Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!

Karalienės Mortos mokykloje gegužės 28 dieną įvyko jau trečioji Gamtos mokslų mugė, kurios tikslas - skatinti mokinių susidomėjimą gamtos mokslais bei griauti stereotipus, jog šie mokslai yra labai sunkūs ir neįdomūs.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Šventė prasidėjo Gamtos mokslų mugės olimpiados, kurią Karalienės Mortos mokykla organizavo kovo 22 dieną, laureatų apdovanojimais, - juos įteikė miesto meras Remigijus Šimašius. Jis vaikų klausė: „Ar bus ateity skraidančios mašinos?" – „Bus!" „Ar bus įmanoma susišnekėti su draugu kitame mieste be telefono?" – „Bus!" „Ar bus kompiuteriai be mygtukų?" – „Bus!" "O kas visa tai sukurs?" Turbūt atspėtumėte atsakymą: "Mes!" Meras patikino ketinąs gyventi ilgai ir visa tai pamatyti savo akimis.

Karalienės Mortos mokykla tądien nuo pietų virto tikrais mokslininkų ir gamtos mylėtojų namais. Ar žinote, kaip šneka tarakonai?... Vos jų "mama", insektariumo šeimininkė, atidaro dangtį... ir visi vaikai ima cypti! Įveikę baimę vis dėlto išgirdo šiokį tokį čeksėjimą. Atvyko svečių, kurie pademonstravo visokių stebuklų su azotu, rodė vaikams, kaip padengti akinių lęšius danga nuo ultravioletinių spindulių, leido vaikams dioptrimetru pamėginti nustatyti regos būklę. Vaikai išbandė elektrines riedlentes ir skraidino dronus.

Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!
Mindaugo Mikulėno nuotr.

Žinoma, visos klasės pristatinėjo ir savo projektus. Mažieji mokslininkai buvo labai tvirtai pasiruošę – ir vienas per kitą aiškino, kodėl uždengus žvakę stikline deguonis išdega, o vanduo lėkštelėje pakyla. Vieni rodė, kaip pasigaminti elektromagnetą, kiti kūrė elektros grandinę, įrodė, kad muilo burbulai gali būti įvairių formų, ir daugybę kitų dalykų.

Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!
Mindaugo Mikulėno nuotr.

"Kam įdomūs gamtos mokslai?" - paklausė susirinkusių vaikų Karalienės Mortos mokyklos steigėja dr. Austėja Landsbergienė. Pakilo rankų miškas. Na žinoma, kam gali būti neįdomu, iš ko susideda ir kaip veikia mūsų pasaulis.

Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!
Mindaugo Mikulėno nuotr.

"Gamtos mokslų olimpiada bei Gamtos mokslų muge norime parodyti, kad pradinėse klasėse sudominus vaikus mokslu ir pasiūlius jiems prasmingas veiklas, auginsime jų motyvaciją ir pasiryžimą siekti dar didesnių mokslo aukštumų, – įsitikinusi Dr. A. Landsbergienė. – Ir ką gali žinoti – vieną dieną galbūt stebėsime, kaip vienas iš Gamtos mokslų olimpiados dalyvių atsiima Nobelio premiją!".

Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!
Mindaugo Mikulėno nuotr.

Karalienės Mortos mokykla yra ST(R)EAM (iš anglų kalbos: Science – gamtos mokslai, Technology – technologijos, Relations – santykiai, Engineering – inžinerija, Arts – menai, Math – matematika) mokykla. Joje mokiniai ugdomi derinant dviejų tarptautinių programų – tarptautinio bakalaureato (IB) ir International Primary Curriculum (IPC) – elementus. Mokomasi ne atskirų dalykų, tokių kaip matematika, muzika, kalba ar gamtos pažinimas – o dirbama su projektais, t.y. temomis, kurios vienija visą ugdymosi procesą. Tuomet vaikai patys dalyvauja visuminiame procese ir geriau suvokia jo esmę.

Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!
Mindaugo Mikulėno nuotr.


Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!
Mindaugo Mikulėno nuotr.


Gamtos mokslai – sunkūs ir neįdomūs? Netiesa!
Mindaugo Mikulėno nuotr.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Spręs, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų

Žiniasklaidai paskelbus apie pagimdžiusią 12-os metų mergaitę, Lietuvos žmogaus teisių centras suabejojo Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri pagaliau prasidėjo Lietuvos mokyklose.

Psichologas Vytis Valantinas: patarimai tėvams, kurių vaikai laikys egzaminus

Psichologo Vyčio Valantino trumpa atmintinė tėvams, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus ir šiais metais jų laukia egzaminai.

Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą (1)

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia moksleivių ir darželinukų tėvų dėmesį.

A. Landsbergienė pristatė dešimt principų, kaip ugdyti vaikus, kad jie patys norėtų mokytis

Pradėjusi dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais, o vėliau ir pradinukais, edukologė Austėja Landsbergienė pastebėjo, kad jie ugdomi nenatūraliai - tarsi kiaurą dieną lankytų daugybę būrelių.

Su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie alkoholį, rūkymą ir narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) turimais duomenimis, dažniausiai suaugusieji vaikams apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą yra linkę pasakoti tik tada, kai jie tampa paaugliais.

Dėl gripo 135 šalies mokyklose paskelbtas karantinas

Švietimo ir mokslo ministerija informuoja, kad šiandien Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas maždaug 13 proc. visų šalies mokyklų.

Psichologė: svarbiausia, kad seksualinę prievartą patyręs vaikas aiškiai išgirstų: tai ne tavo kaltė

Tylėti - ne išeitis kilus įtarimui, kad vaikas patiria seksualinį smurtą. Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centro psichologė Vilma Paliaukienė su naujienų agentūra ELTA pasidalijo patirtimi, ką sakyti ir ko nesakyti vaikui, kuris patyrė seksualinę prievartą.

Gyvenimas su paaugliu: kokias pamokas išmokau

„Geriausias būdas padėti savo paaugliams - išgyventi patiems". Šią frazę išgirdau vienos konferencijos apie paauglystę metu.

Išmaniųjų telefonų žala vaikams – kaip ją įveikti

Jau prieš kelerius metus JAV gydytojai psichoterapeutai pradėjo skambinti pavojaus varpais apie žalą, kurią vaikams sukelia išmanieji telefonai.

Mylėdami vaikus apsaugome juos nuo patyčių

„Ožys", „vėpla", „kūtvėla"... Kaip manote, kaip gali jausti tokiais žodžiais apšaukiamas vaikas?

Kaip be žodžių galima sustabdyti patyčias (2 VIDEO)

Vaikams ir paaugliams emocinę paramą telefonu ir internetu teikianti „Vaikų linija" pristato socialinę kampaniją „Kartu galime sustabdyti patyčias!".

Dažniausi mitai apie globojamą vaiką: kaip juos įveikti

VšĮ „Šeimos santykių institutas“ psichologė Rasa Pietarienė ir šeimų konsultantė Živilė Baronienė aptaria dažniausius mūsų visuomenėje sklandančius mitus apie globojamus vaikus.

Požymiai, kad vaikas turi išskirtinių gabumų

Atsakydami į testo klausimus išlikite objektyvūs: stenkitės ne pagražinti realybę, o tiksliai įvertinkite savo vaiko gebėjimus.

Kas nutinka, jei po skyrybų tėvai vaiko labui draugauja, pietauja, kartu atostogauja (1)

Tiek necivilizuotos, tiek „per daug civilizuotos" skyrybos gali sukelti sunkumų vaikui, kurio šeima byra. Taip portalui tavovaikas.lt teigė Vilniaus universiteto docentė, psichologė dr. Miglė Dovydaitienė.

Kodėl milijonieriais tampa vidutiniškai besimokantys mokiniai, o ne pirmūnai (9)

Geri pažymiai ir puikiai baigta mokykla – patikimiausias kelias į sėkmę. Bent jau tokią žinią mums siunčia švietimo įstaigos. Tačiau tokią nuomonę visiškai paneigia garsių žmonių, kurie mokykloje buvo vidutiniokai, tačiau tai nesutrukdė jiems tapti labai sėkmingais įvairiose srityse, sąrašas.