Vyras gimdyme veikia kaip nuskausminamieji vaistai

 (1)
Laukiame ir Jūsų gimdymo istorijų! Rašykite jas, linksmas ir liūdnesnes, įkvepiančias, el. paštu tavovaikas@delfi.lt. Mėnesio gale įdomiausio pasakojimo autorę apdovanojame dovanėle. Šį kartą publikuojame mamos Dalios istoriją, kuri savo vyro dalyvavimą gimdyme prilygina nuskausminamųjų vaistų poveikiui.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Lygiai prieš metus nėštumo testas parodė dvi juosteles. Jausmas? Lyg išaugtų sparnai.

Vyras buvo komandiruotėje, tad nufotografavusi teigiamą nėštumo testą, nusiunčiau jam nuotrauką be jokių žodžių. Netrukus sulaukiau vyro skambučio. Jo balsas buvo persmelktas sumišusios euforijos ir begalinio rūpesčio - nenustojo klausinėt kaip aš jaučiuosi ir kartot kaip mane myli. Kitą dieną jis grįžo namo su krūva baltų rožių ir žodžiais „Myliu jus abu". Mes jau buvome trise.

Aktyvus nėštumas

O tada ir prasidėjo... Labiausiai jaudinausi pirmąjį nėštumo trimestrą - pasak gydytojų, jo metu dažnai įvyksta persileidimai, tad sutarėme su vyru šį laikotarpį tyliai džiaugtis dviese ir tikėtis geriausio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Tėčiai irgi verkia: vaizdo įrašas, kuris sujaudins
Ką daryti, jei vaikas nevalgus?

Su šypsena veide prisimenu, kai pavėlavome į teatrą, ir prižiūrėtojai iki pirmos pertraukos liepė spektaklį stebėtį ant laiptų, vyras greit man suorganizavo kėdę. Nes aš gi nėščia ir negaliu stovėti visą valandą! Nors buvo dar tik 6 nėštumo savaitė.

Visus devynis mėnesius buvau apgaubta šeimos, draugų, kolegų rūpesčiu ir šiluma. Manau, tai padėjo nepajusti hormonų keliamų išdaigų ir patirti emociškai stabilų vaikučio laukimą.
Dalia

Įžengus į antrąjį trimestrą be galo džiaugėmės. Gydytojams patvirtinus, kad vaisius vystosi puikiai, džiugia žinia pasidalinome ir su artimaisiais. Tuomet globos kiekis išaugo kelis kartus. Ir nors nėštumas buvo visiškai sklandus, visus devynis mėnesius buvau apgaubta šeimos, draugų, kolegų rūpesčiu ir šiluma. Manau, tai padėjo nepajusti hormonų keliamų išdaigų ir patirti emociškai stabilų vaikučio laukimą.

Laikydamasi visų saugumo reikalavimų, iki pat gimdymo dienos buvau aktyvi. Su didžiausiu pilvu vaikštinėdavau po miestą, rūpinausi vaikelio kraiteliu, kartu su vyrų tvarkėme sodybą ir laukėme tos akimirkos, kai nubėgs vandenys.

Gimdymo belaukiant

Lankydami įvairius kursus būsimiems tėveliams sužinojome daug naudingos informacijos, tačiau tikrovėje tokiems momentams, manau, negali paruošti jokia mokykla. Tačiau iki paskutinės minutės tikėjau, kad viskas vyks sklandžiai, kaip rašo vadovėliuose. Likus savaitei iki gimdymo termino, pradėjome jausti lengvą įtampą - planuodami kasdienius darbus, pramogas, svarstydavome, ar spėsime nuvažiuoti iki ligoninės, jeigu staiga pasibels vaikutis.

Atėjus gimdymo termino dienai namuose buvo ramu. Dukrytė visai neskubėjo pasprukti iš jaukaus guolio mamos pilvelyje. Ta proga išmėginome visus liaudiškus skatinimo būdus, kuriuos teko girdėti. Valgiau net jalapeno pipirus, nors aštraus tiesiog nekenčiu.

Po keturių dienų gydytojas liepė atvažiuoti į ligoninę apžiūrai ir galbūt skatinimui. Ta proga, išvakarėse su vyru išvažiavome į miestą pasivaikščioti, romantiškai pavakarieniavome ir vėlai vėlai nuėjome miegoti. Jau 6 valandą ryto buvome ligoninėje. Gydytojas nustatė, kad sumažėjo vaisiaus vandenų, tad reikia skatinti gimdymą. Buvome tam morališkai nusiteikę, tad pradėjome kviesti vaikutį atvykti pasisveikinti su tėveliais. 

Para sąrėmių ir – vualia!

6.30 gavau pirmą gimdos susitraukimus skatinančią tabletę. Tuomet buvome paguldyti į palatą ir pradėjome laukti. Abu su vyru buvome linksmai nusiteikę, žiūrėjome juokingus filmukus, darėme paskutines pilvo nuotraukas ir laukėme, kas gi čia bus toliau.

Maždaug 12 valandą pradėjau jausti stipresnius sąrėmius, tačiau jie buvo nedažni. Atvyko gydytojų gvardija, kuri apžiūrėjusi nutarė duoti dar skatinamųjų. Antroji tabletė suveikė kur kas smarkiau - maždaug nuo 14 valandos prasidėjo intensyvūs sąrėmiai, kurie vis stiprėdami tęsėsi iki pat vidurnakčio.

Tuomet gydytojai nusprendė perkelti mane į gimdymo palatą ir pradėti leisti oksitociną. Nors labai tikėjausi išvengti visų nuskausminamųjų, tam išsipildyti nebuvo lemta. Gydytojas pasakė, kad dėl nuovargio pati nepagimdysiu, pritrūksiu jėgų stumti, todėl pasiūlė padaryti epidūrą ir bent valandą numigti. Kaip tarėm, taip ir padarėm. Po nuskausminimo, pamiegojusi beveik valandą, supratau, kad nebejaučiu nei kojų, nei sąrėmių. Todėl buvo nuspręsta nebeduoti nuskausminamųjų ir padidinti oksitocino dozę.

Vyro dalyvavimas gimdyme yra viena iš nuskausminamųjų priemonių, kuri yra nepakeičiama. O apie moralinį mylimo žmogaus palaikymo naudą net nekalbu.
Dalia

Visą tą laiką vyras buvo šalia. Masažavo nugarą, glostė, paduodavo vandens sudrėkinti lūpoms, įspėdavo apie artėjantį sąrėmį, o kai reikėdavo pakviesdavo akušerę. Arba tiesiog kalbėdavomės. Nežinau, kaip be jo būčiau ištvėrusi tas ilgas valandas skausmingo laukimo. Todėl užtikrintai galiu pasakyti, kad vyro dalyvavimas gimdyme yra viena iš nuskausminamųjų priemonių, kuri yra nepakeičiama. O apie moralinę mylimo žmogaus palaikymo naudą net nekalbu.

Maždaug 5 valandą ryto prasidėjus lemtingai akimirkai jaučiausi kaip filme. Lyg viską stebėčiau iš šalies. Staiga gydytojas sukvietė dar keletą personalo darbuotojų, ir viskas prasidėjo! Beveik po paros siaubingų sąrėmių, gimdymas praėjo greitai ir sklandžiai. Trys stiprūs stūmimai ir vuolia!

Na ir neaplankė manęs kažkokie stebuklingi drugeliai, apie kuriuos visi kalba. Kai paguldė mažylę man ant krūtinės, aš tik glaudžiau ją ir racionaliu protu bandžiau įvertinti, ar jai viskas gerai. Ar jai nešalta, ar nesunkiai verkia, ar nepatyrė traumų gimdymo metu. Juk tai brangiausias mūsų turtas!

Pamatę, kad dukrytei viskas gerai, lengviau atsikvėpėme ir negalėjome nustoti šypsotis. Nuo liepos 22 dienos, 5.33 valandos esame trys laimingiausi žmonės pasaulyje.

Dalia

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir lapkričio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Gimdymas

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską? (2)

Cezario pjūvio operacija – ar moterys tikrai žino viską?
Cezario pjūvis - iki šiol ne tik medicinos, bet ir populiariojoje spaudoje diskusijas kelianti chirurginė procedūra, atliekama moterims, siekiant išvengti arba gydyti grėsmingas komplikacijas, keliančias pavojų motinos ar naujagimio gyvybei ir sveikatai.

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims

Nėštumo ir gimdymo metu ŽIV infekcija pernai nustatyta keturioms moterims
2017 metais Lietuvoje ŽIV infekcija nustatyta keturioms nėščiosioms.

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius

Prasideda gimdymas: kaip atpažinti tikruosius sąrėmius
„Ar aš suprasiu, kada gimdau? – tai vienas dažniausių pirmą kartą gimdančių mamyčių klausimas. Bijoti tikrai neverta – kai prasidės gimdymas, tikrai suprasite.

Idealus amžius gimdyti vaikus (4)

Idealus amžius gimdyti vaikus
Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda (4)

Ar tikrai po gimdymo moterys mažiau rūpinasi savo išvaizda
Įdomu, ką manote jūs? Išsakykite savo nuomonę komentaruose!

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų? (3)

Kodėl gimdymas šiandien trunka ilgiau, negu prieš 50 metų?
Visos bent kartą gimdžiusios poros žino, kad ilgiausiai ir skausmingiausiai trunka pirmoji gimdymo fazė - sąrėmiai, kuomet pradeda vertis gimdos kaklelis. Atlikę tyrimą JAV mokslininkai nustatė, kad sąrėmiai šiandien trunka gerokai ilgiau, negu prieš penkiasdešimt metų. Kodėl?

Kas tai yra orgazminis gimdymas? (1)

Kas tai yra orgazminis gimdymas?
Nors dažniausiai kalbant apie vaiko gimimą minimi skausmas ir bausmė, kai kurios moterys patiria ir orgazminius (arba ekstazinius) gimdymus. Žurnalo „Sexologies" apklausa atskleidė, kad maždaug 0,3 procento gimdymų metu akušerės stebėjo, kaip gimdyvės patyrė orgazmus.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo
Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda
Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį

Gydytojas ginekologas: ar tikrai antras gimdymas lengvesnis už pirmąjį
Pirmas gimdymas – didžiulė nežinomybė tiek mamai, tiek gydytojams ginekologams. O štai antrasis bus labai panašus į pirmąjį, tačiau kūdikis pasaulį išvys greičiau ir sklandžiau. Taip byloja iš lūpų į lūpas perduodama liaudies išmintis. Ar tikrai? Kokie dar mitai sklando apie antrą gimdymą?

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (22)

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina
Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai (27)

Gimdymas su nuskausminimu ar be: įdomiausi mamų argumentai
Kalbant šia tema mamų nuomonės išsiskiria kardinaliai: vienos pasisako tik už, kitos – prieš bet kokią intervenciją, o trečios lieka neutralios – nelygu, kokia situacija. Paskaitykime mamų nuomones ir argumentus!

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ (5)

Gimdymas su vyru: argumentai UŽ ir PRIEŠ
Apie gimdymą kartu su vyru vis dar kyla aštrios diskusijos, tačiau pagrindiniai argumentai už ir prieš išlieka tie patys.

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton (2)

Kaip gimdo karališkose šeimose ir kokias tradicijas sulaužė princesė Diana bei Kate Middleton
Nuo civilizacijos pradžios karališkasis pasaulis visada buvo ypatingas, išaukštintas, kupinas paslapčių ir net, kaip buvo manoma, dieviškosios galios. Taigi nieko keisto, kad vaiko gimimas karališkoje šeimoje visais laikais buvo ypatingas įvykis.

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris (3)

Pasiruošimas gimdymui: tai turėtų žinoti kiekviena nėščia moteris
Devyni laukimosi mėnesiai skirti ne tik tam, kad kūdikėlis tinkamai susiformuotų ir būtų pasirengęs atėjimui į šį pasaulį, tačiau tai ir laikas moteriai, skirtas pasiruošti naujam etapui.