Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Renginio metu bus galima ne tik sudalyvauti įvairiose paskaitose ar praktiniuose užsiėmimuose, prisidėti prie socialinių akcijų, bet ir įsigyti vaikučiams bei šeimoms skirtų stilingų daiktų, drabužių ir aksesuarų.

Neseniai antros atžalos susilaukusi dizainerė, UAB „Inži Group" vadovė ir renginio organizatorė Ingrida Rutkauskaitė - Naujokė teigia pasigedusi tokios koncepcijos renginių Lietuvoje: „Tiek būdama nėščia, tiek dabar, kai gimė antroji dukra, aš labai daug domėjausi kūdikio raida, vaikų auginimu ir priežiūra, šeimos puoselėjimu. Informacijos apie tai visur buvo tiek daug, kad sunku susigaudyti. Su tuo, manau, susidūriau ne tik aš, bet ir daugelis kitų būsimų ir esamų tėvelių. Norėdama padėti jiems atsakyti į visus su vaikų planavimu, vystymusi ir auginimu susijusius klausimus nusprendžiau suorganizuoti šią parodą. Čia lankytojai galės ne tik susipažinti su geriausiais vaikams ir šeimoms skirtų drabužių ir daiktų kūrėjais, bet ir sudalyvauti įvairiose paskaitose bei praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos ves įvairūs gydytojai, akušeriai, rašytojai, psichologai ir kiti lektoriai. Tikiu, kad šis renginys suvienys šeimas ir padės atsakyti į visus mamytėms bei tėčiams rūpimus klausimus."

Lankytojai, planuojantys šeimos pagausėjimą, atras daugybę naudingų seminarų, padėsiančių pasiruošti naujo žmogaus atėjimui. Gydytojas Romualdas Šėmeta ves paskaitą apie pasiruošimą tėvystei ir kūdikio pradėjimui, o Kauno P. Mažylio gimdymo namų atstovai papasakos apie vaisiaus raidą iki gimimo bei pasiruošimą susitikimui su kūdikiu. Būsimas mamas nuramins ir gimdymo nebijoti pakvies gydytoja - akušerė Marija Mizgaitienė, kuri pristatys penkis lengvo gimdymo žingsnius. Naudingą informaciją suteiks ir vaikų gerovės centro „Pastogė" atstovai, kurie papasakos apie vaikų globos ir įvaikinimo galimybes.

Ypač didelis dėmesys bus skiriamas ir vaikus auginantiems lankytojams. Vėstant orams ir atslenkant peršalimo bumui vaikų gydytoja Inga Levickienė dalysis naudingais patarimais kovojant su vaikučių karščiavimu. Vaikų reabilitacijos galimybes aptars gydytoja Jūratė Brazienė, o VšĮ „Skubi pagalba naujagimiui" praktinių užsiėmimų metu mokys tėvelius atlikti naujagimių gaivinimą. Dėmesį į bendravimą su vaikais atkreips dailės terapeutė Rasa Andrikienė, kuri kalbės apie pokalbių su mažaisiais apie viską svarbą, o masažuotoja Inga Ciesiūnė pakvies stiprinti mažylių sveikatą ir papasakos apie kūdikių masažus ir jų naudą. Dar vieną paskaitą kūdikių tėveliams skaitys gydytoja Eglė Lysovienė, kuri dalysis informacija apie vaiko primaitimimą. Itin jautrią temą - vaikų savižudybes palies medicinos psichologė Evelina Jokubkienė, kuri pasakos apie to priežastis ir pagalbą.

Renginyje „Esu mama" veiklos netrūks ir mažiausiems renginio lankytojams. Kol tėveliai klausysis naudingų paskaitų ar apžiūrinės parodos prekes, vaikučius linksmins animatoriai. Mažyliai galės žaisti vieni su kitais, nusispalvinti veidukus arba piešti ant vandens. Vaikams nuo 4 metų amžiaus bus įrengta speciali Japoko konstruktorių erdvė, kurioje jie išlaisvins savo fantaziją ir mokysis konstruoti edukacinius japoniškus konstruktorius.

Paroda lankytojus pakvies prisidėti ir prie ypatingos socialinės iniciatyvos. Parodos organizatoriai bendradarbiaudami su „Ištiesk pagalbos ranką" organizacija kvies apsilankyti specialioje „Padėkime" erdvėje ir paremti vargingai gyvenančias šeimas padovanojant jiems nebenaudojamus, bet vis dar veikiančius ir tinkamus naudoti daiktus, drabužius ar žaislus.

Renginys „Esu mama" vyks jau šį sekmadienį, rugsėjo 24 d. 10 – 18 val. Kauno „Žalgirio" arenoje. Čia susirinkę būsimi ir esami tėveliai ne tik įgis daug naudingų žinių apie kūdikio laukimą, vystymąsi, vaiko priežiūrą, bet ir sulauks atsakymų į visus jiems rūpimus klausimus. Be to renginio metu galėsite papuošti savo vaikučius geriausių Lietuvos kūrėjų darbais, susipažinti su kitais bendraminčiais bei pasidalinti gerumu ir padėti likimo nuskriaustoms šeimoms. Parodoje laukiami visi būsimi ir esami tėveliai bei jų mažyliai! Lankytojams renginys nemokamas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.