10 daiktų, kuriuos važiuojant gimdyti verta pasiimti vyrui

 (6)
Kaip rodo apklausos, net iki 80 - 90 procentų visų vyrų lydi savo mylimąsias į gimdymo namus ir dalyvauja kartu gimdyme. Šis skaičius yra didesnis tarp 25-35 metų vyrų ir šiek tiek mažesnis tarp vyresnių, kaip 35 -erių metų vyrų.
© Shutterstock nuotr.

Moterims patartina krepšį į gimdymo namus susidėti likus mėnesiui iki gimdymo, tuo tarpu ką į gimdymo namus su savimi pasiimti vyrui? Remdamiesi skirtingų vyrų patirtimi, sudarėme 10 daiktų sąrašą. Šiuos dalykėlius verta vyrui įsidėti į savo krepšį, su kuriuo jis važiuos į gimdymo namus lydėdamas partnerę.

Kaip žinia, gimdymas, ypač jei jis pirmasis, nevyksta žaibiškai. Vien pirmasis gimdymo etapas, kai iki reikiamo dydžio veriasi gimdos kaklelis trunka nuo kelių iki keliolikos valandų. Manoma, kad negimdžiusioms moterims tai gali tęstis apie 12-16 val., gimdžiusioms - apie 6-8 val.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikų iki 5 metų ūgio lentelė
Tėtis 14 metų kas savaitę filmavo dukterį: kas iš to išėjo?

Laikraštis arba žurnalas

Žinoma, nereikia tikėtis, kad gimdymas - tai nuobodus užsiėmimas, o gimdykla primena ramią bibliotekos atmosferą. Tačiau tikrai bus minučių, kai žmonai bus atliekami tyrimai, ji priguls pailsėti, o jūs nežinosite kuo užsiimti. Laikraštis arba žurnalas tikrai prablaškys ir nukreips jūsų mintis. Dėl ypatingų aplinkybių neverta imti itin intelektualios ar „sunkios" knygos, nes kažin ar galėsite susikoncentruoti į ją šimtu procentų.

Užkandis

Jeigu dalyvausite gimdyme, o po to pasiliksite su žmona ir vaikučiu nakčiai, jums tikrai prireiks ko nors užkąsti. Žmona pasirūpins ligoninė, kurioje ji gimdė, tuo tarpu tėčiui nei pusryčių košė, nei pietų kotletas nepriklauso. Taip pat ir gimdymo metu, ypač, kol tęsiasi sąrėmiai, pravartu ką nors įsimesti į burną. Ligoninės koridoriuose esantis automatas geriausiu atveju pasiūlys jums kavos arba šokoladinį batonėlį. Riešutų sauja, juodas šokoladas ne tik apmalšins alkį, bet ir suteiks reikiamos energijos.

Gėrimas

Ligoninėje greičiausiai rasite gėrimų aparatą, kriauklė su vandeniu palatoje irgi bus. Tačiau jei turite ypatingų norų, savo mėgstamu gėrimu pasirūpinkite iš anksto.

Muzika

Ausinukas su mėgstama muzika ar mėgstamos grupės CD pravers ne tik melomanams. Gimdymas vyksta sklandžiau, kai aplinka yra jauki, maloni, o tai sukurti padeda ir muzikinis fonas. Jeigu planuojate gimdyti konkrečioje ligoninėje, pasiteiraukite prieš tai, ar gimdymo palatoje bus galimybė įsijungti norimos muzikos. Aptarkite su partnere, kad tai būtų abiem priimtinas variantas.

Monetos

Jos pravers tokiu atveju, kai vidury nakties trūks plyš užsigeisite kavos iš automato arba skardinės gaivaus gėrimo. Pinigų keityklos gimdymo namuose tikrai nerasite, todėl pasirūpinti tuo iš anksto verta.

Higienos reikmenys

Šlepetės, švarios kojinės, dantų šepetėlis su pasta irgi pravers ilgo gimdymo metu.

<span style="color: #ff0000;">10 daiktų,</span> kuriuos važiuojant gimdyti verta pasiimti vyrui
© Shutterstock nuotr.

Fotoaparatas arba kamera

Pirmosios vaikučio gyvenimo akimirkos yra ypatingos,ir nors šiandien jums atrodo, kad jų nepamiršite niekada, laikui bėgant įspūdžiai priblės. Nufotografuokite mažylį iš karto po gimimo, pirmą kartą priglaustą prie mamos, įamžinkite jo mažą delniuką ir miniatiūrinę pėdutę. Žinoma, nepamirškite imdami fotoaparatą patikrinti, ar visiškai įkrautos jo baterijos.

Telefonas

Artimieji ir draugai laukia žinių iš jūsų. Mergaitė? Berniukas? Kiek sveria? Koks ūgis? Kaip jaučiasi naujagimis ir mama? Tai svarbiausia informacija, kuria reikėtų po gimdymo pasidalinti su brangiausiais žmonėmis. Trumpoji žinutė arba trumpas pokalbis telefonu su seneliais, broliais ir kitais artimaisiais - tai, ko nereikia pamiršti tapus jaunais tėvais.

Klausimų sąrašas

Gimdymas - naujas patyrimas jauniems tėvams, todėl natūralu, jog jums kyla daug klausimų. Patartina viską, kas jus domina, surašyti ir pasiimti lapą su savimi į gimdymo namus. Nesidrovėkite klausti medikų visko, kas jums svarbu.

  Dėmesio!

  Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


  Naujienų prenumerata
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Aš - tėtis

  Dainius: vyrai turėtų pasiūlyti savo moterims susirasti gimdymo draugę

  Dula Vitalija su portalu TavoVaikas.lt mielai pasidalijo tėčio Dainiaus atsiliepimu, su kuriuo prieš šiek tiek daugiau nei dvi savaites pasitiko į pasaulį atskubantį jų antrąjį sūnų.

  Daugiavaikio tėčio nuotraukos verčia iš koto: štai taip atrodo tikroji tėvystė (28)

  Socialiniuose tinkluose mamos ir tėčiai neretai dalijasi savo atžalų nuotraukomis. Tačiau daugeliu atvejų tai būna išpuoselėti ir kruopščiai atrinkti kadrai.

  Kaip berniuką užauginti tikru vyru, kuris gerbia moteris (25)

  Daugelis tėvų gėdijasi su savo sūnumis kalbėtis lytiškumo, santykių su moterimis temomis. Nuo ko pradėti tokį pokalbį ir kokio amžiaus berniukus reikia pradėti mokyti gerbti moteris, kalbėti apie meilę ir seksą?

  Jauniems tėčiams sukūrė marškinėlius su viena ypatinga detale (7)

  Manote, kad nešioklės, vaikjuostės, slingai ir „kengūros“ yra kuriamos tik mamoms? Nieko panašaus! Viena kompanija sukūrė ypatingų vyriškų marškinėlių liniją neseniai tėčiams tapusiems vyrams.

  Kokio Zodiako ženklo vyrai būna rūpestingiausi tėčiai? (9)

  Ar tikrai Liūtas yra griežtas tėtis, o patys tyliausi tėčiai - Žuvys? Jūsų dėmesiui – trumpas tėvystės horoskopas visiems 12 Zodiako ženklų.

  Andrius Kaluginas: kai moteris ir vyras ilgai nesimyli, pasekmės gali būti graudžios (17)

  Sekso pilnas televizorius, žurnalai ir internetas. Atrodo, kad mylisi visi normalūs žmonės ir būtinai tiek kartų, kiek rekomenduoja žurnalai, televizorius ir internetas. Antraip bus blogai. Ar lytinė abstinencija gali baigtis blogai?

  Ką turi žinoti kiekvienas vyras, kai jo moteris tampa nėščia (46)

  Kai moteris pastoja, visas aplinkinių dėmesys nukrypsta tik į ją, į jos nuotaikas, į jos užgaidas ir poreikius, o vyras lieka kažkur nuošalyje visų pamirštas.

  Tėčiams: paprastas būdas padaryti savo vaiką laimingą

  Lytėjimas yra pirmiausiai išsivystęs žmogaus pojūtis. Vaisius jau aštuntą nėštumo savaitę jaučia prisilietimus įsčiose.

  Lietuvoje vis dar paplitę stereotipai apie tėčius (25)

  Mamos dažnai padūsauja, kad vyrai joms nepadeda arba padeda per mažai. Nesidomi šeimos gyvenimu, neišklauso dienos įspūdžių, jiems menkai terūpi vaikai, svarbu tik tai, kad dirba ir parneša namo pinigų. Iš kur jie, tokie „neatsakinguoliai", atsiranda?

  VIDEO: internetą juokina tėtis, nesugebantis pakeisti vaikui sauskelnių (14)

  Pakeisti sauskelnes kūdikiui tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas darbelis. Kai kam tai tampa neįveikiamu iššūkiu.

  Vienišas tėtis įamžino savo meilę dukrytei ir sulaukė tūkstančių internautų palaikymo (17)

  Prisipažinti, kad mylite savo vaikus, galima įvairiai. Tėtis, apie kurį papasakosime, tai daro itin originaliai.

  Tyrimas atskleidė – tėvas turi didelę įtaką savo vaikų intelektui (23)

  Intelektas. Iš kur jis atsiranda? Kaip jis susiformuoja? Duotas jis jau gimstant ar yra auklėjimo rezultatas?

  7 patarimai vyrui, kuris nori būti geras tėtis

  Kokia yra gero tėčio paslaptis? Vieno atsakymą į šį klausimą nėra ir, greičiausiai, niekada nebus. Tačiau šie septyni patarimai iš tiesų padės vyrams tapti geresniu tėčiu.

  Kodėl šią nuogo tėčio nuotrauką pašalino feisbukas (138)

  Ypatinga tėvystės akimirka, kurią pavyko užfiksuoti ar nederamas nuogumas, kurio nereikia demonstruoti? Šią dilemą pastarosiomis dienomis sprendžia feisbuko lankytojai.

  Kokiais atvejais vyro geriau nesivesti į gimdyklą (59)

  Specialistų nuomone, vyras gimdyme patiria didžiulę įtampą. Ką reikėtų žinoti tam būsimam tėveliui, kuris ruošiasi dalyvauti gimdyme, kad jis moteriai būtų ne našta, o tikrasis ramstis?