų istorijas pristato neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas" bei neišnešiotiems kūdikiams skirtas paramos projektas „Ankstukai". Maloniai kviečiame kiekvieną mamą, tėtį ir šeimą prisijungti prie „Ankstukų" bičiulių būrio ir dalintis savo kūdikio atėjimo istorija - padėkite visiems ją išgirsti! Užpildykite žemiau esančią anketą arba savo istorijas siųskite el. paštu tavovaikas@delfi.lt ir laukite pasirodant portale „Tavo vaikas".

Daugiau informacijos apie paramos projektą „Ankstukai": www.ankstukai.lt.

Prie „Ankstukų" draugų būrio kviečiame jungtis ir socialiniame tinkle „Facebook": https://www.facebook.com/ankstukai?fref=ts.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai (1)

Atviras pokalbis su mamomis: ar savo vaikus tikrai myliu vienodai
Vieną dieną kalbėjausi su drauge apie vaikus ir nejučia kalba pakrypo apie meilę jiems. Ji prasitarė: „Gal aš ir baisi mama, bet mažąjį myliu labiau..." Susimąsčiau: deklaruojame, kad visus savo mažylius mylime vienodai, bet ar tikrai? Kelios mamos atvirai pasakoja apie meilę savo vaikams (vardai jų prašymu pakeisti).

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip (1)

Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų? (19)

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (7)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.