Įvardijo populiariausią vaikų darželių „patiekalą“

 (1)
Super tėvų“ judėjimas per pirmąjį veiklos mėnesį sulaukė daugiau nei 200 skirtingų darželių tėvų prašymų tinkamai įvertinti valgiaraščius, o į kovą prieš nevisavertę vaikų mitybą per mėnesį sukilo daugiau nei keli tūkstančiai Lietuvos tėvų.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Vieno iš judėjimo iniciatorių Simono Urbono (Saimis) teigimu, toks tėvų palaikymas jo idėjai buvo netikėtas.

„Visus telkia noras keisti sovietinį mitybos palikimą. Sulaukėm daugiau nei kelių šimtų valgiaraščių, nuotraukų, pačių įvairiausių istorijų, vos per pirmą veiklos mėnesį, kas yra išties nuostabu“, - sako jis.

S. Urbono teigimu, gauti valgiaraščiai yra vertinami pagal 8 kriterijus, vertinimus atlieka dietistai su dietologų pagalba, o galutinės išvados bus parengtos per šį mėnesį.

„Jau įvertinome didžiąją dalį, o per porą savaičių būsime įvertinę visus, tad vėliau pradėsime teikti rekomendacijas. Pirminiais duomenis, tik kelių darželių valgiaraščiai gali būti įvertinti aukščiausiu balu, tačiau dominuoja žemesnis ir tik vidutinis vertinimas“, - sako "Super tėvų" iniciatorius.

Vaikų auklėjimo įstaigų valgiaraščių vertinimus „Super tėvams“ padeda atlikti dr. gydytoja dietologė Edita Gavelienė su komanda. Anot jos, pagrindinės problemos vaikų valgiaraščiuose yra pridėtinis cukrus, perdirbti produktai, transriebalai ir kitos "tuščios" kalorijos bei įvairovės stoka.

„Pagrindinis patiekalas, pasikartojantis beveik visuose valgiaraščiuose yra „batonas su sviestu“. Daržovių, vaisių įvairovės stoka yra bene didžiausias trūkumas analizuotuose valgiaraščiuose, o įvairūs miltiniai patiekalai, kaip blynai, makaronai, virtinukai su priedais yra dažnai pasikartojantys“,- sako dietologė.

Atlikę valgiaraščių vertinimus, „Super tėvai“ vyks į darželius su konkrečiais pasiūlymais, atliks gilesnę esamos situacijos analizę, bendraus su įstaigų bendruomenėmis ir siūlys pokyčių diegimo sistemą. Ateityje planuojama rengti konferenciją ar apvalaus stalo diskusijas su valdžios atstovais, siekiant kokybinio pokyčio, kuris būtų įtvirtintas teisės aktuose.

Prieš mėnesį susikūręs „Super tėvų“ judėjimas jau vienija daugiau nei 3200 tėvų visoje Lietuvoje. Daugiausia judėjimas vystomas socialiniuose tinkluose ir yra atviras visiems, kurie siekia geresnio maitinimo darželiuose, mokyklose, ligoninėse. Ši tėvų iniciatyva jau sulaukė ne vienos Lietuvos įmonės, susijusios su maitinimu, palaikymo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sveikata

„Slapti pirkėjai“ ragaus ne tik ligoniams, bet ir darželinukams bei mokiniams tiekiamo maisto

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai tikrins ne tik ligoniams, bet ir mokiniams tiekiamą maistą.

Arbatos kūdikiams ir mažyliams, kad jie augtų sveiki

Pasitelkus žinomo Lietuvos pediatro doc. Algimanto Vingro žinias bei patirtį, sukurtos kūdikiams ir mažyliams subalansuotos, specialios receptūros GURGIO, PUKSIO, KNIURKIO, ŽVARBIO arbatėlės.

Kur ir kaip tinkamai laikyti vaistus namuose

Vonios spintelėje. Miegamajame, komodoje prie lovos. Viename iš virtuvėje esančių stalčių. Dėžutėje ant lentynos. Tai - kelios dažniausios vietos, kur žmonės laiko vaistus. Tačiau vaistai - ne saldainiai, kad juos būtų galima laikyti bet kur, bet kaip, bet kokiomis sąlygomis. Ką vertėtų žinoti?

Kai vaiko organizmui ima trūkti skysčių

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojamos nuo gilios senovės. Ir nors mokslui nuolat tobulėjant sukuriama vis efektyvesnių vaistų, vaistažolės, kaip gamtos dovanos žmogui, vis dar išlaiko savo vertę.

„Šlykštukai“ – žaislai iš nuodų?

Viešojoje erdvėje plintanti „pasidaryk pats“ mada gaminti žaislus, vadinamus išmaniuoju plastilinu ar šlykštukais (angliškai slime) iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti nekaltai.

Vaikų ligų gydytoja – apie šiuolaikinių technologijų poveikį vaikams

Nuolat tenka girdėti tėvų skundus, kad vaikas „nenulipa" nuo kompiuterio ar telefono.

Sveikatai palankus valgiaraštis vaikams: vienos dienos pavyzdys

Atkreipkite dėmesį, kaip valgo vaikai. Maistas jiems – tai ne tik būtinybė, bet ir malonumas. Jie kiekvieną kąsnį sukramto, neskuba, mėgaujasi akimirka ir tik tada deda kitą kąsnį. Kai jaučiasi sotūs, pasako, kad gana. Iš vaikų galima mokytis ne valgyti, o ragauti ir pasimėgauti pačiu procesu.

Lauko darželio specialistai atskleidžia, kaip rengti vaikus, kad jie nesušaltų

Sniego ir lietaus kelnės – tokias frazes greitai išmoksta gryname ore didžiąją laiko dalį praleidžiantys Lauko darželio vaikai. Du arba trys sluoksniai drabužių, tinkamai parinkti audiniai – ir galima saugiai dūkti sniege ar taškytis po balas. Kelios paprastos sluoksniavimo taisyklės vaikams padeda nesušalti lauke ir neperkaisti įėjus į patalpą.

Kaip per šalčius tinkamai pasirūpinti savimi ir vaikais

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai rekomenduoja, kaip elgtis žiemą, kad šalti orai, sniegas ir pūgos kuo mažiau paveiktų įprastą gyvenimą ir netaptų nelaimės priežastimi.

Gydytojo patarimai, kaip rinktis arbatą vaikui

Vaikų ligų gydytojo Algimanto Vingro patarimai, kokios turi būti patiems mažiausiems vaikams skirtos vaistažolių arbatos.

Vaikų negalavimai ir vaistažolės: ką svarbu žinoti

Įvairios augalų dalys (lapai, žiedai, šaknys, vaisiai) buvo ir tebėra vartojami nuo gilios senovės.

Vienos dienos meniu vaikams: rekomenduoja Raminta Bogušienė

Vaikai turi būti maitinami ne tik tam, kad patenkintume jų fiziologinius poreikius ir sotumą. Pasak sveikos mitybos ekspertės Ramintos Bogušienės, vaiko racionas turi būti įvairus ir sveikatai palankus.

Išvešėjo adenoidai: kaip gydyti ir kada prireikia operacijos

Mano puspenktų metų dukrytei – amžinas kosulys. Kosėja ji jau kokius trejus metus. Nuolat, bet nereguliariai. Nuo kelių kartų per savaitę iki keliasdešimties kartų per vakarą. Gydytoja otorinolaringologė kosulio priežastimi įvardijo išvešėjusius adenoidus.

Vaikas kosėja: kaip jam padėti be vaistų ir ar galima kosintį vesti į darželį

Vaikas pradėjo kosėti. Ką daryti, kad pagerėtų jo savijauta, ar vesti į darželį?

Sunegalavo mažylis – kokios arbatos gali padėti?

Arbatas mes dažniausiai įpratę gerti esant žvarbiems orams, tačiau pavasarį ir vasarą jos ne mažiau tinkamos vartoti. Tačiau kokios arbatos tinka kūdikiams iki vienerių metų?