Reklama

Interviu su gaiviuosius gėrimus kuriančia lietuve: ko geriau nepirkti

 (3)
Lietuva viena pirmųjų šalių Europoje apribojusi energinių gėrimų prekybą nepilnamečiams. Apie tai, kur slypi pavojai, kuo vieni limonadai skiriasi nuo kitų ir ar tiesa, kad vaisių sultys – geriausias gėrimas vaikui, kalbamės su maisto technologijos ir inžinerijos specialiste, kompanijos „MyDrink Beverages“ naujų produktų kūrimo vadove Ieva Petkevičiūte.
© Vida Press nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Su gėrimais elkitės kaip su saldainiais

Ieva neslepia – nauji apribojimai buvo tikras smūgis energinių gėrimų gamintojams, tačiau tikina, kad toks sprendimas, jos nuomone, buvo būtinas: „Viename buteliuke ar skardinėje gali būti kofeino, kurio kiekis prilygsta trims puodeliams kavos, tad net įsivaizduoti baisu, kokį poveikį jis daro vaiko organizmui".

O kaip su kitais gaiviaisiais gėrimais? „Suprantu, kad daugeliui nerimą kelia augantis viršsvorio turinčių vaikų skaičius, bet nėra vienintelio valgio ar gėrimo, kuris už tai būtų atsakingas. Tai lemia daugybė priežasčių: tiek neteisinga mityba, tiek pasyvus gyvenimo būdas, nesibaigiančios valandos prie kompiuterio. Tad pirmasis mano patarimas būtų – edukuokite savo vaikus, mokykite juos skaityti ne tik maisto, bet ir gėrimų sudėtis, – tikina vitaminų gėrimo BRUM BRUM kūrėja. - Kita vertus, jei žinote, kad jūsų vaikas turi silpnybę limonadams, padėkite jam išvengti pagundų.

Jam tikrai nebus lengva atsispirti, jei šaldytuve nuolat stovės 2 litrų kolos butelis. Jei vaikas bet kada galės įsipilti limonado, sunkiai sukontroliuosite jo suvartojamo cukraus kiekį. Geriau gėrimus normuoti skardinėmis arba, idealiu atveju, pirkti tik kartu einant į parduotuvę. Žiūrėkite į gėrimus kaip į saldainius, tad bus paprasčiau".

Cukrus ar saldikliai?

Pasak Ievos, kilus susirūpinimui dėl per didelio cukraus sunaudojimo labai išpopuliarėjo saldikliai. Specialistė tikina, kad šiuo klausimu vieningos nuomonės tikriausiai nėra, tačiau moksliškai įrodyta, jog saldiklis E950 Acesulfamas K – gali sukelti vėžį (įrodyta, kad sukelia gyvūnams), veikia skydliaukę, o E951 Aspartamas – didelis kiekis kraujyje slopina protinį vystymąsi, trikdo smegenų veiklą, gali sukelti pykinimą, galvos skausmą bei priepuolius, panašius į epilepsiją.

Tačiau, priduria gėrimų technologė, teisė, ką rinktis – mėgintuvėlyje sukurtą ingredientą ar cukrų, kuris naudojamas jau daugybę metų ir yra išgaunamas iš natūralių šaltinių – priklauso jums.

Vitaminų gėrimai - aktyviems vaikams

I.Petkevičiūtė kartu su kolegomis sukūrė projektą drinkpreneur.com, kurio tikslas - padėti gėrimų kūrėjams surasti investuotojus iš viso pasaulio, tad mergina juokiasi, kad kol vienos merginos rašo apie drabužių madas, ji galėtų prognozuoti gėrimų tendencijas. Viena paskutiniųjų - vitaminų ir sporto gėrimai. Ar jie reikalingi vaikui?

Tėvams, kurie mano, kad jų vaikai yra hiperaktyvūs, rekomenduočiau iš mažųjų raciono išbraukti gėrimus su dažikliais
Ieva Petkevičiūtė

„Didžiausias visų gėrimų konkurentas, be abejonės, yra vanduo - jo galima gerti iki soties, – šypsosi Ieva. – Tačiau vitaminų gėrimus ar sporto gėrimus mėgsta vaikai, ypač paaugliai, užsiimantys aktyvia sportine veikla. Ypatingai ta, kuri reikalauja daug ištvermės ir užsiėmimai trunka ilgiau nei valandą, pavyzdžiui, futbolas, krepšinis ar ledo ritulys. Vitaminų gėrimuose esantis cukrus padeda jiems išlaikyti tinkamą energijos lygį, kompensuojamas kalio ir magnio kiekis, kurie iš organizmo išplaunami prakaituojant".

Interviu su gaiviuosius gėrimus kuriančia lietuve: ko geriau nepirkti
I.Petkevičiūtė (su mikrofonu) yra viena pasaulyje atitikmenų neturinčios mugės-konferencijos „Drinkpreneur Live“ organizatorių. Čia suvažiuoja investuotojai ir gaiviųjų gėrimų kūrėjai.
© Bendrovės archyvas

Sultys - ne tokios jau nekaltos

 Gėrimų receptūras gamintojams iš viso pasaulio kurianti Ieva sako, kad labai svarbu dozuoti ne tik cukrų, bet ir vitaminus: „Stiklinėje vynuogių sulčių yra tiek pat cukraus, kiek ir stiklinėje limonado, todėl iš pažiūros nekaltai atrodantis gėrimas, geriamas dideliais kiekiais, naudos neatneš. Arba, kad ir kalbant apie tą patį BRUM BRUM gėrimą. Jame yra pusė rekomenduotinos vitaminų paros normos. Tad dvi skardinės sudaro visą reikiamą C, E ir B grupės vitaminų dienos normą. O dėl trečios skardinės, kaip sakoma liaudyje, reikia pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku. Ypač jei vaikui duodate maisto papildų", – nusišypsojo Ieva, rankoje laikydama vitaminų gėrimo BRUM BRUM skardinę.

Skardinė – kokybės požymis

Pabandžius ją paprovokuoti, jog skardinė daugeliui asocijuojasi energiniais gėrimais, pašnekovė nuramino: tokia pakuotė - grynai technologinis sprendimas, mat skardinė apsaugo gėrimą nuo aplinkos poveikio ir išsaugo jo savybes, todėl BRUM BRUM gali didžiuotis - jo sudėtyje nėra konservantų. Būtent jie laikomi bene kenksmingiausiais ingredientais maisto produktuose, todėl patartina jų vengti.

Stiklinėje vynuogių sulčių yra tiek pat cukraus, kiek ir stiklinėje limonado, todėl iš pažiūros nekaltai atrodantis gėrimas, geriamas dideliais kiekiais, naudos neatneš.
Ieva Petkevičiūtė

„Gėrimuose dažniausiai naudojami yra natrio benzoatas bei kalio sorbatas, tai medžiagos, kurios gali sukelti vėžinius susirgimus ir kitus negalavimus. Būtent dėl šių priežasčių patartina rinktis pasterizuotus arba aseptiniu būdu išpilstytus gėrimus. Pasterizacija, tai ne kas kitas, kaip senai žinomas metodas, kurį naudojo ir vis dar naudoja ir mūsų močiutes ruošdamos naminius kompotus. Kaip bebūtų gaila, tačiau neretai gamybos procesuose nugali kaina bei konservantai", - atsidūsta pašnekovė.

Apie sveikesnius dantis ir hiperaktyvius vaikus

Kadangi Ieva sulaukia nemažai jaunų mamyčių klausimų apie tai, ką daryti, kad gėrimai negadintų dantų, sako, pasikliaunanti savo odontologės patarimu - gazuotus gėrimus, limonadus ar sultis gerti valgio metu – taip šiek tiek nukenksminamos rūgštys ir cukrūs.

Interviu su gaiviuosius gėrimus kuriančia lietuve: ko geriau nepirkti
I.Petkevičiūtė juokiasi, kad iš visų jos sukurtų gėrimų BRUM BRUM jai mieliausias: „Į jį įdėta tiek meilės, kad jis man - kaip vaikas“
© Bendrovės archyvas

Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į dirbtinius dažiklius, jie yra pakankamai dažni itin ryškių spalvų gėrimuose, kas ypatingai traukia mažųjų vartotojų akį. Pagal ES standartą, labiausiai kenksmingi yra vadinami „azo" dažai, kurie privalo būti ženklinami užrašu: "gali neigiamai paveikti vaikų aktyvumą ir dėmesį".

„Kaip ir su konservantais, natūralūs dažikliai yra gerokai brangesni ir ne tokie stabilūs, kaip sintetiniai, todėl neretai siekiant pasiekti ilgesnį produkto galiojimo laiką ir sumažinti gamybos kaštus, yra taupoma vartotojų sveikatos kaina. Todėl tėvams, kurie mano, kad jų vaikai yra hiperaktyvūs, rekomenduočiau iš mažųjų raciono išbraukti gėrimus su dažikliais", – pataria specialistė.

Daugiau informacijos apie vitaminų gėrimą BRUM BRUM rasite ČIA.

Užsakymo nr.: PT_66912566

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Mokslai ir laisvalaikis

Svarbus psichologės patarimas paauglio tėvams

Paauglį sūnų auginanti mama sunerimusi dėl jo pasyvumo ir abejingumo. Mūsų skaitytojai neretai atrodo, kad jos vaikui viskas „dzin“. Paauglio mamos laišką komentuoja psichologė Ingrida Pilkionienė.

„Vaikų linija“ pradeda teikti pagalbą pokalbiais internetu

Lapkričio 20 d. minint Pasaulinę vaikų dieną, Lietuvos vaikai ir paaugliai gali sulaukti emocinės paramos ir palaikymo nauju kanalu.

Į Lietuvą atvyksta garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos (1)

Lapkričio 23 dieną Lietuvoje viešės ir paskaitą skaitys garsi lytinio ugdymo specialistė iš Prancūzijos Ines Pelissie du Rausas (Inès Pelissié du Rausas). Sorbonos universiteto filosofijos mokslų daktarė ir penkių vaikų mama yra išleidusi net keturias viena kitą papildančias monografijas apie paauglių lytinį ugdymą ir rengimą šeimai. Šiandien ji keliauja po Europą ir skaito pranešimus šia tema besidomintiems tėvams bei edukologijos specialistams.

Šiandien vaikai netektų amo sužinoję, kokius darbus jų bendraamžiai dirbo prieš 100 metų (32)

Dešimties metų vaikas įžengia į ankstyvosios paauglystės amžiaus tarpsnį, kuomet atsakomybių ir pareigų jo gyvenime nuolat daugėja (bent jau turėtų). Tačiau ar gali šiandieninis vaikas įsivaizduoti, ką mokėjo jo bendraamžis prieš 100 metų?

Kaip padėti nerimastingam vaikui

Tėvai dažnai nepastebi požymių, kurie gali reikšti, jog vaiko nerimastingumas yra ypač padidėjęs.

Atsargiai, tėveliai, jūs auginate vaiką perfekcionistą

Kokį vaiką galima pavadinti perfekcionistu ir ką apie jo auklėjimą turi žinoti jo tėvai? Psichologo Tomo Lagūnavičiaus patarimai.

Kaip neprarasti ryšio su paaugliu: efektyvūs patarimai tėvams

Atšalę santykiai su tėvais, jaučiama apatija, liūdesys yra rimtos paauglystės problemos, su kuriomis susiduria daug šeimų.

Menkaverčių užkandžių automatai mokyklose: ką svarbu žinoti tėvams

Į „Sveikatai palankus“ kreipėsi susirūpinę vienos mokyklos tėveliai dėl šalia pradinukų klasės stovinčio menkaverčių užkandžių automato.

Kodėl mokiniai patiria mokyklos baimę ir vienišumą?

Rugsėjis – tai ne tik pirmasis rudens mėnuo, bet ir nauja mokslo metų pradžia. Mokiniai keliauja į naujas mokyklas, sutinka naujus mokytojus ir draugus. Visa aplinka yra nepažįstama ir neištyrinėta. Kiekvienas žmogus atsidūręs tokioje aplinkoje pasijunta nesaugus, dažniausiai bijo išreikšti savo nuomonę.

Siekiant gerų ugdymo rezultatų turi dirbti visi – vaikai, tėvai ir mokytojai

Prasidėjus rugsėjui, vėl atsigręžiama į mokyklas. Nors apie gyvenimą jose dažniau kalbama iš moksleivių ar jų tėvų perspektyvos, retai susimąstoma, kaip diena mokykloje atrodo mokytojų akimis. Apie savo dienotvarkę ir iššūkius pasakoja Vilniaus ir Kauno mokyklų bei gimnazijų mokytojai.

Mokslo metų naujovė abiturientams – egzamino vertės brandos darbas (1)

Abiturientai, norėdami gauti vidurinį išsilavinimą, kaip ir seniau, privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, tačiau vietoje kitų kelių egzaminų nuo šiol gali rinktis ir alternatyvią gebėjimų vertinimo formą – brandos darbą.

R. Bogušienė: ar tikrai švediškas stalas mokyklose padėtų vaikams maitintis sveikiau

Viešojoje erdvėje akivaizdžiai pastebimi vaikų maitinimo reorganizavimo siekiai. Kalbama apie tai, kad mokyklose reiktų tiekti vaikams maistą vadovaujantis švediško stalo principu. Ar tai padarytų vaikų maitinimą sveikatai palankesnį?

Specialistų patarimai, koks planšetinis kompiuteris geriausias vaikui (1)

Mokiniams IT technikos pasiūlymų gausu, o kaip patiems mažiausiems – ikimokyklinukams? Jie taip pat nori būti išmanūs ir žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis, todėl Varle.lt kompiuterinės technikos specialistai parengė keletą patarimų, kaip protingai pasirinkti vaikams skirtą planšetinį kompiuterį.

Trečiasis pedagogas – vaikus supanti aplinka

Šiandien, likus vienai dienai iki naujų mokslo metų, Kaune buvo pristatytas pirmasis kvartalas, kuriame ne tik patogiai ir gražiai gyvena šeimos, jų namai apsupti žaliomis zonomis ir išvystyta infrastruktūra, bet ir veikiančiu pradiniu ugdymu nuo „Vaikystės sodas" darželio iki bendrojo ugdymo „Karalienės Mortos" mokyklos.

Psichologė: ką daryti, jei vaikas skriaudžia kitus (3)

Patyčios mokykloje vis dar dažnas reiškinys. Jei aukos ir jų tėvai paprastai sulaukia aplinkinių supratimo ir atjautos, tai „peštuko" tėvams susirinkimuose tenka raudonuoti arba gynybiškai teisintis.