Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nuo rudens nekainuos

Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nekainuos - savivaldybė išlaikys mokytojus ar iš šalies įdarbintus specialistus, kurie organizuos popamokines veiklas. Toks siūlymas po pateikimo svarstomas Vilniaus savivaldybėje, galutinį sprendimą liepos 25 dieną turėtų priimti miesto taryba.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Kaip Eltai sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, pailgintos grupės paslaugą pirkę pradinukų tėvai laisvajam mokytojui už vieną vaiką per mėnesį sumokėdavo po 60 eurų, jeigu vaikas būdavo paliekamas po pamokų penkioms valandoms per dieną.

„Tikiuosi, kad visos dienos mokyklos modeliui pritars miesto taryba ir pradinukams bus suteikta galimybė likti mokykloje iki 18 valandos, užsiimti popamokine veikla, paruošti pamokas", - sakė vicemerė.

Vilniuje sukomplektuotos 1048 pradinės klasės. Pasak E. Tamošiūnaitės, siūloma kiekvienam klasės komplektui steigti ir savivaldybės lėšomis finansuoti po puse etato pailgintos dienos grupės darbuotojui. Iš viso būtų įsteigti 524 etatai. Metams miestui tų mokytojų išlaikymas kainuotų 9 mln. eurų.

Vicemerės preliminariais skaičiavimais, už darbą pailgintos dienos grupės mokytojas vidutiniškai turėtų uždirbti apie 700 eurų po mokesčių, kiek tiksliai, priklausytų nuo kvalifikacinės kategorijos, darbo stažo ir kt.

Mokykloms rengiamos rekomendacijos, kaip organizuoti popamokines veiklas. Pasak vicemerės, pati mokykla spręs, ar popamokines grupes ves tie patys pradinių klasių mokytojai, ar bus įdarbinami specialistai iš šalies. Ką daryti vaikams - po pamokų eiti namo ar likti mokykloje - spręs tėvai.

„Reikia suprasti, kad popamokinės veiklos mokiniams nėra privalomos. Pailgintos dienos grupės ar, kitaip tariant, visos dienos mokyklos tikslas - kūrybiškai, lanksčiai organizuoti veiklas, žaidimus, padėti vaikams paruošti namų darbus, išleisti juos į būrelius - sporto ar muzikos mokyklas", - sakė Eltos pašnekovė.

Kaip parodė portale vilnius.lt Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva inicijuota pradinukų tėvų apklausa, vaikų užimtumas po pamokų - problema 58 proc. vilniečių.

42 proc. apklausos dalyvių leido vaikus į prailgintas grupes, 14 proc. pradinukų po pamokų prižiūrėjo artimieji, 12 proc. vežiojo vaikus po būrelius, bet kas dešimtas vaikas likdavo vienas laukti, kol tėvai grįš iš darbo.

Absoliuti dauguma (95 proc.) pradinukus auginančių vilniečių pasisakė už tai, kad vaikai iki 17-18 val. galėtų laiką leisti savo mokykloje prižiūrimi mokytojų.

Popamokinė veikla dalyje sostinės mokyklų iki šiol vyko tik ugdymo įstaigų administracijų ar veiklių mokytojų iniciatyva.

Pedagogai dirbdavo su individualios veiklos liudijimais, o tėvai jiems mokėdavo už kiekvieną po pamokų dirbtą valandą.

Planuojama, kad nuo kitų mokslo metų už papildomą darbą mokytojams Vilniuje mokės savivaldybė, mokyklos bus skatinamos organizuoti daugiau pailgintos dienos grupių, o tėvams tai nieko nekainuos.

Vilniaus mieste šiuo metu gyvena per 25 tūkst. 7-10 metų amžiaus vaikų. Kaune tokio amžiaus vaikų 2018 metų pradžioje suskaičiuota 11 552, Klaipėdoje - 6 634 vaikai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pradinukas

Vaikas ir vasaros atostogos: 5 dalykai, kurių nevalia pamiršti

Klausimas „Ką veikti?“ vasaros atostogų metu iš mokyklinio amžiaus vaikų išgirstamas dažnai.

Psichologė Asta Blandė pateikia auksinę formulę, kokios vasaros atostogos vaikui yra geriausios

Kaip suplanuoti vaiko veiklą per vasaros atostogas, kad šis laikas būtų malonus ir prasmingas?

Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nuo rudens nekainuos

Vilniaus pradinukams pailgintos dienos grupės nekainuos - savivaldybė išlaikys mokytojus ar iš šalies įdarbintus specialistus, kurie organizuos popamokines veiklas. Toks siūlymas po pateikimo svarstomas Vilniaus savivaldybėje, galutinį sprendimą liepos 25 dieną turėtų priimti miesto taryba.

Vaikai kviečiami atlikti saugumo testą internete

Vasara – nuostabus metas vaikams: jie palieka mokyklinius suolus ir vis daugiau laiko leidžia su draugais. Tiesa, tą jie daro be akylaus suaugusiųjų dėmesio ir sugalvoję įvairiausių užsiėmimų ar ieškodami nuotykių dažnai dar pasiduoda ir draugų įtakai.

Kodėl svarbu ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi?

Pasitikėjimas – vienas iš svarbiausių gebėjimų šiandieniniame pasaulyje.

Jei nesiseka prakalbinti vaiką: efektyvūs patarimai tėvams, kurie padės pagerinti tarpusavio santykius

Ar esate išgyvenę tą jausmą, kuomet vaikas atsiriboja nuo jūsų tylos siena? O bet kokie bandymai pasikalbėti, sukelia tik dar didesnius pykčius arba užsidarymą savyje?

10 svarbiausių psichologės patarimų būsimų pirmokų tėvams

Vasara dar tik įpusėja, tačiau būsimųjų pirmokų tėvai jaučia nerimą – kas vaiko laukia rugsėjį?

Informatikos mokysis vaikai nuo pirmos klasės

Šiais metais 10 mokyklų pirmokai dalyvavo projekte „Informatika pradiniame ugdyme", kitais mokslo metais naujovė bus išbandoma dar 90 mokyklų.

Švietimo ekspertai: matematiką reikia ne kalti, o mokytis jos moderniais metodais

Tradicinės matematikos pamokos nebetinka šiuolaikiniams vaikams, teigia specialistai. Kai didžiąją dalį darbo už mus gali atlikti kompiuteriai, o beveik visą informaciją galima rasti internete, svarbiausiais gebėjimais tampa ne mintinai išmoktos formulės, o mokėjimas suprasti dalyko esmę, ją išdėstyti ir spręsti problemas bendradarbiaujant su kitais komandos nariais.

Psichologė: kas geriau vaikui vasarą – stovykla ar močiutė kaime (6)

Prasidėjus vasarai, aplink mirgėte mirga įvairiausių pasiūlymų vaikams rinktis stovyklas: ir pradinukams, ir paaugliams. Ar iš tiesų jos yra geriau, negu poilsis kaime pas močiutę? Ką daryti, jei vaikas sako nenorįs važiuoti į stovyklą?

Didžiulės permainos darželių ir mokyklų valgyklose: kas keičiasi iš esmės

Sveika mityba – iššūkis ne tik šeimoms, bet ir mokymo įstaigoms. Nuo sovietmečio įsigalėję prasti mitybos įpročiai, remiantis vien kalorijomis ir trimis maistinėmis medžiagomis – baltymais, riebalais ir angliavandeniais – nuvedė viešąjį maitinimą į aklavietę.

Psichologė Asta Blandė: „Kaip elgtumėtės, jei kažkas jums iš rankų išplėštų telefoną?"

Prasidėjo vasara, baigėsi pamokos, o atostogauti dar neišvykę tėvai paliks savo atžalas karaliauti namuose ir su draugais kieme.

Vaikystė tarp ekranų: nerimą keliantys naujausi tyrimai ir esminiai patarimai tėvams

Garsi klinikinės vaikų psichologijos specialistė, dr. Elizabeth Kilbey teikia pagalbą šimtams vaikų bei jų šeimos narių ir pastebi, kad vaikų „ekranų manija" – labiausiai aptariama šiuolaikinio vaikų auklėjimo tema.

Knygą vaikams apie Žygimantą Augustą parašę autoriai: didžiuoju Lietuvos kunigaikščiu jis tapo būdamas vos 9 metų

Žygimantas Augustas – vienas garsiausių Lietuvos valdovų, apie kurio galią ir valdymo laikotarpį kuriamos legendos, tačiau apie jo vaikystę ir ankstyvą pakėlimą į didžiuosius kunigaikščius beveik nekalbama.

Kaip lavinti vaiko dėmesį ir susikaupimą

Vieni vaikai gali daugybę laiko praleisti piešdami, kitiems vos ant lapo nubrėžus porą linijų norisi viską mesti ir imtis kitos veiklos.