6 klausimai, į kuriuos atsakę žinosite, ar reikia jums vaiko

Kaip suprasti, ar tikrai norite dar vieno kūdikio? Užduokite sau štai šiuos šešis klausimus.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kokie jausmai apima pamačius naujagimį?

Pajuntate meilę ar kyla atmetimo reakcija? Kai kurios moterys prisipažįsta, kad joms širdis nutirpsta iš meilės, pamačius naujagimį, iš lūpų nevalingai išsprūsta pasigėrėjimo atodūsis. Jei jums patinka kūdikio kvapas, švelni oda, o kūdikiai atrodo tarsi rojus - tyri ir paprasti, vadinasi, jums iš tiesų norisi (reikia) susilaukti dar vieno kūdikio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kas pasikeičia gyvenime, kai tampi mama?
Atskleista visus šokiravusios dvylikametės nuotakos iš Norvegijos paslaptis

Kaip įsivaizduojate savo gyvenimą, atsiradus dar vienam vaikui?

Koks jūsų gyvenimas - be galo įtemptas ar žavus naujais iššūkiais? Jeigu gyvenimas neatrodo kupinas sunkumų, verkiančių vaikų, nematote savęs ašarojančios ir gurkšnojančios vyną, kad nusiramintumėte, tada mintis susilaukti dar vieno vaiko kilo kaip tik laiku. Jei įsivaizduodama dar vieną vaiką šeimoje, matote laimę, šypsenas, jaučiate meilę, glamones, girdite džiugų krizenimą, taip, tai tikrai jums skirtas kelias.

Koks būtų gyvenimas, jei daugiau vaikų nebesusilauktumėte?

Kokios mintys jus užplūsta, kai užduodate šį klausimą sau? Širdį perveria strėlė? O gal gyvenimas atrodo puikus toks, koks yra dabar? Jei gyvenimas dabar jums atrodo visavertis, nenorite sujaukti tos rutinos, kurią turite dabar, dar vienas kūdikis atrodo nevykęs sumanymas.

Dėl kokios priežastis labiausiai norite dar vieno vaiko?

Ar dar kažko trūksta? Norite brolio dukrytei? O gal nesinori padėti taško? Dar vieno kūdikio reikia norėti dėl daugybės priežasčių, tik tada šis noras bus pilnavertis ir tikras. Jei trokštate pajusti, kaip jumyse spardosi kūdikis; norite glausti naujagimį prie krūtinės; trokštate pamatyti, kaip jūsų vaikai vienas kitą mylės ir rūpinsis; žinote, kad padidėjus šeimai, pagausėtų ir meilės bei džiaugsmo, vadinasi, tik pirmyn. Kitas vaikas jau jūsų mintyse, belieka pasikviesti į namus.

Kaip jaučiatės per menstruacijas?

Ką jaučiate - palengvėjimą ar liūdesį? Jeigu jaučiate, kad jūsų šeima dar ne galutinai susiformavusi, kad sulaukusi "tų dienų" nuliūstate ir kyla klausimas: „O jeigu?", tuomet vaiko planavimo klausimą verta apsvarstyti dar kartą.

Kas labiausiai gąsdina, pagalvojus apie dar vieną kūdikį?

Kokie sunkumai iškyla jums prieš akis, kai pagalvojate apie dar vieną vaiką? Ar jie labiau buitiniai: miego trūkumas, pinigų klausimas ir pan., ar labiau egzistenciniai: būsiu gera mama ar ne? Ar susilauksiu vėl sveiko kūdikio?

Kuo mažesnis baimių sąrašas, tuo esate arčiau svajonės vėl tapti mama. Tačiau atminkite, kad visko žinoti ir numatyti iš anksto neįmanoma. Ir jei jums kilo klausimas, ar verta turėti dar vieną vaikelį, ko gero, atsakymas ir slypi šiame sakinyje.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.

Kokioms moterims yra didesnė tikimybė, kad gims dvynukai (3)

Pastaruoju metu netrūksta pranešimų apie tai, kad vieni ar kiti pažįstami susilaukė dvynukų. Tai, kas prieš 50 metų buvo tikrai retenybė, šiandien nutinka vis dažniau ir dažniau.

Svarbiausi gydytojo patarimai, jei planuojate susilaukti kūdikio

Planuojantys šeimos pagausėjimą jau ne kartą turbūt girdėjo, kad gydytojai abiems tėveliams rekomenduoja bent 3 mėnesius iki pastojimo vengti žalingų veiksnių, pakoreguoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą.

Abejojate, ar norite vaiko: atsakykite sau į šiuos 10 klausimų (9)

Apsisprendimas susilaukti vaikų yra be galo atsakingas sprendimas. Jis turi būti abiejų partnerių susitarimas.

Sužinok būsimo vaiko lytį pagal savo amžių Kinų kalendorius

Daugelio mamyčių ir tėvelių pirmas klausimas po to, kai sužino, kad laukiasi, būna: „Kas bus? Berniukas ar mergaitė?“. Tai maga sužinoti ir artimiesiems bei draugams. Paprastai gydytojas gali pamatyti lytį patikrinimo ultragarsu metu, bet toks tyrimas nėra 100 proc. tikslus.

Kodėl įprasti vitaminai nėštumo metu netinka?

Nėštumo metu būtina užtikrinti reikalingą vitaminų ir mineralinių medžiagų kiekį. Moksliniai tyrimai rodo, kad jų trūkumas gali lemti nėštumo ir gimdymo komplikacijas bei įvairias kūdikio ligas.

Auksinės mitybos taisyklės nėštumo metu – ką būtina valgyti, o ko geriau neliesti (2)

Nėštumo metu moters organizmui reikia daugiau energijos, mat jos turi užtekti ne tik būsimai mamai, bet ir besivystančiam mažyliui. Tačiau vis dar gajus įsitikinimas, kad tuo metu reikia valgyti už du ir ko tik širdis geidžia – visiška netiesa. Atvirkščiai, maistą reiktų kruopščiai atsirinkti, kad būtų ne tik skanu, bet ir naudinga sveikatai.

2 vitaminai, kurių labiausiai reikia nėščiosioms

Nėštumas – tikras išbandymas būsimos mamos organizmui. Visos naudingosios medžiagos pirmiausia skiriamos vaisiui, o moters organizmas jų likučiais stengiasi palaikyti svarbiausių organų sklandžią veiklą.