Žindo 6 metų vaiką ir neketina liautis

 (59)
Denise Sumpter žindo iš karto du savo vaikus - pusantrų metų sūnų Beau ir šešerių metų dukterį Belle. Didžiojoje Britanijoje gyvenanti 44 metų moteris praėjusią savaitę atvirai papasakojo apie savo žindymo patirtį, ir įžiebė aršią diskusiją: kada yra riba, kai jau laikas nujunkyti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

44 metų Denise žino atsakymą į klausimą, kada ji baigs žindyti. Ogi tada, kai to atsisakys pati duktė. Moteris įsitikinusi, kad žindymas vaikui dovanoja ne tik sveikatą, bet ir ypatingą ryšį su mama, kuomet vaikas jaučiasi saugus ir laimingas.

Belle lanko antrą klasę, ir visai gali būti, kad ji yra ilgiausiai žindytas (tiksliau, žindomas) vaikas Didžiojoje Britanijoje. Kai grįžusi iš mokyklos mergaitė paprašo mamos pieno, Denise neprieštarauja ir pažindo dukrytę.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dar negirdėtas būdas, kaip nustatyti būsimo vaiko lytį
Kaip dvynukus auginti sekasi Alai Pugačiovai ir Maksimui Galkinui

Moteris prisipažįsta, kad kritikos ir pašaipių komentarų ji sulaukia daug, netgi iš artimų žmonių. Vengdama dėmesio, moteris jau keleri metai nežindo dukrytės viešai ir nesuteikia niekam progos to komentuoti.

Kaip dažnai mergaitė nori mamos pieno, priklauso nuo jos nuotaikos, sako mama. Kai ji serga arba yra pavargusi, tuomet žinda dažniau. Kartais ji gali mamos krūties paprašyti du kartus per dieną, o kartais nežinda ir visą savaitę.

Denise įsitikinusi, kad mamos pienas vaikams yra nepakeičiamas. Svarbiausias to įrodymas – ir sūnus, ir duktė labai retai serga. Be to, mergaitė yra labai stropi ir gera mokinė, ji ir fiziškai išsivysčiusi gerai - bendraklases ūgiu lenkia visa galva. Mama įsitikinusi, kad už visa tai dėkoti reikia taip pat ilgam žindymui.

Įdomiausia šioje istorijoje, kad pagimdžiusi dukterį, mama buvo pasiryžusi ją maitinti... 6 mėnesius. Tada planavo duoti košių, kito maisto ir pamažu atjunkyti dukrytę. Tačiau kai suėjo 6 mėnesiai, Denise pamatė, kaip jos dukrytei reikia mamos pieno, ir nusprendė žindyti tol, kol ji pati atsisakys.

Viešai duodama interviu, Denise nori paneigti ir daug mitų, kurie sklando apie ilgą žindymą. Viens iš jų – jog mamos pienas nuo tam tikro laiko neturi jokios maistinės vertės. „Nesąmonė", – tvirtai nukerta ilgą žindymo patirtį turinti moteris.

Ji įsitikinusi, kad žindymas padeda jai išlaikyti liekną figūrą, be to, saugo nuo vėžio. Tačiau ne jos pačios, o būtent vaikų interesai yra svarbiausi, interviu „Daily mail" sakė 44 metų žindyvė.

Ji paneigia mitą, kad ilgai žindomi vaikai auga pernelyg prisirišę prie mamos, drovūs ir nesavarankiški. „Mokytojas sako, kad Belle yra ne pagal metus savarankiška", – atvirauja mama. Yra buvę, kad šešerių metų mergaitė savaitę atostogavo be mamos, ir tada jai nereikėjo mamos pieno.

Denise Sumpter visiškai pasikliauja savo nuojauta, vaikais ir gamtos suteikta teise moteriai žindyti.

Šeimos nuotraukų galima pamatyti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neringa: be galo sunkus nėštumas ir neįtikėtinai lengvas gimdymas

Savo pirmagimio sūnaus greita ir lengva gimdymo istorija dalijasi Neringa. Tačiau jos nėštumas, atvirkščiai, buvo be galo sunkus. Jūsų gimdymo istorijų laukiame el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Fotoreportažas iš MAMŲ MUGĖS: kokios staigmenos čia laukia sutaupyti norinčių pirkėjų

Šiandien Vilniuje verslo centre „Gariūnai“ prasideda šeimų itin laukiamas renginys – „Mamų mugė“. Jos metu galima įsigyti nėščiosioms skirtų prekių, vaikų drabužėlių, avalynės, žaislų, vežimėlių, knygų ir dar visokiausių kitokių daiktų, skirtų vaikams nuo gimimo iki paauglystės.

Facebook padės ieškoti dingusių vaikų

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su pasaulinio socialinio tinklo „Facebook“ Saugumo ir patikros departamento vadove Emily Vacher aktyvavo dingusių vaikų paieškai skirtą sistemą „Amber Alert“.

„Žindymui draugiška“ iniciatyva įvertino Lietuvos ligonines: kurios nusipelnė didžiausio mamų palankumo (4)

Nė viena iš ligoninių neužtikrina minimalių sąlygų sėkmingai žindymo pradžiai. Tokią išvadą padarė iniciatyvos „Žindymui draugiška“ iniciatoriai, kurie apklausė beveik tūkstantį 2017 metais Lietuvoje gimdžiusių mamų.

Jolantos gimdymo istorija: labai norėjau gimdyti pati

Savo gimdymo istorija dalijasi Jolanta. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Ingridos gimdymo istorija: noriu nuraminti būsimas mamas – nebijokite!

Savo gimdymo istorija dalijasi Ingrida. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

Motinos dienos proga – dovana esamoms ir būsimoms mamoms

Visų esamų ir būsimų Lietuvos mamų šį pavasarį laukia ypač vertinga dovana – pasaulinės misijos „Sveika ir Laiminga Mama“ pradžia.

Sandra: vaiko prisiglaudimas atperka visas gimdymo kančias

Savo gimdymo istorija dalijasi Sandra. Rašykite mums el.p. portalas@tavovaikas.lt.

TAVO VAIKO premjeroje – mielas išdaigininkas TRIUŠIS PITERIS

Vaikų literatūros klasika žaismingai perkeliama į kino ekranus! Kovo 18 d. (sekmadienį) visuose kino centruose „Forum Cinemas" TAVO VAIKO premjeroje – filmas „Triušis Piteris", pastatytas beveik prieš 120 metų britų rašytojos Beatrix Potter sukurtą ir viso pasaulio vaikus sužavėjusią istoriją apie išdykusį, bet mielą triušiuką. Pamatykite pirmieji!

Moteris sužinojo esanti nėščia likus 15 minučių iki gimdymo (4)

Australė Jayde Lawrence pagimdė kūdikį praėjus 15 minučių po to, kai sužinojo, kad ji nėščia. Kaip praneša laikraštis „The Daily Mail“, moteris manė, kad jai apendicitas.

Neeilinė fotosesija: per dideli rūbai atskleidė neišnešiotų kūdikių trapumą

Paramos projektas „Ankstukai" pavasarį pasitinka pristatydami fotografijų parodą „Auginu Lietuvą". Fotomenininkų darbuose per didelius rūbus dėvintys ankstukai atskleidžia savo mažumą ir trapumą bei primena, koks reikalingas yra aplinkinių dėmesys ir rūpestis, kai visas pasaulis tau per didelis.

Išnagrinėti du trečdaliai vaiko pinigų prašymų (2)

Iš visų pateiktų prašymų skirti vadinamuosius „vaiko pinigus“ šiuo metu priimta 71 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

Siaučiant pūgai gimdyvė nespėjo nuvykti į ligoninę

Didžiojoje Britanijoje neeilinis įvykis – judraus kelio šalikelėje moteris pagimdė kūdikį.

Karolina Kriukelytė–Slavinskienė: kaip gerai, kad gydytojai klydo

Pirmą pavasario mėnesį žurnalas „Tavo vaikas" pasitinka gerai nusiteikęs – ryškus ir spalvotas. Kovo mėnesio numeryje (nr. 3) – daug ryškių asmenybių (herojų ir konsultantų), ryškiems pokyčiams įkvepiančių ir drąsinančių temų, idėjų.

10 renginių „Knygų mugėje", kuriuos norėčiau aplankyti būdama mama

Šią savaitę Vilniuje prasidedanti „Knygų mugė" sulaukia didelio būrio didelių ir mažų knygų gerbėjų. „Litexpo“ vykstanti mugė lankytojų laukia nuo ketvirtadienio iki sekmadienio (vasario 22 - vasario 25 dienomis).