Gimdymo namuose sukeistų kūdikių drama: tiesa paaiškėjo

 (7)
Istorija, kuri nutiko dviem šeimoms iš Tatarstano (Rusija) primena meksikietišką muilo operą, skirtumas tas, kad visa tai nutiko iš tiesų, o ne buvo sugalvota kūrybingų režisierių.
© Reuters/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Rugpjūčio šeštą dieną Naberežnyje Čelnai ligoninėje vienu metu gimė dvi mergaitės. Jų mamoms cezario pjūvio operacijos buvo atliktos kone vienu metu, ir mergaičių gimimo laikas skyrėsi vos viena minute. Atrodytų, čia istorija galėtų ir baigtis. Vaikučiai sveiki, gavę įvertinimus 8 ir 9 pagal Apgar skalę, mamos laimingos, bet... Čia istorija tik prasidėjo...

Pirmieji įtarimai - tuoj po gimdymo

Vienai iš dviejų gimdyvių, 27 metų moteriai, iš karto po operacijos buvo pasakyta, kad dukrytė sveria 2,8 kg. Kitos mamos naujagimė buvo sunkesnė, gydytojai informavo mamą, kad ji sveria apie 3,3 kg.

TAIP PAT SKAITYKITE:
25 nėštumo savaitę gimusį sūnų filmavęs tėtis sukūrė jaudinantį filmą.
Vyrai, dalyvavę gimdyme: įspūdžiai ir nuomonės.

Kai atsigavusioms po operacijos moterims kitą dieną atnešė mažyles maitinti, jos iš karto pastebėjo, kad kažkas čia ne taip. Mergaitė, kuri sakė sverianti du su puse kilogramo, atrodė pasunkėjusi, o toji, kuri svėrė pusketvirto kilogramo, po paros laiko atrodė gerokai sulysusi.

Mergaitės mamoms pasirodė iš išvaizdos kitokios, negu joms buvo parodytos iš karto po operacijos, todėl viena iš mamų pasiteiravo personalo, ar  tai tikrai jos duktė, gal kažkas supainiojo ir atnešė kitą vaiką?

Medikai nuramino, kad klaidos negali būti

Medicinos personalas atmetė bet kokią mergaičių sukeitimo tikimybę ir sakė, kad tai tikrai tų moterų naujagimiai. Tačiau gimdyvės Liudmila Trofimova bei Liudmila Dubajeva nenurimo ir su „pagimdytomis dukrytėmis" grįžusios namo. Viena iš mergaičių buvo pavadinta Ana, kita - Aišat.

Tam, kad išaiškėtų tiesa, prireikė net trijų mėnesių. Būtent Anos mama pirmoji įkalbėjo vyrą pasidaryti DNR testą, kad įsitikintų, ar juos su vaiku sieja kraujo ryšys. Savo iniciatyva šeimos atliko DNR testus kaimyniniame Ufos mieste, ir rezultatai patvirtino tai, apie ką įtarė jų motiniškos širdys - jos nėra tikrosios mamos tų vaikų, kuriuos parsivežė iš gimdymo namų. Jos kasdien prie širdies glaudė ir maitino ne savo vaikus.

Tačiau net ir turint DNR rezultatus, atsikeisti vaikais nebuvo  lengva - tam reikėjo kreiptis į teismą - juk mažylės jau buvo užregistruotos ir turėjo asmens dokumentą. Jos buvo pilnateisės nebiologinių šeimų dukterys. Tiesa lyg ir aiški, tačiau viską reikia daryti pagal įstatymą. Šis laikas abiems šeimoms buvo itin sunkus.

Ligoninė pripažino netyčia sukeitusi naujagimius

Šeimos kreipėsi į teisėsaugą, ir buvo pradėtas tyrimas, kuris įrodė, jog ligoninėje naujagimės buvo netyčia sukeistos. Ligoninei po ilgų atsikalbinėjimų teko pripažinti šį faktą. Jos vadovai klaidą aiškino tuo, jog operacijos abiems moterims buvo atliktos vienu metu, abi gimdyvės buvo vardu Liudmilos, o jų mergaičių vardai prasidėjo iš A. 

Jos buvo paguldytos viena šalia kitos po gimdymo ir po to netyčia sukeistos. Ligoninėje per dieną gimsta apie 18 naujagimių, taigi, medikų darbo intensyvumas didelis, aiškinosi aplaidžiai dirbę medikai.

Iš darbo atleista visa krūva valdininkų, o mamoms reikia psichologo pagalbos

Po šio įvykio iš darbo buvo atleisti akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas bei vyriausioji akušerė, po kelių dienų iš darbo buvo atleistas visos ligoninės direktorius ir regiono sveikatos apsaugos skyriaus vedėjas. Aukščiausi šalies sveikatos sistemos valdininkai atsiprašė abiejų šeimų ir prižadėjo atlikti gimdymo skyrių patikrinimą visame Tatarstane.

Prieš atsikeitimo kūdikiais procedūrą šeimos su kūdikiais buvo paguldytos į ligoninę, kur abiems mažosioms mergaitėms buvo atlikta kruopšti sveikatos patikra. Medikai sakė, kad su mamomis dirba psichologai, mat šis įvykis abi mamas Liudmilas labai stipriai paveikė.

Duodamos interviu televizijai abi mamos sakė esančios sukrėstos įvykio ir džiaugiasi, kad tiesa išaiškėjo po trijų mėnesių, o ne po trejų ar trisdešimt metų. Beje, abi moterys jau turėjo pirmagimius vaikus, ir augindamos svetimas naujagimes matė, kad jos visiškai nepanašios į vyresniuosius brolius. Tuo tarpu atsikeitus vaikais, panašumas į brolius buvo akivaizdus.

Ši istorija į viešumą iškilo praėjusią savaitę, praėjus lygiai trims mėnesiams nuo Anos ir Aišat gimimo. Tikėkimės, kad šiandien mažylės jau savo tikrųjų mamų glėbiuose.

Tarp kitko, tai ne pirmas kartas Tatarstane, kai gimdymo namuose sukeičiami vaikai. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Rusijos žiniasklaida rašė apie dvi tenykštes šeimas, kurios taip pat augino svetimus vaikus, sukeistus dar gimdymo namuose. Tiesa, jų atveju tiesa paaiškėjo tik po 25 metų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (16)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.