Patyriau šoką, kai mergaitė pilve virto berniuku (skaitytojos istorija)

 (47)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Neplanuotas, bet labai laukiamas "netyčiukas"

Turiu nuostabią šeimą. Su vyru auginam du vaikučius. Abi gimdymo istorijos man yra ypatingos, bet antrojo vaikučio, sūnaus įsimintinesnė.

Pradėsiu nuo to, kad antro vaiko mes neplanavom taip greit. Dukrytei buvo vos metai, kai pastojau. Dar ir mokslai mano nebuvo baigti... Bet džiaugėmės ir tuo, ką gavom. Gydytoja sakė, kad vėl gims mergaitė. Tiesą pasakius, kai buvau nėščia, buvo labai sunku... Tas emocinis nestabilumas, dažnai verkdavau be priežasties, pykdavau. Vyras ir dukra viską ištvėrė, visokią mane matė.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kada padoru ateiti lankyti naujagimio?
Įspūdinga: fotoreportažas iš dvynukų ir trynukų festivalio

Džiaugiausi, kad gims mergaitė. Visų pirma, drabužėlių nuo vyresnėlės bus, visų antra, jos tikrai bus draugės visam gyvenimui. Nors viduje knibždėjo abejonė dėl nustatytos lyties, gydytoja tris kartus sakė, kad TIKRAI gims mergaitė ir rodė man "ją" ekrane, be to patikino mane, kad mergytė gims smulki, apie 3-3,5kg. Nelabai ten ką galėjau įžvelgt, bet patikėjau. Kadangi mano mama medikė, dažnai susiduria su nėščiom, sakė, kad visi požymiai rodo, jog gims mergaitė: pilvo forma, mano veidas, be to, galėjau nors visą dieną tik ir valgyt saldumynus.

Pirmąją dukrytę pagimdžiau savaite anksčiau, tad ir antram gimdymui pradėjau ruoštis iš anksto. Sąrėmius jaučiau gana dažnai, bet akušerė patikino, jog tai paruošiamieji, kad nėra ko skubėt į gimdyklą. 22 spalio naktį atsikėliau, kad tiesiog nueit į tualetą mažo reikalo. Tuomet pajutau, kad man nubėgo vandenys. Truputį išsigandau, jausmas nebuvo malonus. Nuėjau į kambarį, kuriame dar dirbo vyras ir pasakiau jam, kad laikas gimdyt. Jis išsigandęs sviedė ausines ant stalo ir panikuodamas lakstė po kambarį vis klausdamas: "Ką daryt?". Buvo juokinga, iš tiesų. 

Į ligoninę!

Paskambino mano mamai, kuri jau po 15 minučių buvo pas mus. Tada skambinom akušerei ir važiavom į gimdymo namus. Skausmų nejaučiau, tad kažkaip nebuvo labai baisu. Tik nemalonu, kad tie vandenys vis bėgo. Kažkaip atrodė, kad bus kaip kine: tik nubėga vandenys ir vaikas iškart gims. Bet apžiūrėjęs mane gydytojas pasakė, kad reiks gimdymą skatinti, nes lėtai viskas vyksta. Man padarė epidūrą (pati prašiau, nes esu labai jautri skausmui), ir mes laukėm. Valgyt man nieko neleido, tad buvau alkana, neišsimiegojus, pasišiaušus (net galvos neišsiploviau namie) ir laukiau kažkokios nežinomybės.

Gimdymas buvo sunkus. Kažkaip pirmą dukrytę porą kartų stūmiau, ir viskas. O čia – stengiuosi, stengiuosi, ir nieko nevyksta. Man panika, šaukiu, kad negaliu pagimdyt. Mane nuramino ir liepė klausyti gydytojo. Taip ir padariau. Po dar keleto stūmimų gimė vaikelis, aplink kaklą jam buvo apsivyniojusi virkštelė, todėl ne iš karto išgirdau verksmą. Buvau labai išsekusi.

Mama įdėmiai pažiūrėjo į kūdikį ir sako: "Labai jau didelė mergaitė... Pala, juk tai berniukas!". Vyras taip džiaugėsi, kad gimė berniukas! Aš patyriau lengvą šoką. Ne tik dėl to, kad gimė berniukas, o dar ir dėl, kad svėrė jis 4,2 kg! Bet buvau laiminga. Ir dabar esu laiminga, kad gimė berniukas, mano sūnelis. Jis – tikra Dievo dovana mums, visi jį labai myli.

Tokia ta mūsų istorija.

Gabriela

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai (14)

Kaip pagimdyti visai be skausmo: 3 vaikų mamos patirtis ir patarimai
Ar įmanoma gimdyti be skausmo? Ir – be vaistų? Moterys, pasirinkusios sąmoningą nėštumą ir gimdymą, teigia, kad tikrai įmanoma. Viena iš jų – Gintarė, trijų vaikų mama.

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija (5)

Dula Mantautė dalijasi greito ir sklandaus gimdymo istorija
Mantautė yra dula, keturių pametinukų mama, būsima akušerė, rašanti feisbuke tinklaraštį „Tampu Mama“.

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai skelbiame sąrašą

Lietuvoje naujagimiams palankių ligoninių padaugėjo dvigubai <sup style="color: #ff0000;">skelbiame sąrašą</sup>
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad mūsų šalyje daugėja naujagimiams palankių ligoninių. Iki šiol jų buvo 8, o dabar patvirtinta net 16.

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis

Dviejų vaikų mama: pirmas gimdymas – katastrofa, antras – kaip gimtadienis
Taip sako Indrė Rutavičienė, trejų metų Olivijos ir trijų mėnesių Elidijaus mama. Baigusi statybos mokslus Indrė ilgai ieškojo savo kelio. Šiandien ji jaučiasi esanti ten, kur ir turėtų būti.

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė (4)

Į Lietuvą atvyksta garsioji akušerė ir pribuvėja: svarbiausia pagalbos priemonė gimdyvei yra meilė
Su lietuvėmis savo patirtimi pasiruošusi dalintis Angelina Martinez Miranda yra garsi tradicinė akušerė/pribuvėja, gyvenanti ir praktikuojanti Meksikoje. Šį pašaukimą moteris paveldėjo iš savo motinos ir močiutės, kurios taip padėdavo vaikučiams ateiti į šį pasaulį.

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš (32)

Nuskausminamieji gimdymo metu – už ir prieš
Devyni kūdikio laukimo mėnesiai skirti visapusiškam jo atėjimo į šį pasaulį pasiruošimui.

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti
Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas

Tėveliai raginami neskubėti rinktis virkštelės kraujo bankų paslaugas
Lietuvos bioetikos komitetas ragina žmones atsargiau vertinti privačių virkštelės kraujo bankų Lietuvoje vykdomą veiklą ir neskubėti investuoti savo pinigų į jų siūlomas paslaugas.