Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė

 (32)
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Olga klausia:

„Greitai bus mūsų su draugu vestuvės, aš laukiuosi vaikelio, tačiau pastaruoju metu tarp mūsų prasidėjo nesutarimai ir pykčiai. Jis gyvena su mama ir sese, ir viską pasakoja, tariasi su joms, mano nuomonės kartais neatsiklausia, o savo mamos ir sesės - taip.

Manau, kad jos nuteikia jį prieš mane, sako, kad aš jų negerbiu ir su jomis nebendrauju, vengiu jų.

Tačiau aš visada buvau ramaus ir uždaro būdo, man nebūdinga atsisėsti ir plepėti valandomis. Ką patartumėte tokioje situacijoje?“

Atsako psichologė Jurga Dapkevičienė.

Labas, Olga, turėtų būti liūdna ir apmaudu, kad būdama nėščia nesulaukiate vaikino palaikymo. Juolab, kad jaučiatės atstumta ir jo šeimos moterų. Tačiau tam tikra prasme, ši priešprieša yra natūrali. Juk jūs esate ta moteris, kuri „atima" ir „nusiveda" vyrą, iki šiol priklausiusį kitai šeimai. Tėvai, ypač motina, nesąmoningai tam priešinasi. Panašu, kad jūsų vaikinas yra neatsiskyręs nuo savo vaikystės šeimos, o jo tėvai nepaskatina šio atsiskyrimo ar net priešingai - jam trukdo.

Suaugusių vaikų atsiskyrimas nuo šeimos gali būti labai sunkus ir sudėtingas procesas. Ypač dažnai taip nutinka tada, kai šeimoje nėra tėvo arba jis silpnas, neatlieka savo funkcijų. Gali būti, kad motina, visą savo laiką ir energiją skyrusi vaikams, neįsivaizduoja savo gyvenimo be jų ir todėl jų nepaleidžia. Postūmį savarankiškam gyvenimui turėtų duoti tėvai. Jeigu jie to nepadaro, suaugęs žmogus gali užstrigti vaikiškoje pozicijoje ir nuolat ieškoti paramos, patarimų arba priešingai - maištauti, priešintis...

Jokiu būdu nebandykite vaikino patraukti į savo pusę, priversdama rinktis tarp tėvų šeimos ir jūsų. Vaikinui tai būtų skausmingas išgyvenimas, kuris vargu ar padėtų stiprinti jūsų ryšį.
Psichologė Jurga DAPKEVIČIENĖ

Ką galite daryti? - Stiprinkite santykius su vaikinu, gilinkite jūsų, kaip poros, ryšį. Kuo daugiau kalbėkitės, diskutuokite įvairiomis temomis, domėkitės jo nuomone, klauskite, kaip jis įsivaizduoja santykius šeimoje, kas yra svarbu, ką jis mano apie vaikų auklėjimą, kokį vaidmenį šeimoje vaidina tėvai, kokį seneliai. Aptarkite ir labai konkrečius dalykus: kaip dažnai būtų sveika matytis su tėvais, kiek laiko skirti judviejų santykiams. Pasistenkite įtraukti vaikiną į pasiruošimą gimdymui ir vaikelio auginimui. Ir žinoma, būtų labai svarbu ir visapusiškai sveika, jei susituokę apsigyventumėte kartu, atskirai nuo tėvų ir kitų šeimynykščių.

Jokiu būdu nebandykite vaikino patraukti į savo pusę, priversdama rinktis tarp tėvų šeimos ir jūsų. Vaikinui tai būtų skausmingas išgyvenimas, kuris vargu ar padėtų stiprinti jūsų ryšį. Vietoj to, nuoširdžiai pabandykite užmegzti jei ne šiltus, tai bent mandagius santykius su vaikino šeimos nariais, atraskite bendrų sąlyčio taškų, savybių ar nuostatų, kurios artimos jūsiškėms. Net jei kai kurie dalykai jums atrodo visiškai nepriimtini, pabandykite suprasti, kaip nutiko, kad susiformavo toks požiūris... Pamąstykite, už ką galėtumėte juos gerbti ir vertinti, nevenkite to įvardinti vaikinui. Visas kritines pastabas jų atžvilgiu geriau pasilaikykite sau. Tokiu būdu parodysite vaikinui, kad jūs priimate bei gerbiate jį ir jį išugdžiusią aplinką.

Tiesa, jei pavyktų patraukti vaikiną prie savęs, yra rizika, kad motiniškų santykių jis ieškos ir kurdamas ryšį su jumis, t.y. sieks besąlygiškos paramos ir nuraminimo, dėmesio ir palaikymo, nieko neduodamas už tai. Kaip pakviesti vyrą partneriškam ryšiui, kaip būti moterimi, šalia kurios vyras taptų vyru ir atsisakytų vaikiškos pozicijos - sudėtingas procesas ir didžiulė užduotis. Ir sėkmė čia priklauso ne vien nuo jūsų, bet ir nuo jūsų vaikino sąmoningumo.

http://psichologejurga.lt/

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

II nėštumo trimestras (14- 28 sav.)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas (9)

Kaip iš pilvo formos atspėti, kas gims – mergaitė ar berniukas
Vieni tėvai pasirenka nežinoti, kokios lyties vaikučio laukia, kiti, atvirkščiai, prašo gydytojų pasakyti.

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį (12)

Sūnus auginanti moteris nesuvaldė emocijų sužinojusi būsimo vaiko lytį
Du sūnus auginanti ir trečiojo besilaukianti tinklaraštininkė iš JAV surengė vakarėlį, kurio metu yra prapjaunamas tortas, ir tokiu netradiciniu būdu sužinoma būsimojo vaiko lytis.

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė? (14)

Kaip be echoskopo pasakyti, gims berniukas ar mergaitė?
Ar įmanoma kažkaip pasakyti, kas gims – berniukas ar mergaitė? Pasaulyje vis labiau vadovaujamasi moksliniais paaiškinimais, tačiau yra viena gyvenimo sritis, kur net patys racionaliausi protai yra linkę pasiduoti trupučiui mitologijos. Tai – nėštumas.

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo (14)

Palydėjęs nėščią žmoną į ultragarso tyrimą, vyras apstulbo
Kas gims – berniukas ar mergaitė? Šis klausimas dažniausiai lydi būsimus tėčius ir mamas, kai jie ateina į paskirtąjį ultragarso tyrimą.

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko (14)

Laukiuosi, bet nesidžiaugiu nėštumu: bijau, kad nemylėsiu savo vaiko
Vaikelio besilaukianti mūsų skaitytoja atsiuntė klausimą apie tai, kad ji nesidžiaugia nėštumu. Ketvirtą nėštumo mėnesį skaičiuojanti būsimoji mama sako, kad ją erzina vaikai, todėl ji abejoja, ar pamils savąjį.

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą (6)

30 labiausiai intriguojančių faktų apie nėštumą
Užauginti savyje naują gyvybę – su niekuo nesulyginama patirtis. Tiesa, nėštumą dažnai lydi įprasti ir ne tokie įprasti simptomai, o kai kurie moters organizme tuo metu vykstantys procesai skamba tiesiog neįtikėtinai.

10 įdomiausių faktų apie placentą (1)

10 įdomiausių faktų apie placentą
Apvaisintam kiaušinėliui skverbiantis į gimdos ertmę, maždaug 7-10 parą, pradeda formuotis ląstelės, kurios vėliau dalijasi į vaisiaus organizmo užuomazgą ir būsimos placentos ląsteles.

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė (32)

Esu nėščia ir nesutariu su anyta, pas kurią gyvename: ką patars psichologė
Psichologės atsakymas į būsimos mamos laišką, kuriame ji skundžiasi pablogėjusiais santykiais su vaikinu. Moteris nepatenkinta, kad jos išrinktasis klauso tik savo mamos ir sesers, o jos nuomonė nesvarbi.

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto (34)

Paaiškėjo, kokioms moterims didėja rizika susilaukti vaiko autisto
Naujo tyrimo rezultatai parodė, kad jeigu tarp dviejų nėštumų yra mažesnis negu 2 metų arba didesnis negu 6 metų skirtumas, vaikui padidėja autizmo rizika.

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį (12)

Ar tikrai pilvo forma išduoda būsimo vaiko lytį
Kokios lyties vaikučio laukiatės, sužinoti pavyks anksčiausiai antro nėštumo trimestro metu. Pasitaiko, kad lyties dėl tam tikrų aplinkybių nepasimato net iki gimdymo. Vis dėl to tarp būsimųjų mamų sklando mokslu nepatvirtintų metodų, kaip namų sąlygomis sužinoti vaiko lytį.

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį? (16)

Berniukas ar mergaitė: kokie požymiai nėštumo metu byloja apie lytį?
Galbūt jūs negalite sužinoti būsimo kūdikio lyties arba nusprendėte laukti siurprizo, tačiau yra tam tikri požymiai, kurie prognozuoja kas jums gims. Pabandykite paspėlioti - tai bus smagi laiko leidimo forma laukiant didžiojo įvykio.

10 bene dažniausių nėštumo prietarų +apklausa (2)

10 bene dažniausių nėštumo prietarų <sup style="color: #ff0000;">+apklausa</sup>
Nėštumas ir gimdymas - ypatingas laikotarpis moters gyvenime, gal todėl jį lydi daugybė prietarų ir pamokymų. Skirtingose kultūrose yra skirtingų prietarų apie nėštumą. Lietuviai - ne išimtis

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas? (11)

Kaip atspėti, kas gims: mergaitė ar berniukas?
Anksčiau, kai nebuvo modernių nėščiųjų tyrimo būdų, būsimo vaiko lytį spėdavo pagal pačius keisčiausius ženklus. Jūsų dėmesiui - bobučių pranašystės, kaip atspėti mažylio lytį dar moteriai besilaukiant.

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?

Privalomasis sveikatos draudimas: ką turi žinoti būsimieji tėvai?
Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad tam tikrais atvejais gyventojai, norėdami nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir išvengti nesusipratimų gydymo įstaigose, turėtų atvykti į teritorinę ligonių kasą (TLK) ir pateikti reikiamus dokumentus dėl draustumo privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) patvirtinimo. Nepaisant to, kad žmogus gali būti draudžiamas PSD valstybės lėšomis, jis pats turėtų pasirūpinti deramu dokumentų sutvarkymu.

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti? (14)

Esu nėščia ir labai nelaiminga: ką daryti?
Nepaisant to, kad ant žurnalų viršelių vaizduojamos tik iš laimės spindinčios būsimos mamytės, ne visoms moterims nėštumas yra itin smagi patirtis. Kūnas patiria didelius pokyčius, tad moteris gali jaustis ligota ar pavargusi.