Konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ žinių apie vaikus semiasi smalsūs ir rūpestingi tėvai FOTO, VIDEO

Šiandien Vilniuje prasidėjusioje dviejų dienų konferencijoje „Atsakinga tėvystėtėčiai ir mamos rinkosi dėl savo vaikų.
© DELFI / Tomas Vinickas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Konferencija tėvams dėl vaikų“ – tokiu šūkiu „Atsakinga tėvystė“ sukviečia į vieną būrį šimtus atsakingų tėvų ir mamų. Joje dvi dienas galima pasisemti žinių apie vaikų auklėjimą, išklausyti profesionalų paskaitų ir užduoti klausimą norimam specialistui.

Jau tradicija tapęs trečią kartą vykstantis renginys kiekvieną pavasarį kai kurioms šeimoms tapo kone privalomu – į jį susirenka ne tik Vilniaus mamos ir tėčiai, bet ir suvažiuoja šeimos iš kitų miestų.

Konferencijos „Atsakinga tėvystė“ vedėja – keturių vaikų mama Gabija Vitkevičiūtė. Kai ji susirinkusiųjų paklausė, kas Litexpo vykstančioje konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ lankosi nebe pirmą kartą, pakilo miškas rankų. Tai dar vienas įrodymas, kad renginys reikalingas ir aktualus.

Pirmąją konferencijos dieną pirmąjį pranešimą skaitė konferencijos sumanytoja, psichologė ir trijų vaikų mama Jūratė Bortkevičienė. Jos pranešimas apie vaikų manipuliacijas sulaukė didžiulio konferencijos dalyvių dėmesio. Visi žinome, kad taisykles namuose nustato tėvai. Tačiau kodėl neretai atsitinka taip, kad tėvai paklūsta mažųjų taisyklėms? Šį klausimą uždavusi Jūratė Bortkevičienė pateikė daug pavyzdžių apie tai, kaip vaikai moka manipuliuoti tėvais.

Vienos manipuliacijos būna aktyvios: viena dažniausiai pasitaikančių, kai vaikas pareiškia „Noriu", o negavęs ko nori, ima verkti, rėkti ir kitaip manipuliuoti tėvais. „Aš suprantu, kad tu nori suvalgyti dešimt saldainių, tačiau suvalgei du, kaip buvom sutarę, ir gana“, – psichologė pataria nenusileisti vaikų manipuliacijoms ir išlikti ramiems. Tiesa, tai nėra lengva, ypač, kai vaikas pareiškia : „Nekenčiu tavęs“ arba „Nemyliu tavęs". Tai dar vienas aktyvios manipuliacijos pavyzdys, į kurį tėvai taip pat turi tinkamai sureaguoti. „Niekada, jokiomis aplinkybėmis nesakykite vaikui, kad „taip pat jo nemylite". Jūs tai pasakę greit pamiršite, tačiau vaikas šiuos žodžius atmins visada, - sakė lektorė. - Atminkite, kad vaikai jus myli besąlygiškai visada - ir tada, kai nenupirksite jam dešimto šokoladinio kiaušinio“.

Konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ žinių apie vaikus semiasi smalsūs ir rūpestingi tėvai <sup style="color: #ff0000;">FOTO, VIDEO</sup>
© DELFI / Tomas Vinickas

Pirmą kartą konferencijoje „Atsakinga tėvystė“ kalbėjęs kunigas Ričardas Doveika prisipažino, kad psichologės Jūratės Bortkevičienės paskaitą apie vaikų manipuliacijas, derybas bei ribų nubrėžimą išklausė susidomėjęs. "Nors esu kunigas, tačiau savo aplinkoje susiduriu su panašiais atvejais. Mano brolis turi vaikų, aš pats esu krikšto tėtis, todėl man tai pažįstama“ , - sakė jis. Jo pranešimas "Stebintys ir stebinantys: jei gyvensiu pagal jūsų pavyzdį, mama ir tėti, tai kas Jūs tokie“ buvo apie šeimos svarbą vaikui.

Pirmosios "Atsakinga tėvystė" konferencijos dienos akimirkos:

Pirmoji konferencijos diena „Nuo gimimo iki mokyklos“ skirta pačių mažiausiųjų – ikimokyklinio amžiaus vaikų – ugdymo problemoms aptarti.

Antrąją konferencijos dieną „Nuo pirmoko iki abituriento“ lektoriai daugiau dėmesio skirs mokyklinio amžiaus vaikams bei paaugliams.

Kovo 26 dieną konferencija „Atsakinga tėvystė“ tęsis nuo 10 iki 17 valandos. Antrosios dienos programa:

Stumk – trauk, leisk – uždrausk: ką skatinti, o ką stabdyti?
„Šeimų universiteto“ lektorė Tatjana Gedutienė

Myliu, bet tyliu: meilė pirma ir tikrai tikrai paskutinė
Psichologė Jūratė Bortkevičienė

Praleisti pamokas mokykloje? Nieko tokio?
Dr. Rita Dukynaitė

Nealkani ir išbadėję: kaip sugirdyti 5 litrus vandens ir kaip sugrūsti 5 tūkstančių metų teisingo režimo žinių
Lekt. Justina Ližaitienė

„Už saugią Lietuvą“ – kai susitelkimas veda į pokyčius
Prezidentės patarėja Marija Dautartaitė

Širdingi ir išmintingi: vaiko emocinio intelekto lavinimas
Lekt. Vilma Juškienė

Netekę: mirtis ir jos veidai
Psichologas Paulius Skruibis

Neformalusis ugdymas: nauda vaikui – galvosūkis tėvams
Lekt. Tomas Rakov

Kūrybiškumo pradžiamokslis: arba ką tėvams turi pasakyti menininkas?
Aktorius Justas Tertelis

Pirmuosius du konferencijos pranešimus galite peržiūrėti TAVO VAIKO feisbuko paskyroje, kur jie buvo transliuojami tiesiogiai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.