Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje

 (5)
Be specialaus makiažo, specialiai sutvarkytų namų ar fotosesijai sušukuotų vaikų. Tokios natūralios moterys užfiksuotos socialiniame fotografijos projekte „Mamystė", kurio metu yra fotografuojama mamų kasdienybė.
Lauros Vansevičienės nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Socialinis fotografijos projektas „Mamystė" piešia psichologinį šiuolaikinės mamos portretą

„Šiuo projektu norime atkreipti visuomenės dėmesį į mamas, kaip svarbią ir didelę visuomenės dalį, skatinti tarpusavio supratimą ir pagarbą. Keliame klausimus, kada ir kaip moteris psichologiškai tampa mama, kokie yra motinystės iššūkiai ir džiaugsmai, bei ko reikia, kad moteris jaustųsi laiminga šiame vaidmenyje", – pasakojo projekto idėjos autorė, Všį „Mamystė" vadovė Aušra Paukštytė.

Projekte dalyvauja skirtingo amžiaus vaikus auginančios mamos. Jos yra kalbinamos ir fotografuojamos savo kasdienės rutinos metu, dažniausiai namie, vaikų žaidimo aikštelėje, pakeliui į mokyklą ar darželį. Stengiamasi, kad interviu netrukdytų natūraliam šeimos ritmui. Kartą per savaitę skaitytojams projekto interneto puslapyje ir feisbuko grupėje yra pateikiama nauja istorija. Projekto metu planuojama iš viso užfiksuoti 50 mamų kasdienybę.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

Pasak A. Paukštytės, motinystė nėra tikslinis mokslas, todėl nėra ir jokio būdo įrodyti, kad viską darai teisingai. Informacijos apie vaikų auginimą yra daug. Ji, net ir išleista tais pačiais metais, prieštarauja viena kitai, nes egzistuoja absoliučiai skirtingos auklėjimo mokyklos. Todėl galima pastebėti mamų susipriešinimą vaikų auginimo klausimais. Bet projekto rengėja džiaugiasi tokiu dideliu dalyvių ir skaitytojų aktyvumu ir noru dalintis savo patirtimi.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

„Kalbiname labai skirtingas mamas. Skiriasi jų požiūris, nuomonė ir kasdienybė. Jau sutikome teisininkių, siuvėjų, valstybės pareigūnių, mokslininkių. Kiekviena jų turi savo unikalią istoriją, bet vaikai yra bendras vardiklis visoms", – sakė A. Paukštytė.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

„Mamystės" projekto fotografė – Laura Vansevičienė, šiuo metu daugiausiai dirbanti Lietuvos teatro scenoje. Ji yra surengusi tris asmenines parodas, darbai nuolat publikuojami Lietuvos ir užsienio spaudoje.

„Aš, dirbdama su šeimos fotografija, esu įpratusi, kad tiesa dažnai retušuojama ir seneliams yra dovanojamos tik besišypsančios šeimynos nuotraukos. Todėl šįkart yra nuostabu fiksuoti šeimos, mamos ir moters realybę", – teigė L. Vansevičienė.

Socialinis projektas atskleidžia nepagražintą ir neretušuotą motinystę Lietuvoje
Lauros Vansevičienės nuotr.

Fotografijos projektas „Mamystė" truks metus. Projekto pabaigoje bus surengtos fotografijos parodos ir bus išleista fotografijų knyga, kurioje iš visų per metus kalbintų herojų bus lyg iš dėlionės nupieštas įvariaspalvis, sudėtingas ir realus šiuolaikinės Lietuvos mamos paveikslas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Paskelbtos pirmosios iš urvo Tailande išgelbėtų vaikų nuotraukos

Tailando medikai patenkinti iš urvo ištrauktų berniukų sveikata.

MAMOS ATVIRAI: kova su kilogramais po gimdymo

Mėnuo po gimdymo jau gali didžiuotis idealia figūra. Tokį standartą jau kuris laikas bruka Holivudo ir kai kurios Lietuvos žvaigždės. Tačiau realybė visai kitokia. Vienoms stebuklingai svorio atsikratyti padeda žindymas, kitoms tenka paplušėti sporto salėje. Penkios mamos dalijasi savo patirtimi.

Įspūdingiausios nuotraukos iš karališkųjų mažojo princo krikštynų

Šiandien ypatinga diena Didžiosios Britanijos karališkajai šeimai – pakrikštytas jauniausias princo Williamo (36) ir Catherine Middleton (36) sūnus Louis.

Naujus produktus išbandžiusios moterys įvertina jų naudą

Paskelbę informaciją, jog ieškome 10 mamų, kurios norėtų testuoti BABÉ produktus – rutulinį dezodorantą ir kūno gelį – sulaukėme daugiau kaip pusės tūkstančio norinčiųjų!

„Niekieno vaikai“ paskelbė naujų savanorių paiešką

Iniciatyvos „Niekieno vaikai“ atstovai įsitikino, kad ligoninėse vienišų vaikų yra tris kartus daugiau nei tikėtasi.

Prie Valdovų rūmų įsikūręs Vaikų amatų miestelis laukia mažųjų smalsuolių

Vilniuje, prie Valdovų rūmų, pirmadienį įsikūrė Dainų šventės Vaikų amatų miestelis.

Aštuonmetis vaikas baigė mokyklą ir stos į universitetą

Neeilinis įvykis Belgijoje, apie kurį praneša BBC.

Atostogos: pirkti keliones iš anksto ar laukti paskutinės minutės?

Vieni atostogas planuoja iš anksto, kruopščiai ruošiasi, derina, skaičiuoja. Kiti gi eina va bank – apie atostogas galvoja paskutinę akimirką ir kliaujasi paskutinės akimirkos sėkme. Kuriuos lydi sėkmė?

Vasaros stovyklų pliusai ir minusai (1)

Kokią naudą gauna vaikas dalyvaudamas vasaros stovyklose? Ar yra vaikų, kuriems nerekomenduojama dalyvauti jose? Kaip padėti nugalėti baimes užsisklendusiems vaikams? Kalbiname ilgametę „Pažink save“ stovyklų Klaipėdoje vadovę ir organizatorę Raimondą Šuopytę.

TAVO VAIKO premjeroje – šuniški nuotykiai filme „Slaptasis agentas Maksas“

„Smurfus“ ir „Skūbį Dū“ į kino ekranus perkėlęs režisierius Raja Gosnellis dovanoja dar vieną juoko dozę neanimaciniame, bet specialiųjų efektų nestokojančiame filme apie kietus šunis – „Slaptasis agentas Maksas“, kuris į Lietuvos kino teatrus su TAVO VAIKO premjera: pasinaudokite proga su visa šeima pamatyti šį filmą anksčiau – birželio 28 d., ketvirtadienį visuose kino centruose „Forum Cinemas“.

Šeimas Palangoje sutrauks mados mugė su nemokamais atrakcionais ir cukraus vata

Svarstote, kur apsilankyti per atostogas, jog diena neprailgtų nei Jums, nei Jūsų šeimai? Liepos 7 dieną poilsiaujantiems Palangoje pasiseks – čia vyks didžiausias nemokamas mados ir grožio renginys - „Design for life“.

Nemokamas festivalis vėl kvies vaikus smagiai ir prasmingai praleisti laiką

Ketvirtasis „Šeimų pasakų festivalis“ vėl kviečia visus vaikus kurti pasakas. Liepos 22 dieną Vilniuje prie Baltojo tilto vyks festivalio renginiai.

Širvintose netikėtai prasidėjus gimdymui, vaikas gimė tiesiog gydytojos kabinete (6)

Neeilinis įvykis Širvintose – čia Širvintų pirminės sveikatos priežiūros centre netikėtai gimė kūdikis.

Išbandžiusios produktą moterys kalba apie meilę iš pirmo žvilgsnio

Jeigu esate ištikimi mūsų portalo skaitytojai, pastebėjote, kad vis dažniau siūlome jums išbandyti vieną ar kitą produktą.

Kviečia nemokamai išmokti kūdikių masažo paslapčių ir sustiprinti sveikatą po gimdymo (1)

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras birželio mėnesį organizuoja nemokamų praktinių seminarų ciklą esamiems ir būsimiems tėvams. Visi užsiėmimai yra nemokami, tereikia užsiregistruoti.