6 klausimai, į kuriuos atsakę žinosite, ar reikia jums vaiko

Kaip suprasti, ar tikrai norite dar vieno kūdikio? Užduokite sau štai šiuos šešis klausimus.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę


Parsisiųskite programėles telefonams štai čia: „iPhone“, „Android“. Draugaukime ir Facebooke!

Kokie jausmai apima pamačius naujagimį?

Pajuntate meilę ar kyla atmetimo reakcija? Kai kurios moterys prisipažįsta, kad joms širdis nutirpsta iš meilės, pamačius naujagimį, iš lūpų nevalingai išsprūsta pasigėrėjimo atodūsis. Jei jums patinka kūdikio kvapas, švelni oda, o kūdikiai atrodo tarsi rojus - tyri ir paprasti, vadinasi, jums iš tiesų norisi (reikia) susilaukti dar vieno kūdikio.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kas pasikeičia gyvenime, kai tampi mama?
Atskleista visus šokiravusios dvylikametės nuotakos iš Norvegijos paslaptis

Kaip įsivaizduojate savo gyvenimą, atsiradus dar vienam vaikui?

Koks jūsų gyvenimas - be galo įtemptas ar žavus naujais iššūkiais? Jeigu gyvenimas neatrodo kupinas sunkumų, verkiančių vaikų, nematote savęs ašarojančios ir gurkšnojančios vyną, kad nusiramintumėte, tada mintis susilaukti dar vieno vaiko kilo kaip tik laiku. Jei įsivaizduodama dar vieną vaiką šeimoje, matote laimę, šypsenas, jaučiate meilę, glamones, girdite džiugų krizenimą, taip, tai tikrai jums skirtas kelias.

Koks būtų gyvenimas, jei daugiau vaikų nebesusilauktumėte?

Kokios mintys jus užplūsta, kai užduodate šį klausimą sau? Širdį perveria strėlė? O gal gyvenimas atrodo puikus toks, koks yra dabar? Jei gyvenimas dabar jums atrodo visavertis, nenorite sujaukti tos rutinos, kurią turite dabar, dar vienas kūdikis atrodo nevykęs sumanymas.

Dėl kokios priežastis labiausiai norite dar vieno vaiko?

Ar dar kažko trūksta? Norite brolio dukrytei? O gal nesinori padėti taško? Dar vieno kūdikio reikia norėti dėl daugybės priežasčių, tik tada šis noras bus pilnavertis ir tikras. Jei trokštate pajusti, kaip jumyse spardosi kūdikis; norite glausti naujagimį prie krūtinės; trokštate pamatyti, kaip jūsų vaikai vienas kitą mylės ir rūpinsis; žinote, kad padidėjus šeimai, pagausėtų ir meilės bei džiaugsmo, vadinasi, tik pirmyn. Kitas vaikas jau jūsų mintyse, belieka pasikviesti į namus.

Kaip jaučiatės per menstruacijas?

Ką jaučiate - palengvėjimą ar liūdesį? Jeigu jaučiate, kad jūsų šeima dar ne galutinai susiformavusi, kad sulaukusi "tų dienų" nuliūstate ir kyla klausimas: „O jeigu?", tuomet vaiko planavimo klausimą verta apsvarstyti dar kartą.

Kas labiausiai gąsdina, pagalvojus apie dar vieną kūdikį?

Kokie sunkumai iškyla jums prieš akis, kai pagalvojate apie dar vieną vaiką? Ar jie labiau buitiniai: miego trūkumas, pinigų klausimas ir pan., ar labiau egzistenciniai: būsiu gera mama ar ne? Ar susilauksiu vėl sveiko kūdikio?

Kuo mažesnis baimių sąrašas, tuo esate arčiau svajonės vėl tapti mama. Tačiau atminkite, kad visko žinoti ir numatyti iš anksto neįmanoma. Ir jei jums kilo klausimas, ar verta turėti dar vieną vaikelį, ko gero, atsakymas ir slypi šiame sakinyje.

Dėmesio!
Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Patarimai jai ir jam

Skaitytoja: labai noriu vaiko, bet beprotiškai bijau

TAVO VAIKO žurnalui parašiusi moteris nori antro vaiko, tačiau jaučia baimę. Gal jai padės specialisto komentaras?

Skaitytojos išpažintis: negaliu susilaukti vaikų ir svajoju apie įsivaikinimą (1)

Tavovaikas.lt portalo redakcija gavo moters laišką, kuri norėjo likti anonime. Gerbiame šį norą, todėl vardo ir miesto neskelbiame.

Gydytoja: kada anksčiausiai galima pamatyti būsimo vaiko lytį (1)

Nors 4 D echoskopas jau nėra didelė naujiena, vis tiek jis – tarsi stebuklas, nes rodo tai, ką vaisius veikia pilvelyje „čia" ir „dabar".

Romualdas Šemeta: būsimo vaiko sveikata formuojasi dar iki fizinio jo gyvybės užsimezgimo

Rytų šalyse nuo seno teigiama, jog vaikas pas mamą pirmiausia ateina dvasiniu pavidalu, likus 3-4 mėnesiams iki nėštumo pradžios, todėl sąmoningas tėvų požiūris į vaikelio auginimą turi prasidėti dar prieš planuojant naują gyvybę.

Kur lankytis nėštumo metu – pas šeimos gydytoją ar akušerį ginekologą?

Pagal SAM (Sveikatos apsaugos ministerijos) nustatytas ir patvirtintas metodikas mažos rizikos nėštumo priežiūros paslaugas teikia šeimos gydytojas ar PASP (pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos) komandos akušeris ginekologas. Kokia tikrovė? Konsultuoja gydytoja akušerė ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

Gydytoja I.Kravčenkienė nėščiosioms: neprisikurkite nereikalingų įsivaizdavimų

Apie pastojusią moterį tik ir kalbama, kokia ji ypatinga, kokia nuostabi jos būklė. Nereta prisipažįsta, kad tapusi nėščia šiek tiek nusivylė, kaip viena mūsų skaitytoja įvardijo, atrodo, gyvenimo šventė vyksta, o tu stovi kažkur už durų ir tavęs neįleidžia vidun... Nesijauti nei labai graži, nei labai ypatinga, tiesiog nei šiokia, nei tokia...

Ginekologė: geriausias amžius gimdyti vaikus yra... (6)

Vienos moterys džiaugiasi vyresne motinyste, o kitos išgyvena, kad delsė ir negimdė anksčiau, nes nebegali pastoti. Vyresnė motinystė. „Už" ir „prieš". Konsultuoja gydytoja ginekologė dr. Žaneta Kasilovskienė.

Specialistai: Lietuva kontraceptinių tablečių atžvilgiu išlieka konservatyvi

Specialistų teigimu, nors kontraceptinės tabletės pasaulyje yra vienas iš populiariausių kontracepcijos būdų, tačiau Lietuvoje šis apsisaugojimo būdas sukelia daug klausimų ir mitų.

Ginekologė: ką kiekviena moteris turi žinoti apie gimdos kaklelio vėžį

„Neturiu laiko", „turiu svarbesnių reikalų", „nejaučiu jokių nemalonių pojūčių" – tai yra dažniausi moterų pasiteisinimai, už kurių jos slapsto nesilankymo pas ginekologą priežastis, iš tiesų labiausiai bijodamos išgirsti nemalonią žinią apie savo lytinę sveikatą.

Gydytoja: kokie genetiniai tyrimai skiriami nėštumo metu

Visų būsimų tėvų didžiausia svajonė – sulaukti sveiko vaikelio. Dabar motinystė atidėliojama vis vyresniam amžiui (nuo 35 m.). Medicina nestovi vietoje, jau nuo dešimtos nėštumo savaitės galite tiksliai sužinoti, ar jūsų būsimam kūdikiui negresia kokie pavojai.

Kas trukdo moteriai pastoti: gydytojo genetiko komentaras (2)

Planuojate šeimos pagausėjimą? Tuomet turite žinoti, kad vyrui pasiruošti užteks 3 mėnesių, o moteriai reikės viso gyvenimo.

Prieš tūkstantį metų žmonės planavo vaiko lytį: kai kurie metodai šiandien skamba neįtikėtinai (6)

Gims berniukas ar mergaitė? Šis klausimas rūpi žmonėms jau daugiau kaip keturis tūkstančius metų. Ir bent jau tiek pat laiko jie mėgina savo palikuonių lytį vienaip ar kitaip užfiksuoti prieš kūdikio pradėjimą ar jo metu. Daugiau ar mažiau sėkmingai

Ypač gabi atžala – išskirtinai vyresnio amžiaus moterims?

Gydytojų specialistų teigimu, jau kurį laiką amžius nebėra pagrindinis rodiklis, vertinant galimybę susilaukti vaikų.

Kaip suplanuoti vaiko lytį: populiariausi būdai (1)

Egzistuoja įvairių metodikų, siūlančių vaiko lytį tiesiog „užsisakyti". Kiek tai patikima, vėlgi spręsti kiekvienam asmeniškai, nes medicinos mokslas nėra nė vieno iš šių būdų patvirtinęs kaip patikimo.

Kūdikio kraitelis: ką tikrai būtina įsigyti prieš gimstant kūdikiui

Pirmasis vaikutis šeimoje visuomet laukiamas su didžiausiu nekantrumu ir baime – juk taip norisi tobulai pasiruošti. Tačiau iš didelio noro dažnai persistengiama – ypač ruošiant kūdikio kraitelį.