6 skirtingi mamų tipai: sužinokite, kuriam priklausote jūs

 (4)
Kokia mama jūs esate? Atlaidi ir pernelyg nesijaudinanti dėl to, kad vaikas jau antrą kartą per savaitę valgo bulvių traškučių? O gal lankotės tik ekologiškų prekių parduotuvėje ir jūsų šeima nepamena limonado skonio? Jūsų dėmesiui - šeši skirtingi mamų tipai. Į kurį panašiausia esate jūs?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Simpatiška, bet siaubingai nuobodi

Ši tobula mama primena aktorę Gwyneth Paltrow, tokia mama gyvena su savo patraukliu vyru ir judviejų žaviais vaikučiais prabangiame senos statybos bute. Ji pati praėjus vos dviem mėnesiams nuo gimdymo vėl dėvi 36 dydžio drabužius. Savo vaikams ji nori tik paties geriausio. O tai reiškia: ekologiška, subalansuota, pilna programa. Ekologiškų prekių parduotuvė, prieskonių darželis balkone ir visuomeninio judėjimo „Sąžininga prekyba" standartus atitinkanti rankinė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 blogi įpročiai, kurių turint vaikų reikia atsisakyti
Vaikas nesidomi žaislais, nori tik telefono arba kompiuterio

Jokių vienkartinių vystyklų. Televizija kenkia asmenybės vystymuisi. Ir, savaime suprantama, mėsa - didelis blogis! Vėliau mažieji eina bent jau į „Montesori" ar „Valdorfo" mokyklas. Savo vaikams ji duoda neįprastus vardus - taip gali būti vadinami vaisiai ar biblinės asmenybės. Be to, ji mielai geria sojų pieną su espresu arba bio-limonadą. Tiesą sakant, gana simpatiška mama, bet taip pat siaubingai nuobodi.

Laisvę mylinti vieniša mama

Visiška priešingybė yra Britney Spears tipo mama. Paprastai savo atžalas ji augina viena, tačiau tai jai netrukdo į viską žvelgti labai paprastai. Vakarais ant stalo gali būti padėta pica arba skrudintos bulvytės, nes prancūziškas manikiūras ir morkų skutimas - tarpusavyje nesuderinami dalykai. Ji myli savo vaikus, bet ne mažiau myli ir savo laisvę. 

Todėl jos vaikai savaitgalius dažnai leidžia pas savo močiutę. Toks neįpareigojantis požiūris į motinystę erzina supermamas, norinčias išstumti pastarąjį tipą į motinystės užribį. Kita vertus, privalu pasakyti, kad šios mamos vaikai yra tie, kurie nuo pat pradžių vieni savarankiškai eina į mokyklą ir vos penkerių sumaniau naudojasi išmaniuoju telefonu nei dauguma suaugusiųjų.

Višta perekšlė

Tokios mamos pasirūpins viskuo ir visada. Ypač tuo, kas galėtų neigiamai paveikti jos vaikus. Vištų perekšlių tipui priklausančią mamą atpažinsite iš akimirksniu apspjautos nosinės, kuria ji puola valyti ant savo atžalos veido likusius maisto likučius. Ir visiškai nesvarbu, kiek tam vaikui metų. Per fortepijono pamokas ji visada sėdi šalia savųjų mylimukų. O adaptacijai skirtos savaitės vaikų darželyje trunka pas ją iki pusės metų. Ji gyvena tik savo vaiko labui. Ir mielai nepastebi, kad jos vaikelis septintoje klasėje visiškai nenori, kad mama lydėtų jį iki pat mokyklos durų.

Tobula ir visada įsitempusi

Šiai reikaluose paskendusiai mamai visko tiesiog per daug. Visiškai nenuostabu, mat būdama tokia nepriekaištinga kaip Angelina Jolie, ji turi „sustyguoti" tiek daug įvairiausių dalykų. Ji privalo pasirūpinti savo tobula išvaizda, kasdieninėmis treniruotėmis ir, žinoma, varginančiu darbu. Svetainėje stovi milžiniška lenta, kurioje tiksliai suorganizuota visos savaitės programa. 

Tuo metu, kai ji savo vaikams ir vyrui duoda nurodymus, spėja atsakyti į svarbių klientų elektroninius laiškus. Ji visada avi aukštakulnius, net jeigu susiruošia sekmadienį pavaikštinėti po parką. Lėktuve ji mielai skaito knygas apie vaikų auklėjimą, nors su jais praleidžia neabejotinai per mažai laiko, bet juk kažkas turi apmokėti privačią mokyklą, ar ne? Kartais ji daro jogos pratimus, tačiau taip pat tik todėl, kad apsimestų išlaikanti pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.

Iš pradžių linksma, paskui įkyri

Pepės Ilgakojinės tipo mama užprogramuota pagal savo vardą. Ji gyvena chaose ir tai jai kelia nenusakomą džiaugsmą. Ji yra ta mama, kuri žaidimų aikštelėje nestovi kartu su kitomis mamomis, o kartu su savo vaiku karstosi, supasi ir šūkauja. Ji yra tarsi vyresnioji sesuo, animatorė, kūrybos partnerė. 

Ji, kaip ir jos vaikai, mielai geria kakavą ir gazuotus gėrimus. Ji pažadinta iš miegų gali pasakyti visas skaičiuotes ir organizuoja pačias originaliausias lobių paieškas. Jai svarbiausia yra vaikų vystymasis ir tobulėjimas. Net kai tai reiškia nenuplaunamais dažais vaikų ištepliotas svetainės sienas. Tokia mama - tikrai kieta. Taip mano ne tik jos vaikai, bet ir jų draugai, kurie mielai lankosi jos namuose. Vienintelė problema yra ta, kad vėliausiai paauglystėje tokios mamos vaikams pradeda kelti įtampą. Juk vieną dieną vaikai nebenori kartu su savo mama žaisti ir šokti budistų šokius.

Bendras priešas: mama-tigrė

Visų aukščiau išvardintų tipų mamos turi vieną juos siejantį bruožą - jos nekenčia sėkmingų motinų. O šios, savo ruožtu, smerkia visas kitas mamas. Nes pirmosios antrųjų akyse yra išlepusios. Ambicingosios sėkmės lydimos mamos žino tik vieną patikimą auklėjimo metodą - reikalavimai be jokių kompromisų. 

Po pamokų būtina eiti į baletą, paskui į fortepijono pamokas, vėliau - valandos trukmės ispanų kalbos kursai. Kas nesistengia, vėliau gailisi. O tas, kuris stengiasi, sulaukia ne pagyrimų, o priminimų, koks sunkus ir neteisingas kartais gali būti gyvenimas. Išskyrus tuos atvejus, kai esi kaip įmanoma geriau jam pasiruošęs. O geras gyvenimo startas reiškia, kad vaikas jau darželyje turi kalbėti dviem užsienio kalbomis, groti mažiausiai vienu muzikos instrumentu, o pradinės mokyklos kursą gliaudyti kaip riešutus. 

Griežtų sėkmės mamų atžalos pasižymi pavyzdinėmis manieromis, gali pasigirti geriausiais pažymiais, be to, visada yra tvarkingai apsirengę. Vis dėlto, laimingi vaikai atrodo šiek tiek kitaip.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės (6)

ATVIRAI: kokią kontracepciją po gimdymo renkasi lietuvės
Šiais laikais, kai yra daugybė kontracepcijos priemonių, tikriausiai ne taip lengva nuspręsti, kurią rinktis. O ir tinka visoms ne kiekviena. Pasikalbėjus su mamomis paaiškėjo – į naujoves dauguma dar žiūri atsargiai.

Kuo netyčiukai vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų? (1)

Kuo <em>netyčiukai</em> vaikai skiriasi nuo kruopščiai suplanuotų?
Planuoti nėštumą ar ne? Psichologė ir LSMU lektorė, VšĮ Krizinio nėštumo centras savanorė dr. Giedrė Širvinskienė sako, kad gebėjimas priimti gyvybę susijęs su požiūriu į vaiką apskritai. „Svarbu yra planuoti tiek, kiek galime, kiek tai nuo mūsų priklauso“, – sako straipsnio konsultantė.

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?

Šie tėvų žodžiai mus skaudino: kodėl dabar juos sakome savo vaikams?
Būdami vaikais mes jų nekentėme, būdami tėvais pagauname save kartais patys juos sakantys savo tėvams. Portalas „Stern“ pateikia frazes, kurios išsprūsta mums iš lūpų ir vaikams ne padeda, o tik kenkia.

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus

Mamos laikas sau: gudrybės, kad kūdikis būtų ramus
Iki pirmojo vaikelio gimimo mažai tėvų suvokia, kaip keisis jų kasdienybė, poilsio režimas ir tai, kad rasti laisvą minutėlę sau bus labai sunku.

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių

Mamos ir tėčiai Vilniuje kviečiami nemokamai pasisemti žinių
Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui. Būsimos ir esamos mamos konsultuojamos aktualiais klausimais. Į paskaitas kviečiamos šeimos, besilaukiančios arba auginančios vaikučius.

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti? (9)

Po gimdymo siaubingai slenka plaukai: ką daryti?
Praėjus keliems mėnesiams po gimdymo kuokštais slenkantys plaukai kankina ne vieną mamą. Ką daryti?

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris (3)

Moters kūnas po gimdymo: kas labiausiai neramina pagimdžiusias moteris
Kiekviena moteris po gimdymo pastebi tam tikrus savo kūno pokyčius, kurie nors ir nėra malonūs, dažniausiai yra laikini.

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka (1)

Atsistatymui po gimdymo vien laiko neužtenka
Nėštumas, gimdymas, o vėliau ir vaiko žindymas bei priežiūra iš moters pareikalauja daug fizinių ir psichologinių jėgų.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (170)

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė
Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai (3)

5 skirtingi psichologiniai motinų tipai
Kokių būna mamų? „Pačių įvairiausių", – šypsodamasi sako psichologė.

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo

Psichologė: kas dažniausiai išprovokuoja pykčius po gimdymo
Gimus kūdikiui, natūraliai namie atsiranda daugiau veiklos: mažyliu reikia rūpintis ne tik dieną, bet ir naktį. Dažniausiai trūkstant poilsio ima trūkti ir kantrybės, todėl net ir smulkmenos išprovokuoja tėvelių tarpusavio pykčius ir ginčus.

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų

13 psichologės patarimų, kad poros santykiai po vaiko gimimo sustiprėtų
Vaiko gimimas – didžiausias stebuklas ir džiaugsmas kiekvienai porai. Tai ne tik įprasmintos meilės simbolis, tačiau ir naujas gyvenimo etapas tiek vyrui, tiek moteriai. Nors daugelis kūdikio atėjimą į šį pasaulį sieja tik su labai švelniais, romantiškais ir pakiliais jausmais, tačiau visuomenėje vis dažniau girdime ir kitas sąvokas: depresija po gimdymo ar šeimos krizė.

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai (30)

Psichologė: gimus vaikui, vyro ir moters laukia šie santykių išbandymai
Trečias šeimos narys – nauji iššūkiai, atradimai ir išbandymai kiekvienai porai. Vienus vaiko gimimas sustiprina ir į jų santykius atneša dar daugiau meilės, supratingumo bei rūpestingumo, kitus, deja, ištinka krizė.

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją (40)

Gydytojų ištarta frazė įžeidžia ne vieną nėščiąją
Gegužė - mėnuo, kai tradiciškai labiau prisimename motinystę ir moteriškumą.

Vaikiškos mados šventė Kaune

Vaikiškos mados šventė Kaune
Savaitgalį stilingiausi kauniečiai rinkosi apžiūrėti naujausios OVS kids parduotuvės prekybos ir pramogų centre „Akropolis“ Kaune.