Vilniuje atidarytas teatras patiems mažiausiems

Savaitgalį Vilniuje duris atvėrė nauja kultūrinė erdvė „Pradžia". Į režisierės Eglės Kižaitės premjerą „Op!" bilietai buvo išparduoti pernakt.
© Laura Vansevičienė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tinklaraščio ir knygos „Mamystė" autorė Aušra Paukštytė pasakoja, kad idėja įkurti teatrą gimė pačiai auginant mažametę dukrą ir kas savaitgalį mąstant, kur gi būtų galima nueiti: „Atrodo, Vilniuje apstu vietų, kurios pritaikytos vaikams, vis daugėja higienos patalpų ir užimtumo kampelių kavinėse, tačiau vis dar pasigendame kutūrinės programos, vietos, kur gali ateiti visa šeima, visi įsitraukti, dalyvauti ir leisti laiką drauge. Kūltūros renginiai dažniausiai pritaikyti vyresniems vaikams, nuo trejų metų, todėl gimė mintis sukurti teatro erdvę, kurioje tilptų ir spektakliai, ir muzikos koncertai, ir gimtadienių šventės patiems mažiausiems."

Mažylių teatras (angl. baby theater) yra ganėtinai jauna teatro šaka ir reikalauja visai kitokių aktorinių ir režisūrinių žinių, vaiko raidos etapų išmanymo. Pirmieji gyvenimo metai yra lemiami žmogaus asmenybės formavimuisi, nes smegenys vystosi tokiu tempu, kokio daugiau gyvenime nebepasieks. Kiekvienas naujas įspūdis, patirtis, stimuliacija kuria naujas jungtis ir smegenų struktūrą. Tačiau labai svarbu, kad stimuliacija būtų tikslinga, atitinkanti vaiko raidos stadijas ir suvokimo lygį, kad mažieji nepervargtų.

„Skyrėme daug laiko ieškodami menininkų, kurie supranta šito žanro specifiką ir nori kurti mažiesiems. Todėl labai džiaugiamės, kad teatro veiklą pradedame trimis premjeromis. Spektakliuose naudojamos vis kitos teatrinės priemonės – muzika, ritmas, šokis, klounada. „Op!" – skamba jauno kompozitoriaus ir aktoriaus Pijaus Narijausko sukurta muzika. Muzikinis judesio spektaklis vaikams seka istoriją apie berniuką, vieną naktį sutikusį dangaus kūnus valdančią būtybę. Antroji premjera – „Rieda ridenasi". Šį spektaklį kuria du organizacijos „Raudonos nosys. Gydytojai klounai" aktoriai Joana Čižauskaitė ir Algirdas Urbonas. Du šmaikštūs pingvinai kvies vaikus žaisti su daugybe kamuoliukų. O spektaklis „Tuku tuku" sužavės energija ir gyvai atliekama muzika, spektaklyje vaidinantys LMTA studentai kartu su vaikais leisis į kelionę po iliuzijų pasaulį (režisierė – Ieva Jackevičiūtė)" – apie pirmąsias teatro premjeras pasakoja prodiuserė Kamilė Žičkytė.

Spektakliai ir renginiai šeimoms vyks kiekvieną savaitgalį. Nuo vasario teatre „Pradžia" darbo dienomis vyks ir teatro, muzikos užsiėmimai mamoms su mažyliais, improvizacijos būreliai paaugliams ir suaugusiems bei tėvystės paskaitos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Metų šeima išrinkti visaginiečiai, auginantys 5 vaikus

Tradicinio konkurso „Metų šeima“ finale dalyvavo trys daugiavaikės šeimos – panevėžiečių ir dvi šeimos iš Visagino.

Nemokamas festivalis vaikams primena: knygų skaitymas yra džiaugsmas ir malonumas, o ne prievolė

Nemokamo skaitymo festivalio vaikams organizatoriai įsitkinę – skaitymas visų pirma yra džiaugsmas.

Vilniaus gatvėse praeiviai su šypsenomis lydėjo neeilinį kūdikių paradą

Gegužės 7-13 dienomis yra Europos vaikų nešiojimo (nešioklių) savaitė - „European Babywearing week“. šių metų jos šūkis – „Nešiojimas jungia!“

Daugiau nei 700 moterų mamos dieną šventė konferencijoje „Sveika ir laiminga mama"

Gegužės 6 d., Lietuvoje minint šventinį motinos dienos sekmadienį, Vilniuje vyko pirmą kartą organizuota tarptautinė konferencija „Sveika ir laiminga mama", skirta visoms moterims bei poroms.

Lietuvos mamos: jauniausiai – 12 metų, vyriausiai – per 50

Artėjant Motinos dienai ELTA pasidomėjo, kokia buvo ir šiandien yra Lietuvos mama.

Cezario operaciją patyrusios mamos pjūvio randą puošia tatuiruotėmis

Neretai tatuiruotę nusprendę darytis žmonės skiria ją konkrečiam gyvenimo įvykiui, kurį nori tokiu būdu įamžinti – vestuvėms, vaiko gimimui ir panašiai.

Ypatingo grožio filme visai šeimai atkurta milijonų mėgstama istorija

TAVO VAIKO premjeroje – beribis fantazijos pasaulis filme „Džimas Saga ir mašinistas Lukas".

Festivalis „Labas!“ į teatrą kviečia net naujagimius

Gegužės 6 dieną Vilniuje prasideda tarptautinis teatro festivalis kūdikiams ir vaikams „Labas!“.

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas: „Kartais nuo vaikų pabėgu į darbą" (1)

Operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona dainininke Agne Sabulyte augina penkiametę Vakarę ir birželį švęsiantį trejų metų gimtadienį Dobilą.

Mirė mažylis, kurio tėvai kovojo dėl teisės jį gydyti toliau

Didžiojoje Britanijoje mirė teisinių ginčų centre buvęs mažasis berniukas Alfie'is Evansas.

Norvegas mokslininkas Thomas Aksnes: kas trukdo moterims natūraliai pastoti

Naujosios medicinos genijus, norvegas mokslininkas Thomas Aksnes teigia, kad mes visi turime milžinišką potencialą puikiai sveikatai, vien tik sukurdami pakankamai gerą gyvenimo būdą.

Kakė Makė paruošė staigmeną mažiesiems gerbėjams

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti – pristatytas naujas spektaklis, keliausiantis po mažuosius šalies miestus.

Vieniši vaikai ligoninėse – kas jai pasirūpins?

Niekieno vaikai – tai sergantys globos namų auklėtiniai ar iš tėvų paimti ir į ligonines atvežti vaikai, tiek kūdikiai, tiek vyresni. Jie turi išbūti palikti svetimoje aplinkoje, vieniši, neretai ir išsigandę. „Niekieno vaikai“ pasivadinusi iniciatyva nutarė pakeisti situaciją ir paskelbė savanorių atranką – ieškomi žmonės, kurie norėtų bei galėtų būti su ligoninėse paliktais vaikais.

Nėščiąsias ir ką tik pagimdžiusias kviečia į nemokamus praktinius užsiėmimus

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras skelbia kineziterapinių seminarų ciklą nėščiosioms, neseniai pagimdžiusioms moterims bei mamytėms su kūdikiais.

Pribloškianti žinia apie gydytoją Aspergerį, kurio vardu pavadintas autistinis sutrikimas

Naujai atskleisti dokumentai rodo, kad pediatras H. Aspergeris bendradarbiavo su naciais.