10 ženklų, kad jūsų vaikas – genijus

 (44)
Įsivaizduokite štai tokią situaciją: sūnui 5-eri ir jo mintis visiškai užvaldę dinozaurai. Jis žino visus jų pavadinimus (net jei pavadinimą sudaro 5 žodžiai), jis žino, kur visi šie gyvūnai gyveno ir kuo maitinosi kiekvienos rūšies atstovas. Ar jūsų vaikas genijus?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turite dar vieną vaiką, metais jaunesnį. Jam sudėtinga sutelkti dėmesį į vieną veiklą, nepavyksta nusėdėti toje pačioje vietoje, jis prastai įsimena tai, kas vyksta užsiėmimų metu vaikų darželyje. Palyginus su vyresniuoju vaiku jis atrodo labai lėtas ir neaktyvus. Visgi ar tinkamas sprendimas juos lyginti? Kaip gi išsiaiškinti, kokių talentų turi jūsų vaikas?

Tėvai dažnai pamano, kad jų vaikas apdovanotas ypatingais talentais, kai jam puikiai sekasi įsidėmėti daug dalykų ar jis pasižymi savo amžiui nebūdingu mąstymu. Vis dėlto dažnai nutinka, kad vaikystėje demonstravę genialumo apraiškas ateityje tokie vaikai tampa paprastais žmonėmis. Tiesa, gali nutikti ir atvirkščiai: mokykloje nuolat barti ir netgi protiškai atsilikusiais laikyti vaikai ateityje gali tapti Nobelio premijos laureatais – tokių pavyzdžių tikrai daug.

Dmitrijus Mendelejevas negalėjo įstoti į universitetą ir kelis kartus iš eilės neišlaikė chemijos egzamino. Eltonas Johnas Muzikos akademijoje laikytas visiškai netalentingu žmogumi ir tik dėl jo mamos tikėjimo sūnaus talentu jis tapo pasaulinio garso muzikantu.

Thomasui Edisonui nepavyko baigti pirmos klasės mokykloje, nes mokytojai berniuką įvardijo kaip protiškai atsilikusį. Toliau berniuką lavino mama, o galiausiai jis tapo genialiu fiziku ir inžinieriumi, išradusiu kaitrinę lemputę ir patobulinusiu telegrafą bei telefoną.

Albertas Einsteinas taip pat laikytas atsilikėliu, nes vėlai pradėjo kalbėti, nerodė jokio noro bendrauti su kitais, todėl mokytojai buvo įsitikinę, kad jis neturi jokių šansų tapti išskirtiniu žmogumi.

Jei norite vystyti savo vaiko talentą, turite aiškiai žinoti, ko ieškote. Galima kreiptis į specialistus ir atlikti specialų testavimą, kuris nustato vaiko gabumus ir talentus. Galima paprasčiausiai atidžiau stebėti savo vaiką tam, kad pastebėtumėte pagrindines genialumo charakteristikas. Kada gi vaiką galima laikyti genialiu?

Remiantis specialistų pastebėjimais, galima išskirti kelis mažylio genialumo požymius:

- vaikui nebūdingas įžvalgumas ir žingeidumas;

- itin aukštas samprotavimų ir vertinimų lygmuo;

- mažylio gebėjimas įžvelgti ryšį tarp atskirų dalykų;

- ankstyvas gebėjimas skaityti;

- platus naudojamas žodynas;

- itin didelis pastabumas;

- stipriai išvystytas etikos ir moralinių vertybių jausmas;

- puikus humoro jausmas;

- greitas bazinių įgūdžių įvaldymas;

- vienoje ar keliose (muzikos, menų, mokslų, kalbų, kompiuterinio raštingumo ar matematikos) srityse pasireiškiantys gebėjimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Kaip užauginti pasitikintį savimi vaiką: patarimai tėvams

Savigarba ir pasitikėjimas – labai svarbios savybės ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenime. Kaip galime padėti išmintingai ugdyti savo vaiko savimonę ir savivertę?

Psichologė J.Baltuškienė: patenkinus vaiko poreikius, krizių galima išvengti

Skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais formuojasi vis kitos savybės, atsiranda naujų poreikių, daugėja norų. Kaip jų neužslopinti, kad vaikas augtų pasitikintis savimi ir kitais, iniciatyvus ir savarankiškas, mokėtų atpažinti savo jausmus ir juos reikšti?

Teo ir Ieva pristato: nerealiai smagūs žaidimai su ledukais

Šilti orai lepina mus saulės šiluma ir malonia akims žaluma. Vis daugiau laiko praleidžiame lauke.

Kaip susikalbėti su vaikais? Knygų TOP 5

Kaip susikalbėti su vaikais? Ar svarbu tenkinti visus jų pageidavimus, kad mažieji galėtų jaustis laimingi ? Kokie iššūkiai kyla auginant paauglį ir kaip juos įveikti? Kaip išugdyti tarpusavio pagarbą ir pasitikėjimą?

Psichologė – apie vaikus ir nuogumą: ko turi nepamiršti tėvai

Augant mažyliui, tėvai susiduria su vis įvairesniais klausimais – vaikui ima rūpėti, kaip jis atrodo, kaip atrodo kiti, kaip jis rengiasi ir kas slepiasi po skirtingų lyčių rūbais.

5 patarimai, kaip užauginti genijų

Kiekvieno vaiko tėvai norėtų, kad užaugęs jis būtų protingas ir sumanus, kad jį lydėtų sėkmė asmeniniame bei profesiniame gyvenime. Kaip padėti vaikui tai pasiekti.

Kuriant gerus santykius su vaiku tėvams svarbu laikytis trijų pagrindinių taisyklių

Atrodo, kad gimus vaikui tas abipusis santykis tiesiog užgimsta savaime.

Ar tikrai paklusnus vaikas geriau už neklausantį tėvų: psichologės komentaras

Vienas vaikas auga paklusnus, kitas nelabai. Vieno elgesiu darželio auklėtojos ir mokytojai džiaugiasi, kito – nelabai. Ar vaiko paklusnumas yra prigimtinis ar įgytas? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Psichologė – apie vaiko elgesį, kuris priverčia tėvus raudonuoti (1)

Skaitytojos atsiųstas klausimas inspiravo psichologę Daivą Čeponienę išsamiai pamąstyti, kur yra riba tarp nekaltos vaiko nuomonės išsakymo ir patyčių, kurios skaudina kitą.

Teo ir Ieva pristato: lavinantys užsiėmimai, kurie išmokys vaiką raidžių

Raidės - tai neatsiejama mūsų pasaulio dalis. Su jomis susiduriame kiekvieną dieną. Lygiai taip pat ir vaikai. Nors vieningos nuomonės, kada pradėti savo vaiką mokyti raidžių nėra, manau, yra labai svarbu nepraleisti momento, kai vaikas pradeda jomis domėtis.

Skatindami vaikus domėtis įvairiomis veiklomis, padėsime atsiskleisti jų gabumams

Šiandien, kai virtuali realybė taip vilioja, vaikų interesų spektras dažnai tik ja ir apsiriboja.

Neringa Čereškevičienė: visi vaikai iš prigimties talentingi

Daugeliui Lietuvos žmonių charizmatiškosios Neringos Čereškevičienės pristatinėti nereikia: ji jau daugiau nei du dešimtmečius gyvuojančio projekto vaikams ir ne vaikams „Telebimbam" įkūrėja ir siela.

Kodėl aš mokysiu savo dukrą drąsos, o ne tobulumo

Moteris nuo mažens moko būti geromis, mylinčiomis, kantriomis, dėmesingomis, mandagiomis, rūpestingomis, švelniomis ir mielomis.

Gabija Vitkevičiūtė: vaikams skaitome kiekvieną dieną

Mama, žurnalistė, komunikacijos specialistė, rašytoja Gabija Vitkevičiūtė yra iš tų moterų, kurias taip ir norisi apibūdinti: veikli. Ar veiklios moters dienoje užtenka laiko paskaityti knygą, skaityti su vaikais?

Kodėl mes taip dažnai supykstame ant savo vaikų

Pakalbėkime apie tai, kaip nepykti ant vaiko. Šis klausimas labai aktualus daugumai tėvų.