Populiariausi vaikų vardai Lietuvoje TOP 10

 (11)
Laukiantis vaikučio, viena sunkiausių užduočių tėvams - išrinkti vardą. Kokie vardai yra šiuo metu populiariausi Lietuvoje?
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Gyventojų registro tarnyba duomenis atnaujina kas pusę metų. Taigi, šiuo metu žinome, kokie berniukų ir mergaičių vardai Lietuvoje buvo populiariausi antrąjį praėjusių metų pusmetį.

Berniukų populiariausi vardai

1. Matas

2. Lukas

3. Dominykas

4. Dovydas

5. Nojus

6. Jokūbas

7. Emilis

8. Kajus

9. Jonas

10. Danielius

Vyrauja nelietuviškos kilmės berniukų vardai

Matu ir Luku per šešis mėnesius pavadinti daugiau kaip 180 berniukų visoje Lietuvoje. Iš hebrajų kalbos išvertus Matas yra „Dievo dovana". Lukas - lotynų kilmės vardas, kaip ir Dominykas, kuris išvertus reiškia „gimęs sekmą dieną". Įdomu, kad visi dešimtuke esantys berniukų vardai yra nelietuviškos kilmės.

Mergaičių populiariausi vardai

1. Emilija

2. Austėja

3. Gabija

4. Ugnė

5. Urtė

6. Viltė

7. Kamilė

8. Gabrielė

9. Liepa

10. Goda

Trejetuke - dvi senosios lietuvių deivės

Emilija ir Austėja, per pusmetį pavadintos daugiau kaip 180 naujagimių mergaičių. Paskutinieji keturi populiariausi mergaičių vardai suteikti daugiau kaip 120 kartų per paskutinįjį pusmetį. Įdomu, kad pirmoje vietoje esantis Emilijos vardas yra lotynų kilmės ir reiškia „veržlioji, nepralenkiamoji", tuo tarpu kiti du populiariausieji - lietuviškos kilmės. Gabija buvo pagonių ugnies deivė, o Austėja - bičių globėja.

Lietuvos miestų skonis skiriasi

Pateikti populiariausiųjų vardų dešimtukai - visos Lietuvos statistikos duomenys, tuo tarpu skirtinguose miestuose vardų populiarumas skiriasi. Pavyzdžiui, Vilniaus miesto berniukų dešimtuke yra lenkiškas vardas Daniel, o penktas pagal populiarumą - Jonas. Be to, Vilniaus populiariausiųjų mergaičių vardų TOP 10 yra vardai Sofija, Adelė, Saulė, kurie nepatenka į visos Lietuvos topus. Kauniečiai mergaitėms dažniau suteikė Rugilės, Rusnės ir Miglės vardus, kurie irgi nepateko į visos Lietuvos populiariausiųjų dešimtukus.

Yra skirtumų ir kituose miestuose, štai Panevėžyje į berniukų TOP 10 patenka įmantresni vardai, tokie kaip Aronas ir Armandas, o mergaičių - Andrėja ir Mėta. Kituose miestuose šie vardai nebuvo itin populiarūs.

Populiariausi - universalūs vardai?

Įdomi detalė, kad populiariausius vaikų vardus Lietuvoje galima sutikti ir kitų šalių vardų topuose. Atrodytų, kas bendro tarp pernai gimusio naujagimio Lietuvoje ir Amerikoje? Ogi tai, kad daug iš jų buvo pavadinti Jokūbo vardu. Neseniai JAV paskelbtų 2012 metų populiariausių vardų dešimtukuose pirmauja berniuko Jokūbo (Jacob) ir mergaitės Sofijos (Sophia) vardai, kurie ir Lietuvoje mėgaujasi populiarumu tarp jaunų tėvelių. Vokietijoje praėjusiais metais mergaitėms dažniausiai suteiktas Mijos (Mia), o berniukams - Beno (Ben) vardas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Naujagimis

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti

Koks vardas atneša vaikui laimę, o kokio geriau neduoti
Išrinkti vardą, kuris vaiką lydės visą gyvenimą, - labai sunki užduotis. Straipsnio konsultantė – parapsichologė Lietuvos ezoterikų konfederacijos prezidentė ezoterikos dr. Elona Eleonora Petkelienė.

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą

Vaikų ligų gydytoja papasakojo, ką reikia žinoti apie naujagimių saugumą
Kaune vykusiame seminare „Saugi naujagimio fotosesija“ LSMU ligoninės Kauno klinikų Naujagimių intensyvios terapijos skyriaus gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė kartu su daugiau nei 30 naujagimių fotografių iš visos Lietuvos diskutavo apie kūdikių saugumą ir komfortą fotosesijų metu.

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30

Prof. A. Utkus: naujagimiai Lietuvoje tikrinami tik dėl 4 ligų, nors galima diagnozuoti 30
Retų ligų gydytojai sieks, kad visuotinio naujagimių tikrinimo sąrašas būtų išplėstas.

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą

Kokių klaidų nedaryti renkant vaikui vardą
Vienas atsakingiausių būsimųjų tėvų darbų - išrinkti naujagimiui vardą. Jis turi ne tik patikti tėvams, bet ir tikti kūdikiui.

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos

Kaip gimtadienius vaikai šventė prieš daug šimtų metų: įdomiausios tradicijos
Vaikai savo gimtadienių laukia panašiai kaip Kalėdų – juk tortas, žvakutės, dovanos... Taip malonu! Kaip ir kiekviena šventė, gimtadienis turi savas tradicijas ir savo istoriją. Iš kur visa tai atsirado?

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu

Kas penkta šeima paaugus vaikui būna nepatenkinta jo vardu
Iš tiesų netikėti rezultatai, kuriuos pateikia britų portalas tėvams „Mumsnet“.

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai

100-uoju Kauno rajono kūdikiu tapusią dukrytę tėvai Kamile pavadino neatsitiktinai
Kauno rajono savivaldybėje ši savaitė prasidėjo itin džiugiomis nuotaikomis. Šiais metais Civilinės metrikacijos skyriuje užregistruotas 100-asis Kauno rajono kūdikis – Kamilė Ulinskaitė.

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose

Populiariausi ir rečiausi naujagimių vardai Šalčininkuose
Šalčininkų rajono savivaldybė pateikia įdomiausią praėjusiųjų metų demografinę statistiką, kurioje – dažniausi ir rečiausi rajono naujagimiams suteikti vardai.

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus (3)

Kaip tėvai programuoja... savo vaikus
Nustatyta, kad didžiąja dalimi vaiko likimą, jo poelgius ir pasirinkimus nulemia tėvai. Vaikystėje matyti elgesio modeliai, girdėti žodžiai tarsi programuoja žmogaus ateitį.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti
Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?

Kurią savaitės dieną gimusieji yra patys laimingiausi?
Prisiminti, kurią savaitės dieną gimė jūsų vaikai, tikrai verta. Manoma, kad gimimo diena taip pat palieka pėdsakų vaikų charakteryje bei likime.

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį

Tyrimas: kaip vaiko vardas gali nulemti jo ateitį
Kas užkoduota varde? Daugiau, nei jums atrodo. Bent jau taip galima spręsti pagal vieno tyrimo rezultatus.

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai?
Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų

Kūdikio kraitelis: kaip sutaupyti pinigų
Nors kūdikio kraitelio paruošimas – labai malonus darbas, kurį daugelis tėvelių atlieka su didele meile, tačiau, pradėjus skaičiuoti išlaidas, daugelis labai išsigąsta. Kaip sutaupyti pinigų, tačiau tinkamai pasiruošti naujagimio gimimui?

Horoskopas vaikui: puiki idėja ar pinigų išmetimas į balą? (7)

Horoskopas vaikui: puiki idėja ar pinigų išmetimas į balą?
Niekada nesate turėję asmeninio horoskopo ir svarstote, gal verta jį užsakyti savo vaikui? Interviu su astrologe padės suprasti, kokia informacija pateikiama vaiko horoskope.