Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius

 (3)
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.
© Asmeninio albumo nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šią sritį pasirinkau ne šiaip sau, man naujagimio pirmas mėnesis atrodo magiškas laikas, kai jį būtina įamžinti nuotraukose. Šis laikas pralekia nepastebimai, o ir atsiminimai greit išblėsta. Tik žiūrint nuotraukas galima grįžti laiku atgal, patirti jausmą, kai nustembi, koks miniatiūrinis, trapus ir bejėgis kažkada buvo tavo mažylis, dabar jau lakstantis ir dūkstantis aplink. Tokios nuotraukos neįkainojamos, ir nesvarbu, kas jas įamžino, svarbiausia, kad tai būtų įamžinta. Todėl pasistengsiu pasidalinti keliais patarimais, kurie tikiuosi palengvins pirmąją jūsų naujagimio fotosesiją!

Tik prieš tai norėčiau atkreipti dėmesį į patį svarbiausią sėkmingos fotosesijos dalį, tai – naujagimio saugumas. Didžioji dalis jūsų matomų nuotraukų yra sujungtos iš kelių kadrų, tai reiškia, jog visose naujagimis buvo prilaikomas, saugomas šalia esančio kito asmens. Nebandykite pakartoti internete matytų profesionalų darytų nuotraukų, nepalikite naujagimio vieno, nekelkite ant netvirtų, nestabilių paviršių, nedėkite į arba šalia stiklinių ar kitokių daiktų, galinčių sužeisti jūsų naujagimį.

Taigi, pirmoje vietoje – saugumas, o toliau užtenka tinkamai paruošti tris dalykus – šviesą, rekvizitus ir parinkti laiką.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

ŠVIESA

Fotografuokite dienos metu, prie didžiausio turimo lango arba šviesiausiame kambaryje. Jei langai vitrininiai (nuo pat grindų apačios), galite fotografuoti ant žemės, jei langai aukštai, naujagimį taip pat reikėtų pakelti aukščiau, pavyzdžiui, miegamajame ant lovos. Dienos šviesa turėtų apšviesti naujagimių veiduką.

Nefotografuokite, kai šviečia ryški saulė, tada geriau rinkitės kitą langą arba pasiruoškite fotosesijai ryte, tarp 9-11 valandos, labai tinka ir apsiniaukusi diena. Kartais neužtenka šviesos, naujagimio viena veido pusė būna šešėlyje, tai jeigu nenorite tokio efekto, galite tamsiojoje pusėje laikyti vertikaliai ištiestą baltą rankšluostį ar kitą audinį, taip kompensuosite dalį šviesos.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

REKVIZITAI

Tai visi daiktai, kurie bus nuotraukoje. Rinkitės panašių arba tokių pačių spalvų daiktus, derinkite tinkančias spalvas. Rekomenduočiau, kad pagrindinis nuotraukos akcentas būtų naujagimis, o ne aplink jį esantys daiktai, atitraukiantys dėmesį kitur, todėl puikiai tiktų vienspalviai, šviesūs tonai, venkite audinių su tekstūra, nes ne vientisas fonas taip pat atitraukia dėmesį.

Ištiesinkite visas medžiagos, ant kurios guldysite mažąjį modelį, klostes, jei neturėsite, kas prilaikys pakeltą foną už naujagimio, galite permesti ant kėdžių arba paaukštinti pagalvėmis. Nepagailėkite patiesti storų antklodžių po pagrindine medžiaga. Paruošus vietą fotosesijai, reikia sušildyti patalpą. Galite naudoti plaukų džiovinimo feną arba oro šildytuvą, tik nestatykite jų per arti naujagimio, kad nenudegintumėte odelės.

Kai naujagimiui tinkama temperatūra, jo odos spalva vientisa, mažylis gerai jaučiasi ir giliai miega. Jei naujagimio veidukas parausta – temperatūra per didelė, jei oda pasidaro „marmurinė", išmėtyta melsvomis gijomis ir taškeliais – temperatūra per žema. Rekomenduojama fotosesijos vietos temperatūra būtų apie 26-28 laipsnius šilumos.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
www.vabaliukofoto.lt nuotr.

NAUJAGIMIO PARUOŠIMAS

Fotosesijos sėkmę lemia tinkamai parinktas laikas, rekomenduojama fotografuoti 5-14 gyvenimo dieną, kol naujagimiai didžiąją laiko dalį miega ir valgo, labai dažnai šypsosi, judinami neišsibudina, o pabudę – greit įminga vėl. Jei mažylis visgi būdrauja, tai pradėkite migdyti praėjus valandai, pusantros po pabudimo, būtinai pamaitinkite, pakeiskite sauskelnes. Dauguma naujagimių užmiega bevalgydami, tačiau jei taip nenutiko, galite suvystyti ir švelniai pasupkite, paglostykite galvytę, vietą tarp antakių. Nuraminimui padeda ir garsai, primenantys dar visai neseniai girdėtus mamytės pilvelyje. Internete susiraskite širdies plakimo arba vadinamojo baltojo triukšmo („white noise“) garsus ir laikykite juos įjungę visos fotosesijos metu. Taip pat tinka ir pačių tariamas pasikartojantis „šššš“ garsas.

Kai viskas paruošta, laikas padaryti nuostabių naujagimio nuotraukų!

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?