6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės

 (2)
Kaip dažnai sakote vaikui, kad jį mylite? Ar parodote tą ir veiksmais? Jūsų dėmesiui - dar šešios frazės, kurių vaikui reikia ne mažiau, kaip „Aš tave myliu“.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. „Aš tikiu tavimi"

Ši frazė stebuklingai veikia ne tik vaiką, bet ir suaugusius. Tačiau svarbu iš tikrųjų tikėti, o ne šiaip sau kartoti šią frazę. Jeigu mes tikime žmogumi ir tai sakome jam, tai programuoja jį sėkmei. Mes tarsi suteikiame jam jėgų ir motyvacijos.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės
© Shutterstock

2. „Iš bet kokios situacijos yra išeitis!"

Jeigu mes išmokysime vaiką niekada nepasiduoti, padaryti darbą iki galo, ieškoti išeities tol, kol jis ją ras, būti atviru naujovėms, mes padėsime jam pasiekti sėkmę. Be to, suteiksime jam pasitikėjimo savimi ir savo galimybėmis.

3. „Neklysta tas, kuris nieko nedaro"

Jums vertėtų parodyti vaikui, kad klysti yra absoliučiai normalu, kad klysta visi. O klaida, kad ir kokia nemaloni ji būtų, yra pretekstas tobulėti.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės
© Fotolia

4. „Visi kažkada buvo mokiniai"

Vaikui labai svarbu suprasti, kad net pats didžiausias profesionalas negimė su tokiais įgūdžiais, o pradėjo viską nuo nulio. Rodykite vaikui savo pavyzdžiu, kad atkaklumas, kantrybė ir pastangos kur kas svarbiau nei tobulumas.

5. „Mokykis iš kiekvienos klaidos"

Klaidos ir pralaimėjimai – normalūs gyvenimo reiškiniai. Tačiau po kiekvienos klaidos paklauskite vaiko, ką jis suprato, ko išmoko iš šios patirties. Išmokykite jį iš kiekvienos situacijos daryti išvadas.

6. „Viskas gerai, tu esi saugus"

Prisiminkite, kokią ramybę ir saugumą jautėme vaikystėje, kai tėvai buvo šalia, dovanojo meilę ir rūpestį. Tai buvo pačios geriausios akimirkos. Kartokite tai savo vaikui prieš miegą tyliai ir švelniai, kad tai išliktų jo atmintyje ir šių žodžių aidas skambėtų visą jo gyvenimą.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės
© Vida Press
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Psichologė I.Daniūnaitė: „Tikėkite vaiku, kai sako, kad buvo skriaudžiamas“

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria fizinį smurtą.

Žaidimų pasimatymo diena: patarimai tėvams, kaip ją surengti be jokių žaislų

Sausio 21-ąją Lietuvoje ir pasaulyje bus minima Žaidimų pasimatymų diena, kuomet skirtingos šeimos su vaikais susiburia žaidimams. Kaip organizuoti žaidimų pasimatymus ir kaip jiems pasiruošti, pataria vaikų ankstyvojo ugdymo ir laisvojo žaidimo mokytoja Renata Lazdin.

5 vaikų auginimo klaidos, kurių nelinkim niekam

Iš didelio rašto išeina iš krašto. Taip sako viena patarlė, kuri labai tinka šio mūsų straipsnio apibendrinimui. Aptarsime 5 tėvų elgsenos modelius, kuomet per didelė meilė ima ne juokais kenkti vaikui.

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: apie pusiausvyrą gyvenant su vaikais

Ar gali būti, kad šiuolaikinėje visuomenėje mes per daug sureikšminame vaikų gyvenimus? Kartais net pamiršdami, kad mes, suaugusieji, taip pat gyvenam savus gyvenimus ir atsakingi visų pirma už savo gyvenimą?

Pavargusi mama apšaukia vaiką: psichologės komentaras

Laiške mama prisipažįsta, kad kartais apšaukia savo trejų metų dukrytę. Paskutiniuoju metu ji tapo baili, tad mama sunerimo – gal jos pakeltas balsas yra „kaltas“ dėl dukters baimių?

23 dovanos, kurias įteikus vaikui, jis jas saugos visą gyvenimą (2)

Jeigu svarstote, ką padovanoti savo vaikui, turime jums amžinų, niekada nesenstančių ir visada vertingų, dovanų sąrašą.

Vaiką užklupo „ožiukai“: jums padės šie psichologės patarimai

Keturis vaikus auginanti mama klausia psichologės patarimo, kaip susikalbėti su skirtingo amžiaus vaikais.

Vaikas čiulpia pirštą: psichologės komentaras

Šešerių metų dukterį auginanti mama išbandė įvairius būdus, kad jos mergaitė nebečiulptų piršto, tačiau iki šiol nei vienas nepadėjo. Ką susirūpinusiai mamai patars psichologė?

Ar vaikams vieta prekybos centruose: psichologės atsakymas patiks ne visiems (65)

Žiemą vasarą didžiuosiuose prekybos centruose pilna mamų su vežimėliuose gulinčiais kūdikiais ir jau ūgtelėjusiais vaikais. Ar jos čia turi neatidėliotinų reikalų? Dažniausiai ne, tiesiog leidžia laisvalaikį...

Ką padovanoti vaikui, kuriam diagnozuotas autizmas

Šįkart TavoVaikas.lt redakcija sulaukė trumpo, bet, kaip paaiškėjo iš specialistės atsakymo, daugiasluoksnio klausimo.

Kiek vaikui reikia žaislų: naujojo tyrimo rezultatai pribloškia

Tėvai seniai tai įtarė – per daug žaislų turintys vaikai sunkiau susikaupia, jie mažiau džiaugiasi žaisdami. Tai patvirtino ir tyrimai.

Vaikas nenori eiti į darželį: pataria specialistas (1)

Dvejus metus mergaitė negali priprasti darželyje, o jos elgesį mama apibūdina kaip „nuolatines ašaras ir ožius“. Ką patars specialistas?

Naujas šeimos narys ir pasikeitęs vaiko elgesys: pataria specialistė

Tris vaikus auginanti mama klausia specialistų patarimų, kaip lengviau padėti vyresniesiems vaikams išgyventi „sosto netekimą“. Vilmos Petrikienės atsakymas pravers visoms panašioje situacijose atsidūrusioms šeimoms.

Psichologė: kaip spręsti vaikų tarpusavio konfliktus (1)

Du sūnus auginanti mama jaučiasi patekusi į aklavietę: jos berniukai tarpusavyje tiesiog „pjaunasi“, o bandymai pakeisti elgesį ir santykius iki šiol buvo be rezultatų.

7 klaidos, kurias daro supykę tėvai ir viena auksinė taisyklė, kaip jų vengti

Konflikto su vaiku metu neretai suaugusieji dažnai elgiasi ne tik neracionaliai, bet ir žeidžiančiai. Kokios dažniausios klaidos?