Valgo tai, ko kiti nė už ką neimtų į burną

 (2)
Antrojo vaikučio besilaukianti Michaela Martin iš Naujosios Zelandijos nėštumo metu turi retą valgymo ir psichikos sutrikimą - valgo tai, ko kiti nė už ką neimtų į burną.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kaip rašo „Daily Mail", iš pradžių nėščioji pajautė nenumaldomą potraukį uostyti skalbimo miltelius. Vėliau šlapiu pirštu perbraukusi per skalbimo miltelius, ji jų netyčia įsidėjo į burną. Tai jai taip patiko, kad netrukus ji pakartojo, po to dar ir dar.

23 metų moteris suprato, kad tai nėra normalu, todėl pasiryžo sužinoti, kas jai. Moteriai buvo diagnozuotas „PICA sindromas" - toks psichologinis ir mitybos sutrikimas, kuomet žmogus jaučia nenugalimą potraukį valgyti tai, kas nevalgoma. Pavyzdžiui, žemes, popierių, stiklą, augalus, buitinės chemijos priemones ir netgi fekalijas.

Šį sindromą pirmasis kadaise aprašė dar Hipokratas. Šiandien jau žinoma, kad jis dažniau diagnozuojamas moterims ir vaikams, neretai pasitaiko būtent nėščiosioms.

Tai, kad nėštumo metu pasikeičia moters skonio ir uoslės receptoriai, nieko naujo. Kone kiekviena gimdžiusi moteris gali papasakoti iš savo patirties, kaip ėmė mėgti iki tol nevalgytus maisto produktus arba atvirkščiai, negalėjo net prisiliesti prie buvusių iki nėštumo mėgstamiausių patiekalų.

Tačiau minėtasis PICA sindromas yra rimtas psichologinis sutrikimas, kurio atsikratyti gali padėti tik specialistai. Kadangi nuo jo kenčiantys žmonės valgo nevalgomus dalykus, jis yra pavojingas, nes didelė tikimybė apsinuodyti ar paspringti.

Yra pastebėta, kad šis sindromas yra dažnesnis tarp žemesnio socialinio sluoksnio žmonių, taip pat būdingesnis šalyse, kur didesnis skurdo lygis.

Naujosios Zelandijos spaudoje aprašytoji nėščioji Michaela tikisi, kad su gimdymu pasibaigs ir jos valgymo keistenybės. Na, o kol kas ji mielai uosto ir ragauja skalbimo miltelius, jau yra susipažinusi kone su visais rinkoje esančiais skoniais bei turi savo mėgiamiausius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.