Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Galite surengti nedidelę Velykų šventę su šeima ar draugais – pasidarykite velykinių kiškių, visi drauge dažykite kiaušinius. Nepamirškite, kad vaikams labai patinka laukti ir planuoti, taigi iš anksto pradėkite ruoštis Velykoms. Pateikiame keletą paprastų velykinių užsiėmimų.

Velykų kiškis iš popierinių lėkščių

Reikės:

didelės popierinės lėkštės;

mažos popierinės lėkštės;

klijų;

segiklio (nebūtinai);

rausvo popieriaus;

žirklių;

kreidelių arba flomasterių;

vatos kamuoliuko.

Prie didelės popierinės lėkštės priklijuokite mažą, taip padarysite kiškio kūną ir galvą. Iš rausvo popieriaus iškirpkite ausis ir priklijuokite arba prisekite prie galvos. Kreidelėmis arba flomasteriais nupieškite kiškučio veidą, o vatos kamuoliuką priklijuokite vietoje uodegos.

Velykų kiškio ausys

Reikės:

storesnio balto ir rožinio popieriaus;

žirklių;

klijų;

segiklio.

Iš balto ir rožinio popieriaus iškirpkite kiškio ausis – dvi baltas ir dvi rožines (rožinės turėtų būti truputį mažesnės). Rožines ausis priklijuokite prie baltųjų. Priklijuokite ausis prie ilgos baltos popierinės juostos, pamatuokite, kokio ilgio reikia jūsų vaiko galvai, ir susegę galus padarykite galvos juostą.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms
© Vida Press

Velykų kiaušinis iš papjė mašė

Reikės:

papjė mašė pastos (galite pasigaminti patys);

kepimo skardos;

baliono;

lipnios juostos;

2 cm pločio laikraščio ar popierinio rankšluosčio juostelių;

dažų;

teptukų;

spalvoto šilkinio popieriaus (nebūtinai);

skaidraus lako.

Pasidarykite papjė mašė pastos ir susipilkite ją į kepimo skardą. Pripūskite balioną ir lipnia juosta priklijuokite prie stalo. Popieriaus atraižas mirkykite pastoje ir klijuokite ant baliono taip, kad krašteliai šiek tiek persidengtų. Aplipdykite visą balioną ir palikite išdžiūti. Duokite vaikui išmarginti jį dažais kaip Velykų margutį arba padenkite pastelinių spalvų šilkiniu popieriumi. Galiausiai nudažykite skaidriu laku, kad gražiai blizgėtų.

Kiaušinių dažymas su krepiniu popieriumi

Reikės:

įvairių spalvų krepinio popieriaus;

karšto vandens;

nedidelių dubenėlių arba puodelių, po vieną kiekvienai spalvai;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaurasamčio;

aliejaus;

minkšto skudurėlio.

Panardinkite po skiautę krepinio popieriaus į karštą vandenį nedideliuose dubenėliuose arba puodeliuose – vienos spalvos į vieną indą. Sudėkite išvirtus kiaušinius ir laikykite tol, kol jie įgaus jūsų norimą spalvą. Ištraukite kiaurasamčiu ir leiskite nudžiūti. Nublizginkite kiaušinius minkštu skudurėliu su trupučiu aliejaus.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms
© Vida Press

Marmuriniai kiaušiniai

Reikės:

tarkos;

vaškinio popieriaus arba laikraščio;

kreidelių;

didelio stiklainio;

karšto vandens;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaurasamčio;

tuščios kiaušinių dėžutės.

Nulupę popierėlius sutarkuokite kreideles ant vaškinio popieriaus arba laikraščio. Pripilkite stiklainį labai karšto vandens. Suberkite į vandenį tarkuotas kreideles ir, vos tik joms pradėjus tirpti, įmeskite kiaušinį. Pamaišykite ir vaškas gražiu raštu nudažys kiaušinį. Atsargiai ištraukite jį kiaurasamčiu iš vandens ir padėkite ant apverstos kiaušinių dėžutės nudžiūti.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms
© Vida Press

Kempine dažyti kiaušiniai

Reikės:

laikraščio;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaušinių dėžučių;

guašo;

popierinių puodelių, po vieną kiekvienai spalvai;

nedidelių kempinės gabalėlių;

skalbinių segtukų, po vieną kiekvienai spalvai;

akrilinio lako (nebūtinai).

Paviršių, ant kurio darbuositės, uždenkite laikraščiu. Kiaušinius sustatykite į indelius. Į popierinius puodelius įpilkite po truputį guašo. Skalbinių segtuku suspauskite gabalėlį kempinės ir merkite į popierinį puodelį, laikydami už segtuko kaip už rankenėlės. Švelniai patapšnokite kempinėle kiaušinį ir leiskite nudžiūti. Apverskite kiaušinį ir vėl pakartokite tą patį. Kiekvienai spalvai imkite vis naują gabalėlį kempinės. Palikite kiaušinius visiškai nudžiūti. Jeigu naudojate tuščius kiaušinių lukštus, apipurkškite juos ir akriliniu laku.

***

Šios idėjos yra iš naujosios leidyklos „Briedis“ Trish Kuffner knygos „Ką veikti su ikimokyklinukais?“ (serija „Pabučiuok mane“). Šioje smagioje ir kūrybiškoje ugdomojoje knygoje rasite daugybę žaidimų ir įvairių užsiėmimų 3–6 metų vaikams, tačiau daugelis pasiūlytų idėjų džiugins jūsų atžalą ir vėliau. Žaidimai ir darbeliai ne tik padės atitraukti ikimokyklinuką nuo televizoriaus, bet ir skatins vaiko raidą, smalsumą bei ugdys įvairius įgūdžius. Svarbiausia, darbelius paprasta atlikti, o reikalingų priemonių pakaks tų, kurių yra po ranka!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

KALBA VAIKAI: kad pasakė, tai pasakė!..

Vaikai neretai pasako tokių dalykų, kokių suaugusieji ir norėdami nesugalvoja. Jūsų dėmesiui - 4 metų Ryčio linksmosios kalbelės.

Svarbi savybė, kurią turi visi maži vaikai, bet vėliau ją neretai išmuša tėvai

Smalsumas įgimtas – konstatavo mokslininkai ir netruko pridėti, kad tai viena svarbiausių intelekto vystymosi sąlygų.

Kodėl vaikams kartais naudinga panuobodžiauti

Net mažų vaikų dienotvarkės būna tokios įtemptos, kad, regis, laiko nuobodžiavimui nebelieka. Šokių, sporto ar muzikos būreliai ir pamokos - svarbūs ir naudingi vaikų raidai, tačiau retkarčiais panuobodžiauti taip pat būtina.

Vaikas nuliūsta ir pravirksta dėl kiekvienos smulkmenos: pataria psichologė

Jautrų sūnų auginanti mama klausia specialisto patarimo, kaip didinti jo savivertę. Moteris mano, kad sūnaus jautrumas priklauso nuo to, kad jos nėštumas buvo be galo sunkus, nuolat lydimas ašarų.

Teo ir Ieva pristato: linksmiausi lauko žaidimai

Kai pagaliau ateina pavasaris, norisi juo kuo daugiau džiaugtis! Lauko žaidimų ir linksmybių sezonas - ATIDARYTAS!

Teo ir Ieva pristato: žaislai, kurie nekainuoja nė cento, o dovanoja glėbį džiaugsmo (1)

Paprasta kartotinė dėžė vieniems - paprasta dėžė, kitiems - visas atradimų pasaulis!

Ko labiausiai trūksta šiuolaikiniam vaikui? Ne, tai ne išmanusis telefonas ir ne brangus žaislas...

„Neturiu ką veikti“, – sako vaikas kaip tik tuo metu, kai norėtųsi po darbo šiek tiek atsipūsti. Arba kaip tik tada, kai galva visiškai tuščia ir nežinia, ką jam pasiūlyti. Kodėl vaikas pats nesusigalvoja veiklos ir nuobodžiauja? Galbūt jam tiesiog trūksta tėvų dėmesio?

17 smagių žaidimų su vaikais namuose, kuriems tiks tai, ką turite po ranka

Kelios idėjos, ką daryti su vaiku namuose, kai jis skundžiasi, jog yra nuobodu. Šiems užsiėmimams dažniausiai neprireiks jokių papildomų žaislų, o tik to, ką rasite namuose.

Kai vaikas pasielgia netinkamai, jokiu būdu nedarykite vienos klaidos (1)

Neretai pykdami vaikai, atrodo, peržengia ribą, nes mažais kumštukais ima mušti mamą ar spiria tėčiui. Ką daryti tokiais atvejais, teiraujamės psichologės psichoterapeutės Rūtos Bačiulytės.

Psichologė: nelaimingiausi yra tie vaikai, kuriems tėvai nenustatė ribų

Pykstame mes visi. Tačiau pykstantį vaiką kartais sunku suprasti, tarsi to daryti jis neturėtų teisės. Su psichologe psichoterapeute Rūta Bačiulyte aptariame 3 mitus apie vaikų pyktį.

Svarbi vaikų auklėjimo formulė, kurią pamiršta daugelis tėvų

Gimė vaikas. Ką tik iškeptiems tėvams – nauja misija: užauginti pasauliui naują žmogų. Kad augtų sveikas, protingas, laimingas, sėkmingas, patenkintas savimi ir pasauliu.

Teo ir Ieva pristato: 5 žaidimai su vaiku, kurie lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir smulkiąją motoriką

Pasibaigus Velykų karštinei, mes su Teo grįžtame, pristatydami kelis įdomius užsiėmimus, kaip kūrybiškai galima panaudoti namuose turimo konstruktoriaus kaladėles.

Viens, du trys – ir nereikalinga kojinė virsta mielu zuikučiu

Dviejų vaikučių mama Inga, feisbuke kurianti tinklaraštį „Mamos diena“, dalijasi labai smagia idėja, kaip su vaikais per penkias minutes pasigaminti smagų zuikutį iš nereikalingos kojinės.

5 smagūs užsiėmimai, lavinantys mažylių rankų miklumą ir motoriką

Kokie žaidimai padeda lavinti mažų vaikų motoriką ir rankyčių miklumą? Štai 5 smagūs užsiėmimai, kurie suteiks mažyliui ne tik džiaugsmo, bet ir naudingų įgūdžių.

Žavi velykinė namų puošmena – per 5 minutes

TAVO VAIKO žurnalo dizainerė Rima pasidalijo labai smagia velykine namų dekoracijos idėja, kurią galima pasigaminti vos per kelias minutes ir visai neišleidžiant papildomai pinigų.