Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje

 (5)
Be specialaus makiažo, specialiai sutvarkytų namų ar fotosesijai sušukuotų vaikų. Tokios natūralios moterys užfiksuotos socialiniame fotografijos projekte „Mamystė", kurio metu yra fotografuojama mamų kasdienybė.
Lauros Vansevičienės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Socialinis fotografijos projektas „Mamystė" piešia psichologinį šiuolaikinės mamos portretą

„Šiuo projektu norime atkreipti visuomenės dėmesį į mamas, kaip svarbią ir didelę visuomenės dalį, skatinti tarpusavio supratimą ir pagarbą. Keliame klausimus, kada ir kaip moteris psichologiškai tampa mama, kokie yra motinystės iššūkiai ir džiaugsmai, bei ko reikia, kad moteris jaustųsi laiminga šiame vaidmenyje", – pasakojo projekto idėjos autorė, Všį „Mamystė" vadovė Aušra Paukštytė.

Projekte dalyvauja skirtingo amžiaus vaikus auginančios mamos. Jos yra kalbinamos ir fotografuojamos savo kasdienės rutinos metu, dažniausiai namie, vaikų žaidimo aikštelėje, pakeliui į mokyklą ar darželį. Stengiamasi, kad interviu netrukdytų natūraliam šeimos ritmui. Kartą per savaitę skaitytojams projekto interneto puslapyje ir feisbuko grupėje yra pateikiama nauja istorija. Projekto metu planuojama iš viso užfiksuoti 50 mamų kasdienybę.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

Pasak A. Paukštytės, motinystė nėra tikslinis mokslas, todėl nėra ir jokio būdo įrodyti, kad viską darai teisingai. Informacijos apie vaikų auginimą yra daug. Ji, net ir išleista tais pačiais metais, prieštarauja viena kitai, nes egzistuoja absoliučiai skirtingos auklėjimo mokyklos. Todėl galima pastebėti mamų susipriešinimą vaikų auginimo klausimais. Bet projekto rengėja džiaugiasi tokiu dideliu dalyvių ir skaitytojų aktyvumu ir noru dalintis savo patirtimi.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

„Kalbiname labai skirtingas mamas. Skiriasi jų požiūris, nuomonė ir kasdienybė. Jau sutikome teisininkių, siuvėjų, valstybės pareigūnių, mokslininkių. Kiekviena jų turi savo unikalią istoriją, bet vaikai yra bendras vardiklis visoms", – sakė A. Paukštytė.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

„Mamystės" projekto fotografė – Laura Vansevičienė, šiuo metu daugiausiai dirbanti Lietuvos teatro scenoje. Ji yra surengusi tris asmenines parodas, darbai nuolat publikuojami Lietuvos ir užsienio spaudoje.

„Aš, dirbdama su šeimos fotografija, esu įpratusi, kad tiesa dažnai retušuojama ir seneliams yra dovanojamos tik besišypsančios šeimynos nuotraukos. Todėl šįkart yra nuostabu fiksuoti šeimos, mamos ir moters realybę", – teigė L. Vansevičienė.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

Fotografijos projektas „Mamystė" truks metus. Projekto pabaigoje bus surengtos fotografijos parodos ir bus išleista fotografijų knyga, kurioje iš visų per metus kalbintų herojų bus lyg iš dėlionės nupieštas įvariaspalvis, sudėtingas ir realus šiuolaikinės Lietuvos mamos paveikslas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.

Psichologė Laura Milčienė: teatras yra puikus pakaitalas technologijoms

Vos prieš tris mėnesius Vilniuje duris žiūrovams atvėręs teatras „Pradžia“ jau spėjo įsitvirtinti Vilniaus renginių kalendoriuose, kviesdamas šeimas su pačiais mažiausiais į spektaklius, gyvos muzikos koncertus, meno pažinimo užsiėmimus, o dar tik besilaukiančias poras – į tėvystės paskaitas. Teatras vaikams „Pradžia" šią savaitę žymi jau 100-ąjį renginį nuo atsidarymo pradžios.

Išskirtinėje fotosesijoje – 100 pasipuošusių nėščiųjų

Algis Kriščiūnas įamžino 100 nėščiųjų bendroje nuotraukoje. Taip gegužę vyksiančios konferencijos „Sveika ir laiminga mama" organizatoriai sveikino Lietuvą su valstybės atkūrimo šimtmečiu.

Naujos parduotuvės atidaryme – žinomos mamos su vaikais

Vilniuje esančiame prekybos centre „Panorama“ antrajame aukšte duris atvėrė nauja parduotuvė CHICCO.

Lietuvoje vis dar yra savaitinių darželių, kuriuose mažyliai lieka nakvoti, poreikis

„Mažylis jausis gerai tiek, kiek įmanoma, jei tomis dienomis, kai bus su mama, tarsi sems jos meilės atsargas“, – taip mūsų žurnalo redaktorei sakė specialistės, kurias kalbinome rašydami straipsnį apie savaitinį darželį.

Kviečia nemokamos paskaitos būsimiems ir esamiems tėvams Vilniuje

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą nėščiųjų ir pagimdžiusių moterų švietimui bei sveikatinimui.

Kūdikis gimė praėjus ketveriems metams po tėvų mirties

Skamba neįtikėtinai, bet tai visiška tiesa.

Kokio Zodiako vaikus auginti lengviausia, o kokio – sunkiausia

Kokiomis savybėmis yra apdovanoti skirtingi Zodiako ženklai, ir ką apie jų auklėjimą reikėtų žinoti tėvams?

Prasidėjo 2018 metų šeimos rinkimai

Daugiavaikių šeimų asociacija MES skelbia „2018 Metų šeimos“ rinkimus.

Pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose

Ministrų kabinetas šiandien pritarė siūlymui įteisinti gimdymus namuose.

TAVO VAIKO premjeroje – spalvinga ir nuotaikinga animacija LINO: NUOTYKIAI KATINO KAILYJE

Vieną akimirką – žmogus, kitą – žmogaus dydžio katinas! Nuotaikinga animacinė pasaka „Lino: nuotykiai katino kailyje" į Lietuvos kino ekranus atkeliauja su TAVO VAIKO premjera: pamatykite šį filmą pirmieji su visa šeima balandžio 8 d. (sekmadienį) kino centruose „Forum Cinemas"!

Rolandas Mackevičius: „Turiu meilės 16 -ai vaikų“ (3)

„Radistas" Rolandas Mackevičius (33 m.) su žmona Ieva augina keturmetį Motiejų, o šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį jų namuose atsirado ir dukrytė Meilė Marija.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį laikrodžiai persukami valanda į priekį

Savaitgalį gyventojai praras vieną valandą miego - Lietuva pereis prie vasaros laiko. Sekmadienį, trečią valandą nakties, laikrodžių rodykles reikės pasukti valanda į priekį.

MAMŲ MUGĖ suviliojo ir žinomas mamas

Šiandien Vilniuje, Gariūnų verslo parke, prasidėjo pavasario - vasaros MAMŲ MUGĖ. Įėjimas į ją nemokamas, durys atviros iki sekmadienio, kovo 25 dienos.