Kaip sumažinti stresą, patiriamą gimus vaikui

Vienos mamos teisinasi, kad pagimdžiusios vaiką būna taip užsiėmusios mažylio priežiūra, kad visą dieną nespėja nei papietauti, nei dantų išsivalyti. Kitos sako, kad pirmosiomis savaitėmis kūdikis tik miega ir miega, todėl galima į valias skirti laiko sau. Siūlome kelis patarimus toms jaunoms mamoms, kurioms gimus vaikui kažkur išgaruoja laikas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Iš naujo sudėlioti prioritetai

Augindami mažus vaikus dažnai pasigendame laiko: savo pomėgiams, draugams, skaitymui tiek, kiek norėtųsi. O laikas yra vienas nemokamų gėrių, kurį stengiamės kasdien laimėti. Kas kaltas dėl laiko trūkumo po gimdymo: disciplinos stoka? Laiko valdymo problemos?

Kad ir kokie būtų geri moters organizaciniai gebėjimai ir laiko planavimas, deja, dažniausiai ne viskas išsipildo taip, kaip norime... Tiek daug visko būnant su vaiku vyksta: nuo pat ryto nuprausti, pakeisti vystyklus, paruošti pusryčius, pavalgydinti, užmigdyti ir t.t.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kodėl pravirko Monako princas?
7 blogos mamos požymiai: pasitikrinkite, ar tokia nesate

Vienas esminių dalykų pagausėjus šeimai – naujai susidėlioti prioritetus. Visada iškuoptas butas, išlyginti drabužiai – taip, to reikia, bet... Klausimas – kas šiuo etapu jums svarbiau? Ar tai esminis dalykas, suteikiantis džiaugsmo? O gal svarbiau šiandien tiesiog atsipalaiduoti ir pailsėti?

Daugelis pasakys, kad nelengva palikti nešvarias virtuvės grindis. Taip! Bet dažnai pamiegojus kartu su vaiku, tos grindys lengviau ir su nauju įkvėpimu bus išplautos. Arba efektyvesnis, tikresnis pasibuvimas su savo šeima suteikia daugiau laimės, nei atlikti namų ruošos darbai.

Kaip sumažinti kasdieninį stresą? 6 patarimai:

- Stenkimės apmąstyti kasdieninius darbus ir juos susiplanuoti savaitei.

- Visus juos susirašykime ant popieriaus ir skirkime prioritetus. Taip sumažinsime sau įtampą, kad turime per daug darbų ir nieko nespėjame. Pavyzdžiui, kasdienių darbų sąraše lieka: pirmadieniais išsiurbti namus, ketvirtadieniais išplauti vonią ir t.t.;

- Kalbėkitės su antrąja puse. Išreikškite savo jausmus ir paklauskite, ar nieko baisaus, jei neatliksite kažkokių savo pareigų;

- Iš anksto suplanuokite, kokius žmones ir kada kviesite į svečius ar svečiuositės patys;

- Taip pat garsiai išsakykite savo troškimus, kaip antai nueiti į baseiną, pasilepinti vonioje. Aptarkite ir suplanuokite, kokią dieną ir kiek laiko galės partneris ar kiti artimieji pabūti su vaikais.

- Priminkime sau: neturime būti tobuli, bet turime būti laimingi!

https://gyvosistorijos.wordpress.com
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.