Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius

 (3)
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šią sritį pasirinkau ne šiaip sau, man naujagimio pirmas mėnesis atrodo magiškas laikas, kai jį būtina įamžinti nuotraukose. Šis laikas pralekia nepastebimai, o ir atsiminimai greit išblėsta. Tik žiūrint nuotraukas galima grįžti laiku atgal, patirti jausmą, kai nustembi, koks miniatiūrinis, trapus ir bejėgis kažkada buvo tavo mažylis, dabar jau lakstantis ir dūkstantis aplink. Tokios nuotraukos neįkainojamos, ir nesvarbu, kas jas įamžino, svarbiausia, kad tai būtų įamžinta. Todėl pasistengsiu pasidalinti keliais patarimais, kurie tikiuosi palengvins pirmąją jūsų naujagimio fotosesiją!

Tik prieš tai norėčiau atkreipti dėmesį į patį svarbiausią sėkmingos fotosesijos dalį, tai – naujagimio saugumas. Didžioji dalis jūsų matomų nuotraukų yra sujungtos iš kelių kadrų, tai reiškia, jog visose naujagimis buvo prilaikomas, saugomas šalia esančio kito asmens. Nebandykite pakartoti internete matytų profesionalų darytų nuotraukų, nepalikite naujagimio vieno, nekelkite ant netvirtų, nestabilių paviršių, nedėkite į arba šalia stiklinių ar kitokių daiktų, galinčių sužeisti jūsų naujagimį.

Taigi, pirmoje vietoje – saugumas, o toliau užtenka tinkamai paruošti tris dalykus – šviesą, rekvizitus ir parinkti laiką.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

ŠVIESA

Fotografuokite dienos metu, prie didžiausio turimo lango arba šviesiausiame kambaryje. Jei langai vitrininiai (nuo pat grindų apačios), galite fotografuoti ant žemės, jei langai aukštai, naujagimį taip pat reikėtų pakelti aukščiau, pavyzdžiui, miegamajame ant lovos. Dienos šviesa turėtų apšviesti naujagimių veiduką.

Nefotografuokite, kai šviečia ryški saulė, tada geriau rinkitės kitą langą arba pasiruoškite fotosesijai ryte, tarp 9-11 valandos, labai tinka ir apsiniaukusi diena. Kartais neužtenka šviesos, naujagimio viena veido pusė būna šešėlyje, tai jeigu nenorite tokio efekto, galite tamsiojoje pusėje laikyti vertikaliai ištiestą baltą rankšluostį ar kitą audinį, taip kompensuosite dalį šviesos.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

REKVIZITAI

Tai visi daiktai, kurie bus nuotraukoje. Rinkitės panašių arba tokių pačių spalvų daiktus, derinkite tinkančias spalvas. Rekomenduočiau, kad pagrindinis nuotraukos akcentas būtų naujagimis, o ne aplink jį esantys daiktai, atitraukiantys dėmesį kitur, todėl puikiai tiktų vienspalviai, šviesūs tonai, venkite audinių su tekstūra, nes ne vientisas fonas taip pat atitraukia dėmesį.

Ištiesinkite visas medžiagos, ant kurios guldysite mažąjį modelį, klostes, jei neturėsite, kas prilaikys pakeltą foną už naujagimio, galite permesti ant kėdžių arba paaukštinti pagalvėmis. Nepagailėkite patiesti storų antklodžių po pagrindine medžiaga. Paruošus vietą fotosesijai, reikia sušildyti patalpą. Galite naudoti plaukų džiovinimo feną arba oro šildytuvą, tik nestatykite jų per arti naujagimio, kad nenudegintumėte odelės.

Kai naujagimiui tinkama temperatūra, jo odos spalva vientisa, mažylis gerai jaučiasi ir giliai miega. Jei naujagimio veidukas parausta – temperatūra per didelė, jei oda pasidaro „marmurinė", išmėtyta melsvomis gijomis ir taškeliais – temperatūra per žema. Rekomenduojama fotosesijos vietos temperatūra būtų apie 26-28 laipsnius šilumos.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

NAUJAGIMIO PARUOŠIMAS

Fotosesijos sėkmę lemia tinkamai parinktas laikas, rekomenduojama fotografuoti 5-14 gyvenimo dieną, kol naujagimiai didžiąją laiko dalį miega ir valgo, labai dažnai šypsosi, judinami neišsibudina, o pabudę – greit įminga vėl. Jei mažylis visgi būdrauja, tai pradėkite migdyti praėjus valandai, pusantros po pabudimo, būtinai pamaitinkite, pakeiskite sauskelnes. Dauguma naujagimių užmiega bevalgydami, tačiau jei taip nenutiko, galite suvystyti ir švelniai pasupkite, paglostykite galvytę, vietą tarp antakių. Nuraminimui padeda ir garsai, primenantys dar visai neseniai girdėtus mamytės pilvelyje. Internete susiraskite širdies plakimo arba vadinamojo baltojo triukšmo („white noise“) garsus ir laikykite juos įjungę visos fotosesijos metu. Taip pat tinka ir pačių tariamas pasikartojantis „šššš“ garsas.

Kai viskas paruošta, laikas padaryti nuostabių naujagimio nuotraukų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.