5 įrodymai, kad moters kūnas po gimdymo yra tobulesnis, negu negimdžiusiųjų

 (52)
Apie tai, kaip "susigrąžinti buvusias formas" po gimdymo, patarimų apstu: ir apie nėštumo metu atsiradusias strijas, ir apie likusius papildomus kilogramus... O ar susimąstėte kada, kad pagimdžiusios moters kūnas yra geresnis už gimdymo nepatyrusių moterų?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

5 priežastys, kodėl jums tapus mama, jūsų kūnas yra geresnis

Jūs pagimdėte kūdikį

Tai atrodo akivaizdu, tačiau svarbu to nepamiršti. Jūs pagimdėte kūdikį. Tik savo kūno dėka sukūrėte naują gyvybę. Ko gero, skaitėte krūvas knygų apie nėštumą, lankėte nėščiųjų jogą ir išleidote begalę pinigų kūdikio kraiteliui, tačiau didžiausią darbą padarė jūsų kūnas. Tikėtina, kad tai paliko savo pėdsakus. Gal ant pilvo atsirado keletas strijų, nes paskutiniais nėštumo mėnesiais kūdikiui augant ir stiprėjant, pilvo oda tempėsi. Tad leiskite savo kūnui pailsėti, juk jis išaugino kūdikį. Ne šiaip kūdikį, o geriausią pasaulyje – jūsų kūdikį.

Jūsų laukia nauji santykiai

Nauji santykiai – ne tie, kuriuos užmezgėte su savo vaiku, nors, žinoma, jie yra nuostabūs, o tie, kuriuos užmegsite su savo kūnu. Ko gero, pirmą kartą tikrai supratote, ką sugeba jūsų kūnas. Ko gero, žinojote, kad sugebate lipti, bėgti ar išmokti ką nors naujo, tačiau to negalima lyginti su sugebėjimu išauginti ir pagimdyti kūdikį. Tad gimdydama savo vaiką, turėtumėte žavėtis tuo, ką sugeba padaryti jūsų kūnas. Didžiuokitės savo kūno sugebėjimais ir nekreipkite dėmesio į po gimdymo atsiradusius menkus kūno trūkumus.

Jis pasakoja jūsų istoriją

Jūsų kūnas yra tik jūsų. Jis pasakoja jūsų gyvenimo istoriją. Nuo rando ant kelio, atsiradusio parkritus žaidimų aikštelėje, iki strazdanų ant pečių, atsiradusių jūsų pirmosios meilės vasarą - jūsų kūnas yra jūsų gyvenimo žemėlapis. O dabar jame atsirado naujas skyrius. Strijos ant klubų primena apie jūsų nėštumą ir tą devynių mėnesių laukimą susitikimo su savo kūdikiu, kuris dabar yra visas jūsų pasaulis. Galite nerimauti, kad dabar jūsų speneliai yra kitokie, tačiau jie pasakoja apie tai, kaip maitinote savo kūdikį. Todėl apie šiuos pokyčius galvokite ne kaip apie problemas, o kaip apie priminimą apie tam tikrą jūsų gyvenimo etapą.

Tai ne vienintelis pasikeitęs dalykas

Taip, pasikeitė jūsų kūnas, bet pasikeitėte ir jūs. Pasikeitė jūsų prioritetai, jūsų draugai, pasikeitė jūsų darbas, kad būtų tinkamesnis vaiko auginimui arba iš viso jo atsisakėte, kad galėtumėte rūpintis vaiku. Jūs nebesate tokia, kokia buvote prieš nėštumą, ir tai yra gerai. Pastebėjote, jog gimus kūdikiui, jūsų gyvenime pasikeitė beveik viskas - nuo santykių, namų (ar minkštų žaisliukų „kilimą" galime vadinti namų dekoru?), laisvalaikio užsiėmimų . Ko gero, tapus mama, susitaikėte su daugeliu pasikeitimų, tad pats metas suteikti tą pačią prabangą ir savo kūnui.

Jis yra lavinamoji priemonė

Vaikai, net labai maži, mokosi stebėdami. Jūsų vaikas stebi jus visą laiką: pamato, suvokia ir kopijuoja jūsų elgesį. Nesvarbu, ar jums tai patinka, tačiau dabar jūs esate pavyzdys, tad pavyzdys yra ir jūsų kūnas. Jūsų dukros ir sūnūs mokosi iš jūsų požiūrio į savo kūną, tad pasistenkite šį darbą atlikti gerai. Nekritikuokite savo atsikišusio „mamos" pilvuko ir atsiradusių strijų, geriau mylėkite savo naująjį kūną. Supraskite, kodėl jį mylite - jis išaugino ir pagimdė jūsų vaikus. Tegul tai išgirsta ir jūsų vaikai. Jūsų kūnas turi galimybę išmokyti jūsų vaikus vertingos pasitikėjimo savo kūnu pamokos, tad pasistenkite tai padaryti tinkamai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?

Kada po gimdymo geriausia grįžti į darbus: po metų ar dvejų?
Vaikus planuojančios ir jų laukiančios šeimos žino, kad gimus mažyliui jų gyvenimas pasikeis. Daugiausiai naujovių ir iššūkių laukia mamos, kurios kasdienybė kardinaliai keisis.

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija (6)

Kaip tokios nuotraukos yra susijusios su pagimdžiusių moterų depresija
Ar atkreipėte dėmesį, kokios tobulos po gimdymo būna žinomos moterys – aktorės, politikės, dainininkės, karalienės? Štai Kate Middleton tą pačią dieną po abiejų gimdymų pasirodė viešumoje švytinti, pasipuošusi, su nepriekaištingu makiažu.

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (7)

Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų
Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (3)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras (35)

Santuokinio sekso kokybė ir kiekybė: psichologės komentaras
Psichologės Karolinos Gurskienės pamąstymai apie intymų poros gyvenimą susilaukus vaikų: pagerėja jis, pablogėja ar išlieka toks pat?

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką (12)

Psichologė: 7 argumentai, kodėl verta gimdyti daugiau kaip vieną vaiką
Psichologės Karolinos Gurskienės mintys apie motinystę ir šeimų pasirinkimą auginti daugiau kaip vieną vaiką.

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (16)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (4)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (171)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.