Populiariausi vaikų vardai Lietuvoje TOP 10

 (11)
Laukiantis vaikučio, viena sunkiausių užduočių tėvams - išrinkti vardą. Kokie vardai yra šiuo metu populiariausi Lietuvoje?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gyventojų registro tarnyba duomenis atnaujina kas pusę metų. Taigi, šiuo metu žinome, kokie berniukų ir mergaičių vardai Lietuvoje buvo populiariausi antrąjį praėjusių metų pusmetį.

Berniukų populiariausi vardai

1. Matas

2. Lukas

3. Dominykas

4. Dovydas

5. Nojus

6. Jokūbas

7. Emilis

8. Kajus

9. Jonas

10. Danielius

Vyrauja nelietuviškos kilmės berniukų vardai

Matu ir Luku per šešis mėnesius pavadinti daugiau kaip 180 berniukų visoje Lietuvoje. Iš hebrajų kalbos išvertus Matas yra „Dievo dovana". Lukas - lotynų kilmės vardas, kaip ir Dominykas, kuris išvertus reiškia „gimęs sekmą dieną". Įdomu, kad visi dešimtuke esantys berniukų vardai yra nelietuviškos kilmės.

Mergaičių populiariausi vardai

1. Emilija

2. Austėja

3. Gabija

4. Ugnė

5. Urtė

6. Viltė

7. Kamilė

8. Gabrielė

9. Liepa

10. Goda

Trejetuke - dvi senosios lietuvių deivės

Emilija ir Austėja, per pusmetį pavadintos daugiau kaip 180 naujagimių mergaičių. Paskutinieji keturi populiariausi mergaičių vardai suteikti daugiau kaip 120 kartų per paskutinįjį pusmetį. Įdomu, kad pirmoje vietoje esantis Emilijos vardas yra lotynų kilmės ir reiškia „veržlioji, nepralenkiamoji", tuo tarpu kiti du populiariausieji - lietuviškos kilmės. Gabija buvo pagonių ugnies deivė, o Austėja - bičių globėja.

Lietuvos miestų skonis skiriasi

Pateikti populiariausiųjų vardų dešimtukai - visos Lietuvos statistikos duomenys, tuo tarpu skirtinguose miestuose vardų populiarumas skiriasi. Pavyzdžiui, Vilniaus miesto berniukų dešimtuke yra lenkiškas vardas Daniel, o penktas pagal populiarumą - Jonas. Be to, Vilniaus populiariausiųjų mergaičių vardų TOP 10 yra vardai Sofija, Adelė, Saulė, kurie nepatenka į visos Lietuvos topus. Kauniečiai mergaitėms dažniau suteikė Rugilės, Rusnės ir Miglės vardus, kurie irgi nepateko į visos Lietuvos populiariausiųjų dešimtukus.

Yra skirtumų ir kituose miestuose, štai Panevėžyje į berniukų TOP 10 patenka įmantresni vardai, tokie kaip Aronas ir Armandas, o mergaičių - Andrėja ir Mėta. Kituose miestuose šie vardai nebuvo itin populiarūs.

Populiariausi - universalūs vardai?

Įdomi detalė, kad populiariausius vaikų vardus Lietuvoje galima sutikti ir kitų šalių vardų topuose. Atrodytų, kas bendro tarp pernai gimusio naujagimio Lietuvoje ir Amerikoje? Ogi tai, kad daug iš jų buvo pavadinti Jokūbo vardu. Neseniai JAV paskelbtų 2012 metų populiariausių vardų dešimtukuose pirmauja berniuko Jokūbo (Jacob) ir mergaitės Sofijos (Sophia) vardai, kurie ir Lietuvoje mėgaujasi populiarumu tarp jaunų tėvelių. Vokietijoje praėjusiais metais mergaitėms dažniausiai suteiktas Mijos (Mia), o berniukams - Beno (Ben) vardas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės (2)

TOP 10 vardų naujagimiams iš A raidės
Laukiatės mažylio ir svarstote, kokį vardą jam išrinkti? Skubame į pagalbą ir pateikiame 10 populiariausių vaikų vardų iš A raidės.

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų? (22)

Nuotrauka užminė mįslę: negi tikrai būna tokių tėvų?
Pastarosiomis dienomis socialiniame tinkle "Facebook" aptariama viena neįprasta kūdikio nuotrauka.

TOP 10 vasariškų vardų berniukui (6)

TOP 10 vasariškų vardų berniukui
Vaikeliui gimus vasarą, turbūt taip ir limpa koks gaivus, šiluma dvelkiantis vardas... Mergaitėms jų gausu (rašėme ČIA), bet yra ir berniukams!

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai (1)

Mamų patarimai: ką daryti, kai vaiką kamuoja pilvo diegliai
Jei tik gimęs kūdikis yra neramus, nuolat verkia, daugelis tėvų mano, kad jam – pilvo diegliai. Ši diagnozė tokia dažna, kad būsimi tėveliai dar iki mažylio gimimo nusiteikia, jog pirmieji trys mėnesiai gali būti nepaprastai sunkūs, tiek vaikui, tiek jiems patiems.

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje (19)

Tik 3 raidės: trumpiausi vaikų vardai Lietuvoje
Išrinkti vaikui vardą - ne juokų darbas. Juk tai bene pirmoji tėvų dovana savo vaikui, kuri jį lydės visą gyvenimą.

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų (25)

TOP 10 labiausiai vasariškų vardų
Vaikams vardus tėvai parenka remdamiesi daug kuo – skambesiu, reikšme, tradicijomis, kartais vardą susapnuoja ar patiki jį išrinkti artimiesiems. Ir jei minčių visiškai pritrūksta, vasarą gimusius mažylius galima pavadinti... vasariškais vardais! Štai kelios idėjos – vasariškų mergaičių vardų dešimtukas.

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?

Kinų kalendorius: kokiais metais gimė jūsų vaikas?
Sužinokite, kokiais metais pagal Kinų kalendorių gimė jūsų vaikas.

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams

Išleista pirmoji lietuviška knyga neišnešiotų kūdikių tėvams
Savaitgalį neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas" surengtoje šeimų šventėje pristatyta anksčiau laiko gimusių kūdikių tėvams skirta, ilgai laukta edukacinė knyga „Ankstukas".

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui (143)

Mamos atvirauja: kokio vardo niekada neduočiau savo vaikui
Vieni labai atidžiai renka vardą savo vaikui – žiūri reikšmę, kreipia dėmesį net į skambesį ar derina prie pavardės, kiti nesivadovauja jokiais kriterijais, svarbu tik, kad, anot jų, būtų gražu. Klausiame mamų – kuo remdamiesi davėte savo vaikams vardus, ar kreipėte dėmesį į jų reikšmes? Kokio vardo niekada neduotumėte savo vaikui?

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis (6)

Vaikus žindančios moterys kviečiamos tapti motinos pieno banko donorėmis
Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas (www.pienobankas.lt).

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės (7)

Ko Suomijos gimdyvėms gali pavydėti lietuvės
80 metų Suomijoje sėkmingai vykdoma Kūdikio kraitelio programa. Jos esmė - kiekviena nėščioji, nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gauna dovanų kraitelį, kuriame – reikalingiausi daiktai naujagimiui bei pačiai šeimai.

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų (4)

Kaip gimusį vaiką užregistruoti neišėjus iš namų
Lietuviai, susilaukę naujagimio, jį užregistruoti gali internetu, tačiau 90 proc. tėvų Lietuvoje tai daro lankydamiesi valstybinėse įstaigose.

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius (3)

Fotografė atskleidžia 3 gudrybes, kaip fotografuoti naujagimius
Naujagimius fotografuojanti Rūta Auškalnė dalijasi patarimais, kaip namų sąlygomis fotografuoti ką tik gimusius kūdikius.

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai (68)

Paaiškėjo populiariausi 2016 metų berniukų ir mergaičių vardai
VĮ "Registrų centras" pateikia populiariausius 2016 metų naujagimių vardus.

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui (9)

10 reikalingiausių daiktų kūdikio kraiteliui
Kūdikio atėjimui į šeimą ruošiamės ne tik psichologiškai – lankome kursus, skaitome straipsnius, tačiau, artėjant gimdymo dienai, vis daugiau laiko skiriame ir kraitelio paruošimui.