Kaip dar neturint vaikų sužinoti, ar būsite geri tėvai?

Neseniai 182 poros dalyvavo ilgalaikiame tyrime „New Parents Project" pagrindu, kuriuo siekiama išsiaiškinti, kaip du dirbantys tėvai prisitaiko prie fakto, kad pirmą kartą tapo tėvais.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tyrėjai apsilankė porų namuose trečio moters nėštumo trimestro metu ir įrašė, kaip jie žaidžia su lėle, įsivaizduodami, kad tai greitai gimsiantis jų kūdikis. Po to tyrėjai dar kartą aplankė tas pačias šeimas praėjus devyniems mėnesiams po vaiko gimimo ir patikrino, kai jie bendrauja su tikru kūdikiu.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Naujagimio svoris nustebino medikus
2 vaikų smulkiąją motoriką lavinantys darbeliai

Ką išsiaiškino tyrėjai?

Kad mažai kas pasikeitė! „Mes užfiksavome tokį patį tėvų bendravimą su savo vaiku, kokį nufilmavome su lėle", - pasakė tyrimo bendraautorė, Ohajaus valstybinio universiteto humanitarinių mokslų profesorė Sarah Schoppe-Sullivan.

„Tai, kaip vienas iš partnerių palaiko ar menkina kito bendravimą su lėle, numato, koks bus jų kaip tėvų bendradarbiavimas po metų, gimus kūdikiui."

„Kai kurios poros bendravo labai pozityviai, sakė vienas kitam malonius dalykus apie tėvystės įgūdžius. Rūpindamiesi lėle, jie kalbėjo, pvz., „Tu būsi nuostabus tėtis". O gimus kūdikiui, kalbėjo panašiai: „Tau viskas taip natūraliai išeina".

„O kiti nebuvo tokie malonūs savo partneriui (-ei), nei žaisdami su lėlė, nei rūpindamiesi jau gimusiu kūdikiu. Jie sakydavo, pavyzdžiui: „Tikiuosi, kad tu taip nelaikysi tikro kūdikio?" Jie kritiškai vertino vienas kitą."

Bendravimo su lėle ir kūdikiu panašumas tyrėjus nustebino.

Ar poros tarpusavio bendravimas turi įtakos bendradarbiavimui kaip tėvams?

Tyrimo metu kiekviena pora taip pat turėjo užpildyti anketą apie savo tarpusavio santykius, kurioje be kitų klausimų, buvo prašoma įvertinti, kiek laimės ir pasitenkinimo suteikia jiems jų santykiai. Tyrėjų asistentai taip pat stebėjo kiekvieną porą prieš vaiko gimimą, apsilankę jų namuose, ir nustatė jų bendravimo tarpusavyje, be lėlės, kokybę.

Kaip dar neturint vaikų sužinoti, ar būsite geri tėvai?
© Shutterstock nuotr.

Rezultatai: poros tarpusavio santykiai gali skirtis nuo jų kaip tėvų santykių.

Tad jei su meile žiūrite į partnerį ir galvojate: „Oi, taip jį myliu, mums reikėtų susilaukti vaikų...", gal vertėtų nusipirkti lėlę ir pasitikrinti, kaip jūs sutartumėte būdami tėvais.

„Tėvų bendradarbiavimo įgūdžiai auginant vaikus turi įtakos vaiko gerovei. Kai tėvai pykstasi ir menkina vienas kito įgūdžius, vaikas kenčia, - sako Sarah. - Jei dar iki gimstant vaikui galėtume nustatyti, kurios poros gali turėti problemų augindami vaikus, galėtume joms padėti išsiugdyti sveikesnius santykius."

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata ir gera savijauta

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas

Gydytojos patarimai nėščiosioms, kad nėštumas būtų sklandus ir harmoningas
Nė vienai nėštukei nėra naujiena, kad laukiantis reikėtų atsisakyti žalingų įpročių ir prižiūrėti savo mitybą. Tačiau norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandų bei ramų nėštumą, vien to nepakanka.

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams

Sportas nėštumo laikotarpiu: pasakykite „ne“ dviračiui ir riedučiams
Nuomonė, kad nėštumo metu moteris negali arba neturi aktyviai sportuoti, yra visiškai pasenusi.

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu

Kas moteris labiausiai erzina nėštumo metu
„Tavo vaiko“ socialinio tinklo "Facebook" paskyroje uždavę klausimą, kas labiausiai erzino mamas nėštumo metu, sulaukėme daug įdomių atsakymų. Paskaitykite, gal atpažinsite ir save.

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?

Ar seksas nėštumo metu tikrai nekenkia būsimam vaikui?
Seksas nėštumo metu neretai vis dar yra tabu: apie tai savo gydytojų drovisi klausti nėščiosios, ne visada šiuos klausimus aptaria ir medikai, manydami, kad čia ir taip viskas yra aišku, ką čia daug kalbėti. O kalbėti yra apie ką.

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau

Nėščiosios viešuoju transportu Vilniuje keliaus saugiau
„Čia vienu daugiau". Nuo šiandien tokiu ženkliuku pasipuošusias būsimas mamas vis dažniau pastebėsite sostinės viešajame transporte.

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? Atsako gydytoja

Kokių gyvenimo malonumų turi atsisakyti nėščioji? <span style="color: #ff0000;"><sup>Atsako gydytoja</sup></span>
Būsimoms mamoms, ypač besilaukiančioms pirmojo vaiko, kyla daug klausimų ir abejonių, kas yra leistina nėštumo metu, o nuo ko geriau susilaikyti.

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?

Ar negimęs kūdikis jaučia mamos stresą ir džiaugsmą?
Kiekviena mama nori, kad vaikelis jos įsčiose bręstų ir gimtų laimingas. Tačiau aplinkybės ne visuomet būna palankios. Netgi laukiamas vaikas jį nešiojančiai moteriai kartais tampa nemielas, vargina ją. Ir visa tai vaikui teks ištverti pilve? Gal geriau iš visų jėgų slopinti neigiamas emocijas?

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę

Nėščiosios Vilniuje kviečiamos atsiimti po dovanėlę
Ar viešajame transporte pastebite besilaukiančias moteris? Ar užleidžiate joms vietą ir stengiatės pasirūpinti jų saugumu? Ar važiuojate dėmesį nukreipę kitur ir nematote būsimųjų mamų?

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte (PAPILDYTA)

Ieškomos nėščiosios dalyvauti unikaliame Dainų šventės projekte <sup style="font-family: yui-tmp;">(PAPILDYTA)</sup>
Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ vyks šių metų birželio 30 – liepos 6 dienomis. Jeigu šiuo metu laukiatės vaikelio ir esate geros savijautos, turite unikalią progą tapti šios išskirtinės šventės dalimi.

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų

Nėščiosios mitybos problemos: kaip sau padėti be vaistų
Kai nėštumas persirita į antrą pusę, nemalonus ir deginantis pojūtis už krūtinkaulio, rūgštus skonis burnoje neaplenkia net kas antros moters. Susitaikyti ar kreiptis į gydytoją?

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai (1)

3 gyvybiškai svarbūs mikroelementai nėščiajai ir žindančiai
Ką vertėtų žinoti planuojančioms pastoti, besilaukiančioms bei žindančioms moterims?

20 įdomių faktų apie nėštumą

20 įdomių faktų apie nėštumą
Kokią savaitės dieną gimsta daugiausiai naujagimių? Kuo nuo kitų kūdikių skiriasi gimusieji gegužės mėnesį? Šie ir kiti įdomieji nėštumo faktai - mūsų parengtoje apžvalgoje.

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos

Dvi medžiagos, kurios nėštumo metu yra niekuo nepakeičiamos
Svarbu atminti, kad bent dviejų medžiagų per nėštumą ignoruoti nevertėtų – folio rūgšties ir vitamino D3. Kuo jos tokios svarbios?

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą (1)

Tiesa ar melas? Populiariausi mitai apie nėštumą
Įvairiais prietarais ir mitais mūsų proseneliai apipindavo tas kasdienio gyvenimo sferas, kurių gerai nenumanydavo. Viena tokių - nėštumo periodas.

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą

Kodėl nėščioms moterims sveika patirti orgazmą
Turime gerų žinių būsimoms mamoms: orgazmas nėštumo metu ne tik leistinas, bet ir rekomenduojamas. 4 priežastys, kodėl nėštumo metu verta mylėtis ir atsipalaiduoti.