Populiariausi vaikų vardai Lietuvoje TOP 10

 (11)
Laukiantis vaikučio, viena sunkiausių užduočių tėvams - išrinkti vardą. Kokie vardai yra šiuo metu populiariausi Lietuvoje?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gyventojų registro tarnyba duomenis atnaujina kas pusę metų. Taigi, šiuo metu žinome, kokie berniukų ir mergaičių vardai Lietuvoje buvo populiariausi antrąjį praėjusių metų pusmetį.

Berniukų populiariausi vardai

1. Matas

2. Lukas

3. Dominykas

4. Dovydas

5. Nojus

6. Jokūbas

7. Emilis

8. Kajus

9. Jonas

10. Danielius

Vyrauja nelietuviškos kilmės berniukų vardai

Matu ir Luku per šešis mėnesius pavadinti daugiau kaip 180 berniukų visoje Lietuvoje. Iš hebrajų kalbos išvertus Matas yra „Dievo dovana". Lukas - lotynų kilmės vardas, kaip ir Dominykas, kuris išvertus reiškia „gimęs sekmą dieną". Įdomu, kad visi dešimtuke esantys berniukų vardai yra nelietuviškos kilmės.

Mergaičių populiariausi vardai

1. Emilija

2. Austėja

3. Gabija

4. Ugnė

5. Urtė

6. Viltė

7. Kamilė

8. Gabrielė

9. Liepa

10. Goda

Trejetuke - dvi senosios lietuvių deivės

Emilija ir Austėja, per pusmetį pavadintos daugiau kaip 180 naujagimių mergaičių. Paskutinieji keturi populiariausi mergaičių vardai suteikti daugiau kaip 120 kartų per paskutinįjį pusmetį. Įdomu, kad pirmoje vietoje esantis Emilijos vardas yra lotynų kilmės ir reiškia „veržlioji, nepralenkiamoji", tuo tarpu kiti du populiariausieji - lietuviškos kilmės. Gabija buvo pagonių ugnies deivė, o Austėja - bičių globėja.

Lietuvos miestų skonis skiriasi

Pateikti populiariausiųjų vardų dešimtukai - visos Lietuvos statistikos duomenys, tuo tarpu skirtinguose miestuose vardų populiarumas skiriasi. Pavyzdžiui, Vilniaus miesto berniukų dešimtuke yra lenkiškas vardas Daniel, o penktas pagal populiarumą - Jonas. Be to, Vilniaus populiariausiųjų mergaičių vardų TOP 10 yra vardai Sofija, Adelė, Saulė, kurie nepatenka į visos Lietuvos topus. Kauniečiai mergaitėms dažniau suteikė Rugilės, Rusnės ir Miglės vardus, kurie irgi nepateko į visos Lietuvos populiariausiųjų dešimtukus.

Yra skirtumų ir kituose miestuose, štai Panevėžyje į berniukų TOP 10 patenka įmantresni vardai, tokie kaip Aronas ir Armandas, o mergaičių - Andrėja ir Mėta. Kituose miestuose šie vardai nebuvo itin populiarūs.

Populiariausi - universalūs vardai?

Įdomi detalė, kad populiariausius vaikų vardus Lietuvoje galima sutikti ir kitų šalių vardų topuose. Atrodytų, kas bendro tarp pernai gimusio naujagimio Lietuvoje ir Amerikoje? Ogi tai, kad daug iš jų buvo pavadinti Jokūbo vardu. Neseniai JAV paskelbtų 2012 metų populiariausių vardų dešimtukuose pirmauja berniuko Jokūbo (Jacob) ir mergaitės Sofijos (Sophia) vardai, kurie ir Lietuvoje mėgaujasi populiarumu tarp jaunų tėvelių. Vokietijoje praėjusiais metais mergaitėms dažniausiai suteiktas Mijos (Mia), o berniukams - Beno (Ben) vardas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (76)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių (69)

Kai renkame vaikams vardus, turime paisyti svarbiausių taisyklių
Vieni vardai „ateina" greitai, vos pažvelgus į gimusio mažylio akis, kitus tėvai nešiojasi širdyje daug metų, o būna ir taip, kad ilgą laiką „nelimpa" nė vienas... Ar renkant vardą svarbus tik jo skambesys?

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas? (12)

Kokią akių spalvą paveldės jūsų vaikas?
Tai, kokią akių spalvą paveldės vaikas, priklauso nuo įvairių veiksnių. Svarbiausia taisyklė: akių spalvą nulemia paveldėti tėvų genai.

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis (11)

Nustebsite, ką moka ir sugeba ką tik gimęs kūdikis
„O kas bus, jei man gimdymo namuose sukeis kūdikius ir aš neatpažinsiu savojo?“ – kartais nerimauja būsimosios mamos. Nuogąstauti neverta, tai neįmanoma. Šiandien beveik neabejojama, kad gimęs naujagimis... pažįsta savo mamą ir tėtį.

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę (50)

Renkame vaikui vardą: kurie vardai atneša laimę
Racionalistai, be abejonės, pasakys, kad vardas - tai tik skambus raidžių derinys. Nepaisant to, socialinė vardo reikšmė išties didelė - jis gali atskleisti žmogaus tautybę, kilmę ar net tikėjimą.

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius (18)

20 vardų, kurie primena geografinius vietovardžius
Kai kurie vardai primena geografinius vietovardžius – miestus, upes ar šalis. Jūsų dėmesiui – 10 ir Lietuvoje sutinkamų tokių vardų.

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja? (1)

Kodėl gimę kai kurie naujagimiai pageltonuoja?
Apie 80 procentų naujagimių daugiau ar mažiau pageltonuoja. Ką svarbu žinoti apie naujagimių geltą, pasakoja dr. Eglė Markūnienė, šeimos klinikos "Sveika pradžia" gydytoja neonatologė.

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas

Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas
Lietuvoje kuriamas pirmasis motinos pieno bankas. Iniciatyvą palaiko ir žinomos Lietuvos šeimos.

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai (158)

Paaiškėjo populiariausieji šių metų vaikų vardai
Kokiais vardais gimusius vaikus dažniausiai pavadina šiandieniniai tėvai? Paaiškėjo 2016 metų pirmojo pusmečio populiariausiųjų vardų statistika.