Parodoje „Esu Mama!" – dėmesys būsimiems ir esamiems tėveliams

Jau šį savaitgalį Kauno „Žalgirio" arenoje pirmą kartą vyks paroda „Esu mama", kuri į bendrą erdvę sukvies visus būsimus ir esamus tėvelius su jų mažyliais.
© Organizatorių archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Renginio metu bus galima ne tik sudalyvauti įvairiose paskaitose ar praktiniuose užsiėmimuose, prisidėti prie socialinių akcijų, bet ir įsigyti vaikučiams bei šeimoms skirtų stilingų daiktų, drabužių ir aksesuarų.

Neseniai antros atžalos susilaukusi dizainerė, UAB „Inži Group" vadovė ir renginio organizatorė Ingrida Rutkauskaitė - Naujokė teigia pasigedusi tokios koncepcijos renginių Lietuvoje: „Tiek būdama nėščia, tiek dabar, kai gimė antroji dukra, aš labai daug domėjausi kūdikio raida, vaikų auginimu ir priežiūra, šeimos puoselėjimu. Informacijos apie tai visur buvo tiek daug, kad sunku susigaudyti. Su tuo, manau, susidūriau ne tik aš, bet ir daugelis kitų būsimų ir esamų tėvelių. Norėdama padėti jiems atsakyti į visus su vaikų planavimu, vystymusi ir auginimu susijusius klausimus nusprendžiau suorganizuoti šią parodą. Čia lankytojai galės ne tik susipažinti su geriausiais vaikams ir šeimoms skirtų drabužių ir daiktų kūrėjais, bet ir sudalyvauti įvairiose paskaitose bei praktiniuose užsiėmimuose, kuriuos ves įvairūs gydytojai, akušeriai, rašytojai, psichologai ir kiti lektoriai. Tikiu, kad šis renginys suvienys šeimas ir padės atsakyti į visus mamytėms bei tėčiams rūpimus klausimus."

Lankytojai, planuojantys šeimos pagausėjimą, atras daugybę naudingų seminarų, padėsiančių pasiruošti naujo žmogaus atėjimui. Gydytojas Romualdas Šėmeta ves paskaitą apie pasiruošimą tėvystei ir kūdikio pradėjimui, o Kauno P. Mažylio gimdymo namų atstovai papasakos apie vaisiaus raidą iki gimimo bei pasiruošimą susitikimui su kūdikiu. Būsimas mamas nuramins ir gimdymo nebijoti pakvies gydytoja - akušerė Marija Mizgaitienė, kuri pristatys penkis lengvo gimdymo žingsnius. Naudingą informaciją suteiks ir vaikų gerovės centro „Pastogė" atstovai, kurie papasakos apie vaikų globos ir įvaikinimo galimybes.

Ypač didelis dėmesys bus skiriamas ir vaikus auginantiems lankytojams. Vėstant orams ir atslenkant peršalimo bumui vaikų gydytoja Inga Levickienė dalysis naudingais patarimais kovojant su vaikučių karščiavimu. Vaikų reabilitacijos galimybes aptars gydytoja Jūratė Brazienė, o VšĮ „Skubi pagalba naujagimiui" praktinių užsiėmimų metu mokys tėvelius atlikti naujagimių gaivinimą. Dėmesį į bendravimą su vaikais atkreips dailės terapeutė Rasa Andrikienė, kuri kalbės apie pokalbių su mažaisiais apie viską svarbą, o masažuotoja Inga Ciesiūnė pakvies stiprinti mažylių sveikatą ir papasakos apie kūdikių masažus ir jų naudą. Dar vieną paskaitą kūdikių tėveliams skaitys gydytoja Eglė Lysovienė, kuri dalysis informacija apie vaiko primaitimimą. Itin jautrią temą - vaikų savižudybes palies medicinos psichologė Evelina Jokubkienė, kuri pasakos apie to priežastis ir pagalbą.

Renginyje „Esu mama" veiklos netrūks ir mažiausiems renginio lankytojams. Kol tėveliai klausysis naudingų paskaitų ar apžiūrinės parodos prekes, vaikučius linksmins animatoriai. Mažyliai galės žaisti vieni su kitais, nusispalvinti veidukus arba piešti ant vandens. Vaikams nuo 4 metų amžiaus bus įrengta speciali Japoko konstruktorių erdvė, kurioje jie išlaisvins savo fantaziją ir mokysis konstruoti edukacinius japoniškus konstruktorius.

Paroda lankytojus pakvies prisidėti ir prie ypatingos socialinės iniciatyvos. Parodos organizatoriai bendradarbiaudami su „Ištiesk pagalbos ranką" organizacija kvies apsilankyti specialioje „Padėkime" erdvėje ir paremti vargingai gyvenančias šeimas padovanojant jiems nebenaudojamus, bet vis dar veikiančius ir tinkamus naudoti daiktus, drabužius ar žaislus.

Renginys „Esu mama" vyks jau šį sekmadienį, rugsėjo 24 d. 10 – 18 val. Kauno „Žalgirio" arenoje. Čia susirinkę būsimi ir esami tėveliai ne tik įgis daug naudingų žinių apie kūdikio laukimą, vystymąsi, vaiko priežiūrą, bet ir sulauks atsakymų į visus jiems rūpimus klausimus. Be to renginio metu galėsite papuošti savo vaikučius geriausių Lietuvos kūrėjų darbais, susipažinti su kitais bendraminčiais bei pasidalinti gerumu ir padėti likimo nuskriaustoms šeimoms. Parodoje laukiami visi būsimi ir esami tėveliai bei jų mažyliai! Lankytojams renginys nemokamas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

„Gelbėkit vaikus" atliktas tyrimas: vaikams neramu dėl vargingai gyvenančių bendraamžių (5)

Nevyriausybinės organizacijos „Gelbėkit vaikus" užsakymu bendrovės „Spinter tyrimai" atliktas reprezentatyvus Lietuvos vaikų tyrimas „Jaunas balsas 2017" atskleidė: dalis šalies vaikų nerimauja dėl to, kad jų šeima neturi pakankamai pinigų būtinosioms išlaidoms, o dar daugiau nusiminę savo aplinkoje matydami bendraamžius, kurių šeimos verčiasi sunkiai.

Projekto „Naujamiesčio dienos“ uždaryme – nemokamos pramogos ir vaišės visai šeimai

Rytoj Vilniaus menų fabrike „Loftas“ vyks nuotaikingas projekto „Naujamiesčio dienos“ uždarymas. Nuo 18 val. vyksiančiame nemokamame renginyje pramogų ras ir dideli, ir maži.

Vaikų dienos centro kasdienybė iš arti: kaip pagaminti pietus už vos 30 centų?

Lietuvoje trūksta vaikų dienos centrų, kur vaikai iš sunkumus patiriančių šeimų gali saugiai praleisti laiką po pamokų. Neretas iš jų tik čia gauna galimybę pavalgyti.

Medicinos stebuklas: pagimdė moteris su persodinta gimda

Teksaso ligoninėje pirmą kartą gimė kūdikis, kurio motinai buvo atlikta gimdos transplantacija, informuoja Bayloro universiteto Dalase Medicinos centras.

Naujoji tvarka dėl vaiko pinigų sukėlė diskusijų audrą (4)

Seimui priėmus naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, pagal kurį įteisintas vaiko pinigų mokėjimas visiems vaikams – 30 eurų nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bet ne ilgiau kaip iki jiems sukaks 21 metai, sulaukė nevienareikšmių vertinimų.

Gimė pusseptinto kilogramo sveriantis naujagimis

Įprastai naujagimiai sveria 3-4 kilogramus, tačiau retais atvejais pasitaiko ir dvigubai daugiau gimimo metu sveriančių mažylių.

Bausdama mokinį pedagogė jam ant kaktos užrašė „kvailys“ (1)

Neeilinis įvykis vienoje Rusijos mokyklų. Neapsikentusi netinkamo mokinių elgesio, viena mokytoja kaip bausmę vaikui ant kaktos užrašė žodįs „kvailys“ (rus. durak).

Išmokos bus mokamos visiems vaikams iki 18 metų (21)

Seimas šiandien priėmė naujos redakcijos Išmokų vaikams įstatymą, kuriuo siekiama mažinti vaikų skurdą ir pajamų nelygybę. Už tokį sprendimą balsavo 80, prieš buvo vienas, susilaikė 15 Seimo narių. Priimtos pataisos įsigalioja 2018 m. sausio 1 d.

Kauniečiai kviečiami į nemokamus pozityvios tėvystės mokymus

Kaune organizuojami nemokami mokymai šeimoms apie pozityvią tėvystę ir psichologinį smurtą mokykloje.

Pagimdė naujagimį, kurio kraujyje rastos 3 promilės alkoholio (7)

Lenkijos žiniasklaida praneša apie neeilinį įvykį Lodzės vaivadijoje (Lenkija).

Negyvų dvynių susilaukusi šeima vežė juos laidoti ir tada įvyko stebuklas (3)

Šią savaitę žiniasklaidą apskriejo neįtikėtina istorija iš Naujojo Delio (Indija), kuri labiau primena siaubo filmo scenarijų, o ne realų įvykį XXI amžiuje.

9 faktai apie cezario pjūvį, kurie ir stebina, ir šiurpina (14)

Šiandien cezario pjūvio operacija atlieka kas ketvirtai ar kas trečiai moteriai. Yra šalių, kur šis procentas dar didesnis. Surinkome 9 įdomius ir mažai girdėtus faktus apie cezario pjūvį.

Linksmas eksperimentas: vaikams suteikė laisvę puošti Kalėdų eglę kaip tik širdis geidžia

Prisipažinkime: kai buvome maži, svajojome pakliūti į saldainių fabriką arba į žaislų parduotuvę, kurioje būtų galima valgyti kiek tik lenda ir pasiimti žaislų tiek, kiek telpa į glėbį... Ir ką mes būtume darę, jei tos svajonės būtų išsipildžiusios?

Mitas ar realybė: kaip kvepia kūdikiai? (6)

Tikėtina, kad esate girdėję, kad kūdikiai maloniai kvepia. Panašu, kad tai turi paaiškinimą. Sąmoningai ar nesąmoningai vos ant rankų paėmę kūdikį įkvepiame jo skleidžiamo kvapo.

TAVO VAIKO premjeroje – išdaigininkas MEŠKIUKAS PADINGTONAS 2

Argi jis ne mielas? Vaikų ir suaugusiųjų mylimas meškiukas Padingtonas sugrįžta į kino ekranus: ketvirtadienio, lapkričio 30 dienos vakarą per TAVO VAIKO premjerą visuose kino centruose „Forum Cinemas" – lietuviškai dubliuotas išdaigų ir nuotykių kupinas filmas „Meškiukas Padingtonas 2" Pamatykite pirmieji!