Kaip paremti skurstančius vaikus ir papildomai neištuštinti piniginės

„20 000 vaikų šiuo metu Lietuvoje auga socialinės rizikos šeimose. Dažnai jų tėvai neturi galimybių nupirkti savo vaikams naujo rūbo ar batų,– teigia organizacijos „Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

2006-aisiais Blake Mycoskie įkūrė TOMS – kompaniją, kuri už kiekvieną Jūsų nusipirktą batų porą, kitą padovanoja jų neturintiems vaikams. Viskas tuo nesibaigė, nuo pat pirmos padovanotos batų poros strategija padėti kitam įgavo kur kas didesni pagreitį. Šiandien ši kompanija padeda spręsti sveikatos apsaugos, švietimo ir ekonomikos problemas visame pasaulyje.

Organizatorių nuotr.

B. Mycoskie įkurtas ženklas jau antrą kartą per dvejus metus dovanoja batus Lietuvos vaikams. Šiuo metu Lietuvoje yra padovanota daugiau nei 10 000 šių batų porų socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams: „Dovanoti batai ne tik šildo vaikus, bet ir suteikia jiems didelį džiaugsmą," – sako R. Dičpetrienė.

Organizatorių nuotr.

Pasak B. Mycoskie, labdaringas verslas yra svarbiau už pačią labdarą: „Mano pirmoji mintis buvo pačiam pradėti labdaringą batų dalijimo veiklą, bet užuot pasikliovęs batų dovanotojais, ketinau prašyti draugų ir savo šeimos narių aukoti pinigus ir už juos reguliariai pirkti vaikams tokius batus, kokių jiems iš tikrųjų reikia. Bet, savaime aišku, tokia veikla truks tik tol, kol man pavyks rasti aukotojų. Nors turiu didelę šeimą ir daug draugų, nesunku suprasti, kad mano asmeniniai šaltiniai gana greitai išseks. Ir kas tada? Kas bus su tomis bendruomenėmis, kurios pasikliaus manimi kaip naujų batų tiekėju? Ne, tiems vaikams nepakanka atsitiktinių dovanų iš pašalinių žmonių – jiems reikia nuolatinio, stabilaus, patikimo batų šaltinio.<...> Ir man kilo mintis: o kodėl nesukūrus pelno siekiančio verslo, kuris aprūpintų nuo nepritekliaus kenčiančius vaikus batais? Kodėl nepaieškojus sprendimo, užtikrinančio nuolatinį batų srautą?“

Organizatorių nuotr.

Batų dalijimas – 6 paprastais žingsniais:

1 žingsnis: partnerystė
Klientas perka batus, o kompanija sudaro sutartis su gamintojais ir labdaros organizacijomis, kad labdarai būtų pagaminta tiek batų porų, kiek jų buvo nupirkta.

2 žingsnis: poreikių išsiaiškinimas
Batų dalinimo skyrius išsiaiškina, kokių batų modelių ir dydžių reikia, ir siunčia užsakymą avalynės gamintojams.

3 žingsnis: pristatymas ir įteikimas
Iš avalynės gamyklų batai yra tiesiai pristatomi labdaros organizacijoms, kad kuo greičiau tiesiogiai pasiektų vaikus, kuriems labiausiai jų reikia.

4 žingsnis: dalinimo užtikrinimas
Avalynės dalinimas neturi kainuoti papildomai. Kompanija apmoka visas transportavimo išlaidas į bet kurią pasaulio vietą bet kokiu būdu: nuo krovinių gabenimo jūromis iki asilo-nešiko nuomos.

5 žingsnis: darbų apžvalga
Vyksta nuolatinis tobulėjimas: “peržiūrime ir įvertiname iškylančius sunkumus, aptariame juos su partneriais ir prisitaikome prie naujų aplinkybių, taip efektyvindami savo darbą.”

6 žingsnis: atsakomybė ir tęstinumas
Kompanija įsipareigoja dovanoti batus atsakingai ir palaikyti nuolatinį labdaros organizavimą. Po kiekvienos labdaros kampanijos tuoj pat pradedama kita.

Prie vaikų paramos prisidėjo ir atlikėjas Jurgi Didžiulis, organizatorių nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (1)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (1)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.