Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius

 (3)
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.
© Asmeninio albumo nuotr.

Šią sritį pasirinkau ne šiaip sau, man naujagimio pirmas mėnesis atrodo magiškas laikas, kai jį būtina įamžinti nuotraukose. Šis laikas pralekia nepastebimai, o ir atsiminimai greit išblėsta. Tik žiūrint nuotraukas galima grįžti laiku atgal, patirti jausmą, kai nustembi, koks miniatiūrinis, trapus ir bejėgis kažkada buvo tavo mažylis, dabar jau lakstantis ir dūkstantis aplink. Tokios nuotraukos neįkainojamos, ir nesvarbu, kas jas įamžino, svarbiausia, kad tai būtų įamžinta. Todėl pasistengsiu pasidalinti keliais patarimais, kurie tikiuosi palengvins pirmąją jūsų naujagimio fotosesiją!

Tik prieš tai norėčiau atkreipti dėmesį į patį svarbiausią sėkmingos fotosesijos dalį, tai – naujagimio saugumas. Didžioji dalis jūsų matomų nuotraukų yra sujungtos iš kelių kadrų, tai reiškia, jog visose naujagimis buvo prilaikomas, saugomas šalia esančio kito asmens. Nebandykite pakartoti internete matytų profesionalų darytų nuotraukų, nepalikite naujagimio vieno, nekelkite ant netvirtų, nestabilių paviršių, nedėkite į arba šalia stiklinių ar kitokių daiktų, galinčių sužeisti jūsų naujagimį.

Taigi, pirmoje vietoje – saugumas, o toliau užtenka tinkamai paruošti tris dalykus – šviesą, rekvizitus ir parinkti laiką.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

ŠVIESA

Fotografuokite dienos metu, prie didžiausio turimo lango arba šviesiausiame kambaryje. Jei langai vitrininiai (nuo pat grindų apačios), galite fotografuoti ant žemės, jei langai aukštai, naujagimį taip pat reikėtų pakelti aukščiau, pavyzdžiui, miegamajame ant lovos. Dienos šviesa turėtų apšviesti naujagimių veiduką.

Nefotografuokite, kai šviečia ryški saulė, tada geriau rinkitės kitą langą arba pasiruoškite fotosesijai ryte, tarp 9-11 valandos, labai tinka ir apsiniaukusi diena. Kartais neužtenka šviesos, naujagimio viena veido pusė būna šešėlyje, tai jeigu nenorite tokio efekto, galite tamsiojoje pusėje laikyti vertikaliai ištiestą baltą rankšluostį ar kitą audinį, taip kompensuosite dalį šviesos.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

REKVIZITAI

Tai visi daiktai, kurie bus nuotraukoje. Rinkitės panašių arba tokių pačių spalvų daiktus, derinkite tinkančias spalvas. Rekomenduočiau, kad pagrindinis nuotraukos akcentas būtų naujagimis, o ne aplink jį esantys daiktai, atitraukiantys dėmesį kitur, todėl puikiai tiktų vienspalviai, šviesūs tonai, venkite audinių su tekstūra, nes ne vientisas fonas taip pat atitraukia dėmesį.

Ištiesinkite visas medžiagos, ant kurios guldysite mažąjį modelį, klostes, jei neturėsite, kas prilaikys pakeltą foną už naujagimio, galite permesti ant kėdžių arba paaukštinti pagalvėmis. Nepagailėkite patiesti storų antklodžių po pagrindine medžiaga. Paruošus vietą fotosesijai, reikia sušildyti patalpą. Galite naudoti plaukų džiovinimo feną arba oro šildytuvą, tik nestatykite jų per arti naujagimio, kad nenudegintumėte odelės.

Kai naujagimiui tinkama temperatūra, jo odos spalva vientisa, mažylis gerai jaučiasi ir giliai miega. Jei naujagimio veidukas parausta – temperatūra per didelė, jei oda pasidaro „marmurinė", išmėtyta melsvomis gijomis ir taškeliais – temperatūra per žema. Rekomenduojama fotosesijos vietos temperatūra būtų apie 26-28 laipsnius šilumos.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

NAUJAGIMIO PARUOŠIMAS

Fotosesijos sėkmę lemia tinkamai parinktas laikas, rekomenduojama fotografuoti 5-14 gyvenimo dieną, kol naujagimiai didžiąją laiko dalį miega ir valgo, labai dažnai šypsosi, judinami neišsibudina, o pabudę – greit įminga vėl. Jei mažylis visgi būdrauja, tai pradėkite migdyti praėjus valandai, pusantros po pabudimo, būtinai pamaitinkite, pakeiskite sauskelnes. Dauguma naujagimių užmiega bevalgydami, tačiau jei taip nenutiko, galite suvystyti ir švelniai pasupkite, paglostykite galvytę, vietą tarp antakių. Nuraminimui padeda ir garsai, primenantys dar visai neseniai girdėtus mamytės pilvelyje. Internete susiraskite širdies plakimo arba vadinamojo baltojo triukšmo („white noise“) garsus ir laikykite juos įjungę visos fotosesijos metu. Taip pat tinka ir pačių tariamas pasikartojantis „šššš“ garsas.

Kai viskas paruošta, laikas padaryti nuostabių naujagimio nuotraukų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja? (1)

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja?
Apie 80 procentų naujagimių daugiau ar mažiau pageltonuoja. Ką svarbu žinoti apie naujagimių geltą, pasakoja dr. Eglė Markūnienė, šeimos klinikos "Sveika pradžia" gydytoja neonatologė.

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas
Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas. Iniciatyvą palaiko ir žinomos Lietuvos šeimos.

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai (158)

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai
Kokiais vardais gimusius vaikus dažniausiai pavadina šiandieniniai tėvai? Paaiškėjo 2016 metų pirmojo pusmečio populiariausiųjų vardų statistika.

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas (17)

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas
Įdomus tyrimas, kurio metu paaiškėjo, jog naujagimių skleidžiamas kvapas turi ypatingų galių.