Seksas po gimdymo: 7 priežastys, kodėl viskas jau kitaip

 (1)
Per nėštumą ir gimdymą moters organizme vyksta pokyčiai kurie turi įtakos jos fiziologijai. Būtent todėl skausmingas seksas po gimdymo – dažnas reiškinys.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taigi kokios galimos diskomforto priežastys?

1.Nesugijusios siūlės ir randai gimdoje

Akušeriai sako, kad 80 proc. gimdymų metu moterims būna plyšimų. Pogimdyminiu laikotarpiu moteriai valosi gimda, kraujuojama, būtent todėl atnaujinti lytiniai santykiai leidžiami tik maždaug po pusantro mėnesio ir prieš tai apsilankius pas ginekologą. Jei moteriai darytas cezario pjūvis, lytiniai santykiai rekomenduojami dar vėliau - mažiausiai du mėnesius po gimdymo. Pas gydytoją apsilankyti būtina ir dėl to, kad šis pasakytų, kaip gyja pooperacinės siūlės.

2. Sausumas

Po gimdymo moters organizmas visas jėgas skiria mažylio auginimui, todėl nieko keisto, jei mintys apie artumą iš pradžių nėra tokios svarbios. Pamažu moteris apsipras su nauja padėtimi, sustiprės jos fizinis kūnas. Atnaujinant lytinius santykius svarbu žinoti, kad vienas iš galimų pasikeitimų - makšties sausumas. Nesistebėkite, jei įžanginės glamonės prieš seksą nesuteiks buvusio malonumo ir mažiau jaudins. Įsigykite lubrikantų, kurie padės išspręsti problemą. Jei moteris maitina krūtimi, geriau naudoti vandens pagrindu pagamintus lubrikantus.

3. Sumažėjęs libido

Moteris tiesiog nenori sekso. Tai net ne psichologinė problema. Taip yra dėl oksitocino, kuris gaminasi žindant kūdikį. Šiuo atveju vyras turėtų elgtis ryžtingai ir švelniai – surengti romantišką vakarienę, padaryti atpalaiduojantį masažą, sukurti kitokią atmosferą, ir moteriai tikrai atsiras intymių santykių noras.

Fiziologines problemas nesunku pašalinti, reikia tik trupučio pastangų. Baimė, nuovargis, nepasitenkinimas – visos priežastys galvoje. Dar galimas psichologinis diskomfortas, šiuo atveju būna kelios sekso nenoro priežastys.

4. Nepasitenkinimas savo kūnu

Niekam ne paslaptis, kad nėštumo metu priaugtas svoris ne visoms moterims po gimdymo dingsta. Yra net posakis, kad 9 mėnesius nėštumo metu svoris auga, todėl panašiai tiek reikia, kad jis nukristų. Tačiau tai ne aksioma - kiekviena moteris svorio priauga skirtingai, nevienodai jo ir atsikrato. Jeigu po gimdymo moteriai liko atsikišęs pilvukas ir dešimtys kilogramų, vien mintis, kad reikės nusirengti prieš vyrą, jai gali sukelti diskomfortą. Šiuo etapu vyras turi negailėti žmonai komplimentų, neduoti jokio pagrindo galvoti, kad ji nepatraukli.

5. Baimė sekso metu jausti skausmą

Šis barjeras išnyks po kelių sėkmingų lytinių sueičių.

6. Lėtinis nuovargis

Jei moteris nejaučia vyro pagalbos prižiūrint kūdikį, ji fiziškai ir morališkai išsenka. Nieko stebėtino, kad didžiausias jaunos mamos noras tokiu atveju – gerai išsimiegoti. Sprendžiant šią problemą, labai svarbu vyro ir kitų artimųjų įsitraukimas prižiūrint kūdikį. Nebijokite siūlyti pagalbos. Geriausia dovana jaunai mamai - dėmesys ir reali pagalba.

7. Trūksta laiko bendravimui su vyru

Jeigu šeimoje gimsta pirmas vaikas - viskas yra nauja. Kaip jis auga, kaip valgo, kaip miega - visa tai tėvams kelia daug klausimų. Nejučia visas gyvenimas ima suktis tik apie mažylį. Kol kūdikis mažas, priežiūros jam reikia išties daug. Tačiau nepamirškite nors kartais skirti dėmesio vienas kito reikalams, pokalbiams tik apie jus abu. Seksas – neatsiejama tvirtos poros santykių dalis. Lytinio gyvenimo problemos sprendžiamos gana greitai, svarbiausia – neužsidaryti savyje ir pasitikėti partneriu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mamos kertelė

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!

Gydytojos ginekologės I. Kravčenkienės patarimas: daugiau bučiuokitės!
„Ir jūsų nėštumas bus labiau apsaugotas", – pataria gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė poroms, jei moteriai niekaip nepavyksta išnešioti vaisiaus.

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris

Intymumą miegamajame susigrąžinti gali padėti ir lazeris
Nereta vaikų neseniai susilaukusi moteris susiduria su subtilia bėda – intymus ryšys jai nebeteikia tiek malonumo, kiek anksčiau.

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama

Psichologė: kaip pasikeičia santykiai su mama, kai pati tampi mama
Gal nėštumas ir gimdymas - puiki proga suartėti, jei iki šiol to trūko? Straipsnio konsultantė – „Invito" psichologė psichoterapeutė Marija Vaštakė.

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami

Psichologė – apie vyro ir moters santykius po gimdymo: pasikeitimai neišvengiami
Gimus vaikui, šeimoje staiga viskas ima ir pasikeičia: prie vyro ir žmonos vaidmens prisideda mamos ir tėčio, prie ramių naktų – bemiegės, prie tylos – triukšmas.

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo (1)

Kaip iš tiesų jaučiasi moteris po gimdymo
Dažnai sureikšminame gimdymo dieną, manydamos, kad tai sunkiausia, kas mūsų laukia. Tačiau gimdymas - tik pradžios pabaiga. Ant rankų kūdikėlį sūpuojančios mamytės laukia ankstyvasis adaptacijos periodas. Kam pasiruošti, ko tikėtis ir ką daryti?

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas (2)

Įvardijo, kam pavyksta sukurti tvirtesnes santuokas
Įdomių rezultatų pateikė Ohajo (JAV) universiteto sociologų grupė, pasišovusi sužinoti, kokie vaikai užaugę sukuria tvirtesnes šeimas: kilusieji iš daugiavaikių šeimų ar vienturčiai.

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių (2)

Išradinga mama nufilmavo, kaip namuose per 5 min. pasigaminti drėgnų servetėlių
Australės iš Melburno Joy Ratima vaizdo įrašą jau peržiūrėjo daugiau kaip du milijonai internautų. Didžioji dauguma, tikėtina, vaikus auginantys tėvai.

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus (3)

Ką reiškia, jei sapne gimdote arba matote vaikus
Kiekvienas iš mūsų yra regėjęs sapnų, kuriuos pabudus sunku paaiškinti. Nereta moteris, kuri neturi vaikų ir nėra nėščia, sapnuoja, kad jai gimė kūdikis. Po to, prisiminus sapną, net juokas ima - juk vaiko nė planuose nėra. Iš kur tokie sapnai?

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama? (100)

Nežindau vaiko: ar aš bloga mama?
Ne visos moterys gali (ir nori) žindyti kūdikį savo pienu. Būtent tokios mamos laišką ir gavome. Jame moteris sako jaučianti neigiamą aplinkinių nusistatymą dėl tokio jos sprendimo ir klausia: „Ar aš esu bloga mama?“

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką

Kalėdų tradicijos su vaikais: 10 idėjų, kurios sukurs šventinę nuotaiką
Paskutinė savaitė iki didžiųjų žiemos švenčių į daugelio namus atneša malonaus laukimo, susikaupimo, apmąstymų ir noro kuo daugiau savo laiko bei šilumos skirti šeimos nariams. Jei jūs turite vaikų, žinote, kad jiems įvairios tradicijos, žaidimai, kalėdinės veiklos – itin malonios ir naudingos. Štai keletas idėjų, ką galite iki Kalėdų ar per jas nuveikti su visa šeima.

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi (5)

Kodėl vienos moterys po gimdymo verkia, o kitos – juokiasi
Ką jaučia moteris po gimdymo? Kodėl vieną akimirką ji juokiasi, o kitą - jau verkia? Apie tai pasakoja psichologė Karolina Gurskienė.

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui

Psichologė pataria, kaip paruošti vaiką brolio ar sesės gimimui
Naujojo šeimos nario atsiradimas iš esmės pakeičia visą šeimos gyvenimą – namie atsiranda daugiau sumaišties ir daug daugiau nežinomybės.

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu

Psichologė – apie pagimdžiusių moterų santykį su savo kūnu
Kai susilaukiau pirmagimės, patyriau santykių su savo kūnu renesansą.

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo (34)

Atvira Neringos išpažintis: ko pasimokiau iš to košmaro po gimdymo
Kalbėdamos apie tai, kas buvo sunkiausia pagimdžius vaikelį, mamos įvardija bene panašius dalykus: bemiegės naktys, per mažai pagalbos iš vyro, žindymo sunkumai ir pan. Neringa apie visa tai kalba kiek kitaip.

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti

5 naujų mamų klaidos, kurių nesunkiai galima išvengti
Išmokti būti mama nėra paprasta. Yra daug dažnai pasitaikančių klaidų, kurias padaro beveik kiekviena naujai iškepta mamytė. Taip, klaidos gali padėti jums tapti geresne mama, tačiau kartais galima tiesiog jų išvengti.