Žindo 6 metų vaiką ir neketina liautis

 (59)
Denise Sumpter žindo iš karto du savo vaikus - pusantrų metų sūnų Beau ir šešerių metų dukterį Belle. Didžiojoje Britanijoje gyvenanti 44 metų moteris praėjusią savaitę atvirai papasakojo apie savo žindymo patirtį, ir įžiebė aršią diskusiją: kada yra riba, kai jau laikas nujunkyti?
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

44 metų Denise žino atsakymą į klausimą, kada ji baigs žindyti. Ogi tada, kai to atsisakys pati duktė. Moteris įsitikinusi, kad žindymas vaikui dovanoja ne tik sveikatą, bet ir ypatingą ryšį su mama, kuomet vaikas jaučiasi saugus ir laimingas.

Belle lanko antrą klasę, ir visai gali būti, kad ji yra ilgiausiai žindytas (tiksliau, žindomas) vaikas Didžiojoje Britanijoje. Kai grįžusi iš mokyklos mergaitė paprašo mamos pieno, Denise neprieštarauja ir pažindo dukrytę.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Dar negirdėtas būdas, kaip nustatyti būsimo vaiko lytį
Kaip dvynukus auginti sekasi Alai Pugačiovai ir Maksimui Galkinui

Moteris prisipažįsta, kad kritikos ir pašaipių komentarų ji sulaukia daug, netgi iš artimų žmonių. Vengdama dėmesio, moteris jau keleri metai nežindo dukrytės viešai ir nesuteikia niekam progos to komentuoti.

Kaip dažnai mergaitė nori mamos pieno, priklauso nuo jos nuotaikos, sako mama. Kai ji serga arba yra pavargusi, tuomet žinda dažniau. Kartais ji gali mamos krūties paprašyti du kartus per dieną, o kartais nežinda ir visą savaitę.

Denise įsitikinusi, kad mamos pienas vaikams yra nepakeičiamas. Svarbiausias to įrodymas – ir sūnus, ir duktė labai retai serga. Be to, mergaitė yra labai stropi ir gera mokinė, ji ir fiziškai išsivysčiusi gerai - bendraklases ūgiu lenkia visa galva. Mama įsitikinusi, kad už visa tai dėkoti reikia taip pat ilgam žindymui.

Įdomiausia šioje istorijoje, kad pagimdžiusi dukterį, mama buvo pasiryžusi ją maitinti... 6 mėnesius. Tada planavo duoti košių, kito maisto ir pamažu atjunkyti dukrytę. Tačiau kai suėjo 6 mėnesiai, Denise pamatė, kaip jos dukrytei reikia mamos pieno, ir nusprendė žindyti tol, kol ji pati atsisakys.

Viešai duodama interviu, Denise nori paneigti ir daug mitų, kurie sklando apie ilgą žindymą. Viens iš jų – jog mamos pienas nuo tam tikro laiko neturi jokios maistinės vertės. „Nesąmonė", – tvirtai nukerta ilgą žindymo patirtį turinti moteris.

Ji įsitikinusi, kad žindymas padeda jai išlaikyti liekną figūrą, be to, saugo nuo vėžio. Tačiau ne jos pačios, o būtent vaikų interesai yra svarbiausi, interviu „Daily mail" sakė 44 metų žindyvė.

Ji paneigia mitą, kad ilgai žindomi vaikai auga pernelyg prisirišę prie mamos, drovūs ir nesavarankiški. „Mokytojas sako, kad Belle yra ne pagal metus savarankiška", – atvirauja mama. Yra buvę, kad šešerių metų mergaitė savaitę atostogavo be mamos, ir tada jai nereikėjo mamos pieno.

Denise Sumpter visiškai pasikliauja savo nuojauta, vaikais ir gamtos suteikta teise moteriai žindyti.

Šeimos nuotraukų galima pamatyti čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Įdomybės

Neįtikėtina: iš labai arti nufilmavo, kaip mamos gimdoje juda kūdikis (1)

Visai gali būti, kad ateityje įprastas ultragarso tyrimo procedūras pakeis naujos kartos medicinos įranga, kuri leis gydytojams dar aiškiau matyti, kaip motinos gimdoje vystosi būsimasis vaikelis.

Idealus amžius gimdyti vaikus (1)

Nėra reikalo jausti įtampą dėl šeimos planavimo. Tokią išvadą padarė Maxo Plancko instituto mokslininkai, kurie Rostoke atliko demografinį tyrimą. Tyrėjai nustatė, kad vyresnio amžiaus tėvams vaikų auginimas teikia kur kas didesnį džiaugsmą nei jauniems.

Nauja iniciatyva kviečia tėvus ir vaikus leisti laiką kokybiškai

Vilniuje esanti studija „Vilkės namai" pradeda projektą "Mama ir vaikas", kurio tikslas – skatinti kokybišką tėvų ir vaikų buvimą ir veiklas kartu.

Mažoji kovotoja: mergaitė gimė 400 gramų svorio ir 21,8 cm ūgio

Jaudinanti istorija iš Indijos: per anksti gimusios ankstukės, kuri septynis mėnesius praleido ligoninėje, tėvai pagaliau gali atsikvėpti - pavojus dukrytės gyvybei nebegresia.

Rečiausi vaikų vardai Kėdainiuose: Ugmilė, Ailanta, Amėja, Gudeira, Meivė, Gojus, Dorukas, Toras ir kiti (5)

Kėdainių rajono savivaldybės pateiktoje informacijoje – įdomioji statistika: jauniausi tėvai, kasmet madingi ir reti vardai, 2017 metų gimstamumo rodikliai.

Išradinga tinklaraštininkė Inga pristato: kavos aparatas už 4 eurus (5)

Dviejų vaikučių mama Inga, daugiau kaip prieš pusmetį sukūrusi tinklaraštį „Mamos diena“ pasidalijo labai smagiu būdu, kaip namuose išsivirti kavos su puta, naudojant „kavos aparatą“ už 4 eurus.

Neįprasta reklama žurnale: nusišlapink ir sužinok, ar esi nėščia

Šiomis dienomis žiniasklaidoje mirgėte mirga pranešimų apie neįprastą reklamą viename Švedijos žurnale.

Kviečia megzti trispalves kojines visiems 2018 metų kūdikiams

Šiandien startuoja projektas "Sveikas, mažyli - Lietuvai 100!", kurio metu visi norintys raginami megzti trispalves kojinaites 2018 metais gimsiantiems mažyliams.

Dvynius pagimdžiusi 70 metų moteris nepyksta pavadinta močiute

2008 metais Omkari Singh tapo vyriausia moterimi pasaulyje, pagimdžiusia dvynius. Kai jai gimė berniukas ir mergaitė, Omkari buvo 70 metų.

Vilnius atsisveikina su šventine nuotaika: renginiuose laukiamos šeimos su vaikais

Šeštadienį, sausio 6 d., vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami minėti žiemos švenčių pabaigtuves ir pagal seną paprotį švęsti Trijų karalių dieną.

Sumanios mamos triukas, kad vaikas miegotų visą naktį (3)

Socialiniame tinkle pasidalinusi savo miegančios dukrytės nuotrauka, Laura Gerson sulaukė ir nepažįstamų tėvų padėkų. Jos triukas paprastas, tad išbandyti jį verta visų nemiegiukų tėvams.

Dvynukai per Naujuosius metus iškrėtė tėvams pokštą (2)

Gimdyti metų sandūroje - išskirtinis įvykis. Be staigmenų tokiu laiku vargu ar įmanoma apsieiti.

Mokslininkai apie motinos pieną: jį galima lyginti su simfoniniu orkestru

Nuo garo variklio iki saulės energija varomo automobilio. Nuo kambarį užimančio kompiuterio iki išmaniojo laikrodžio. Nuo mamos pieno iki... mamos pieno.

Psichologės patarimai, kurie padės nebijoti gimdymo (12)

Artėjant gimdymo dienai ne viena moteris ima jausti didelę baimę - o kaip viskas bus?

Atviras pokalbis su mamomis: nėštumas – labiau džiaugsmas ar kančia

Vienos nėštukės patiria kone euforiją – jos gerai jaučiasi, nekamuoja pykinimas, tad drąsiai gali vaikelio laukimą vadinti džiaugsmingu, kitoms taip paprasta nebūna: pykina, gresia persileidimas arba tiesiog... galvoje sumaištis.