Monikos gimdymas: pavojingą komplikaciją atpažino po pokalbio mamyčių forume

 (5)
Jeigu norite papasakoti savo gimdymo istoriją, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame mums parašiusios Monikos nelengvo nėštumo ir per ankstyvo gimdymo istoriją.
© Vida Press

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Netikėta nėštumo komplikacija

Nėštumo pradžia buvo gana lengva, truputį pykino, bet tai patiria, matyt, visos nėštukės. Pastojusi prisiregistravau į vieną iš mamyčių forumų. Pasakodavomės, kaip kuri jaučiamės, kuo gyvename.

Trečio trimestro metu kelios bendražygės nėštukės pradėjo skųstis šokinėjančiu kraujospūdžiu. Aš jokių simptomų nejaučiau, bet vis tiek paprašiau vyro, kad pakeistų spaudimo aparato elementus.

Pradėjau matuotis spaudimą ir pamačiau, kad jis gerokai šokinėja. Apie savo pastebėjimus papasakojau mane prižiūrinčiai gydytojai eilinio vizito metu. Tačiau kiti tyrimai buvo geri, todėl baimintis kaip ir nebuvo ko.

Gydytoja dėl viso pikto paprašė tyrimus pakartoti po kelių dienų. Ir, deja, po kelių dienų paaiškėjo, kad mano inkstai išskiria baltymą į šlapimą, todėl tą pačią diena buvau paguldyta į ligoninę

Kai atsiguliau į ligoninę, buvo 31 nėštumo savaitė. Man nustatė pavojingą nėštumo komplikaciją – preeklampsiją. Buvo paskirti vaistai ir beveik gulimas režimas. Pragulėjus ligoninėje beveik visą gruodžio mėnesį, išsiprašiau Kalėdoms namo. Tačiau jau antrą Kalėdų dieną teko grįžti atgal į ligoninę su nevaldomai kylančiu spaudimu.

Netikėtas gimdymas

Atvykau į ligoninę apie 2 nakties, pamatavę spaudimą ir patikrinę vaikelio būklę, mane paguldė į skyrių. Tačiau ryte nubėgo vaisiaus vandenys. Tą dieną man tik prasidėjo 34 nėštumo savaitė, o ligoninėje, kurioje buvau, gimdyti galima tik nuo 34 savaitė. Todėl buvo sprendžiama, ar leisti man gimdyti pas juos, ar visgi perkelti mane į universitetinę ligoninę. Buvo nuspręsta mane palikti. Tada grįžau į palatą daiktų ir parašiau vyrui žinutę: "nubėgo vandenys, mane kelia į gimdyklą". Daiktai vaikučiui buvo nesukrauti, tad vyras, apimtas streso, į didžiulį krepšį sudėjo viską, ką buvome pirkę vaikeliui. Įdėjo net vaikišką dantų šepetuką.

Iš gimdyklos – į operacinę

Gimdykloje man suleido vaistus, kad subrandintų vaikelio plaučius. Pagal planą gimdykloje turėjau būti apie parą laiko, kad subręstu vaiko plaučiai, o tuomet leis skatinamuosius vaistus, kad prasidėtų gimdymas.

Visą diena pragulėjau besišnekučiuodama su vyru. Vakarop gydytoja pasiūlė išleisti vyrą namo, nes para, kai bus subrandinti vaikeliui plaučiai, bus tik ryte, todėl nėra ką jam čia veikti. Taip ir padarėm – išleidau vyrą namo miegoti, o pati snūduriavau gimdykloje.

Paryčiais pradėjo stiprėti sąrėmiai, akušerė vis užeidavo pamatuodavo vaiko širdelės tonusų. Kai vieno iš matavimo metu ji staiga išėjo ir grįžo jau su budinčia gydytoja, man pasakė, kad vaiko širdelės tonai tai sulėtėja, tai vėl atsistato. Aparatai nefiksavo mano jaučiamų sąrėmių, nors man jie atrodė jau tikrai stiprūs. Turėjau sakyti, kada prasideda sąrėmis ir kada baigiasi. Nes vaiko širdelės veikla sulėtėdavo po kiekvieno sąrėmio.

Staiga širdelės tonusas labai nukrito. O tada viskas vyko labai greitai, akušeres pradėjo mane ruošti operacijai. Tik spėjau parašyti vyrui žinutę, kad mane veža į operacinę, mane skubiai išvežė. Operacinėje dar teko pasirašyti krūvą dokumentų. Parašus raičiau visa drebėdama iš baimės ir įstengiau galvoti tik apie savo vaiką, kuriam šiuo metu stoja širdelės veikla. (Dabar, kai jau praėjo daug laiko po operacijos, juokaujame su vyru, kad tuo metu galėjau pasirašyti parduoti inkstus, kepenis ir sielą, nes tikrai neįsivaizduoju, kokiuose popieriuose ten pasirašiau).

Asmeninio albumo nuotraukoje – mama Monika ir mažylis Žilvinas.

Gimsta Žilvinas

Vaikelį išėmė labai greitai. Atsimenu, guliu, drebu visa iš baimės ir nežinomybės, o anesteziologė sako: „Ar girdi, verkia tavo vaikas, jis jau gimė". Tačiau tik tokia ir buvo mūsų pirmoji pažintis su mažyliu, nes jį išnešė man net neparodę.

Nes pagal jau minėtą gimdymo planą, parą laiko turėjo būti brandinami plaučiai, o mažylis gimė po 18 gimdykloje praleistų valandų.

Žilvinas gimė 34 savaitę, svėrė 1860 gramų ir buvo 44 cm ūgio. Pirmą savaitę praleido inkubatoriuje. Antrą – palatoje pas mane. Po dviejų savaičių grįžome namo.

Šiandien, kai rašau šį laišką, mano sūnelis švenčia 8 mėnesių sukaktį. Auga didelis ir gražus.

Monika

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skaitytojų istorijos

Monika: augindama vaiką pervargsti ir nieko nespėji? - Pati kalta (181)

TavoVaikas.lt portale publikuotas interviu apie nepagražintą motinystę su Rugile sulaukė didžiulio skaitytojų susidomėjimo ir komentarų. Publikuojame gautą Monikos laišką – ji turi visai priešingą nuomonę.

IRMA: sunku tris auginti vaikus? – Gal laikas keisti požiūrį (14)

Jeigu ir jūs turite minčių, kuriomis norėtumėte pasidalinti su portalo TavoVaikas.lt skaitytojais, visada jų laukiame el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Na, o šįkart publikuojame Irmos laišką, kurį ji parašė perskaičiusi straipsnį "Ką reiškia turėti tris vaikus".

Atviras skaitytojos laiškas: ši nuotrauka įkvėpė pasidalinti savo žindymo istorija

Ačiū skaitytojai už pasidalintą savo istoriją. Jeigu ir jūs norite pasipasakoti, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt.

Rugilė: papasakosiu, kaip be pagražinimų atrodo tikroji motinystė (179)

Rugilė nevynioja žodžių į vatą – iš pradžių, gimus vaikeliui, ji save laikė negera mama ir netgi, kaip pati sako, nejautė meilės savo sūnui. Tai ją labai gąsdino. Bet... Atradus priežastis situacija ėmė keistis.

Skaitytojos išpažintis: atrodė, kad vaikelis miega, deja, jis buvo be gyvybės ženklų (30)

Jeigu kas nors prieš trejus metus būtų paklausęs, kaip susitaikytum su kūdikio mirtimi, turbūt atsakyčiau labai paprastai: „Taip tiesiog negali nutikti. Tik ne man“. Bet, deja, šią tragediją patyriau būdama 24 – erių metų.

Vienos moters išpažintis: kai norisi atsukti laiką atgal, bet jau per vėlu (15)

Su giedro žvilgsnio ir mąslios šypsenos moterimi susitikome parke, kur, po dangumi slenkančiais pritvinkusiais debesimis, ji pasakojo savo istoriją. Trapią, klaidžią ir žmogišką. Žinojome, kad jos gyvenimas atguls raidėmis kitoms to paties likimo moterims - su meile ir rūpesčiu joms ir jų vaikams, tad pabaigoje paklausiau - kokiu vardu man ją vadinti? Tina...

Mamos išpažintis: „Lietuvoje gimdyti įmanoma tik už pinigus" (148)

Austėja (vardas pakeistas), auginanti du vaikučius (1 ir 5 m.) įsitikinusi: „Prieš gimdant su gydytoju tartis būtina."

Atviras Majos laiškas apie patirtą persileidimą (10)

Šiomis dienomis daug kalbama apie motinystę. Mano manymu, tai viena plačiausių ir spalvingiausių temų. Pati pirmoji jos spalva – rožinė, kai nėštumo teste pasirodo dvi juostelės.

Atviras skaitytojos laiškas: esu bloga mama tobulųjų pasaulyje (71)

TavoVaikas.lt portalo redakcija gavo skaitytojos laišką, kuris skiriasi nuo daugumos gaunamų. Du vaikučius auginanti mama prisipažįsta, kad nesijaučia laiminga.

Gimdymo nesuplanuosi: netikėta komplikacija sujaukė visus planus (24)

Laukiame ir jūsų gimdymo istorijų, rašykite el.paštu tavovaikas@delfi.lt. Šiandien suteikiame žodį mums parašiusiai Oskaro mamai.

Monikos gimdymas: pavojingą komplikaciją atpažino po pokalbio mamyčių forume (5)

Jeigu norite papasakoti savo gimdymo istoriją, rašykite mums el.p. tavovaikas@delfi.lt. Šiandien publikuojame mums parašiusios Monikos nelengvo nėštumo ir per ankstyvo gimdymo istoriją.

Marijos išpažintis: kaip aš vos nenužudžiau savo vaiko (34)

Su mama sėdėjau oro uoste ir laukiau lėktuvo, kuriuo turėjau skristi pas mano, šeštą mėnesį laukiamo, kūdikėlio tėvą.

Ankstukės Sofijos stebuklas

Per anksti gimusios Sofijos mamos laiškas apie netikėtai prasidėjusį gimdymą ir pirmąjį praleistą mėnesį ligoninėje.

Per plauką nuo mirties: ankstukės Donatos istorija (7)

Ankstukė Donata, kuri šiandien yra guvi ir protinga mokinukė, į pasaulį pasibeldė trimis mėnesiais anksčiau laiko. Jos mama Laura dalijasi prisiminimais, kaip jautėsi ir ką patyrė susilaukusi per anksti gimusios mažylės.

Absoliučia klausa apdovanota Vaida gimė vos 26 nėštumo savaitę (1)

Kas išaugs iš mano mažylio? Šį klausimą neretai užduoda sau per anksti gimusio vaikelio mama, rymodama prie jo inkubatoriaus ligoninėje. Vaidos istorija jus įkvėps nenusiminti ir tikėti savimi bei vaiku.