6 skirtingi mamų tipai: sužinokite, kuriam priklausote jūs

 (4)
Kokia mama jūs esate? Atlaidi ir pernelyg nesijaudinanti dėl to, kad vaikas jau antrą kartą per savaitę valgo bulvių traškučių? O gal lankotės tik ekologiškų prekių parduotuvėje ir jūsų šeima nepamena limonado skonio? Jūsų dėmesiui - šeši skirtingi mamų tipai. Į kurį panašiausia esate jūs?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Simpatiška, bet siaubingai nuobodi

Ši tobula mama primena aktorę Gwyneth Paltrow, tokia mama gyvena su savo patraukliu vyru ir judviejų žaviais vaikučiais prabangiame senos statybos bute. Ji pati praėjus vos dviem mėnesiams nuo gimdymo vėl dėvi 36 dydžio drabužius. Savo vaikams ji nori tik paties geriausio. O tai reiškia: ekologiška, subalansuota, pilna programa. Ekologiškų prekių parduotuvė, prieskonių darželis balkone ir visuomeninio judėjimo „Sąžininga prekyba" standartus atitinkanti rankinė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
9 blogi įpročiai, kurių turint vaikų reikia atsisakyti
Vaikas nesidomi žaislais, nori tik telefono arba kompiuterio

Jokių vienkartinių vystyklų. Televizija kenkia asmenybės vystymuisi. Ir, savaime suprantama, mėsa - didelis blogis! Vėliau mažieji eina bent jau į „Montesori" ar „Valdorfo" mokyklas. Savo vaikams ji duoda neįprastus vardus - taip gali būti vadinami vaisiai ar biblinės asmenybės. Be to, ji mielai geria sojų pieną su espresu arba bio-limonadą. Tiesą sakant, gana simpatiška mama, bet taip pat siaubingai nuobodi.

Laisvę mylinti vieniša mama

Visiška priešingybė yra Britney Spears tipo mama. Paprastai savo atžalas ji augina viena, tačiau tai jai netrukdo į viską žvelgti labai paprastai. Vakarais ant stalo gali būti padėta pica arba skrudintos bulvytės, nes prancūziškas manikiūras ir morkų skutimas - tarpusavyje nesuderinami dalykai. Ji myli savo vaikus, bet ne mažiau myli ir savo laisvę. 

Todėl jos vaikai savaitgalius dažnai leidžia pas savo močiutę. Toks neįpareigojantis požiūris į motinystę erzina supermamas, norinčias išstumti pastarąjį tipą į motinystės užribį. Kita vertus, privalu pasakyti, kad šios mamos vaikai yra tie, kurie nuo pat pradžių vieni savarankiškai eina į mokyklą ir vos penkerių sumaniau naudojasi išmaniuoju telefonu nei dauguma suaugusiųjų.

Višta perekšlė

Tokios mamos pasirūpins viskuo ir visada. Ypač tuo, kas galėtų neigiamai paveikti jos vaikus. Vištų perekšlių tipui priklausančią mamą atpažinsite iš akimirksniu apspjautos nosinės, kuria ji puola valyti ant savo atžalos veido likusius maisto likučius. Ir visiškai nesvarbu, kiek tam vaikui metų. Per fortepijono pamokas ji visada sėdi šalia savųjų mylimukų. O adaptacijai skirtos savaitės vaikų darželyje trunka pas ją iki pusės metų. Ji gyvena tik savo vaiko labui. Ir mielai nepastebi, kad jos vaikelis septintoje klasėje visiškai nenori, kad mama lydėtų jį iki pat mokyklos durų.

Tobula ir visada įsitempusi

Šiai reikaluose paskendusiai mamai visko tiesiog per daug. Visiškai nenuostabu, mat būdama tokia nepriekaištinga kaip Angelina Jolie, ji turi „sustyguoti" tiek daug įvairiausių dalykų. Ji privalo pasirūpinti savo tobula išvaizda, kasdieninėmis treniruotėmis ir, žinoma, varginančiu darbu. Svetainėje stovi milžiniška lenta, kurioje tiksliai suorganizuota visos savaitės programa. 

Tuo metu, kai ji savo vaikams ir vyrui duoda nurodymus, spėja atsakyti į svarbių klientų elektroninius laiškus. Ji visada avi aukštakulnius, net jeigu susiruošia sekmadienį pavaikštinėti po parką. Lėktuve ji mielai skaito knygas apie vaikų auklėjimą, nors su jais praleidžia neabejotinai per mažai laiko, bet juk kažkas turi apmokėti privačią mokyklą, ar ne? Kartais ji daro jogos pratimus, tačiau taip pat tik todėl, kad apsimestų išlaikanti pusiausvyrą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo.

Iš pradžių linksma, paskui įkyri

Pepės Ilgakojinės tipo mama užprogramuota pagal savo vardą. Ji gyvena chaose ir tai jai kelia nenusakomą džiaugsmą. Ji yra ta mama, kuri žaidimų aikštelėje nestovi kartu su kitomis mamomis, o kartu su savo vaiku karstosi, supasi ir šūkauja. Ji yra tarsi vyresnioji sesuo, animatorė, kūrybos partnerė. 

Ji, kaip ir jos vaikai, mielai geria kakavą ir gazuotus gėrimus. Ji pažadinta iš miegų gali pasakyti visas skaičiuotes ir organizuoja pačias originaliausias lobių paieškas. Jai svarbiausia yra vaikų vystymasis ir tobulėjimas. Net kai tai reiškia nenuplaunamais dažais vaikų ištepliotas svetainės sienas. Tokia mama - tikrai kieta. Taip mano ne tik jos vaikai, bet ir jų draugai, kurie mielai lankosi jos namuose. Vienintelė problema yra ta, kad vėliausiai paauglystėje tokios mamos vaikams pradeda kelti įtampą. Juk vieną dieną vaikai nebenori kartu su savo mama žaisti ir šokti budistų šokius.

Bendras priešas: mama-tigrė

Visų aukščiau išvardintų tipų mamos turi vieną juos siejantį bruožą - jos nekenčia sėkmingų motinų. O šios, savo ruožtu, smerkia visas kitas mamas. Nes pirmosios antrųjų akyse yra išlepusios. Ambicingosios sėkmės lydimos mamos žino tik vieną patikimą auklėjimo metodą - reikalavimai be jokių kompromisų. 

Po pamokų būtina eiti į baletą, paskui į fortepijono pamokas, vėliau - valandos trukmės ispanų kalbos kursai. Kas nesistengia, vėliau gailisi. O tas, kuris stengiasi, sulaukia ne pagyrimų, o priminimų, koks sunkus ir neteisingas kartais gali būti gyvenimas. Išskyrus tuos atvejus, kai esi kaip įmanoma geriau jam pasiruošęs. O geras gyvenimo startas reiškia, kad vaikas jau darželyje turi kalbėti dviem užsienio kalbomis, groti mažiausiai vienu muzikos instrumentu, o pradinės mokyklos kursą gliaudyti kaip riešutus. 

Griežtų sėkmės mamų atžalos pasižymi pavyzdinėmis manieromis, gali pasigirti geriausiais pažymiais, be to, visada yra tvarkingai apsirengę. Vis dėlto, laimingi vaikai atrodo šiek tiek kitaip.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos

Kalėdinių dovanų gidas: šių metų vaikų svajonių dovanos
Artėjančios gražiausios žiemos šventės daugiausiai džiaugsmo suteikia vaikams. Jiems laukimo laikotarpis tampa nepaprastas, per kurį jie rašo laišką Kalėdų Seneliui, kasdien atidaro vis kitą Advento kalendoriaus langelį, stengiasi kuo geriau elgtis ir nori, kad tai pastebėtų patys artimiausi – jų tėveliai.

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką (1)

Pati švelniausia mama pagal Zodiaką
Kokia mama esate pagal Zodiako ženklą: kontroliuojanti ar į vaiko auklėjimą žvelgianti laisviau?

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike

Mamos laiškas: kaip galiu nemylėti tavęs, mano vaike
Tinklaraščio „Mama su šypsena kišenėje“ autorė Neringa augina penkis vaikus. Savo dienos nutikimus ji suguldo dienoraštį. Jūsų dėmesiui - Neringos laiškas vaikui.