5 įrodymai, kad moters kūnas po gimdymo yra tobulesnis, negu negimdžiusiųjų

 (52)
Apie tai, kaip "susigrąžinti buvusias formas" po gimdymo, patarimų apstu: ir apie nėštumo metu atsiradusias strijas, ir apie likusius papildomus kilogramus... O ar susimąstėte kada, kad pagimdžiusios moters kūnas yra geresnis už gimdymo nepatyrusių moterų?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

5 priežastys, kodėl jums tapus mama, jūsų kūnas yra geresnis

Jūs pagimdėte kūdikį

Tai atrodo akivaizdu, tačiau svarbu to nepamiršti. Jūs pagimdėte kūdikį. Tik savo kūno dėka sukūrėte naują gyvybę. Ko gero, skaitėte krūvas knygų apie nėštumą, lankėte nėščiųjų jogą ir išleidote begalę pinigų kūdikio kraiteliui, tačiau didžiausią darbą padarė jūsų kūnas. Tikėtina, kad tai paliko savo pėdsakus. Gal ant pilvo atsirado keletas strijų, nes paskutiniais nėštumo mėnesiais kūdikiui augant ir stiprėjant, pilvo oda tempėsi. Tad leiskite savo kūnui pailsėti, juk jis išaugino kūdikį. Ne šiaip kūdikį, o geriausią pasaulyje – jūsų kūdikį.

Jūsų laukia nauji santykiai

Nauji santykiai – ne tie, kuriuos užmezgėte su savo vaiku, nors, žinoma, jie yra nuostabūs, o tie, kuriuos užmegsite su savo kūnu. Ko gero, pirmą kartą tikrai supratote, ką sugeba jūsų kūnas. Ko gero, žinojote, kad sugebate lipti, bėgti ar išmokti ką nors naujo, tačiau to negalima lyginti su sugebėjimu išauginti ir pagimdyti kūdikį. Tad gimdydama savo vaiką, turėtumėte žavėtis tuo, ką sugeba padaryti jūsų kūnas. Didžiuokitės savo kūno sugebėjimais ir nekreipkite dėmesio į po gimdymo atsiradusius menkus kūno trūkumus.

Jis pasakoja jūsų istoriją

Jūsų kūnas yra tik jūsų. Jis pasakoja jūsų gyvenimo istoriją. Nuo rando ant kelio, atsiradusio parkritus žaidimų aikštelėje, iki strazdanų ant pečių, atsiradusių jūsų pirmosios meilės vasarą - jūsų kūnas yra jūsų gyvenimo žemėlapis. O dabar jame atsirado naujas skyrius. Strijos ant klubų primena apie jūsų nėštumą ir tą devynių mėnesių laukimą susitikimo su savo kūdikiu, kuris dabar yra visas jūsų pasaulis. Galite nerimauti, kad dabar jūsų speneliai yra kitokie, tačiau jie pasakoja apie tai, kaip maitinote savo kūdikį. Todėl apie šiuos pokyčius galvokite ne kaip apie problemas, o kaip apie priminimą apie tam tikrą jūsų gyvenimo etapą.

Tai ne vienintelis pasikeitęs dalykas

Taip, pasikeitė jūsų kūnas, bet pasikeitėte ir jūs. Pasikeitė jūsų prioritetai, jūsų draugai, pasikeitė jūsų darbas, kad būtų tinkamesnis vaiko auginimui arba iš viso jo atsisakėte, kad galėtumėte rūpintis vaiku. Jūs nebesate tokia, kokia buvote prieš nėštumą, ir tai yra gerai. Pastebėjote, jog gimus kūdikiui, jūsų gyvenime pasikeitė beveik viskas - nuo santykių, namų (ar minkštų žaisliukų „kilimą" galime vadinti namų dekoru?), laisvalaikio užsiėmimų . Ko gero, tapus mama, susitaikėte su daugeliu pasikeitimų, tad pats metas suteikti tą pačią prabangą ir savo kūnui.

Jis yra lavinamoji priemonė

Vaikai, net labai maži, mokosi stebėdami. Jūsų vaikas stebi jus visą laiką: pamato, suvokia ir kopijuoja jūsų elgesį. Nesvarbu, ar jums tai patinka, tačiau dabar jūs esate pavyzdys, tad pavyzdys yra ir jūsų kūnas. Jūsų dukros ir sūnūs mokosi iš jūsų požiūrio į savo kūną, tad pasistenkite šį darbą atlikti gerai. Nekritikuokite savo atsikišusio „mamos" pilvuko ir atsiradusių strijų, geriau mylėkite savo naująjį kūną. Supraskite, kodėl jį mylite - jis išaugino ir pagimdė jūsų vaikus. Tegul tai išgirsta ir jūsų vaikai. Jūsų kūnas turi galimybę išmokyti jūsų vaikus vertingos pasitikėjimo savo kūnu pamokos, tad pasistenkite tai padaryti tinkamai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.