Kaip dar neturint vaikų sužinoti, ar būsite geri tėvai?

Neseniai 182 poros dalyvavo ilgalaikiame tyrime „New Parents Project" pagrindu, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kaip du dirbantys tėvai prisitaiko prie fakto, kad pirmą kartą tapo tėvais.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tyrėjai apsilankė porų namuose trečio moters nėštumo trimestro metu ir įrašė, kaip jie žaidžia su lėle, įsivaizduodami, kad tai greitai gimsiantis jų kūdikis. Po to tyrėjai dar kartą aplankė tas pačias šeimas praėjus devyniems mėnesiams po vaiko gimimo ir patikrino, kai jie bendrauja su tikru kūdikiu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Naujagimio svoris nustebino medikus
2 vaikų smulkiąją motoriką lavinantys darbeliai

Ką išsiaiškino tyrėjai?

Kad mažai kas pasikeitė! „Mes užfiksavome tokį patį tėvų bendravimą su savo vaiku, kokį nufilmavome su lėle", - pasakė tyrimo bendraautorė, Ohajaus valstybinio universiteto humanitarinių mokslų profesorė Sarah Schoppe-Sullivan.

„Tai, kaip vienas iš partnerių palaiko ar menkina kito bendravimą su lėle, numato, koks bus jų kaip tėvų bendradarbiavimas po metų, gimus kūdikiui."

„Kai kurios poros bendravo labai pozityviai, sakė vienas kitam malonius dalykus apie tėvystės įgūdžius. Rūpindamiesi lėle, jie kalbėjo, pvz., „Tu būsi nuostabus tėtis". O gimus kūdikiui, kalbėjo panašiai: „Tau viskas taip natūraliai išeina".

„O kiti nebuvo tokie malonūs savo partneriui (-ei), nei žaisdami su lėlė, nei rūpindamiesi jau gimusiu kūdikiu. Jie sakydavo, pavyzdžiui: „Tikiuosi, kad tu taip nelaikysi tikro kūdikio?" Jie kritiškai vertino vienas kitą."

Bendravimo su lėle ir kūdikiu panašumas tyrėjus nustebino.

Ar poros tarpusavio bendravimas turi įtakos bendradarbiavimui kaip tėvams?

Tyrimo metu kiekviena pora taip pat turėjo užpildyti anketą apie savo tarpusavio santykius, kurioje be kitų klausimų, buvo prašoma įvertinti, kiek laimės ir pasitenkinimo suteikia jiems jų santykiai. Tyrėjų asistentai taip pat stebėjo kiekvieną porą prieš vaiko gimimą, apsilankę jų namuose, ir nustatė jų bendravimo tarpusavyje, be lėlės, kokybę.

Kaip dar neturint vaikų sužinoti, ar būsite geri tėvai?
© Shutterstock nuotr.

Rezultatai: poros tarpusavio santykiai gali skirtis nuo jų kaip tėvų santykių.

Tad jei su meile žiūrite į partnerį ir galvojate: „Oi, taip jį myliu, mums reikėtų susilaukti vaikų...", gal vertėtų nusipirkti lėlę ir pasitikrinti, kaip jūs sutartumėte būdami tėvais.

„Tėvų bendradarbiavimo įgūdžiai auginant vaikus turi įtakos vaiko gerovei. Kai tėvai pykstasi ir menkina vienas kito įgūdžius, vaikas kenčia, - sako Sarah. - Jei dar iki gimstant vaikui galėtume nustatyti, kurios poros gali turėti problemų augindami vaikus, galėtume joms padėti išsiugdyti sveikesnius santykius."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės

Kaip patenkinti vitaminų poreikį nesuvalgant nė vienos tabletės
Nėštumo metu svarbūs ne vien vitaminai, bet ir mineralai bei mikroelementai. Kokių jų reikia ir kokiuose produktuose jų daugiausia?

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą

Kodėl nėščioms moterims reikia glostyti savo pilvą
Besilaukiančios moterys, nepatingėkite glostyti pilvų – kūdikiams tai patinka!

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai

Kokie tyrimai skiriami nėščiajai
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos primena, kad vaikelio besilaukiantys tėvai turi rūpintis vaiko sveikata dar iki jo gimimo - lankytis reguliariai pas gydytojus, atlikti reikiamus tyrimus.

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų

Kokia yra tikimybė, kad susilauksite ne vieno, o dvynukų ar net trynukų
Jei nėštumas daugiavaisis, moters organizmui tenka kur kas didesnis krūvis nei įprastai, todėl būtina išskirtinė gydytojų priežiūra ir didesnės pačios būsimos mamos pastangos. Kiekvieno vaikelio gimimas yra ypatinga dovana tėvams, o gimę du ar trys sveiki mažyliai – jau tikras stebuklas.

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?

Ar galima jausti artėjantį persileidimą?
Savaiminiu persileidimu baigiasi net iki 20 procentų visų nėštumų. Kai kurie jų įvyksta anksti, moteriai taip ir nesužinojus, kad ji laukiasi, o kai kurie būna skaudūs ir nutinka tada, kai pora apsidžiaugia nėštumu, praneša apie jį artimiesiems ir nekantriai laukia gimsiančio vaiko.

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu

Kaip keičiasi moters higiena nėštumo metu
Nėštumo metu keičiasi moters kūnas, tad kaip turi keistis jo priežiūra ir higienos procedūros?

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra...
Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą

Nėščioji tiesiog norėjo nusifotografuoti prie jūros, tačiau likimas iškrėtė pokštą
Tokio kadro nei surežisuosi, nei suplanuosi. Tai viena įspūdingiausių nėščiųjų nuotraukų.

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį

Berniukas ar mergaitė? 3 originalūs būdai sužinoti vaiko lytį
Užsienyje, ypač JAV, labai populiarūs vakarėliai, kurių metu vaikelio besilaukianti pora visiems artimiesiems ir draugams atskleidžia savo būsimo vaikelio lytį.

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti

Gripas ir nėštumas: svarbu žinoti
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistai įspėja, kad nėščios moterys, susirgusios gripu, gali patirti sunkių nėštumo komplikacijų. Jeigu laukiatės kūdikio, yra didesnė tikimybė sunkiai susirgti gripu, patekti į ligoninę, patirti priešlaikinį gimdymą.

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu

Ką reikia žinoti apie svorio augimą nėštumo metu
Yra vienintelis kartas gyvenime, kai moteris džiaugiasi, kai jai auga svoris - nėštumas. Kaip smagu neskaičiuoti kiekvieno centimetro aplink taliją, žinant, kad tai ženklas, jog vaikas auga, ir jam nieko netrūksta.

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje (2)

Nufilmavo retą procedūrą, kaip gydytojas rankomis apsuka vaikelį gimdoje
Kai vaikas mamos gimdoje yra įsitaisęs sėdmenine pirmeiga, gydytojai pirmiausia svarsto cezario pjūvio operacijos galimybę.

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (2)

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis
Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti

Mityba nėštumo metu: ką ir kaip valgyti
Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienai moteriai, kurio metu reikia itin rūpintis savo sveikata. Šiuo laikotarpiu būtina galvoti ne tik apie tai, kad kūdikis sklandžiai vystytųsi, tačiau ir apie savo savijautą. Nėštumo metu gydytojai rekomenduoja moterims itin atidžiai rinktis, ką valgyti, ir pakeisti visus neteisingus mitybos įpročius.

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?

3 populiarūs nėštumo prietarai: tikėti ar ne?
Nėštumas net ir šiais laikais apipintais daug mitų, tai paslaptingas laikotarpis, kuomet ne visada klausome proto balso ir logiškų paaiškinimų. Ką jau kalbėti apie mūsų protėvius, kurie nėštumo metu turėjo daug draudimų ir prietarų.