Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms

Velykos – tradicinė krikščioniška šventė, drauge sveikinamas pavasaris ir džiaugsmingi naujos gyvybės ženklai.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Galite surengti nedidelę Velykų šventę su šeima ar draugais – pasidarykite velykinių kiškių, visi drauge dažykite kiaušinius. Nepamirškite, kad vaikams labai patinka laukti ir planuoti, taigi iš anksto pradėkite ruoštis Velykoms. Pateikiame keletą paprastų velykinių užsiėmimų.

Velykų kiškis iš popierinių lėkščių

Reikės:

didelės popierinės lėkštės;

mažos popierinės lėkštės;

klijų;

segiklio (nebūtinai);

rausvo popieriaus;

žirklių;

kreidelių arba flomasterių;

vatos kamuoliuko.

Prie didelės popierinės lėkštės priklijuokite mažą, taip padarysite kiškio kūną ir galvą. Iš rausvo popieriaus iškirpkite ausis ir priklijuokite arba prisekite prie galvos. Kreidelėmis arba flomasteriais nupieškite kiškučio veidą, o vatos kamuoliuką priklijuokite vietoje uodegos.

Velykų kiškio ausys

Reikės:

storesnio balto ir rožinio popieriaus;

žirklių;

klijų;

segiklio.

Iš balto ir rožinio popieriaus iškirpkite kiškio ausis – dvi baltas ir dvi rožines (rožinės turėtų būti truputį mažesnės). Rožines ausis priklijuokite prie baltųjų. Priklijuokite ausis prie ilgos baltos popierinės juostos, pamatuokite, kokio ilgio reikia jūsų vaiko galvai, ir susegę galus padarykite galvos juostą.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms
© Vida Press

Velykų kiaušinis iš papjė mašė

Reikės:

papjė mašė pastos (galite pasigaminti patys);

kepimo skardos;

baliono;

lipnios juostos;

2 cm pločio laikraščio ar popierinio rankšluosčio juostelių;

dažų;

teptukų;

spalvoto šilkinio popieriaus (nebūtinai);

skaidraus lako.

Pasidarykite papjė mašė pastos ir susipilkite ją į kepimo skardą. Pripūskite balioną ir lipnia juosta priklijuokite prie stalo. Popieriaus atraižas mirkykite pastoje ir klijuokite ant baliono taip, kad krašteliai šiek tiek persidengtų. Aplipdykite visą balioną ir palikite išdžiūti. Duokite vaikui išmarginti jį dažais kaip Velykų margutį arba padenkite pastelinių spalvų šilkiniu popieriumi. Galiausiai nudažykite skaidriu laku, kad gražiai blizgėtų.

Kiaušinių dažymas su krepiniu popieriumi

Reikės:

įvairių spalvų krepinio popieriaus;

karšto vandens;

nedidelių dubenėlių arba puodelių, po vieną kiekvienai spalvai;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaurasamčio;

aliejaus;

minkšto skudurėlio.

Panardinkite po skiautę krepinio popieriaus į karštą vandenį nedideliuose dubenėliuose arba puodeliuose – vienos spalvos į vieną indą. Sudėkite išvirtus kiaušinius ir laikykite tol, kol jie įgaus jūsų norimą spalvą. Ištraukite kiaurasamčiu ir leiskite nudžiūti. Nublizginkite kiaušinius minkštu skudurėliu su trupučiu aliejaus.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms
© Vida Press

Marmuriniai kiaušiniai

Reikės:

tarkos;

vaškinio popieriaus arba laikraščio;

kreidelių;

didelio stiklainio;

karšto vandens;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaurasamčio;

tuščios kiaušinių dėžutės.

Nulupę popierėlius sutarkuokite kreideles ant vaškinio popieriaus arba laikraščio. Pripilkite stiklainį labai karšto vandens. Suberkite į vandenį tarkuotas kreideles ir, vos tik joms pradėjus tirpti, įmeskite kiaušinį. Pamaišykite ir vaškas gražiu raštu nudažys kiaušinį. Atsargiai ištraukite jį kiaurasamčiu iš vandens ir padėkite ant apverstos kiaušinių dėžutės nudžiūti.

Netradiciniai kiaušinių marginimo būdai ir smagūs darbeliai su vaikais Velykoms
© Vida Press

Kempine dažyti kiaušiniai

Reikės:

laikraščio;

kietai virtų kiaušinių arba tuščių kiaušinių lukštų;

kiaušinių dėžučių;

guašo;

popierinių puodelių, po vieną kiekvienai spalvai;

nedidelių kempinės gabalėlių;

skalbinių segtukų, po vieną kiekvienai spalvai;

akrilinio lako (nebūtinai).

Paviršių, ant kurio darbuositės, uždenkite laikraščiu. Kiaušinius sustatykite į indelius. Į popierinius puodelius įpilkite po truputį guašo. Skalbinių segtuku suspauskite gabalėlį kempinės ir merkite į popierinį puodelį, laikydami už segtuko kaip už rankenėlės. Švelniai patapšnokite kempinėle kiaušinį ir leiskite nudžiūti. Apverskite kiaušinį ir vėl pakartokite tą patį. Kiekvienai spalvai imkite vis naują gabalėlį kempinės. Palikite kiaušinius visiškai nudžiūti. Jeigu naudojate tuščius kiaušinių lukštus, apipurkškite juos ir akriliniu laku.

***

Šios idėjos yra iš naujosios leidyklos „Briedis“ Trish Kuffner knygos „Ką veikti su ikimokyklinukais?“ (serija „Pabučiuok mane“). Šioje smagioje ir kūrybiškoje ugdomojoje knygoje rasite daugybę žaidimų ir įvairių užsiėmimų 3–6 metų vaikams, tačiau daugelis pasiūlytų idėjų džiugins jūsų atžalą ir vėliau. Žaidimai ir darbeliai ne tik padės atitraukti ikimokyklinuką nuo televizoriaus, bet ir skatins vaiko raidą, smalsumą bei ugdys įvairius įgūdžius. Svarbiausia, darbelius paprasta atlikti, o reikalingų priemonių pakaks tų, kurių yra po ranka!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lavinimas ir ugdymas

Teo ir Ieva pristato: netradicinė tapyba patiks įvairaus amžiaus vaikams

Vaikui kūryba – ne šiaip žaidimas ar pramoga, bet ir svarbus mokomasis procesas.

Stebuklingi žodžiai, kurių vaikui reikia kaip oro

Kasdienėje rutinoje kartais užmirštame sakyti savo vaikams paprastus, bet jiems labai svarbius, kone stebuklingus, žodžius.

Vaikas turi nematomą draugą: psichologės patarimai tėvams

Vaikas užsidaro kambaryje ir su kažkuo kalbasi. Pradeda verkti, kai automobilyje prisėdate šalia, nes... prispaudėte draugą. Kodėl vaikas susikūrė nematomą bičiulį? Kaip reaguoti? Konsultuoja psichologė psichoterapeutė Rūta Bačiulytė.

Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes jiems trūksta gyvo bendravimo

Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome, – taip pasakoja penktus metus iš eilės į stovyklas kaimo vaikus kviečianti teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė.

Teo ir Ieva pristato: 3 smagūs žaidimai su tualetinio popieriaus ritinėliais

Orui pasitaisius ne į gerąją pusę, skubame su jumis pasidalinti itin paprastais užsiėmimais su vaikais namuose. Juk antradienis gali būti ir linksmadienis!

Teo ir Ieva pristato: citrinų ugnikalnis, kuris nustebins net visko mačiusius (1)

Nuo pat pirmųjų savo gyvenimo dienų mažylis tyrinėja jį supantį pasaulį. Jam viskas nauja, nepažinta, viskas domina ir vilioja, o kartais gal ir baugina.

Kaip pagirti vaiką, kad tai duotų naudos, o nebūtų tušti žodžiai

Mes vis dar per dažnai kritikuojame savo vaikus ir per retai juos giriame. Tokias išvadas daro šiuolaikinių tėvų auklėjimo metodus nagrinėjantys psichologai. Tačiau girti irgi reikia mokėti, antraip tai tebus tušti žodžiai.

Privačius darželius Vilniuje lankančioms šeimoms – svarbi naujiena

100 eurų kompensacija už privačius darželius Vilniuje bus mokama visus metus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Reta liga sergančiai Rusnei padėti kviečia kitokių vaikų ir jų tėvų diskriminavimą mažinanti akcija „NeKiti“

Šalia Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikos esančiame parke įvyko Gyvybės šventė 2018, subūrusi per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas iš įvairių Lietuvos miestų ir Kauno klinikų darbuotojus, kurie kasdien kovoja už per anksti gimusių naujagimių gyvybes ir jų sveikatą.

Jei vaikas sako mamai ar tėčiui „Nemyliu tavęs!“, jis iš tiesų nori pasakyti visai ką kitą

„Aš tavęs nekenčiu", „Tu bloga", „Aš tavęs nemyliu" – turbūt tokius žodžius išgirdus kiekvienai mamai širdis apsilietų krauju. Minčių kyla įvairių – „Kas negerai vaikui ar man?"

Lietuvio sukurtas stalo žaidimas vaikams atsidūrė pasaulio geriausiųjų trejetuke

Lietuvoje sukurtas stalo žaidimas „Emojito" - geriausių pasaulio stalo žaidimų vaikams trejetuke!

Trys smagūs žaidimai vaikams lauke

Kad pasivaikščiojimas lauke nebūtų nuobodus, galima pažaisti. Vaikutis čiupinėdamas, vartydamas rankytėse įvairių formų daiktus lavina smulkiąją motoriką, o dėliodamas miško radinius į krūveles - dar ir mąstymą.

8 žingsniai, kaip surengti geriausią gimtadienį vaikui

Koks yra geras vaiko gimtadienis? Toks, iš kurio svečiai nenori išeiti, ilgai prisimena ir tėvų paklausti, kaip norėtų švęsti savąjį sako: „Taip, kaip draugas“. Taigi, kokie yra gero gimtadienio komponentai?

Psichologė prašo tėvų: leiskite vaikui pykti, liūdėti ir bijoti

Kai vaikui rieda ašaros kaip pupos, dažnai pasakome: neverk! Kai pyksta, sakome: „nepyk". Ar gerai elgiamės tramdydami vaiko jausmus?

Visą dieną būnu su vaiku ir jis nemoka nė trupučio pabūti vienas: pataria psichologė

Visą dieną su vaiku praleidžianti mama klausia, kaip rasti nors minutėlę laiko sau? Vaikas neleidžia jai nė dešimt minučių ramiai pabūti.