Įvardijo populiariausią vaikų darželių „patiekalą“

 (1)
Super tėvų“ judėjimas per pirmąjį veiklos mėnesį sulaukė daugiau nei 200 skirtingų darželių tėvų prašymų tinkamai įvertinti valgiaraščius, o į kovą prieš nevisavertę vaikų mitybą per mėnesį sukilo daugiau nei keli tūkstančiai Lietuvos tėvų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Vieno iš judėjimo iniciatorių Simono Urbono (Saimis) teigimu, toks tėvų palaikymas jo idėjai buvo netikėtas.

„Visus telkia noras keisti sovietinį mitybos palikimą. Sulaukėm daugiau nei kelių šimtų valgiaraščių, nuotraukų, pačių įvairiausių istorijų, vos per pirmą veiklos mėnesį, kas yra išties nuostabu“, - sako jis.

S. Urbono teigimu, gauti valgiaraščiai yra vertinami pagal 8 kriterijus, vertinimus atlieka dietistai su dietologų pagalba, o galutinės išvados bus parengtos per šį mėnesį.

„Jau įvertinome didžiąją dalį, o per porą savaičių būsime įvertinę visus, tad vėliau pradėsime teikti rekomendacijas. Pirminiais duomenis, tik kelių darželių valgiaraščiai gali būti įvertinti aukščiausiu balu, tačiau dominuoja žemesnis ir tik vidutinis vertinimas“, - sako "Super tėvų" iniciatorius.

Vaikų auklėjimo įstaigų valgiaraščių vertinimus „Super tėvams“ padeda atlikti dr. gydytoja dietologė Edita Gavelienė su komanda. Anot jos, pagrindinės problemos vaikų valgiaraščiuose yra pridėtinis cukrus, perdirbti produktai, transriebalai ir kitos "tuščios" kalorijos bei įvairovės stoka.

„Pagrindinis patiekalas, pasikartojantis beveik visuose valgiaraščiuose yra „batonas su sviestu“. Daržovių, vaisių įvairovės stoka yra bene didžiausias trūkumas analizuotuose valgiaraščiuose, o įvairūs miltiniai patiekalai, kaip blynai, makaronai, virtinukai su priedais yra dažnai pasikartojantys“,- sako dietologė.

Atlikę valgiaraščių vertinimus, „Super tėvai“ vyks į darželius su konkrečiais pasiūlymais, atliks gilesnę esamos situacijos analizę, bendraus su įstaigų bendruomenėmis ir siūlys pokyčių diegimo sistemą. Ateityje planuojama rengti konferenciją ar apvalaus stalo diskusijas su valdžios atstovais, siekiant kokybinio pokyčio, kuris būtų įtvirtintas teisės aktuose.

Prieš mėnesį susikūręs „Super tėvų“ judėjimas jau vienija daugiau nei 3200 tėvų visoje Lietuvoje. Daugiausia judėjimas vystomas socialiniuose tinkluose ir yra atviras visiems, kurie siekia geresnio maitinimo darželiuose, mokyklose, ligoninėse. Ši tėvų iniciatyva jau sulaukė ne vienos Lietuvos įmonės, susijusios su maitinimu, palaikymo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

Siūloma uždrausti „vaikišką šampaną“ ir kitas alkoholį imituojančias prekes vaikams

Reaguojant į nevyriausybinių organizacijų siūlymus siūloma atsisakyti viešoje prekyboje vaikams skirtų prekių, kurios imituoja suaugusiųjų elgesį vartojant alkoholį, iš kurių populiariausi yra vaisvandeniai, parduodami putojantį vyną imituojančiose pakuotėse.

Kaip prižiūrėti vaikų smėlio dėžę, kad ji netaptų ligų šaltiniu

Šiltuoju metų laiku vaikų smėlio dėžės tampa tikromis statybų aikštelėmis – statomos pilys, kasamos duobės, rausiami tuneliai.

Mitybos specialistė Vaida Kurpienė: valgyti avižas reikėtų bent dukart per savaitę

Kadaise laikytos antrarūšėmis ir bevertėmis, šiandien avižos pripažįstamos kaip viena naudingiausių grūdinių kultūrų.

3 dažniausios odos ligos, kai išberia: kaip jas atpažinti ir padėti vaikui (1)

Spuogeliai, nuolatinis niežulys ir raudonis. Šios odos problemos vargina daugelį iš mūsų.

Lietuvos vaikai suvartoja keturiskart daugiau cukraus už normą: kur ir kiek jo pridėta

Lietuvos gyventojai kasdieną gauna vidutiniškai 22 proc. daugiau cukraus, nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO). Vaikai suvartoja dar daugiau - kai kurių tyrimų duomenimis, net keturis kartus daugiau nei norma.

Važiuojant supa ir pykina: kaip padėti vaikui

Šylant orams vis dažniau savo vaikus sodinsime į automobilius ir vyksime poilsiauti. Deja, kai kurie tėvai jau žino, kad kelionės ne visada būna malonios.

Gydytoja Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė – apie natūralias gydymo priemones susirgus vaikui

Šiais laikais pasaulyje populiarėjanti sveikos gyvensenos ir natūralumo tendencija tampa aktuali ir gydant vaikus.

Indrė Kavaliauskaitė Morkūnienė atskleidė, kaip savo vaikus gydo be vaistų

Šiais laikais apie vaikų priežiūrą tėvai gali rasti gausybę informacijos – kaip gydyti, kokius metodus taikyti ir kaip išvengti ligų.

Ledų sezonas: kokių ir kiek per dieną sveika valgyti vaikui

Kas pasaulyje skaniausia? Uždavus šį klausimą vaikui, visai tikėtina, kad dėl prizinės vietos rungsis ir ledai. Kokie ledai tinkamiausi vaikui ir kada geriau jų neduoti?

Vaiką atakuoja alergija: svarbu žinoti

Kaip sužinoti, ar mažylis tikrai alergiškas?

Kamuoja sausas kosulys: 10 priežasčių, kodėl

Sausas kosulys – ne vienos ligos požymis. Štai 10 galimų priežasčių.

Nemaloni akių liga, neaplenkianti ir vaikų

Ką daryti, jeigu ant vaiko akių vokų neretai atsiranda miežis?

Profesorė – apie vitamino D trūkumą ir poveikį sveikatai

Devyniems iš dešimties Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D. Nors apie jo naudą pastaraisiais metais imta nemažai kalbėti, tačiau Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro (VU GMC) Biotechnologijos instituto profesorė imunologė Aurelija Žvirblienė pastebi, kad ne visada viešojoje erdvėje pateikiama informacija būna moksliškai pagrįsta.

Nieku gyvu nedažykite kiaušinių šiais būdais, ypač, jei auginate vaikus (1)

Velykiniai kiaušiniai: kaip marginti, kad nepakenktume sveikatai? Į šį klausimą atsako Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų specialistai išplatintame pranešime spaudai.

10 faktų apie kiaušinius: ar visus žinojote?

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro specialistai pristato 10 svarbiausių faktų apie kiaušinius.