Kaip "užsiprogramuoti", kad gimtų dvynukai?

 (15)
Tiek, kiek gyvuoja žmonija, egzistuoja ir noras planuoti norimos lyties vaiką. Teorijų, kaip susilaukti norimo berniuko ar geidžiamos mergaitės, yra daugybė, tačiau nei vienos jų nepatvirtino mokslas. Tuo tarpu šeimos nenustoja svajoti ne tik susilaukti norimos lyties mažylio, bet ir dvynukų.
Kaip "užsiprogramuoti", kad gimtų dvynukai?
© Shutterstock nuotr.

Jeigu perskaitę šio straipsnio pavadinimą mintyse ištarėte" Taip nebūna", "Nesąmonė", ačiū už dėmesį, toliau galite negaišti ir neskaityti. Šią informaciją skiriame moterims, kurios paslapčia vis dar svajoja susilaukti ne vieno, o iš karto dviejų vaikučių.

Kad tai yra aktualu, įsitikinome patys. Paieškos langelyje suvedus raktažodžius "noriu dvynukų", atsiranda keli šimtai tūkstančių straipsnių variantų. Tokias temas moterys gvildena interneto forumuose, kalbasi apie tai draugių ir bičiulių rateliuose. Tai tebėra tema, kuri aktuali ir įdomi planuojantiems šeimos pagausėjimą.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kiek iš tiesų mums reikia miego? Lentelė vaikams nuo 0 iki 16 metų
Psichologės - išsamiai ir suprantamai, kodėl vaikui reikia tėčio

Kodėl šeimos nori dvynukų?

Priežasčių gali būti įvairių. Vienos šeimos nori, kad per vieną kartą jų šeima padidėtų kaip galima daugiau. Kaip sakoma, vienu šūviu du zuikiai bus nušauti. Kiti tiki, kad augti dviem vienodo amžiaus vaikams šeimoje yra labai smagu, jie yra likimo apdovanoti visada šalia turėti ištikimą draugą ir žaidimų partnerį. Tai tarsi laimingas loterijos bilietas, kurį įsigijęs užtikrini vaikams turėti ir brolį, ir draugą viename asmenyje.

Pasitaiko ir dar įdomesnių motyvų, kodėl šeimos mielai augintų dvynukus - kai kurioms moterims matyti du vienodai aprengtus dvynukus yra tiesiog gražu. Dar kitas moteris ši svajonė lydi nuo vaikystės, kai dvynukus jos žaisdavo vienodai rengdamos lėles.

Kaip rodo statistika, dvynukai gimsta maždaug 1 kartą iš 90-100 gimdymų. Tačiau reikia atminti, kad ši statistika atspindi tik natūraliu būdu pradėtų vaikučių gimdymus. Kai taikomas pagalbinis apvaisinimas, daugiavaisio nėštumo tikimybė išauga daugiau kartų.

Identiški ir neidentiški dvyniai

Neidentiški dvynukai gimsta tada, kai pastojimo metu apvaisinami du kiaušinėliai. Tokiu atveju kiekvienas būsimas vaikelis turi savo atskirą placentą gimdoje. Gimę dvyniai būna skirtingų lyčių, jie bus panašūs vienas į kitą, bet ne kaip du vandens lašai, o kaip šeimoje būna panašūs broliai ir seserys. Tikimybė, kad gims neidentiški dvyniai yra didesnė, negu identiškų dvynių.

Identiški dvyniai gimsta tuomet, kai būna apvaisinama viena kiaušialąstė, o zigota dalijasi į du embrionus. Identiški (monozigotiniai) dvyniai yra tos pačios lyties, yra panašūs kaip du vandens lašai.

Kas lemia, ar gims dvyniai?

Svarbiausias veiksnys - genetinis polinkis turėti dvynukus, tai yra, jeigu šeimoje ar giminėje yra buvę dvynių atvejų. Taip pat dvyniai neretai gimsta po nevaisingumo gydymo, kuomet vaistais būna stimuliuojama moters ovuliacija.

Taip pat daugiavaisiai nėštumai dažni pagalbinio apvaisinimo metu, kuomet į moters gimdą įsodinama daugiau negu vienas embrionas. Taip pat labai įdomu yra tai, kad skirtinguose pasaulio kampeliuose dvynių gimstamumas yra nevienodas. Pavyzdžiui, azijietės arba afroamerikietės turi daugiau šansų pagimdyti dvynius, negu kitos moterys.

Patarimai norintiems susilaukti dvynių

Į šiuos patarimus rekomenduojame žiūrėti taip, kaip ir į siūlymus susilaukti tam tikros vaikučio. Norite - tikėkite, norite - ne. Mamų ir tėvų interneto forumuose tėvai dalijasi savo paslaptimis, kaip jiems pavyko susilaukti dvynukų.

Priaukite svorio. Manoma, kad didesnį svorį ir ūgį turinčios moterys dažniau susilaukia dvynukų, negu lieso kūno sudėjimo moterys.

Valgykite pieno produktus. Manoma, kad reguliariai pieno produktus valgančios moterys turi daugiau šansų susilaukti dvynukų, negu tos, kurios šių produktų atsisako.

Hormoniniai kontraceptikai. Jeigu iki pastojimo gėrėte hormoninius kontraceptikus, atsisakius jų ir pradėjus planuoti vaiką, yra tikimybė susilaukti dvynių.

Neslopinkite savo seksualumo. Dvynukai gimsta poroms, kurios nesiskundžia seksualiniu apetitu.

Planuokite dvynukus jau turėdami vaiką. Manoma, kad dvynius dažniau gimdo moterys, jau turinčios vaikų, o ne tada, kai planuoja pirmagimį.

Įdomūs faktai apie dvynius

Gineso rekordų knygoje yra įrašytas įdomus faktas, kai viena amerikietė pagimdė dvynius, amžiaus skirtumas tarp kurių yra 84 dienos (duktė Ana gimė 1995 metais lapkričio 11 dieną, o sūnus Erikas - vasario 2 dieną 1996 -aisiais metais). Ilgaamžiškiausiais dvyniais pripažinti dvyniai, išgyvenę 108 metus.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

I nėštumo trimestras (0-13 sav.)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite (6)

Suderinamumas pagal Zodiako ženklus – kokiais tėvais jūs būsite
Tikėti ar ne – jūsų asmeninis apsisprendimas. Mūsų manymu, tai labiau pasižaidimas, smagi pramoga, kurią gali išbandyti būsimais tėvais tapsiantis vyras ir moteris.

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną (6)

Vyras nieko nežinojo apie žmonos nėštumą ir jos ruošiamą staigmeną
Egzistuoja daug įdomių būdų, kaip pranešti apie nėštumą vyrui, savo tėvams ar draugams.

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose

Kaip tinkamai paskelbti apie nėštumą socialiniuose tinkluose
Perfrazavus vieną žinomą posakį, šiais laikais, jei žinia nepaskelbta jūsų Facebook profilyje, ji nepaskelbta visai.

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės

Pagalba planuojant nėštumą: geriausios mobiliųjų programėlės
Ruošiantis tėvystei praverčia visokia pagalba. Šiais laikais gali padėti ne tik patirties prikaupusios močiutės, bet ir išmanieji prietaisai bei jiems pritaikytos aplikacijos.

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti (4)

Pagalba patyrus persileidimą: svarbu žinoti
Krizinio nėštumo centro specialistų parengta informacija apie persileidimus – ką svarbu žinoti moteriai, kuri patyrė persileidimą.

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę

5 mitai apie paslaptingą moterų ligą – endometriozę
Endometriozė – klastinga liga, paliečianti daugiau nei 176 milijonus pasaulio moterų, tačiau neretai faktai apie ją pasirodo esantys visuomenėje įsisenėję mitai.

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė (9)

Kaip senovėje spėdavo, kas gims – berniukas ar mergaitė
Pradėjus laukti vaikelio, nuo senų senovės žmonės mėgo spėlioti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Dar kai nebuvo ultragarso aparatų, žmonės tikėjo, kad kūdikio lytį pagal tam tikrus požymius galima nustatyti jam dar negimus.

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu pražysta, o kuriam tai tampa kančia (6)

Kuris Zodiako ženklas nėštumo metu <em>pražysta</em>, o kuriam tai tampa kančia
Laukiantis vaikelio, vienos moterys itin jautriai reaguoja į gyvenimo pokyčius, kitos išlieka tvirtos it uola. Tai lemia individualios moters savybės, tačiau įtakos tam turi ir moters Zodiako ženklas.

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės (2)

PAMATYKITE: kaip aplinkiniai reaguoja į žinią, kad laukiatės
Kviečiame nusišypsoti ir pažiūrėti, kaip reaguoja aplinkiniai, kai jūs pranešate apie būsimą vaikelį.

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką (7)

Dvi didžiausios nėščiųjų nuodėmės: žaloja save ir būsimą vaiką
Šiuolaikinė šeima vis rečiau elgiasi spontaniškai, tad vis dažniau pasaulį išvysta planuotas, lauktas kūdikis. Ruošdamiesi sutikti gandrus mama ir tėtis nevartoja alkoholio, nerūko, sveikai maitinasi.

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti (18)

Ko TIKRAI prireiks važiuojant gimdyti, o ko nepirkti ir sutaupyti
Užsukus į vaikiškų prekių parduotuvę bet kuriam pirmą kartą šeimos pagausėjimo laukiančiam žmogui gali susisukti galva. Visgi prekių gausą reikėtų priimti ne kaip iššūkį, o kaip išskirtinę šiuolaikinio žmogaus galimybę rinktis.

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos? (35)

Nėštumas po 35-erių: daugiau pliusų ar rizikos?
Vyrauja nuomonė, kad šiais laikais moterys vaikų vėliau susilaukia dėl karjeros ar iš „savanaudiškų" paskatų - nori keliauti, realizuoti save, nenori įsipareigoti ar saugo jaunatvišką išvaizdą. Prie viso to prisideda ir vis ilgiau užsitęsiantis brendimo laikotarpis, kuris, psichologų teigimu, dabar paprastai baigiasi ne 16-18 gyvenimo metais, o beveik dešimtmečiu vėliau.

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą

Dešimt pikantiškų faktų apie nėštumą
Kiek įsčiose būdami kūdikiai išgeria vaisiaus vandenų? Nuo kada mažasis žmogeliukas jau pasiruošęs gimimui? Ar kenkia vaisiui jo tėvelių seksas? Nuo kada kūdikis turi pirštų atspaudus? Dešimt įdomių faktų apie nėštumą ir kūdikio vystymąsi.

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu

Būsimieji tėveliai turėtų nepamiršti pasirūpinti savo draudimu
Vaikelio besilaukiantys ar jau auginantys mažamečius vaikus ir dirbantys tėvai dėl savo draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali jaustis ramūs, nes šios įmokos nuo jų darbo pajamų yra atskaičiuojamos kiekvieną mėnesį. Vis dėlto tais atvejais, kai mažylio besilaukianti šeima nedirba, iškyla daugybė klausimų.

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis VIDEO (50)

10 mln peržiūrų sulaukusi nėščia pora šiandien plūsta ašaromis <sup style="color: #ff0000;">VIDEO</sup>
Dar prieš kelias dienas interneto erdvėje žaibo greičiu plito vaizdo įrašas, kuriame vyras pranešė žmonai, kad ji laukiasi, dar nespėjus jai pačiai apie tai sužinoti. Šiandien istorija pakrypo netikėta linkme.