10 ženklų, kad jūsų vaikas – genijus

 (44)
Įsivaizduokite štai tokią situaciją: sūnui 5-eri ir jo mintis visiškai užvaldę dinozaurai. Jis žino visus jų pavadinimus (net jei pavadinimą sudaro 5 žodžiai), jis žino, kur visi šie gyvūnai gyveno ir kuo maitinosi kiekvienos rūšies atstovas. Ar jūsų vaikas genijus?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Turite dar vieną vaiką, metais jaunesnį. Jam sudėtinga sutelkti dėmesį į vieną veiklą, nepavyksta nusėdėti toje pačioje vietoje, jis prastai įsimena tai, kas vyksta užsiėmimų metu vaikų darželyje. Palyginus su vyresniuoju vaiku jis atrodo labai lėtas ir neaktyvus. Visgi ar tinkamas sprendimas juos lyginti? Kaip gi išsiaiškinti, kokių talentų turi jūsų vaikas?

Tėvai dažnai pamano, kad jų vaikas apdovanotas ypatingais talentais, kai jam puikiai sekasi įsidėmėti daug dalykų ar jis pasižymi savo amžiui nebūdingu mąstymu. Vis dėlto dažnai nutinka, kad vaikystėje demonstravę genialumo apraiškas ateityje tokie vaikai tampa paprastais žmonėmis. Tiesa, gali nutikti ir atvirkščiai: mokykloje nuolat barti ir netgi protiškai atsilikusiais laikyti vaikai ateityje gali tapti Nobelio premijos laureatais – tokių pavyzdžių tikrai daug.

Dmitrijus Mendelejevas negalėjo įstoti į universitetą ir kelis kartus iš eilės neišlaikė chemijos egzamino. Eltonas Johnas Muzikos akademijoje laikytas visiškai netalentingu žmogumi ir tik dėl jo mamos tikėjimo sūnaus talentu jis tapo pasaulinio garso muzikantu.

Thomasui Edisonui nepavyko baigti pirmos klasės mokykloje, nes mokytojai berniuką įvardijo kaip protiškai atsilikusį. Toliau berniuką lavino mama, o galiausiai jis tapo genialiu fiziku ir inžinieriumi, išradusiu kaitrinę lemputę ir patobulinusiu telegrafą bei telefoną.

Albertas Einsteinas taip pat laikytas atsilikėliu, nes vėlai pradėjo kalbėti, nerodė jokio noro bendrauti su kitais, todėl mokytojai buvo įsitikinę, kad jis neturi jokių šansų tapti išskirtiniu žmogumi.

Jei norite vystyti savo vaiko talentą, turite aiškiai žinoti, ko ieškote. Galima kreiptis į specialistus ir atlikti specialų testavimą, kuris nustato vaiko gabumus ir talentus. Galima paprasčiausiai atidžiau stebėti savo vaiką tam, kad pastebėtumėte pagrindines genialumo charakteristikas. Kada gi vaiką galima laikyti genialiu?

Remiantis specialistų pastebėjimais, galima išskirti kelis mažylio genialumo požymius:

- vaikui nebūdingas įžvalgumas ir žingeidumas;

- itin aukštas samprotavimų ir vertinimų lygmuo;

- mažylio gebėjimas įžvelgti ryšį tarp atskirų dalykų;

- ankstyvas gebėjimas skaityti;

- platus naudojamas žodynas;

- itin didelis pastabumas;

- stipriai išvystytas etikos ir moralinių vertybių jausmas;

- puikus humoro jausmas;

- greitas bazinių įgūdžių įvaldymas;

- vienoje ar keliose (muzikos, menų, mokslų, kalbų, kompiuterinio raštingumo ar matematikos) srityse pasireiškiantys gebėjimai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.