Kaip paremti skurstančius vaikus ir papildomai neištuštinti piniginės

„20 000 vaikų šiuo metu Lietuvoje auga socialinės rizikos šeimose. Dažnai jų tėvai neturi galimybių nupirkti savo vaikams naujo rūbo ar batų,– teigia organizacijos „Gelbėkit vaikus" generalinė direktorė Rasa Dičpetrienė.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

2006-aisiais Blake Mycoskie įkūrė TOMS – kompaniją, kuri už kiekvieną Jūsų nusipirktą batų porą, kitą padovanoja jų neturintiems vaikams. Viskas tuo nesibaigė, nuo pat pirmos padovanotos batų poros strategija padėti kitam įgavo kur kas didesni pagreitį. Šiandien ši kompanija padeda spręsti sveikatos apsaugos, švietimo ir ekonomikos problemas visame pasaulyje.

Organizatorių nuotr.

B. Mycoskie įkurtas ženklas jau antrą kartą per dvejus metus dovanoja batus Lietuvos vaikams. Šiuo metu Lietuvoje yra padovanota daugiau nei 10 000 šių batų porų socialinės rizikos šeimose augantiems vaikams: „Dovanoti batai ne tik šildo vaikus, bet ir suteikia jiems didelį džiaugsmą," – sako R. Dičpetrienė.

Organizatorių nuotr.

Pasak B. Mycoskie, labdaringas verslas yra svarbiau už pačią labdarą: „Mano pirmoji mintis buvo pačiam pradėti labdaringą batų dalijimo veiklą, bet užuot pasikliovęs batų dovanotojais, ketinau prašyti draugų ir savo šeimos narių aukoti pinigus ir už juos reguliariai pirkti vaikams tokius batus, kokių jiems iš tikrųjų reikia. Bet, savaime aišku, tokia veikla truks tik tol, kol man pavyks rasti aukotojų. Nors turiu didelę šeimą ir daug draugų, nesunku suprasti, kad mano asmeniniai šaltiniai gana greitai išseks. Ir kas tada? Kas bus su tomis bendruomenėmis, kurios pasikliaus manimi kaip naujų batų tiekėju? Ne, tiems vaikams nepakanka atsitiktinių dovanų iš pašalinių žmonių – jiems reikia nuolatinio, stabilaus, patikimo batų šaltinio.<...> Ir man kilo mintis: o kodėl nesukūrus pelno siekiančio verslo, kuris aprūpintų nuo nepritekliaus kenčiančius vaikus batais? Kodėl nepaieškojus sprendimo, užtikrinančio nuolatinį batų srautą?“

Organizatorių nuotr.

Batų dalijimas – 6 paprastais žingsniais:

1 žingsnis: partnerystė
Klientas perka batus, o kompanija sudaro sutartis su gamintojais ir labdaros organizacijomis, kad labdarai būtų pagaminta tiek batų porų, kiek jų buvo nupirkta.

2 žingsnis: poreikių išsiaiškinimas
Batų dalinimo skyrius išsiaiškina, kokių batų modelių ir dydžių reikia, ir siunčia užsakymą avalynės gamintojams.

3 žingsnis: pristatymas ir įteikimas
Iš avalynės gamyklų batai yra tiesiai pristatomi labdaros organizacijoms, kad kuo greičiau tiesiogiai pasiektų vaikus, kuriems labiausiai jų reikia.

4 žingsnis: dalinimo užtikrinimas
Avalynės dalinimas neturi kainuoti papildomai. Kompanija apmoka visas transportavimo išlaidas į bet kurią pasaulio vietą bet kokiu būdu: nuo krovinių gabenimo jūromis iki asilo-nešiko nuomos.

5 žingsnis: darbų apžvalga
Vyksta nuolatinis tobulėjimas: “peržiūrime ir įvertiname iškylančius sunkumus, aptariame juos su partneriais ir prisitaikome prie naujų aplinkybių, taip efektyvindami savo darbą.”

6 žingsnis: atsakomybė ir tęstinumas
Kompanija įsipareigoja dovanoti batus atsakingai ir palaikyti nuolatinį labdaros organizavimą. Po kiekvienos labdaros kampanijos tuoj pat pradedama kita.

Prie vaikų paramos prisidėjo ir atlikėjas Jurgi Didžiulis, organizatorių nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.

Daugiavaikėms kauniečių šeimoms – viešasis transportas už simbolinį mokestį

Tris ir daugiau vaikų auginančių šeimų atžalos Kauno mieste autobusais ir troleibusais važinėsis praktiškai nemokamai.

Feisbuke plinta nematytas kiaušinių marginimo būdas (2)

Artėjant Velykoms, vis dažniau susimąstome, kaip dažysime margučius. Šįkart pristatome Lietuvoje neįprastą būdą.

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.