Skaitytojos žindymo istorija: netikėkite aklai gydytojais

 (9)
Vaidos žindymo patirtis dviguba - ji augina sūnelį ir dukrytę.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turiu du vaikus: dvejų su puse metų Žygimantą ir beveik pusantrų metų Korneliją.

Žygimantą mamos pienu maitinau trumpai, vos du mėnesius. Jis gimė didelio svorio - 5860 gramų, ir jau ligoninėje neteko pusės kilogramo, o grįžus namo prasidėjo pilvo pūtimo ir "dienos sumaišymas su naktimi".

Dieną ir naktį daug kartų valgydavo po pusvalandį, tačiau buvo neramus. Kai pirmą kartą apsilankėme poliklinikoje, tebuvo 5 kg, gydytoja išgąsdino, kad vaikas badauja, liepė nusitraukti pieno ir pamatuoti, ar yra bent 100 ml. Sakė, jog mėnesio naujagimis vienu kartu turi gauti maždaug tiek pienuko.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Septyni naujagimiai, kuriems gyvybes išgelbėjo stebuklas
Mirštantis vaikas dalyvavo savo tėvų vestuvėse

Jei nepavyksta tiek nusitraukti, liepė likusią dalį primaitinti mišinuku. Na, kadangi buvau nepatyrusi, paklausiau gydytojos. Per antrą mėnesį vaikas priaugo mišinukų pagalba kilogramą su trupučiu. O vieną rytą duodama krūtį, pajaučiau, kad pieno joje nebėra. Taip sūnus toliau valgė tik mišinuką.

Kai Žygimantui buvo 4 mėnesiai, pastojau antrą kartą.

Kornelija taip pat gimė nemaža - svėrė 4460 gramų. Išėjus iš ligoninės, ji svėrė 4 kg. Istorija kartojosi: atvykus pirmą kartą pas gydytoją pasisverti, paaiškėjo, kad ji sveria 5100 g.

Gydytojos teigimu, vaikas prarastą svorį po gimdymo atgauna per dvi savaites, o per likusias dvi turi paaugti dar apie 1 kg. Gydytoja vėl ėmė sakyti, kad reiktų nusitraukti pieno, primaitinti mišinuku.

Tik šįkart gydytojos neklausiau, maitinau savo mažylę krūtimi.

Kitą mėnesį sveriant mergytė jau buvo priaugusi "svarbųjį" kilogramą. Tada pasigyriau, kad vis dėlto maitinu pati.

Tebemaitinu savo mergytę iki šiol, jai jau pusantrų metų. Džiaugiuosi, jog pasiklioviau savo jėgomis ir nekišau vaikui mišinukų. Per tą laiką prisiskaičiau daug straipsnių apie maitinimą krūtimi, ir, kad vaikas žįsdamas išsitraukia pieno tiek, kiek jam reikia. Tad nebūtina aklai pasitikėti gydytojų nurodymais, bet reikia ir mąstyti savo protu. Reikia galvoti, kad „aš galiu!"

Vaida

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mityba ir sveikata

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas

Gydytojai tvirtina, kad mamos pienas yra neįkainojamas
Lygiai prieš metus, 2017 metų balandžio 7 dieną, VU Vaikų ligoninėje pirmą kartą naujagimiui buvo duota donorinis motinos pieno lašas. Taip prasidėjo Motinos pieno banko istorija.

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson

Motinos pieno bankui savo pieno aukojo ir Beata Nicholson
Vilniaus universiteto vaikų ligoninėje minėdami donorinio motinos pieno banko pirmąsias metines, gydytojai ir pacientai pasveikins mamas, kurios pačios maitino ne tik savus kūdikius, bet ir aukojo pieno ankstukams ar sunkiai sergantiems vaikams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (6)

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo
Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno

Mamos-donorės paaukojo 525 litrus pieno
Net ir lašas motinos pieno neišnešiotam kūdikiui - lobis. Per pirmuosius Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės donorinio motinos pieno banko gyvavimo metus 50 moterų ne tik maitino savo vaikus, bet ir 525 litrus pieno paaukojo neišnešiotukams, kurių mamos negalėjo pačios maitinti.

5 košių receptai patiems mažiausiems

5 košių receptai patiems mažiausiems
Vidutiniškai papildomas kūdikių primaitinimas prasideda sulaukus pusės metų. Įvedant į mažylio racioną naujų produktų svarbu laikytis kelių taisyklių.

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą

Tiesa ir mitai apie pilvo pūtimą
Pilvo pūtimas - viena dažniausių kūdikių sveikatos problemų. Kaip padėti iš skausmo kojytes riečiančiam ir gailiai verkiančiam mažyliui? Iš ko mamai suprasti, kad kūdikiui skauda pilvuką? Aptarkime dažniausius mitus apie kūdikio pilvo pūtimą.

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai

Gydytojas: ką daryti, jei žindant nugraužiami speneliai
Pirmąsias dienas ir savaites po gimdymo nugraužti bei kraujuojantys speneliai - dažna jaunų mamų problema. Tokį vienos mamos laišką komentuoja vaikų ligų gydytojas ir žindymo konsultantas Kazimieras Vitkauskas.

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai

Patarimai, jei žindant sutrūkinėja speneliai
Viena iš dažniausių žindymo problemų, ypač tik pagimdžius vaikelį - sutrūkinėję speneliai. Žindymo konsultantės patarimai šia tema.

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai (47)

Viešumoje žindžiusi ir piktos reakcijos sulaukusi mama pasielgė netikėtai
Žindymas viešai – dažnai aptarinėjama tema, kuria diskutuoti mėgsta vaikų susilaukusios mamos.

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną (4)

9 neįtikėtini faktai apie motinos pieną
Motinos pienas, nors gausiai tyrinėjamas mokslininkų, vis dar turi paslapčių. Pavyzdžiui, kodėl berniuką maitinančios motinos piene yra 25 proc. daugiau kalorijų nei maitinančios mergaitę? Kodėl pieno sudėtis kinta keičiantis maitinimo laikui?

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai (1)

Patarimai, kaip vaikui išrinkti geriausią lauko aprangą žiemai
Daugelis tėvelių, tikriausiai, pastebėjo, kad šiltos lauko aprangos jų vaikams prireikia gerokai anksčiau nei prasideda kalendorinė žiema.

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą

12 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie kūdikio primaitinimą
Vienas iš kūdikio brandos etapų – jo pažintis su kietu maistu. Tai reiškia, kad mamos pieną ar pieno mišinį pamažu pakeis įvairiausi maisto produktai.

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai

Kokia košė tinkamiausia primaitinimo pradžiai
Kada pradėti primaitinti kūdikį? Ar tiesa, kad krūtimi maitinami mažyliai greičiau „pripažįsta“ papildomą maistelį? Kuri – daržovių ar kruopų košė turėtų būti pirmoji? Į šiuos ir kitus jūsų klausimus atsako gydytojas vaikų gastroenterologas docentas Vaidotas Urbonas

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama

Kūdikio primaitinimas: tai turėtų žinoti kiekviena mama
Jei jūsų mažylis pirmuosius šešis mėnesius neturėjo jokių bėdų dėl valgymo: noriai mėgavosi mamos pienu, o svoris augo lyg ant mielių, jūs, tikriausiai, neramiai laukiate primaitinimo laiko.

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui

Žindymo nauda mamai ir kūdikiui
2017 m. rugpjūčio 1–7 dienomis minima jau 25-toji Pasaulio žindymo savaitė, kurios tikslas – skatinti žindymą ir gerinti kūdikių sveikatą visame pasaulyje.