z

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės

 (2)
Kaip dažnai sakote vaikui, kad jį mylite? Ar parodote tą ir veiksmais? Jūsų dėmesiui - dar šešios frazės, kurių vaikui reikia ne mažiau, kaip „Aš tave myliu“.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. „Aš tikiu tavimi"

Ši frazė stebuklingai veikia ne tik vaiką, bet ir suaugusius. Tačiau svarbu iš tikrųjų tikėti, o ne šiaip sau kartoti šią frazę. Jeigu mes tikime žmogumi ir tai sakome jam, tai programuoja jį sėkmei. Mes tarsi suteikiame jam jėgų ir motyvacijos.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės
© Shutterstock

2. „Iš bet kokios situacijos yra išeitis!"

Jeigu mes išmokysime vaiką niekada nepasiduoti, padaryti darbą iki galo, ieškoti išeities tol, kol jis ją ras, būti atviru naujovėms, mes padėsime jam pasiekti sėkmę. Be to, suteiksime jam pasitikėjimo savimi ir savo galimybėmis.

3. „Neklysta tas, kuris nieko nedaro"

Jums vertėtų parodyti vaikui, kad klysti yra absoliučiai normalu, kad klysta visi. O klaida, kad ir kokia nemaloni ji būtų, yra pretekstas tobulėti.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės
© Fotolia

4. „Visi kažkada buvo mokiniai"

Vaikui labai svarbu suprasti, kad net pats didžiausias profesionalas negimė su tokiais įgūdžiais, o pradėjo viską nuo nulio. Rodykite vaikui savo pavyzdžiu, kad atkaklumas, kantrybė ir pastangos kur kas svarbiau nei tobulumas.

5. „Mokykis iš kiekvienos klaidos"

Klaidos ir pralaimėjimai – normalūs gyvenimo reiškiniai. Tačiau po kiekvienos klaidos paklauskite vaiko, ką jis suprato, ko išmoko iš šios patirties. Išmokykite jį iš kiekvienos situacijos daryti išvadas.

6. „Viskas gerai, tu esi saugus"

Prisiminkite, kokią ramybę ir saugumą jautėme vaikystėje, kai tėvai buvo šalia, dovanojo meilę ir rūpestį. Tai buvo pačios geriausios akimirkos. Kartokite tai savo vaikui prieš miegą tyliai ir švelniai, kad tai išliktų jo atmintyje ir šių žodžių aidas skambėtų visą jo gyvenimą.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės
© Vida Press
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

5 vaikų darželio auklėtojų patarimai tėvams

Nors tėvai yra pagrindiniai vaiko ugdytojai, ugdymo įstaigą lankantys mažyliai didelę dienos dalį praleidžia su pedagogais - mokytojais ar vaikų darželio auklėtojais.

10 požymių, kad auginate išskirtiniais gabumais apdovanotą vaiką (1)

Dauguma tėvelių ir mamyčių mano, kad jų atžala turi išskirtinių talentų, tačiau daugumą vaikų genijais galėtų pavadinti nebent jų pačių tėvai.

Išsiskyrusi mama: pradėjus gyventi su draugu, pasikeitė vaiko elgesys (10)

Išsiskyrusi mama kuria naujus santykius su vyru ir neabejoja, kad draugas myli jos sūnų. Tačiau kai jie apsigyveno drauge, berniuko elgesys pasikeitė į blogąją pusę. Ką patars mamai psichologė?

Trys iššūkiai tėvams, kurie augina vaikus

Alfredas Adleris (1870-1937), Individualiosios psichologijos kūrėjas, daug dėmesio skyrė socialinei vaikų gyvenimo situacijai, jų ankstyviesiems santykiams su tėvais bei broliais ir seserimis, auklėjimo stiliui, šeimos atmosferai.

Nesusitvarkau su vaiku, jis nuolat atsikalbinėja ir negražiai kalba (14)

Redakcija gavo trijų sūnų mamos laišką, kuriame ji klausia patarimo dėl savo penkiamečio elgesio. Moteris sako, kad vaikas atsikalbinėja ir namie, ir darželyje. Be to, auklėtojos sako, kad berniukas negražiai kalba kitų akivaizdoje.

Nelengva, bet įmanoma: kaip užauginti atsakingą vaiką

Nors ši užduotis ganėtinai sudėtinga, vis tik galima būtų išskirti kelias svarbiausias taisykles, kurių vertėtų laikytis tėvams.

Skausminga šeimos patirtis: iki 3 metų vaikas naktimis kėlėsi po 10 kartų (48)

Publikavę TavoVaikas.lt portale straipsnį apie neramų kūdikių miegą („Padėkite, auginu neramų vaiką, kuris niekada neužmiega pats"), sulaukėme tėčio Martyno laiško. Jis norėjo pasidalinti savo šeimos neeiline patirtimi.

„Pypliukas“: kaip išvengti vaikų isterijų parduotuvėje

Televizijos laida „Pypliukas“ pradeda naują sezoną ir pirmoje savo laidoje aptaria kelias vaikus auginantiems tėvams rūpimas temas.

Psichologė – apie vieną tėvų daromą klaidą, kuri skaudžiai atsiliepia vaikui (3)

Prieš skaitant šį straipsnį rekomenduojame atlikti nedidelį, bet įdomų tyrimą: suskaičiuokite, kiek kartų per dieną meluojate.

Kas yra išmintinga tėvų meilė ir kodėl mes užauginame nelaimingus vaikus (1)

Esu sutikusi ne vieną suaugusį žmogų, kuris yra laimingas, kai jaučiasi nelaimingas.

Būkite žmonės, neverskite to daryti vaikų (11)

„Lenk medį, kol jaunas“. Taip, yra tokia lietuvių liaudies patarlė, tačiau nesupraskite jos paraidžiui, kai kalbame apie vaikų auklėjimą. Vaikų nereikia nei „perlaužti“, nei versti kažką daryti. Su jais reikia kalbėtis ir tartis.

6 frazės, kurių mūsų vaikams reikia kaip duonos kasdienės (2)

Kaip dažnai sakote vaikui, kad jį mylite? Ar parodote tą ir veiksmais? Jūsų dėmesiui - dar šešios frazės, kurių vaikui reikia ne mažiau, kaip „Aš tave myliu“.

Vienas populiarus auklėjimo metodas kenkia vaikams labiau už viską (5)

Egzistuoja vienas auklėjimo metodas, kuris labai paplitęs. Ir tik nedaugelis tėvų žino, ką jie daro savo vaikui.

7 skirtumai tarp įprastų ir išmintingų tėvų

Vaikams nereikia tobulų tėvų, jiems reikia išmintingų tėvų.

Psichologė: trokšdamas tėvų dėmesio, vaikas gali elgtis netinkamai

Gimus naujagimiui, pasikeitė vyresniojo vaiko elgesys. Mama sako, kad nebesusitvarko su šešiamečiu ir klausia patarimo specialisto.