10 daiktų, kuriuos važiuojant gimdyti verta pasiimti vyrui

 (6)
Kaip rodo apklausos, net iki 80 - 90 procentų visų vyrų lydi savo mylimąsias į gimdymo namus ir dalyvauja kartu gimdyme. Šis skaičius yra didesnis tarp 25-35 metų vyrų ir šiek tiek mažesnis tarp vyresnių, kaip 35 -erių metų vyrų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Moterims patartina krepšį į gimdymo namus susidėti likus mėnesiui iki gimdymo, tuo tarpu ką į gimdymo namus su savimi pasiimti vyrui? Remdamiesi skirtingų vyrų patirtimi, sudarėme 10 daiktų sąrašą. Šiuos dalykėlius verta vyrui įsidėti į savo krepšį, su kuriuo jis važiuos į gimdymo namus lydėdamas partnerę.

Kaip žinia, gimdymas, ypač jei jis pirmasis, nevyksta žaibiškai. Vien pirmasis gimdymo etapas, kai iki reikiamo dydžio veriasi gimdos kaklelis trunka nuo kelių iki keliolikos valandų. Manoma, kad negimdžiusioms moterims tai gali tęstis apie 12-16 val., gimdžiusioms - apie 6-8 val.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Vaikų iki 5 metų ūgio lentelė
Tėtis 14 metų kas savaitę filmavo dukterį: kas iš to išėjo?

Laikraštis arba žurnalas

Žinoma, nereikia tikėtis, kad gimdymas - tai nuobodus užsiėmimas, o gimdykla primena ramią bibliotekos atmosferą. Tačiau tikrai bus minučių, kai žmonai bus atliekami tyrimai, ji priguls pailsėti, o jūs nežinosite kuo užsiimti. Laikraštis arba žurnalas tikrai prablaškys ir nukreips jūsų mintis. Dėl ypatingų aplinkybių neverta imti itin intelektualios ar „sunkios" knygos, nes kažin ar galėsite susikoncentruoti į ją šimtu procentų.

Užkandis

Jeigu dalyvausite gimdyme, o po to pasiliksite su žmona ir vaikučiu nakčiai, jums tikrai prireiks ko nors užkąsti. Žmona pasirūpins ligoninė, kurioje ji gimdė, tuo tarpu tėčiui nei pusryčių košė, nei pietų kotletas nepriklauso. Taip pat ir gimdymo metu, ypač, kol tęsiasi sąrėmiai, pravartu ką nors įsimesti į burną. Ligoninės koridoriuose esantis automatas geriausiu atveju pasiūlys jums kavos arba šokoladinį batonėlį. Riešutų sauja, juodas šokoladas ne tik apmalšins alkį, bet ir suteiks reikiamos energijos.

Gėrimas

Ligoninėje greičiausiai rasite gėrimų aparatą, kriauklė su vandeniu palatoje irgi bus. Tačiau jei turite ypatingų norų, savo mėgstamu gėrimu pasirūpinkite iš anksto.

Muzika

Ausinukas su mėgstama muzika ar mėgstamos grupės CD pravers ne tik melomanams. Gimdymas vyksta sklandžiau, kai aplinka yra jauki, maloni, o tai sukurti padeda ir muzikinis fonas. Jeigu planuojate gimdyti konkrečioje ligoninėje, pasiteiraukite prieš tai, ar gimdymo palatoje bus galimybė įsijungti norimos muzikos. Aptarkite su partnere, kad tai būtų abiem priimtinas variantas.

Monetos

Jos pravers tokiu atveju, kai vidury nakties trūks plyš užsigeisite kavos iš automato arba skardinės gaivaus gėrimo. Pinigų keityklos gimdymo namuose tikrai nerasite, todėl pasirūpinti tuo iš anksto verta.

Higienos reikmenys

Šlepetės, švarios kojinės, dantų šepetėlis su pasta irgi pravers ilgo gimdymo metu.

<span style="color: #ff0000;">10 daiktų,</span> kuriuos važiuojant gimdyti verta pasiimti vyrui
© Shutterstock nuotr.

Fotoaparatas arba kamera

Pirmosios vaikučio gyvenimo akimirkos yra ypatingos,ir nors šiandien jums atrodo, kad jų nepamiršite niekada, laikui bėgant įspūdžiai priblės. Nufotografuokite mažylį iš karto po gimimo, pirmą kartą priglaustą prie mamos, įamžinkite jo mažą delniuką ir miniatiūrinę pėdutę. Žinoma, nepamirškite imdami fotoaparatą patikrinti, ar visiškai įkrautos jo baterijos.

Telefonas

Artimieji ir draugai laukia žinių iš jūsų. Mergaitė? Berniukas? Kiek sveria? Koks ūgis? Kaip jaučiasi naujagimis ir mama? Tai svarbiausia informacija, kuria reikėtų po gimdymo pasidalinti su brangiausiais žmonėmis. Trumpoji žinutė arba trumpas pokalbis telefonu su seneliais, broliais ir kitais artimaisiais - tai, ko nereikia pamiršti tapus jaunais tėvais.

Klausimų sąrašas

Gimdymas - naujas patyrimas jauniems tėvams, todėl natūralu, jog jums kyla daug klausimų. Patartina viską, kas jus domina, surašyti ir pasiimti lapą su savimi į gimdymo namus. Nesidrovėkite klausti medikų visko, kas jums svarbu.

  Dėmesio!

  Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo "TAVO VAIKAS" prenumeratą.


  Naujienų prenumerata
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Aš - tėtis

  Vienas didžiausių santuokos priešų, kurį kuo greičiau vykite iš namų (4)

  Santuokoje būna visko, todėl tie, kurie tuokiasi tikėdamiesi, kad po vedybų bus geriau, dažniausiai nusivilia.

  Gydytoja ginekologė: seksas per nėštumą ne tik kad galimas, bet ir reikalingas (26)

  Kai pastoja, keičiasi moters gyvenimas, tačiau vieno dalyko nevalia pamiršti – seksas su mylimu žmogumi turi tęstis, tik šiek tiek kitaip. Konsultuoja gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė.

  3 vaikų tėtis Simonas Urbonas: #VaikasNeŠiukšliųDėžė (3)

  Trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas šiandien paskelbė apie naują eksperimentą, kurio imasi. Jis vadinasi „Vaikas – ne šiukšlių dėžė“.

  Skyrybų pragarą išgyvenęs alytiškis Virginijus: ir vyrams reikia pagalbos (19)

  Taip jau priimta, kad vyrai neverkia, jiems nenutinka sunkumų, jų nervai geležiniai, jeigu jau gimei vyras, turi visas problemas išspręsti pats, kreiptis pagalbos – baisi gėda. Koks tu vyras, jei pats nesusitvarkai? Tokia visuomenės nuomonė. O kaip yra iš tikrųjų?

  Seksologas: sunkiai įsivaizduoju laimingą sutuoktinių gyvenimą be sekso (36)

  Kad seksas suteiktų visišką pasitenkinimą, maždaug pusei natūraliai gimdžiusių moterų reikia keisti mylėjimosi padėtį. Kad staiga neištirptų anksčiau buvęs artumas, kartais tenka įdėti daug pastangų. Kaip po gimdymo nesužlugdyti intymumo?

  Kaip auginti mergaitę: instrukcija išmintingam tėčiui (6)

  „Sveikinu! Jūs turėsite dukrą!“ – sako daktaras, išėjęs iš kabineto. Nuo šio momento jūs nustojate būti tiesiog vyru. Jūs tampate tėčiu. Kol kas būsimu, o netrukus – pačiu tikriausiu.

  Vyras nenori dalyvauti gimdyme: ar verta jį perkalbėti (83)

  Besilaukianti moteris norėtų, kad gimdyme dalyvautų ir jos vyras. Tačiau bendro sutarimo pora neranda. Ką patars psichologė Karolina Gurskienė?

  Žurnalistas Simonas Bendžius: man 28-eri – ir turiu jau tris vaikus (9)

  Žurnalas TAVO VAIKAS kviečia susipažinti su LRT radijo žurnalistu Simonu Bendžiumi, kurį tėvystė įkvėpė naujiems iššūkiams.

  Nuo liepos 1 dienos keičiasi tėvystės atostogų tvarka (9)

  SoDra informuoja apie tėvystės atostogų skyrimo tvarkos pasikeitimus, kurie įsigalioja nuo 2017 metų liepos 1 dienos.

  Linas Slušnys: geru tėčiu ne gimstama, o tampama

  Pirmąjį birželio sekmadienį švenčiame Tėvo dieną. Ta proga kalbinome vaikų ir paauglių psichiatrą Liną Slušnį apie tai, kas yra geras tėtis ir kaip juo tapti.

  Kuris vaikiškas klausimas buvo sunkiausias Arūnui Gelūnui: nekasdieniškas interviu (1)

  Žurnalo TAVO VAIKAS viena mėgstamiausių skaitytojų rubrikų – „Paaiškink drąsiai“, kurioje žinomi tėčiai atsako į nekasdienius vaikiškus klausimus. Šįkart iššūkį priėmė trijų vaikų tėtis ir politikas Arūnas Gelūnas.

  Netradicinis interviu su Gabrieliumi Landsbergiu: klausimai, kuriuos gali išgirsti tik kartą gyvenime (39)

  Apie politikus mes galvojame... įvairiai, o pabandykime pažvelgti kitaip – jie juk tokie patys tėvai kaip ir mes visi. Atsakinėti į vaikų klausimus jiems taip pat tenka. Ir čia jau neišsisuksi, kitaip tariant, protingais žodžiais oponento nenutildysi.

  Psichologė – apie tėčio svarbą vaikui ir moterų daromas klaidas (73)

  Psichoanalitikas Luigi Zoja teigia, kad gyvename savitame betėvystės amžiuje, kai tėvo vaidmuo stipriai nunykęs. Dėl to patiriame nesaugumo jausmą ir nuolat jaučiame tėvo ilgesį. Koks turėtų būti tėvo vaidmuo?

  Šis Zodiako ženklas nusipelno geriausio tėčio vardo (17)

  Kiekvienas Zodiako ženklas turi tik jam būdingų savybių, nulemiančių jo santykius su aplinkiniais. Kokie vyrai yra patys šauniausi tėčiai? Pasižvalgykime po tėčių horoskopą dvylikai Zodiako ženklų.

  Tėvystės atostogų išėjęs paramedikas kaunietis ėmė siūti tiulio sijonus (10)

  Audrius Kasiukevičius (34 m.), 1 m. 8 mėn. Sofijos tėtis, išėjęs tėvystės atostogų pradėjo siūti tiulinius sijonus ir verti karolius, bet svarbiausia – atrado tikrąjį ryšį su dukra.