Kūdikių masažas namuose: kaip išvengti klaidų?

Vos gimus kūdikiui iškyla nemažai klausimų, kaip padėti jam tinkamai vystytis ir augti. Vienas pagrindinių būdų užtikrinti tinkamą kūdikio svorio augimą, sureguliuoti medžiagų apykaitą ir palengvinti dygstančių dantų skausmą - masažas.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Visgi tėvai neretai baiminasi, kad netinkamai masažuodami vaiką padarys daugiau žalos, nei naudos. Šeimos gydytoja Aušra Urbutienė drauge su kūdikių kosmetikos gamintojo „Johnson's Baby" specialistais pateikia 10 patarimų, padėsiančių reguliariai bei taisyklingai gerinti vaiko fizinę būklę.

Pasirinkite tinkamą laiką

Palankiausias metas masažuoti kūdikį - po maudynių, ypač prieš nakties miegą. Tokiu metu atliekamas masažas padeda vaikui nurimti po dienos įspūdžių ir paruošia jį miegui. Tačiau jei norite kūdikį masažuoti kitu metu, turite įsitikinti, kad vaikas yra budrus ir patenkintas, o ne pavargęs ir alkanas. Tai galite daryti tarp maitinimų, bet ne prieš pietų miegą.

Pasirinkite tinkamą aplinką

Svarbu masažuoti kūdikį kambaryje ar erdvėje, kurioje jaučiasi patogiai. Kambaryje turėtų būti palaikoma 24 laipsnių šiluma, o aplink nebūti jokių trukdžių. Jei turite naminių gyvūnų, uždarykite juos kitoje patalpoje. Taip pat patartina išjungti telefoną ir klausytis ramios, atpalaiduojančios muzikos.

Kūdikių masažas namuose: kaip išvengti klaidų?
© Vida Press

Pasirinkite tinkamas priemones

Naudojant mediciniškai patikrintą, specialiai kūdikiams skirtą aliejų ar kremą jūsų rankos lengviau slys kūdikio oda ir masažas taps labiau atpalaiduojantis. Svarbu, kad priemonės atitiktų jūsų kūdikio odos tipą. Pradedant naudoti naują priemonę, patartina ją išbandyti ant mažo kūdikio odos ploto.

Nusiplaukite rankas

Prieš kiekvieną masažą dezinfekuokite rankas, kad vaiko oda nepatirtų alerginių reakcijų ar infekcijų. Tai padės aliejui ar kremui įsigerti į kūdikio odą.

Neskubėkite

Pirmaisiais kartais masažuokite tik kūdikio kojas, kol jis pripras prie tiesioginio intensyvaus kontakto. Kojos - puiki vieta pradėti masažų terapijas, nes keičiant vystyklus jos yra labiausiai dirginamos.

Kūdikių masažas namuose: kaip išvengti klaidų?
© Vida Press

Būkite švelnūs

Kūdikį masažuokite atidžiai, vengdami bet kokio kutenimo ar žaidimų. Tai išblaškys vaiką ir sudrums ramybę.

Įpraskite prie rutinos

Sugalvokite masažuojamų kūno dalių seką ir laikykitės jos. Jei pirmaisiais kartais masažavote kojas, tuomet visą laiką nuo jų ir pradėkite. Kūdikis žinos, ko galima tikėtis, todėl bus ramesnis masažo metu. Pamasažavę kojas galite tęsti masažuodami kūdikio rankas, delnus ir likusį kūną.

Kūdikių masažas namuose: kaip išvengti klaidų?
© Vida Press

Masažuokite kasdien

Svarbu, kad masažas taptų kasdiene veikla. Tai padės išlaikyti kūdikio koncentraciją ir užmegs tvirtesnį tarpusavio ryšį.

Neužtrukite per ilgai

Nors masažas yra geriau, nei jo nebuvimas, vis dėlto masažuojant kūdikį nereikėtų persistengti. Vidutiniškai masažas turėtų trukti 10-30 minučių, priklausomai nuo to, kiek kūno dalių yra masažuojama.

Stebėkite kūdikį

Viso masažo metu svarbu stebėti kūdikio reakcijas. Tai leis suprasti, kas jam patinka, o kas jį verčia jaustis nejaukiai ar virkdo. Kūdikiui pravirkus, masažą reikėtų nutraukti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui (1)

Kokių uogų ir nuo kada galima duoti kūdikiui
Visose uogose yra įvairių vitaminų, ląstelienos, mineralinių ir kitų medžiagų, todėl tai puiki priemonė stiprinti vaiko sveikatą.

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums

5 skanūs ir greitai pagaminami receptai pietums
Prasidėjus kūdikio primaitinimui, net geriausiomis virėjomis save laikiusios moterys trumpam sutrinka. O ką valgo toks mažas žmogutis?

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas (1)

10 patarimų, kad kūdikio primaitinimas būtų lengvas
Pradėjęs ragauti maisto, kūdikis įžengia į naują raidos etapą, kuriame laukia atradimai bei naujovės ne tik jam, bet ir tėveliams.

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei? (2)

Geriausi patarimai: ką daryti, kad šaltis nepakenktų švelniai kūdikio odelei?
Esant žemesnei temperatūrai, svarbu mažylį ne tik šiltai aprengti, bet ir tinkamai pasirūpinti jo ypač jautria oda.