Gimdymo namuose sukeistų kūdikių drama: tiesa paaiškėjo

 (7)
Istorija, kuri nutiko dviem šeimoms iš Tatarstano (Rusija) primena meksikietišką muilo operą, skirtumas tas, kad visa tai nutiko iš tiesų, o ne buvo sugalvota kūrybingų režisierių.
Gimdymo namuose sukeistų kūdikių drama: tiesa paaiškėjo
© Reuters/Scanpix

Rugpjūčio šeštą dieną Naberežnyje Čelnai ligoninėje vienu metu gimė dvi mergaitės. Jų mamoms cezario pjūvio operacijos buvo atliktos kone vienu metu, ir mergaičių gimimo laikas skyrėsi vos viena minute. Atrodytų, čia istorija galėtų ir baigtis. Vaikučiai sveiki, gavę įvertinimus 8 ir 9 pagal Apgar skalę, mamos laimingos, bet... Čia istorija tik prasidėjo...

Pirmieji įtarimai - tuoj po gimdymo

Vienai iš dviejų gimdyvių, 27 metų moteriai, iš karto po operacijos buvo pasakyta, kad dukrytė sveria 2,8 kg. Kitos mamos naujagimė buvo sunkesnė, gydytojai informavo mamą, kad ji sveria apie 3,3 kg.

TAIP PAT SKAITYKITE:
25 nėštumo savaitę gimusį sūnų filmavęs tėtis sukūrė jaudinantį filmą.
Vyrai, dalyvavę gimdyme: įspūdžiai ir nuomonės.

Kai atsigavusioms po operacijos moterims kitą dieną atnešė mažyles maitinti, jos iš karto pastebėjo, kad kažkas čia ne taip. Mergaitė, kuri sakė sverianti du su puse kilogramo, atrodė pasunkėjusi, o toji, kuri svėrė pusketvirto kilogramo, po paros laiko atrodė gerokai sulysusi.

Mergaitės mamoms pasirodė iš išvaizdos kitokios, negu joms buvo parodytos iš karto po operacijos, todėl viena iš mamų pasiteiravo personalo, ar  tai tikrai jos duktė, gal kažkas supainiojo ir atnešė kitą vaiką?

Medikai nuramino, kad klaidos negali būti

Medicinos personalas atmetė bet kokią mergaičių sukeitimo tikimybę ir sakė, kad tai tikrai tų moterų naujagimiai. Tačiau gimdyvės Liudmila Trofimova bei Liudmila Dubajeva nenurimo ir su „pagimdytomis dukrytėmis" grįžusios namo. Viena iš mergaičių buvo pavadinta Ana, kita - Aišat.

Tam, kad išaiškėtų tiesa, prireikė net trijų mėnesių. Būtent Anos mama pirmoji įkalbėjo vyrą pasidaryti DNR testą, kad įsitikintų, ar juos su vaiku sieja kraujo ryšys. Savo iniciatyva šeimos atliko DNR testus kaimyniniame Ufos mieste, ir rezultatai patvirtino tai, apie ką įtarė jų motiniškos širdys - jos nėra tikrosios mamos tų vaikų, kuriuos parsivežė iš gimdymo namų. Jos kasdien prie širdies glaudė ir maitino ne savo vaikus.

Tačiau net ir turint DNR rezultatus, atsikeisti vaikais nebuvo  lengva - tam reikėjo kreiptis į teismą - juk mažylės jau buvo užregistruotos ir turėjo asmens dokumentą. Jos buvo pilnateisės nebiologinių šeimų dukterys. Tiesa lyg ir aiški, tačiau viską reikia daryti pagal įstatymą. Šis laikas abiems šeimoms buvo itin sunkus.

Ligoninė pripažino netyčia sukeitusi naujagimius

Šeimos kreipėsi į teisėsaugą, ir buvo pradėtas tyrimas, kuris įrodė, jog ligoninėje naujagimės buvo netyčia sukeistos. Ligoninei po ilgų atsikalbinėjimų teko pripažinti šį faktą. Jos vadovai klaidą aiškino tuo, jog operacijos abiems moterims buvo atliktos vienu metu, abi gimdyvės buvo vardu Liudmilos, o jų mergaičių vardai prasidėjo iš A. 

Jos buvo paguldytos viena šalia kitos po gimdymo ir po to netyčia sukeistos. Ligoninėje per dieną gimsta apie 18 naujagimių, taigi, medikų darbo intensyvumas didelis, aiškinosi aplaidžiai dirbę medikai.

Iš darbo atleista visa krūva valdininkų, o mamoms reikia psichologo pagalbos

Po šio įvykio iš darbo buvo atleisti akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas bei vyriausioji akušerė, po kelių dienų iš darbo buvo atleistas visos ligoninės direktorius ir regiono sveikatos apsaugos skyriaus vedėjas. Aukščiausi šalies sveikatos sistemos valdininkai atsiprašė abiejų šeimų ir prižadėjo atlikti gimdymo skyrių patikrinimą visame Tatarstane.

Prieš atsikeitimo kūdikiais procedūrą šeimos su kūdikiais buvo paguldytos į ligoninę, kur abiems mažosioms mergaitėms buvo atlikta kruopšti sveikatos patikra. Medikai sakė, kad su mamomis dirba psichologai, mat šis įvykis abi mamas Liudmilas labai stipriai paveikė.

Duodamos interviu televizijai abi mamos sakė esančios sukrėstos įvykio ir džiaugiasi, kad tiesa išaiškėjo po trijų mėnesių, o ne po trejų ar trisdešimt metų. Beje, abi moterys jau turėjo pirmagimius vaikus, ir augindamos svetimas naujagimes matė, kad jos visiškai nepanašios į vyresniuosius brolius. Tuo tarpu atsikeitus vaikais, panašumas į brolius buvo akivaizdus.

Ši istorija į viešumą iškilo praėjusią savaitę, praėjus lygiai trims mėnesiams nuo Anos ir Aišat gimimo. Tikėkimės, kad šiandien mažylės jau savo tikrųjų mamų glėbiuose.

Tarp kitko, tai ne pirmas kartas Tatarstane, kai gimdymo namuose sukeičiami vaikai. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Rusijos žiniasklaida rašė apie dvi tenykštes šeimas, kurios taip pat augino svetimus vaikus, sukeistus dar gimdymo namuose. Tiesa, jų atveju tiesa paaiškėjo tik po 25 metų.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja? (1)

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja?
Apie 80 procentų naujagimių daugiau ar mažiau pageltonuoja. Ką svarbu žinoti apie naujagimių geltą, pasakoja dr. Eglė Markūnienė, šeimos klinikos "Sveika pradžia" gydytoja neonatologė.

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas
Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas. Iniciatyvą palaiko ir žinomos Lietuvos šeimos.

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai (155)

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai
Kokiais vardais gimusius vaikus dažniausiai pavadina šiandieniniai tėvai? Paaiškėjo 2016 metų pirmojo pusmečio populiariausiųjų vardų statistika.

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas (17)

Ar žinote, kuo kvepia ką tik gimęs vaikas
Įdomus tyrimas, kurio metu paaiškėjo, jog naujagimių skleidžiamas kvapas turi ypatingų galių.

Gimdamas vaikas patiria stresą, todėl ši procedūra po gimdymo jam labai svarbi

Gimdamas vaikas patiria stresą, todėl ši procedūra po gimdymo jam labai svarbi
Pirmosios akimirkos gimus kūdikiui yra ypatingos ir nepakartojamos. Vaikeliui tai pirmoji pažintis su šiuo pasauliu ir su artimiausiais jam žmonėmis.

Ką po gimdymo lietuvės daro su placenta? (44)

Ką po gimdymo lietuvės daro su placenta?
Po kai kurių garsenybių viešoje erdvėje nuskambėjusių pareiškimų apie placentos valgymą ir jos stebuklingą poveikį atgaunant jėgas po gimdymo, vis daugiau tėvelių domisi jos panaudojimu.

REKORDAS: gimė neįprastai daug sveriantis vaikas (1)

REKORDAS: gimė neįprastai daug sveriantis vaikas
Indijoje gimęs naujagimis gali būti įrašytas į rekordų knygą. Pranešama, kad mergaitė gimė sverdama 6,8 kg, ir tai yra didžiausias naujagimio svoris per paskutiniuosius 50 metų.

Kaip nesunkiai namuose pagaminti naujagimių regą lavinančią karuselę

Kaip nesunkiai namuose pagaminti naujagimių regą lavinančią karuselę
Trijų vaikų mama ir tinklaraštininkė Evelina pasakoja, kaip namuose savo rankomis sukurti mielą ir naudingą žaislą savo kūdikiui - pirmąją žaisliukų karuselę.

Patarimai, kaip namų sąlygomis meistriškai nufotografuoti naujagimį (2)

Patarimai, kaip namų sąlygomis meistriškai nufotografuoti naujagimį
Pradžių pradžia, naujos gyvybės atsiradimas – kas gali būti džiugesnio, šviesesnio? Gaila, kad tas laikas labai greitai praeina, įspūdžiai apsitrina, jaudulys aprimsta, o kartais taip norisi susigrąžinti bent akimirkai visus tuos pirmuosius išgyvenimus!

7 argumentai, kodėl gimusį vaiką reikia kuo dažniau glausti prie savęs (2)

7 argumentai, kodėl gimusį vaiką reikia kuo dažniau glausti prie savęs
Gal ne veltui gamta taip sutvarkė, kad žmogus pradeda kalbėti tik antrais gyvenimo metais. Pirmieji skirti tam, kad gimdytojai savo kūdikį išmoktų pažinti be žodžių.