JAUTRU: niekas netikėjo, kad jis gyvens (FOTO)

 (22)
Šis kūdikis iš tiesų gimė po laiminga žvaigžde. Kai jo mama su tėčiu išsiruošė atostogų kruiziniu laivu, iki jo numatytos gimimo datos buvo likę kone 4 mėnesiai. Tačiau jis buvo jau pakeliui į šį pasaulį.
© AP/Scanpix

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Emily Morgan su vyru leidosi į kruizą po Karibus. Nėštumas neseniai buvo perkopęs pusiaują, savijauta gera, tad pora nusprendė savaitę pailsėti.

Tačiau kruizo metu nutiko tai, ko moteris nė nesapnavo - kone keturiais mėnesiais anksčiau laiko prasidėjo gimdymas, ir mažylis Haidenas gimė čia pat, laive, toli nuo sausumos, sverdamas vos 680 gramų. Laivo medikas iš karto pasakė tėvams, kad jie neturėtų jokių vilčių – mažylis neišgyvens. Tačiau įvyko stebuklas.

Kruiziniame laive atostogų amerikietė Emily išsiruošė su vyru Chase Morgan ir trejų metų dukryte. Prieš kelionę moteris apsilankė pas gydytoją, šis leido Emily išvykti atostogų. Nėštumas buvo sklandus, jo pabaigos dar buvo nematyti, o ir pats kruizas turėjo tęstis savaitę.

Numatoma gimdymo data buvo gruodžio vidurys, o atostogos vyko rugpjūčio pabaigoje. Laiko į valias.

Tačiau rugpjūčio 31 dieną Emily netikėtai prasidėjo sąrėmiai. Kaip ją informavo laivo atstovai, iki artimiausio uosto buvo maždaug 14 valandų plaukimo. Tačiau gimdymo veikla toliau progresavo ir netrukus gimė berniukas, kuris svėrė vos 680 gramų. Laivo gydytojas iš karto po gimdymo nedavė jokių vilčių tėvams - laive nebuvo jokios specialios įrangos neišnešiotiems naujagimiams. Tačiau Haidenas buvo tikras kovotojas - nors tokio amžiaus naujagimių plaučiai būna dar nesubrendę, šio mažylio noras gyventi buvo didesnis už visus pavojus. Kai mama po gimdymo pirmą kartą pamatė berniuką, jis, pasak jos, tyliai, tyliai verkė. Tai buvo geras ženklas, kad jo plaučiai yra tiek išsivystę, kad jis turi jėgų verkti.

<span style="color: #ff0000;">JAUTRU:</span> niekas netikėjo, kad jis gyvens <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Berniukas svėrė 680 gramų.
© AP/Scanpix

Mažylis buvo suvyniotas į daug audeklų, kad būtų palaikoma jo kūno temperatūra, ypač galvos, taip pat jam buvo uždėta deguonies kaukė. Laivo medikai ekspromtu sukonstravo tam tikrą dėžę, kurioje laikė mažylį.

Kad ir kaip stengėsi specialistai, jie turėjo pripažinti, kad mažylio šansai išgyventi yra labai maži, vos keli procentai iš šimto.

Laivo kapitonas davė įsakymą padidinti greitį ir laivas ėmė skubėti į artimiausią uostą. Nors į jį planavo atvykti po 14 valandų, pavyko atplaukti keliomis valandomis anksčiau.

Čia jau laukė greitosios pagalbos ekipažai su profesionalia reanimacijos įranga. Mažylis skubiai nugabentas į ligoninę.

<span style="color: #ff0000;">JAUTRU:</span> niekas netikėjo, kad jis gyvens <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Uoste jau laukė medikai su įranga.
© AP/Scanpix

Šiuo metu per anksti gimusio mažylio gyvybei pavojus nebegresia. Jis vis dar ligoninėje Majamyje ir tik tada, kai sustiprės, galės būti pergabentas į Jutą, iš kur yra jo tėvai.

Ligoninės medikai neslepia, jog šis įvykis - išskirtinis jų praktikoje ir tai, kad mažylis išgyveno bei nenukentėjo, yra tikras stebuklas.

Mama Emily džiaugiasi, kad sūnelis pamažu auga ir per zondą jau suvalgo po kelis šaukštus mamos pieno. Ji laukia tos dienos, kai Haidenas atvyks į namus ir susipažins su jo laukiančia sesute.

<span style="color: #ff0000;">JAUTRU:</span> niekas netikėjo, kad jis gyvens <sup style="color: #ff0000;">(FOTO)</sup>
Emily su vyru prieš kelionę kruiziniu laivu.
© AP/Scanpix
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?

Kuo ypatingi bus 2018 metais gimę vaikai?
Sakoma, kad metai, kuriais gimęs žmogus, jam suteikia tam tikrų charakterio savybių ir turi įtakos jo likimui. Jei jūsų šeimą jau aplankė geros naujienos, kad laukiatės, tikriausiai, norite pasmalsauti, kokios savybės pagal kinų horoskopą prognozuojamos jūsų mažyliui.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti

5 keisti naujagimio požymiai: kada iš tiesų verta sunerimti
Net jeigu per nėštumą jūs ruošitės tapimui tėvais, skaitysite daug knygų ir eisite į kursus, gimus vaikui tikrai pasitaikys dalykų, kurie jus nustebins.

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas

Kodėl mamos pienas kūdikiui yra ir maistas, ir vaistas
Prieš gimdamas kūdikis būna saugioje aplinkoje. Vos gimus jo virškinimo sistemą užpuola milžiniški bakterijų kiekiai, ir jo virškinimo traktas turi su jais susitvarkyti.

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti (1)

Vaisiaus alkoholinis sindromas: ką svarbu žinoti
Alkoholio vartojimas nėštumo metu yra dažniausia apsigimimų, vystymosi, augimo ir elgesio sutrikimų priežastis.

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui (1)

Kaip vaiką paruošti brolio arba sesės gimimui
Santykiai tarp brolių ir sesių užsimezga ne tada, kai jie pirmą kartą akis į akį susitinka, bet jau tada, kai antrasis mažylis dar tik auga mamos pilvelyje. Kaip elgtis tėveliams, kad pirmagimis sklandžiai ir su džiaugsmu lauktų šeimos pagausėjimo?

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui (16)

Kokio vardo geriau neduoti savo vaikui
Yra tikinčiųjų, jog vardas labai svarbus žmogaus savijautai ir netgi gali lemti jo likimą, mat kiekvienas vardas turi energinį informacinį lauką ir kartu su vardu mes tai perimame. Daugelis tėvų rinkdami vaikui vardą kreipia dėmesį į jo reikšmę ir, jei ši neigiama, tokį iš sąrašo tiesiog išbraukia.

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.