5 įrodymai, kad moters kūnas po gimdymo yra tobulesnis, negu negimdžiusiųjų

 (52)
Apie tai, kaip "susigrąžinti buvusias formas" po gimdymo, patarimų apstu: ir apie nėštumo metu atsiradusias strijas, ir apie likusius papildomus kilogramus... O ar susimąstėte kada, kad pagimdžiusios moters kūnas yra geresnis už gimdymo nepatyrusių moterų?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

5 priežastys, kodėl jums tapus mama, jūsų kūnas yra geresnis

Jūs pagimdėte kūdikį

Tai atrodo akivaizdu, tačiau svarbu to nepamiršti. Jūs pagimdėte kūdikį. Tik savo kūno dėka sukūrėte naują gyvybę. Ko gero, skaitėte krūvas knygų apie nėštumą, lankėte nėščiųjų jogą ir išleidote begalę pinigų kūdikio kraiteliui, tačiau didžiausią darbą padarė jūsų kūnas. Tikėtina, kad tai paliko savo pėdsakus. Gal ant pilvo atsirado keletas strijų, nes paskutiniais nėštumo mėnesiais kūdikiui augant ir stiprėjant, pilvo oda tempėsi. Tad leiskite savo kūnui pailsėti, juk jis išaugino kūdikį. Ne šiaip kūdikį, o geriausią pasaulyje – jūsų kūdikį.

Jūsų laukia nauji santykiai

Nauji santykiai – ne tie, kuriuos užmezgėte su savo vaiku, nors, žinoma, jie yra nuostabūs, o tie, kuriuos užmegsite su savo kūnu. Ko gero, pirmą kartą tikrai supratote, ką sugeba jūsų kūnas. Ko gero, žinojote, kad sugebate lipti, bėgti ar išmokti ką nors naujo, tačiau to negalima lyginti su sugebėjimu išauginti ir pagimdyti kūdikį. Tad gimdydama savo vaiką, turėtumėte žavėtis tuo, ką sugeba padaryti jūsų kūnas. Didžiuokitės savo kūno sugebėjimais ir nekreipkite dėmesio į po gimdymo atsiradusius menkus kūno trūkumus.

Jis pasakoja jūsų istoriją

Jūsų kūnas yra tik jūsų. Jis pasakoja jūsų gyvenimo istoriją. Nuo rando ant kelio, atsiradusio parkritus žaidimų aikštelėje, iki strazdanų ant pečių, atsiradusių jūsų pirmosios meilės vasarą - jūsų kūnas yra jūsų gyvenimo žemėlapis. O dabar jame atsirado naujas skyrius. Strijos ant klubų primena apie jūsų nėštumą ir tą devynių mėnesių laukimą susitikimo su savo kūdikiu, kuris dabar yra visas jūsų pasaulis. Galite nerimauti, kad dabar jūsų speneliai yra kitokie, tačiau jie pasakoja apie tai, kaip maitinote savo kūdikį. Todėl apie šiuos pokyčius galvokite ne kaip apie problemas, o kaip apie priminimą apie tam tikrą jūsų gyvenimo etapą.

Tai ne vienintelis pasikeitęs dalykas

Taip, pasikeitė jūsų kūnas, bet pasikeitėte ir jūs. Pasikeitė jūsų prioritetai, jūsų draugai, pasikeitė jūsų darbas, kad būtų tinkamesnis vaiko auginimui arba iš viso jo atsisakėte, kad galėtumėte rūpintis vaiku. Jūs nebesate tokia, kokia buvote prieš nėštumą, ir tai yra gerai. Pastebėjote, jog gimus kūdikiui, jūsų gyvenime pasikeitė beveik viskas - nuo santykių, namų (ar minkštų žaisliukų „kilimą" galime vadinti namų dekoru?), laisvalaikio užsiėmimų . Ko gero, tapus mama, susitaikėte su daugeliu pasikeitimų, tad pats metas suteikti tą pačią prabangą ir savo kūnui.

Jis yra lavinamoji priemonė

Vaikai, net labai maži, mokosi stebėdami. Jūsų vaikas stebi jus visą laiką: pamato, suvokia ir kopijuoja jūsų elgesį. Nesvarbu, ar jums tai patinka, tačiau dabar jūs esate pavyzdys, tad pavyzdys yra ir jūsų kūnas. Jūsų dukros ir sūnūs mokosi iš jūsų požiūrio į savo kūną, tad pasistenkite šį darbą atlikti gerai. Nekritikuokite savo atsikišusio „mamos" pilvuko ir atsiradusių strijų, geriau mylėkite savo naująjį kūną. Supraskite, kodėl jį mylite - jis išaugino ir pagimdė jūsų vaikus. Tegul tai išgirsta ir jūsų vaikai. Jūsų kūnas turi galimybę išmokyti jūsų vaikus vertingos pasitikėjimo savo kūnu pamokos, tad pasistenkite tai padaryti tinkamai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui? (2)

Ko tėvai labiausiai pasiilgsta gimus kūdikiui?
Gimus kūdikiui gyvenimas niekada nebebus toks kaip anksčiau. Vaikai atneša daug džiaugsmo ir atradimų, tačiau taip pat šio to reikia atsisakyti. Paklaustos mamos prisipažįsta, ko joms labiausiai trūksta atsiradus pirmagimiui.

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu

Penkios priežastys, kodėl skauda spenelius žindymo metu
Daugiau nei trečdalis visų žindančių motinų pirmosiomis savaitėmis po gimdymo skundžiasi spenelių skausmais. Kai juos skauda, kūdikio žindymas tampa tikra kankyne.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo
Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti

10 klausimų apie seksą, kurie rūpi, bet nedrąsu paklausti
Ką svarbu žinoti vaikelio susilaukusioms poroms apie intymius tarpusavio santykius? 10 dažniausiai rūpimų klausimų ir 10 atsakymų į juos.

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai

Kokios klaidos nedaryčiau augindama kitą vaiką: lietuvių mamų paatviravimai
Šį klausimą uždavėme portalo TavoVaikas.lt bičiulėms ir sulaukėme pačių įdomiausių atsakymų.

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo

Simona atskleidžia savo lieknumo paslaptį: iki tol niekas nepadėjo
Po gimdymo numesti priaugtą nėštumo svorį moterims sekasi skirtingai. Žurnalas TAVO VAIKAS šįkart pakalbino dviejų vaikų mamą Simoną, kuri sutiko pasidalinti savo patirtimi.

Ko negalima valgyti žindančiai mamai

Ko negalima valgyti žindančiai mamai
Ar tikrai žindyvė gali valgyti viską?

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas

Vis dažniau ginekologines ligas sukelia stresas ir pervargimas
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nepilnavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais.

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters

Veiksmingi patarimai, kaip tapus tėvais išsaugoti ypatingą ryšį tarp vyro ir moters
Ar esate patenkinti savo santuoka? O gal susilaukus vaikų prioritetų sąrašą teko pakoreguoti?

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne

Psichologė: po gimdymo svorį galima reguliuoti, depresijos - ne
Namuose pagaliau krykščia mažylis. Tačiau širdyje apsigyvena ne džiaugsmas, o liūdesys. Dažnai rieda ašaros, moterį kankina noras būti ne čia, šalia kūdikio, o kažkur kitur... Iš kur tokios mintys?

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti (2)

Šitų 11 frazių pagimdžiusi mama tikrai nenori girdėti
Susilaukus vaiko, tampa šiek tiek sunkiau išlaikyti tokius pat gerus santykius, kaip ir iki gimdymo, su vaikų neturinčiomis draugėmis. Pateikiame 11 frazių, kurios labiausiai erzina jaunas mamas, ir kurios gana dažnai (ir visai nepiktybiškai) išsprūsta dar negimdžiusioms draugėms.

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama (2)

Kas labiausiai pasikeičia gyvenime, tapus mama
Koks yra didžiausias jūsų „atradimas“ tapus mama? Šį klausimą uždavėme savo paskyroje "Facebook". Sulaukėme daugybės atsakymų, iš kurių įdomiausiuosius publikuojame šiame straipsnyje.

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai

Natūralus gimdymas, cezario pjūvis, žindymas – kokią turi įtaką vaiko mikrobiomui bei būsimai sveikatai
Lietuvoje viešėjusią Bridget Supple, pasiruošimo gimdymui lektorę, daugiau nei penkiolika metų dirbančią didžiuosiuose Jungtinės Karalystės gimdymo skyriuose, kalbina Lina Gabrijolavičienė.

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais

Įvardijo, kas paskatintų lietuvius grįžti į darbą pirmaisiais vaiko auginimo metais
Minėdama Motinos dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išsiaiškino, kokių poreikių turi dirbantieji, norintys derinti darbą ir vaikų priežiūrą.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50
Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.