Reklama

Interviu su gaiviuosius gėrimus kuriančia lietuve: ko geriau nepirkti

 (3)
Lietuva viena pirmųjų šalių Europoje apribojusi energinių gėrimų prekybą nepilnamečiams. Apie tai, kur slypi pavojai, kuo vieni limonadai skiriasi nuo kitų ir ar tiesa, kad vaisių sultys – geriausias gėrimas vaikui, kalbamės su maisto technologijos ir inžinerijos specialiste, kompanijos „MyDrink Beverages“ naujų produktų kūrimo vadove Ieva Petkevičiūte.
© Vida Press nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su gėrimais elkitės kaip su saldainiais

Ieva neslepia – nauji apribojimai buvo tikras smūgis energinių gėrimų gamintojams, tačiau tikina, kad toks sprendimas, jos nuomone, buvo būtinas: „Viename buteliuke ar skardinėje gali būti kofeino, kurio kiekis prilygsta trims puodeliams kavos, tad net įsivaizduoti baisu, kokį poveikį jis daro vaiko organizmui".

O kaip su kitais gaiviaisiais gėrimais? „Suprantu, kad daugeliui nerimą kelia augantis viršsvorio turinčių vaikų skaičius, bet nėra vienintelio valgio ar gėrimo, kuris už tai būtų atsakingas. Tai lemia daugybė priežasčių: tiek neteisinga mityba, tiek pasyvus gyvenimo būdas, nesibaigiančios valandos prie kompiuterio. Tad pirmasis mano patarimas būtų – edukuokite savo vaikus, mokykite juos skaityti ne tik maisto, bet ir gėrimų sudėtis, – tikina vitaminų gėrimo BRUM BRUM kūrėja. - Kita vertus, jei žinote, kad jūsų vaikas turi silpnybę limonadams, padėkite jam išvengti pagundų.

Jam tikrai nebus lengva atsispirti, jei šaldytuve nuolat stovės 2 litrų kolos butelis. Jei vaikas bet kada galės įsipilti limonado, sunkiai sukontroliuosite jo suvartojamo cukraus kiekį. Geriau gėrimus normuoti skardinėmis arba, idealiu atveju, pirkti tik kartu einant į parduotuvę. Žiūrėkite į gėrimus kaip į saldainius, tad bus paprasčiau".

Cukrus ar saldikliai?

Pasak Ievos, kilus susirūpinimui dėl per didelio cukraus sunaudojimo labai išpopuliarėjo saldikliai. Specialistė tikina, kad šiuo klausimu vieningos nuomonės tikriausiai nėra, tačiau moksliškai įrodyta, jog saldiklis E950 Acesulfamas K – gali sukelti vėžį (įrodyta, kad sukelia gyvūnams), veikia skydliaukę, o E951 Aspartamas – didelis kiekis kraujyje slopina protinį vystymąsi, trikdo smegenų veiklą, gali sukelti pykinimą, galvos skausmą bei priepuolius, panašius į epilepsiją.

Tačiau, priduria gėrimų technologė, teisė, ką rinktis – mėgintuvėlyje sukurtą ingredientą ar cukrų, kuris naudojamas jau daugybę metų ir yra išgaunamas iš natūralių šaltinių – priklauso jums.

Vitaminų gėrimai - aktyviems vaikams

I.Petkevičiūtė kartu su kolegomis sukūrė projektą drinkpreneur.com, kurio tikslas - padėti gėrimų kūrėjams surasti investuotojus iš viso pasaulio, tad mergina juokiasi, kad kol vienos merginos rašo apie drabužių madas, ji galėtų prognozuoti gėrimų tendencijas. Viena paskutiniųjų - vitaminų ir sporto gėrimai. Ar jie reikalingi vaikui?

Tėvams, kurie mano, kad jų vaikai yra hiperaktyvūs, rekomenduočiau iš mažųjų raciono išbraukti gėrimus su dažikliais
Ieva Petkevičiūtė

„Didžiausias visų gėrimų konkurentas, be abejonės, yra vanduo - jo galima gerti iki soties, – šypsosi Ieva. – Tačiau vitaminų gėrimus ar sporto gėrimus mėgsta vaikai, ypač paaugliai, užsiimantys aktyvia sportine veikla. Ypatingai ta, kuri reikalauja daug ištvermės ir užsiėmimai trunka ilgiau nei valandą, pavyzdžiui, futbolas, krepšinis ar ledo ritulys. Vitaminų gėrimuose esantis cukrus padeda jiems išlaikyti tinkamą energijos lygį, kompensuojamas kalio ir magnio kiekis, kurie iš organizmo išplaunami prakaituojant".

Interviu su gaiviuosius gėrimus kuriančia lietuve: ko geriau nepirkti
I.Petkevičiūtė (su mikrofonu) yra viena pasaulyje atitikmenų neturinčios mugės-konferencijos „Drinkpreneur Live“ organizatorių. Čia suvažiuoja investuotojai ir gaiviųjų gėrimų kūrėjai.
© Bendrovės archyvas

Sultys - ne tokios jau nekaltos

 Gėrimų receptūras gamintojams iš viso pasaulio kurianti Ieva sako, kad labai svarbu dozuoti ne tik cukrų, bet ir vitaminus: „Stiklinėje vynuogių sulčių yra tiek pat cukraus, kiek ir stiklinėje limonado, todėl iš pažiūros nekaltai atrodantis gėrimas, geriamas dideliais kiekiais, naudos neatneš. Arba, kad ir kalbant apie tą patį BRUM BRUM gėrimą. Jame yra pusė rekomenduotinos vitaminų paros normos. Tad dvi skardinės sudaro visą reikiamą C, E ir B grupės vitaminų dienos normą. O dėl trečios skardinės, kaip sakoma liaudyje, reikia pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Ypač jei vaikui duodate maisto papildų", – nusišypsojo Ieva, rankoje laikydama vitaminų gėrimo BRUM BRUM skardinę.

Skardinė – kokybės požymis

Pabandžius ją paprovokuoti, jog skardinė daugeliui asocijuojasi energiniais gėrimais, pašnekovė nuramino: tokia pakuotė - grynai technologinis sprendimas, mat skardinė apsaugo gėrimą nuo aplinkos poveikio ir išsaugo jo savybes, todėl BRUM BRUM gali didžiuotis - jo sudėtyje nėra konservantų. Būtent jie laikomi bene kenksmingiausiais ingredientais maisto produktuose, todėl patartina jų vengti.

Stiklinėje vynuogių sulčių yra tiek pat cukraus, kiek ir stiklinėje limonado, todėl iš pažiūros nekaltai atrodantis gėrimas, geriamas dideliais kiekiais, naudos neatneš.
Ieva Petkevičiūtė

„Gėrimuose dažniausiai naudojami yra natrio benzoatas bei kalio sorbatas, tai medžiagos, kurios gali sukelti vėžinius susirgimus ir kitus negalavimus. Būtent dėl šių priežasčių patartina rinktis pasterizuotus arba aseptiniu būdu išpilstytus gėrimus. Pasterizacija, tai ne kas kitas, kaip senai žinomas metodas, kurį naudojo ir vis dar naudoja ir mūsų močiutes ruošdamos naminius kompotus. Kaip bebūtų gaila, tačiau neretai gamybos procesuose nugali kaina bei konservantai", - atsidūsta pašnekovė.

Apie sveikesnius dantis ir hiperaktyvius vaikus

Kadangi Ieva sulaukia nemažai jaunų mamyčių klausimų apie tai, ką daryti, kad gėrimai negadintų dantų, sako, pasikliaunanti savo odontologės patarimu - gazuotus gėrimus, limonadus ar sultis gerti valgio metu – taip šiek tiek nukenksminamos rūgštys ir cukrūs.

Interviu su gaiviuosius gėrimus kuriančia lietuve: ko geriau nepirkti
I.Petkevičiūtė juokiasi, kad iš visų jos sukurtų gėrimų BRUM BRUM jai mieliausias: „Į jį įdėta tiek meilės, kad jis man - kaip vaikas“
© Bendrovės archyvas

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į dirbtinius dažiklius, jie yra pakankamai dažni itin ryškių spalvų gėrimuose, kas ypatingai traukia mažųjų vartotojų akį. Pagal ES standartą, labiausiai kenksmingi yra vadinami „azo" dažai, kurie privalo būti ženklinami užrašu: "gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį".

„Kaip ir su konservantais, natūralūs dažikliai yra gerokai brangesni ir ne tokie stabilūs, kaip sintetiniai, todėl neretai siekiant pasiekti ilgesnį produkto galiojimo laiką ir sumažinti gamybos kaštus, yra taupoma vartotojų sveikatos kaina. Todėl tėvams, kurie mano, kad jų vaikai yra hiperaktyvūs, rekomenduočiau iš mažųjų raciono išbraukti gėrimus su dažikliais", – pataria specialistė.

Daugiau informacijos apie vitaminų gėrimą BRUM BRUM rasite ČIA.

Užsakymo nr.: PT_66912566

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Kas neveiksminga ir kas veiksminga bendraujant su paaugliais

Kai žvelgiame į savo mažylius, atrodo, kad iki paauglystės dar marios laiko, ką čia apie tai ir kalbėti… Tačiau laikas greitas, o įgūdžiai, reikalingi, kad paauglystės laikas būtų kuo malonesnis abiems pusėms (tėvams ir vaikams), neatsiranda patys savaime. Todėl ruoštis paauglystei derėtų pradėti kuo anksčiau.

Psichologė: paauglystės elgesio sunkumai pasireiškia jau 12–13 metų vaikams

Paauglystė kiekvienam vaikui yra emociškai sunkus laikotarpis.

Patarimai, kaip sėkmingai ir be streso išlaikyti egzaminus

Kaip išgyventi egzaminų karštinę? Patarimai abiturientams ir jų tėvams.

Labai svarbus įgūdis, kurį reikia lavinti, kad vaikas augtų savarankiškas ir nebijantis išsakyti nuomonę

Esame girdėję ir patys ne kartą įsitikinę praktiškai, kad viešasis kalbėjimas – viena didžiausių baimių, kuri gali mus apimti.

Po mokyklos – „Gap Year“: atradimų metai ar laiko švaistymas? (1)

Panašu, kad ilgą laiką buvęs kelrodžiu, gyvenimo modelis „mokykla-universitetas-darbas" praranda savo pozicijas.

Kaip ugdyti vaikų verslumą jau nuo ikimokyklinio amžiaus?

Dėl vaikų savarankiškumo, kūrybiškumo, emocinio intelekto, socialinių įgūdžių lavinimo būtinumo diskusijų jau nekyla.

Nuo transplantacijos berniuką išgelbėjo ragenos sustiprinimo operacija

Pažaboti klastingą akių ligą paaugliui padėjo medicinos naujovė, apie kurią sergantis tėvas negalėjo net pasvajoti

Dr. Monika Skerytė-Kazlauskienė: ko reikia, kad patyčios išnyktų visiems laikams

Kartais viltingai atrodo, kad didėjant žmonių sąmoningumui patyčios vis mažiau pasireiškia mūsų gyvenime. Tačiau tuomet išgirstam apie subtilias, užslėptas patyčių formas, egzistuojančias net darželiuose, tokias, kurias sunku pastebėti, sunku įrodyti.

Vaikai kviečiami internete atlikti testą ir pasitikrinti, ar jie nepatiria patyčių (1)

Kovai su patyčiomis - naujas interaktyvus kampanijos „Už saugią Lietuvą" įrankis.

Visuomenė tampa vis labiau tolerantiška Dauno sindromą turintiems vaikams

Tyrimas parodė, kad 58 proc. lietuvių Dauno sindromą turintiems vaikams atvertų kelią į bendrojo lavinimo mokyklas.

Spręs, ką daryti, kad vaikai negimdytų vaikų

Žiniasklaidai paskelbus apie pagimdžiusią 12-os metų mergaitę, Lietuvos žmogaus teisių centras suabejojo Lytiškumo ugdymo ir rengimo šeimai programa, kuri pagaliau prasidėjo Lietuvos mokyklose.

Psichologas Vytis Valantinas: patarimai tėvams, kurių vaikai laikys egzaminus

Psichologo Vyčio Valantino trumpa atmintinė tėvams, kurie augina mokyklinio amžiaus vaikus ir šiais metais jų laukia egzaminai.

Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą (1)

Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia moksleivių ir darželinukų tėvų dėmesį.

A. Landsbergienė pristatė dešimt principų, kaip ugdyti vaikus, kad jie patys norėtų mokytis

Pradėjusi dirbti su ikimokyklinio amžiaus vaikais, o vėliau ir pradinukais, edukologė Austėja Landsbergienė pastebėjo, kad jie ugdomi nenatūraliai - tarsi kiaurą dieną lankytų daugybę būrelių.

Su kokio amžiaus vaikais ir kaip kalbėti apie alkoholį, rūkymą ir narkotikus

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento (NTAKD) turimais duomenimis, dažniausiai suaugusieji vaikams apie psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo žalą yra linkę pasakoti tik tada, kai jie tampa paaugliais.